Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2012., 23:50   #1
Polovni Touareg 3.0 TDI ili 2.5 TDI ???

Eto pitanje je jasno... Gledam da kupim Touareg a odabir motora mi je sada glavno pitanje. Svi kazu da je 3.0 TDI bolji ali i da puno trosi (14-17 litara) dok je 2.5 malo tromiji ali i on zna fino povuci (kaze mi jedan vlasnik da uzima Q5 2.0 TDI sa njim) i da trosi oko 11 litara. Potrosnja se odnosi na gradsku voznju.

Koje su mane, nedostatci... Molim samo iskusne i one koji su stvarno vozili/voze ovaj auta. Zbog prica cula/kazala sam i postavio ovakvo pitanje.


Takodje gledam da mi auto ima onaj podesavajuci ovjes. Ima li problema sa tim, zna li se to cesto pokvariti ili je ok?

Hvala vam
Alive is offline  
Old 28.03.2012., 00:07   #2
To tko koga uzima, upitno je Osim ako su se doslovce utrkivali i jednako šaltaju(ili su u boljem slučaju automatici), meni je malo sumnjiva ta izjava, s obzirom da mislim da je touareg dosta teži.

Malo mi je pretjeran podatak o potrošnji, ali mislim da ne bi trebala biti neka ekstremna razlika između ta dva motora. Valja pogledati spritmonitor.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 28.03.2012., 00:10   #3
Ma dobro haj nije bitno uzima li ga ili ne pitam se samo dali je bas tako trom (ovako po internetu svi zivi kazu da je trom i bas svi upotrebljavaju tu rijec...sta god ima ona znacila...) ??? Nesto ni ja ne vjerujem da ga uzima...
Alive is offline  
Old 28.03.2012., 00:17   #4
Spritmonitor kaže 2,5 tdi touareg 10 litara prosjek, 3,0 tdi 11,5 litara prosjek... Dakle 3.0 tdi u touaregu bi bez problema popio 13-14 litara u gradu, 2,5 tdi litru manje...
johny5 is offline  
Old 28.03.2012., 00:19   #5
Touareg 2.5 TDI AUTO-
Potrosnja(grad/otvorena cesta/prosjek): 12.4/7.8/9.5 litara
Ubrzanje 0-100 km/h: 11.6 s
Maksimalna brzina( km/h): 183

Touareg 3.0 TDI V6 AUTO-
Potrosnja(grad/otvorena cesta/prosjek): 11.6/7.9/9.3 litara
Ubrzanje 0-100 km/h: 8.3 s
Maksimalna brzina( km/h): 204
badrix is offline  
Old 28.03.2012., 00:21   #6
Sve znam teoretski ali mi je potrebno prakticno iskustvo necije :-) Znate i sami kako se laze o tim potrosnjama... Hvala vam svima jos jednom
Alive is offline  
Old 28.03.2012., 10:52   #7
2,5 je abortus od motora - to je zapravo polovica onog V10 monstruma i NIKAD nije bio odgovarajuć za veličinu i masu Tuarega. Dakle jedino 3.0 dolazi u obzir.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 28.03.2012., 13:27   #8
2.5 je PD motor sa 5 cilindara, najmanji u Touaregu.
3.0 je V6 CR ako se ne varam.
Zanima me godiste.
Bio je velik opoziv skroz na pocetku kada su izasli:

1. Mijenjanje oba turba (samo V10 TDI)
2. Odklanjanje stekera od Airbaga ispod prednjih sjedala
3. Modificiranje kucista zracnog filtera
4. Modificiranje kompresora za zrak (ako ima podesive amortizere na zrak)
5. Update motora i kompjutura u vratima.
6. Update instrumentne ploce

Toliko iz glave koliko se sjecam (sam sam napravio oko 30 tih opoziva).
Ali nije bilo kod svih isto, neki su imali samo jednu tocku, neki sve, neki pola, ovisilo je o broju sasije.

Ah da, 2.5 je imao opoziv mijenjanje vodene pume. Jeben posao.

EDIT: Ako je 3.0 V6 CR motor, onda nije pogodjen tim opozivom, jer su ti motori tek kasnije izasli. Opoziv su imli samo oni prvi modeli, ne sjecam se koje godine. U svakom slucaju je V6 bolji izbor, 2.5 su mrtvnji konji u autu koji ima toliko kilazu.
__________________
Potpis

Zadnje uređivanje WXW : 28.03.2012. at 13:35.
WXW is offline  
Old 28.03.2012., 13:55   #9
kolega je imao 3.0.
Bio je nezadovoljan autom, ne sjećam se točno zbog čega sve ali mu je potrošnja bila glavna rak rana.
Njegov je pio oko 15 l grada a on nije neki divljak za volanom.
prodao ga je nakon 2 godine, sad vozi x5 i ne žali se pretjerano.
decimation is offline  
Old 28.03.2012., 14:21   #10
Naravno da tolika masa auta pije. Taj auto nije ni za grad. Mislim ako moras moras, ali pretjerane gradske voznje nisu za taj auto.
Ja osobno taj auto ne bi nikada kupio, i da imam novaca za kupiti i odrzavati. Odrzavanje je skupo, od guma i kocnica najvise, pa onda sve ostalo.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 28.03.2012., 14:31   #11
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Naravno da tolika masa auta pije. Taj auto nije ni za grad. Mislim ako moras moras, ali pretjerane gradske voznje nisu za taj auto.
Ja osobno taj auto ne bi nikada kupio, i da imam novaca za kupiti i odrzavati. Odrzavanje je skupo, od guma i kocnica najvise, pa onda sve ostalo.
bude jel paštetu, glavno da vidi sused..
dildo is offline  
Old 28.03.2012., 15:11   #12
ovo je istina da 2.5 TDI troši užasno, ispod 13 litara nam nije išao u gradu gdje se vozio 99% vremena a najcesce je bilo 15 litara prosjecne bio je 2003 god ,sad brat ima 3.0 TDI 2009 godina i troši okvirno izmedu 9 i 10 litara. taj 2.5 je mrtav po performansama katastrofa auto a kamoli potrosnji
iva<>S5 is offline  
Old 28.03.2012., 17:55   #13
Nemoj se ljutiti, ali da li si imao prilike voziti Touareg prve generacije? Auto je katastrofa po pitanju ponašanja u vožnji. Čak i modeli sa zračnim ovjesom i sportskim gumama od 20" se voze kao brod.

Ako te to ne zabrinjava, onda definitivno gledaj redizajnirani model sa V6 TDI motorom. R5 je preslab i nepouzdan. Taj V6 TDI sam jako puno vozio u raznim modelima VW grupe i niti jedna verzija (224, 239, 245ks) nije radila nikakve probleme. Jedino čega se mogu sjetiti je da znaju popit ulja ako se prže po autocesti, ali ništa zabrinjavajuće. U Q7 je trošio u prosjeku 12 litara bez pretjerane brige kako se vozi. Pretpostavljam da bi se u Touaregu moglo spustiti litru.

Pripremi se da u V6 ide 8 litara 504.00/507.00 ulja, da su gume i kočnice ako življe voziš za promjenu već nakon 30 tkm i da koštaju kako god okreneš brdo love. Bilo kakav kvar i odlazak u ovlašteni servis bit će pravo šišanje... Tako da kad iskeširaš 20-ak k€ tek kreće zabava
babanghida is offline  
Old 28.03.2012., 18:24   #14
Quote:
Alive kaže: Pogledaj post
Eto pitanje je jasno... Gledam da kupim Touareg a odabir motora mi je sada glavno pitanje. Svi kazu da je 3.0 TDI bolji ali i da puno trosi (14-17 litara) dok je 2.5 malo tromiji ali i on zna fino povuci (kaze mi jedan vlasnik da uzima Q5 2.0 TDI sa njim) i da trosi oko 11 litara. Potrosnja se odnosi na gradsku voznju.

Koje su mane, nedostatci... Molim samo iskusne i one koji su stvarno vozili/voze ovaj auta. Zbog prica cula/kazala sam i postavio ovakvo pitanje.


Takodje gledam da mi auto ima onaj podesavajuci ovjes. Ima li problema sa tim, zna li se to cesto pokvariti ili je ok?

Hvala vam
Pitanje, imasli ti love, jerbo, kojeg god uzmes kosta, potrosnja, to je jedini trosak koje znas odma, ostalo tek dolazi.

Ako si tanak pri lovi, evo ti dobar primjerak, da ide ide, probao ga vise puta, leti, firma gdje radim prodaje ga.

http://www.autoag.ch/index.php?nav=4...detail&id=1743
Svicar is online now  
Old 28.03.2012., 18:51   #15
Ma samo V10 je pravi, sve ostalo nije vrijedno spomena ;-)
Banderas-Sedmica is offline  
Old 28.03.2012., 19:22   #16
Ma ima se love za odrzavanje nije to neki problem ali eto pitam o pouzdanosti i manama tih motora. Hvala vam svima na odgovorima. Definitivno ste me jos vise bacili u dilemu... :-)
Alive is offline  
Old 28.03.2012., 20:26   #17
Probaj, to je dosta subjektivno.

Sto se potrosnje tice, litra, dvije razlike oko 12 ti ionako ne znaci previse.

Meni su oba mrtve krave, V10 je idealan za taj auto. Naravno, ako imas love. A razlika za odrzavanje 2.5 i 5.0 je ionako mala (u relativnom iznosu).
mrachni hajduk! is offline  
Old 28.03.2012., 21:23   #18
Quote:
Alive kaže: Pogledaj post
Ma ima se love za odrzavanje nije to neki problem ali eto pitam o pouzdanosti i manama tih motora. Hvala vam svima na odgovorima. Definitivno ste me jos vise bacili u dilemu... :-)
ako se ima love.. onda touareg R50.. najbolje rjesenje!
badrix is offline  
Old 28.03.2012., 21:50   #19
Ehh sad nema se toliko love :-) Da se ima odmah bih se u salon zaputio :-)


Hvala vam ljudi puno na pomoci jos jednom.
Alive is offline  
Old 28.03.2012., 21:59   #20
Quote:
Alive kaže: Pogledaj post
Ehh sad nema se toliko love :-) Da se ima odmah bih se u salon zaputio :-)


Hvala vam ljudi puno na pomoci jos jednom.
kao šta sam reko preseravanje da sused vidi a nema se ni za paštetu.
dildo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:17.