Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2009., 21:27   #101
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
jednostavno kliknite na "Korisnički račun" na dnu stranice i "deaktiviraj" ako se ne osjećate sigurnim na facebook-u...
da ali i ja sam pokusao to da deaktiviram ali kad sam opet upisao svoj mail opet sam imao svoj profil znaci porfil se nikada ne obrise do kraja
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 21:52   #102
jel ja ikako mogu saznati tko mi je ukrao lozinku na fejsu i na mailu? bas da imam ime i prezime te osobe
Cedevita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 13:03   #103
Ne.
srki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 15:16   #104
Quote:
is_none kaže: Pogledaj post
da ali i ja sam pokusao to da deaktiviram ali kad sam opet upisao svoj mail opet sam imao svoj profil znaci porfil se nikada ne obrise do kraja
Hm... da, tko zna zašto

Does what happens in the Facebook stay in the Facebook?
Facebook - Sharing Your Life With The CIA/NSA/FBI

Podijelimo svoj život s njima, kad već oni neće svoj s nama
Who am I is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 22:40   #105
Quote:
Yoko&John kaže: Pogledaj post
Majka sam šestero djece,od njih je petero(21,15,13,11,9god)kada god im se ukaže prilika da šmugnu na net odu na taj face...
Kada ih pitam što je to ,oni :dopisujemo se friendovima,upoznajemo,ali odmah tu stranicu skriju....
Pošto ja odgajam svoju djecu u povjerenju s njima nisam kontrolirala,ali zaista uz dana u dan osjećam kao da su već postali ovisni o njemu,naročito moja adolescentkinja od 15 god.
Slučajno sam prolazila jednom iza nje te vidjela njezinu sliku -grozota,majca iznad pupka,dekolte...napućene usnice...,samim tim mi se uvriježila averzija prema tom face...Pričala sam im da to nije o.k.,da svoje osobine i karaktere trebaju ostvarivati na ispravan prirodan naćin,ali oni i dalje tepu po njemu.
Dakle ,zaključak mi je da je jako puno mladosti na mjestu gdje im nije mjesti,kao i svi drugi koji su okrenuli leđa prirodi,knjizi,a ako žele pisati(rekla sam im)naka pišu nešto konstruktivno i ispravno a ne da mlate praznu slamu.Molila bih da mi se jave oni koji imaju slična iskustva sa svojom djecom,te što oni misle o mogućnosti našeg djelovanja,a da to jedino ne bude da im zabranim komp.

Unaprijed hvala!

mama Sanja
Čuj sorry nisam znao da ima samo 15
Šalim se...to je novi način komunikacije, face je prva liga u odnosu na iskrice i slične gluposti.
Imaš program koji ti pamti sva tipkanja po tastaturi, djeca ga neće skužit' actualspy, ali mora to nek' ti odradi neki geek jer free verzija se primjeti, dok crakirana (ruska) ne, ali treba ti poduka za to.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 09:56   #106
Quote:
Who am I kaže: Pogledaj post
Hm... da, tko zna zašto

Does what happens in the Facebook stay in the Facebook?
Facebook - Sharing Your Life With The CIA/NSA/FBI

Podijelimo svoj život s njima, kad već oni neće svoj s nama


ma meni je to najjači humor, oko te fejs privatnosti!!

nisam toliko paranoična.. mislim nitko od nas nema ne znam kakve tajne, jest da ti uglavnom znaju ime i prezime, ali to što se tiče pohrane, ako (se) i izbrišeš...pa i na forumima je tako i svugdje, mislim da ispunjen virtualni prostor nigdje ne nestaje po tvojoj želji
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 10:11   #107
Ljudi moji, zašto ste svi tolke budale da imate fejs?! to su izmislili kinezi i oni skupljaju vaše podatke da bi zajedno s vanzemaljcima iz 6. dimenzije 12.12.2012 napali svjet i znali SVE o VAMA!





b0rna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 22:07   #108
Facebook postao policijsko pomagalo

Evo, da malo digne temu.

Quote:
"Stranice za društveno umrežavanje (social networking) jedan su od novih alata za provođenje zakona i za pronalaženje maloljetnih alkoholičara", rekao je policajac Al Iverson.
http://www.hrsvijet.net/index.php?op...gija&Itemid=48
SomebodySomone is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 17:58   #109
Quote:
SomebodySomone kaže: Pogledaj post
super. onda ce 90% mladezi zavrsit u pritvoru. jer svi piju nekad. a na facebooku se vole pohvalit uvijek
blahenmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 16:22   #110
Na Facebooku vam informacije nisu zaštićene...jer čim otvorite neku aplikaciju, igricu, kviz, gift i sl., automatski vaš profil mogu vidjeti svi...Ako pročitate security settings vidjet ćete da se facebook od toga ogradio i da može vaše osobne podatke koristiti u koje god svrhe želi...
Imam profil na facebooku i iskreno, ne sviđa mi se, najviše iz razloga što su to tako banalni razgovori, koji baš nemaju puno veze s ničim...
__________________
"I have no money, no resources, no hopes. I am the happiest man alive."
Henry Miller
timeloop is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 13:16   #111
Quote:
1marko11 kaže: Pogledaj post
(Ne znam je li slicna tema već postoji na forumu, ne da mi se tražit)

Od kad sam se registrirao na facebook sve vise dobivam dojam da je cijeli taj oline brand ustvari ogromna baza podataka neke organizacije. Koje, što, kako i zašto nemam pojma, ali bilo bi glupo da nitko ne koristi toliku bazu registriranih pojedinaca pod vlastitim imenom sa hrpom podataka, interesa itd. u neke druge svrhe, osim kao zabavu i druženje...

Uostalom, sad sam i ovo pronašao i pročitao, pa kome se da...
http://www.reci.hr/blogs/zivot_20/ar...-podataka.aspx

Naslov je, kako i sam autor kaže senzacionalan
Tvoj izbor je hoces li otvorit profil i dati neke podatke ili ne, dali ces stavljati slike ili ne. Dali ste znali da se moze prisluskivati glasove u prostoriji kada ti je mobitel ugasen? Dali ste znali da vam mogu odrediti tocnu lokaciju cak i kada vam je mobitel ugasen (jedino ako ne izvadite bateriju)? To je samo kap u moru onoga sto mi neznamo i sto je dostupno javnosti. U danasnje vrijeme, internet doba i naprednom tehnologijom, moze se AMA BAS SVE!
woman_teatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 17:24   #112
Uvijek mi je bilo apsurdno da bi netko dobrovoljno davao svoje podatke na Internet, na taj j. Facebook. No, kako je ludo popularan, ja sam posve u krivu.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 00:52   #113
Ne znam zasto ljudi misle da je virtualni svijet lisen pravila koja i inace vrijede u zivotu. Tko govori o terorizmu, rusenju objekata i ubijanju ljudi na facebooku izazvat ce pozornost kao da to cini i u RL. Facebook kao i sve drugo u zivotu ima i dobre i lose strane, no mislim da onaj tko jos nema svoj profile na fb ne spada u ovo doba i ne razumije gdje i u kakvim vremenima zivimo.

Internet je i jos ce postati puno mocniji medij od bilo kojeg do sada poznatog covjeku a potencijal interneta tek je nacet.

Ovoj zabrinutoj mami najmanja briga trebala bi biti fotografija kceri u majici iznad pupka. U RL obicno se dogadjaju puno uvjetno receno "gore" stvari.
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 01:30   #114
http://www.facebook.com/home.php?ref...8051435&ref=nf akcija
fed0r is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 03:34   #115
Quote:
XeiX kaže: Pogledaj post
no mislim da onaj tko jos nema svoj profile na fb ne spada u ovo doba i ne razumije gdje i u kakvim vremenima zivimo.


Koja hrpa gluposti.Nisam na Facebooku niti se planiram uopće registrirati, a vi koji ste tamo, nemojte se čuditi svemu tom, jer znali ste kakva su pravila kada se registrirate.
Da se razumijemo, ja ne živim u iluziji da sam na netu anoniman, ali isto tako ne stavljam 24/7/365 svoj život na isti.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 04:47   #116
Pa Antone, obilje informacija o tebi je zainteresiranima itekako dostupan - ako si ikada koristio debitnu ili kreditnu karticu, bio kod zubara ili kod lijecnika, posudio knjigu u knjiznici ili je platio karticom u knjizari, bio u bolnici ili isao u skolu. Temeljem tih nekoliko sitnica "oni" mogu saznati doslovno koje gace nosis, sto imas za dorucak, kakvi su tvoji politicki stavovi, sto preokupira tvoje misli, gdje i s kime se druzis, tvoju ekonomsku situaciju, dohodak i potrosnju, seksualnu orijentaciju i slicno. Masa vas takodjer uopce ne kuzi sto je smisao networkinga i sto biti ukljucen u moderne tehnoloske trendove znaci. Ne znam cemu ta paranoja a neka mi netko objasni sto je lose sto sam preko fejsa uspio stupiti u kontakt s ljudima za koje nisam cuo i vise od dva desetljeca...

Eh da, nekoliko desetaka milijuna ljudi su glupani, ali Anton je mudar. Nece njega ni u kakve baze :-)
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)

Zadnje uređivanje XeiX : 29.11.2009. at 04:53.
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 05:00   #117
Eh da i zamislite, kokakola ce saznati moje informacije pa ce mi sto...prodat vise kokakole?

Sto nekoga uopce cudi da servis s tolikom masom clanova zeli zaraditi novac i da ima ljudi koji prepoznaju profitni potencijal takvih servisa? Pa kad odete na utakmicu stadion je sav u reklamama - u sustini ista stvar se dogadja i u virtualnom svijetu i to nije nista novo. Novo je to sto je moguce klasificirati potrosace po sklonostima, dohotku i drugim kriterijima te im relativno jeftino uputiti ciljane reklame. Sto i za potrosaca nije samo po sebi lose. Banalni primjer je moja sklost stajaznam snowboardingu. Mene nuzno ne zanimaju reklame za higijenske uloske ali me vjerojatno zanimaju reklame koje imaju veze sa snowboardingom. Tako da i ja kao potrosac relativno gledajuci profitiram jer mi se serviraju informacije koje me zanimaju.

Takodjer, uclanjenje je dragovoljno i nitko ljude ne sili staviti svoje informacije na fejs. I kada se te informacije stave, ipak se moze ograniciti tko i pod kojim uvjetima moze imati pristup istima.

To da fejs zeli zaraditi novac nije nikakva teorija zavjere niti tajna. Zasto i ne bi ljudi zaradili?
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 05:08   #118
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post

Čak sam razmišljao sastavit virtualnu grupu nekakve marginalne terorističke organizacije, samo da ih alarmiram bezveze ... onako iz zezancije


Mislim da sam negdje vec komentirao slican upis, ali ne bih se upustao raditi takve gluparije. Mislim da bi ti takva "sala" mogla prisjesti.

Inace se ne treba zajebavati sa stvarima koje nisu za zajebanciju. To je kao kad u zracnoj luci pocnete kenjat da imate drogu ili oruzje kojim kanite srusiti zrakoplov. Ne znam da bi se itko, a ponajmanje saljivdzija na kraju smijao....
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 14:05   #119
Quote:
XeiX kaže: Pogledaj post
Pa Antone, obilje informacija o tebi je zainteresiranima itekako dostupan - ako si ikada koristio debitnu ili kreditnu karticu, bio kod zubara ili kod lijecnika, posudio knjigu u knjiznici ili je platio karticom u knjizari, bio u bolnici ili isao u skolu.
Jesam ja igdje napisao da mislim da je drukčije?Ne, nisam.
Napisao sam samo da je ne stavljam svojevoljno svoj život svima na raspolaganje.Ako će oni kupiti neke podatke o meni, kupiti će ih jer su im dostupni.Ja im možda jesam dao svojevoljno te podatke ( tipa kartica npr. ), ali sam ih dao samo zato što je to jedini način da si nešto kupim preko neta.Facebook nije obavezan i nemam uopće potrebe za njim.Ljudi s kojima se družim i čujem i s kojima sam se htio čuti, našao sam ih uvijek i dok nije bilo Facebooka.Prejebeni su mi ovi genijalci poput tebe, kojima je eto Facebook sada otkrio nove mogućnosti i pronašao davno izgubljene "prijatelje".To samo govori o aktivnosti i želji takvih poput tebe, da ih nađeš.No, to je OT.

Quote:
Temeljem tih nekoliko sitnica "oni" mogu saznati doslovno koje gace nosis, sto imas za dorucak, kakvi su tvoji politicki stavovi, sto preokupira tvoje misli, gdje i s kime se druzis, tvoju ekonomsku situaciju, dohodak i potrosnju, seksualnu orijentaciju i slicno. Masa vas takodjer uopce ne kuzi sto je smisao networkinga i sto biti ukljucen u moderne tehnoloske trendove znaci. Ne znam cemu ta paranoja a neka mi netko objasni sto je lose sto sam preko fejsa uspio stupiti u kontakt s ljudima za koje nisam cuo i vise od dva desetljeca...

Eh da, nekoliko desetaka milijuna ljudi su glupani, ali Anton je mudar. Nece njega ni u kakve baze :-)
Koje gaće nosim, šta imam za doručak i slične intimnije stvari mogu saznati samo ako će me pratiti, doslovno samo tako.Moje političke stavove se može saznati preko foruma i već sam napisao da sam ja toga svjestan i da ne živim u iluziji.
No isto tako ne idem tako daleko, da ću imati Facebook i stavljati svoje slike kako sam se probudio, pa šta sam jeo, pa kako sam srao, pa gdje sam bio itd.
A ovo što se tiče glupana, to si ti rekao, no isto tako, s druge strane, da, ljudi jesu generalno glupani ili u najmanju ruku naivni.
Pa jel ti znaš koliko je ljudi nabavilo kompjutere u zadnjih godinu dana samo zbog Facebooka?Ja ih znam osobno jedno 50tak.Ljudi koji NIKADA prije toga nisu imali kontakt sa kompjuterom, a kamoli tek s internetom.I misliš da onda takvi nešto znaju o internet sigurnosti i ostalim delikatnim stvarima?Naravno da ne znaju.Pa ne znaju niti engleski.Znaju samo utipkati Facebook u Google i ulogirati se.Sve više od toga im je problem.I ne, ne osuđujem ih, samo pokušavam objasniti kako izgleda prosječni Facebook korisnik, a Facebook to itekako dobro zna i iskorištava.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 20:24   #120
nije to ništa, imam ja prijatelja koji je bio u vezi sa curom koju je vido dvaput u životu; iz različitih su gradova i dosta udaljeni...










... dopisivali su se preko Facebooka


to im je bila veza

šta reć, ne znam da li da se smijem ili plačem
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.