Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2011., 21:18   #21
Quote:
Betty Su kaže: Pogledaj post

Zašto takvim stvarima pridajemo važnost, umjesto da ih prihvatimo i budemo sretni što smo živi i zdravi?
za mene je, recimo, upravo ovo površno razmišljanje.
zato jer kada si živ i zdrav, onda se ne možeš sa tim tješiti unedogled, nego izvoli stvarati dalje, jer imaš uvjete za to.

isto me smeta kada je nečija nesreća potrebna da nekoga potakne da ide graditi svoj osjećaj zadovoljstva i sreće.
iskreno, gade mi se takva razmišljanja.
daj si nađi nekog sebi ravnog da ti bude inspiracija pa se onda uspoređuj.
kada su već ta uspoređivanja toliko bitna da bi se shvatile vrijednosti života

nebrojeno puta naletim na ljude, koje zaista nije sramota, kada im nejde u životu,
tražiti utjehu u takvim primjerima. i onda se odmah osjećaju bolje, jer ''nisu kao oni'',
a ne bi pokrenuli cijenjenu guzicu i na temelju svojih sposobnosti (upitnih, očito),
iskreirali neki svoj svijet u kojem će se osjećati dobro,
da iskoče iz svojih okvira, naprave napredak i sa time budu zadovoljni.
sa više ili manje površnosti, sasvim svejedno.
__________________
It's a beautiful day..Don't let it get away..
NatriX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 21:43   #22
Quote:
NatriX kaže: Pogledaj post
za mene je, recimo, upravo ovo površno razmišljanje.
zato jer kada si živ i zdrav, onda se ne možeš sa tim tješiti unedogled, nego izvoli stvarati dalje, jer imaš uvjete za to.

isto me smeta kada je nečija nesreća potrebna da nekoga potakne da ide graditi svoj osjećaj zadovoljstva i sreće.
iskreno, gade mi se takva razmišljanja.
daj si nađi nekog sebi ravnog da ti bude inspiracija pa se onda uspoređuj.
kada su već ta uspoređivanja toliko bitna da bi se shvatile vrijednosti života

nebrojeno puta naletim na ljude, koje zaista nije sramota, kada im nejde u životu,
tražiti utjehu u takvim primjerima. i onda se odmah osjećaju bolje, jer ''nisu kao oni'',
a ne bi pokrenuli cijenjenu guzicu i na temelju svojih sposobnosti (upitnih, očito),
iskreirali neki svoj svijet u kojem će se osjećati dobro,
da iskoče iz svojih okvira, naprave napredak i sa time budu zadovoljni.
sa više ili manje površnosti, sasvim svejedno.
Nisam rekla da se treba osjećati bolje jer nismo u njegovoj situaciji, nego sam rekla da bi nam taj dečko trebao biti inspiracija i nadahnuće, jer unatoć svojoj tragediji on se smije, radostan je, vidi ono lijepo u životu... U njegovim očima vidiš tu radost i ljubav prema životu, koji mu nije nimalo lak. I zato sam rekla da mi je on nadahnuće i voljela bih ga uživo upoznati. I rekla sam da bi takvi ljudi svakoga trebali potaknuti na razmišljanje i da uvide koliko je površno opteećivati se bezveznim situacijama, dok je netko s tolikom nesrećom radostan jer je živ i shvaća koje su prave vrijednosti života.
Betty Su is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 21:48   #23
Quote:
Betty Su kaže: Pogledaj post
Nisam rekla da se treba osjećati bolje jer nismo u njegovoj situaciji, nego sam rekla da bi nam taj dečko trebao biti inspiracija i nadahnuće, jer unatoć svojoj tragediji on se smije, radostan je, vidi ono lijepo u životu... U njegovim očima vidiš tu radost i ljubav prema životu, koji mu nije nimalo lak. I zato sam rekla da mi je on nadahnuće i voljela bih ga uživo upoznati. I rekla sam da bi takvi ljudi svakoga trebali potaknuti na razmišljanje i da uvide koliko je površno opteećivati se bezveznim situacijama, dok je netko s tolikom nesrećom radostan jer je živ i shvaća koje su prave vrijednosti života.
tebi je inspiracija ili bi nama trebao biti?

nije mi taj covjek nitko i nista, a poodavno sam nasla izvor što meni stavlja osmijeh na lice, a to nisu promo filmici o invalidima koje nikad u zivotu necu sresti...

i koje su to prave vrijednosti zivota? jer ono sto sam vidila na linku, sutra bi potpisala da tilla tillić nikad ne bi tila takav zivot ni jedne jedine sekunde, makar to gomila ljudi proglasavala inspiracijom i ne znam cime vec.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 22:18   #24
Betty Su, jes'li ti iz neke sekte?
samo se ti divi, nije bed.

međutim, bezvezne situacije isto čine život. pa neću valjda sa svojim frendicama kada se nađemo na kavi,
razgovarati o životnim vrijednostima.
ovo što si moje boldala, išlo je sve one, koji nemaju petlje skočiti i poslije uživati u svojim vlastitim postignućima,
nego kada im nejde, traže utjehu u primjerima sa kojima se nemaju pravo uspoređivati.
a razmišljati...ah..nije ni to uvijek najpametnija stvar na svijetu
s tim da ja svoju inspiraciju tražim u sasvim nekim drugim stvarima
__________________
It's a beautiful day..Don't let it get away..
NatriX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 22:42   #25
a jeste tilla i natrix baš zapilili
pa nitko ne kaže da ćemo se sad svi osjećati da smo "bolji" od njega jer imamo ruke i noge
zašto bi se non stop svi morali uspoređivati s "boljima" od sebe i stalno težiti tom nekom većem životnom uspjehu?
zašto ne bi barem na kratko stali i odahnuli i bili zahvalni za ono što imamo i za ono što jesmo?
ne čini čovjeka čovjekom samo glad za uspjehom i postignućem nego zahvalnost na onome što ima
iskreno ove "gladne" brda i dolina smatram poprilično sebičnim i površnima

uostalom zašto svi misle da im je bolje od njega? meni se čovjek baš čini sretnim i ispunjenim, što mislim da iskreno rijetko tko od drugih ljudi može za sebe reći

i dapače, uspoređujući sebe s njime mislim da je on daleko ispred mene jer
meni je takav čovjek pojam uspjeha u životu


a inače na ovaj zadnji komentar-da, s frendicama često na kavama pričam o životnim vrijednostima, ne znam šta je tako čudno u tome
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 23:02   #26
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
uostalom zašto svi misle da im je bolje od njega? meni se čovjek baš čini sretnim i ispunjenim, što mislim da iskreno rijetko tko od drugih ljudi može za sebe reći
i dapače, uspoređujući sebe s njime mislim da je on daleko ispred mene jer
meni je takav čovjek pojam uspjeha u životu
Upravo to - on nam uistinu svima može biti uzor. Činjenica je da ima neopisivo težak život, i unatoč tome on je sretan, pronalazi sreću u malim stvarima i nastoji normalno živjeti. Raduje se životu. S druge strane, većina ljudi opterećuje se nebitnim problemima i jadikuje zbog sitnica i zbog svoje površnosti ne uživaju u jedinom životu kojeg imaju. I nisu sretni, a mogli bi biti, samo da prestanu davati važnost nebitnim stvarima.

Kolike djevojke misle da su ružne zato jer ne izgledaju kao fotošopirani modeli s naslovnica, i zbog toga su nesretne. I tu se vidi njihova površnost, i površnost svih onih koji ih procjenjuju samo na temelju izgleda. O materijalizmu da i ne govorim... Djeca u nižim razredima osnovne škole već počinju zadirkivati svoje kolege koji nemaju mobitel, markiranu robu i tome slično. Ali takav obrazac ponašanja kopiraju od svojih površnih roditelja. I tako ljudi postaju sve površniji, i ne prepoznaju koliko je malo potrebno da je čovjek istinski sretan - a upravo to možete naučiti od divnih i hrabrih ljudi poput Nicka.

Quote:
NatriX kaže: Pogledaj post
Betty Su, jes'li ti iz neke sekte?
Nisam.
Betty Su is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 23:10   #27
Quote:
Betty Su kaže: Pogledaj post

Kolike djevojke misle da su ružne zato jer ne izgledaju kao fotošopirani modeli s naslovnica, i zbog toga su nesretne. I tu se vidi njihova površnost, i površnost svih onih koji ih procjenjuju samo na temelju izgleda. O materijalizmu da i ne govorim... Djeca u nižim razredima osnovne škole već počinju zadirkivati svoje kolege koji nemaju mobitel, markiranu robu i tome slično. Ali takav obrazac ponašanja kopiraju od svojih površnih roditelja. I tako ljudi postaju sve površniji, i ne prepoznaju koliko je malo potrebno da je čovjek istinski sretan - a upravo to možete naučiti od divnih i hrabrih ljudi poput Nicka.
Nekome je potrebno malo nekome puno.Ljudi i okolnosti u kojima žive su prerazličiti da bi za sve vrijedila ista pravila što se tiče postizanja ispunjenosti i sreće.
mladich is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 23:17   #28
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
zašto ne bi barem na kratko stali i odahnuli i bili zahvalni za ono što imamo i za ono što jesmo?


meni se čovjek baš čini sretnim i ispunjenim, što mislim da iskreno rijetko tko od drugih ljudi može za sebe reći
a otkud tebi da ja nisam zahvalna onim sto imam?! dapace, dobila sam i vise nego sto sam "zasluzila". i minusa i plusa.

a ovo drugo, vrlo vjerojatno se kreces medju krivim ljudima, pa ne vidis sto je sreca, sem s malih ekrana.

i da, nesto sto je snimljeno i montirano u ovoj formi je daaaaleko od moje prosudbe da je čovjek sretan i ispunjen...
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 23:24   #29
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
a otkud tebi da ja nisam zahvalna onim sto imam?! dapace, dobila sam i vise nego sto sam "zasluzila". i minusa i plusa.

a ovo drugo, vrlo vjerojatno se kreces medju krivim ljudima, pa ne vidis sto je sreca, sem s malih ekrana.

i da, nesto sto je snimljeno i montirano u ovoj formi je daaaaleko od moje prosudbe da je čovjek sretan i ispunjen...
Slažem se,i mislim da je to uglavnom jako dobra gluma u kombinaciji sa raznim antidepresivima,anksioliticima i ko zna kakvim sve preparatima.
mladich is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 23:27   #30
Quote:
mladich kaže: Pogledaj post
Slažem se,i mislim da je to uglavnom jako dobra gluma u kombinaciji sa raznim antidepresivima,anksioliticima i ko zna kakvim sve preparatima.
Nije... Daleko od toga... Pročitala sam knjigu o njemu i pogledala puno video zapisa i vjeruj mi da nisi u pravu.... To što ti očito nisi ni blizu duhovno snažan poput njega, ne daje ti pravo da ga omalovažavaš.
Betty Su is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 23:30   #31
Quote:
mladich kaže: Pogledaj post
Slažem se,i mislim da je to uglavnom jako dobra gluma u kombinaciji sa raznim antidepresivima,anksioliticima i ko zna kakvim sve preparatima.
tko ce ga znati sto je tocno posrijedi, ali mene nit guraju ovakvi filmići nit mi ista porucuju posebno osim da ljudi žive kako znaju i umiju. i to je to.

daleko od toga da je čovjek nije poseban, ali, ne mogu bas nikako povezati film, ljude, povrsnost, nase mjesto su svemiru, ima li boga, i zasto je momcilo dobio samo 27.godina.

Quote:
Betty Su kaže: Pogledaj post
Nije... Daleko od toga... Pročitala sam knjigu o njemu i pogledala puno video zapisa i vjeruj mi da nisi u pravu.... To što ti očito nisi ni blizu duhovno snažan poput njega, ne daje ti pravo da ga omalovažavaš.
kažeš, as seen on tv, pa tvrdis s maksimalnom sigurnoscu da je to istina, istina i samo istina?!


a ja sam se ponadala da bas ne vjerujemo svemu sto nam bace ko mamac za pricicu o sreci...
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 23:35   #32
Quote:
Betty Su kaže: Pogledaj post
Nije... Daleko od toga... Pročitala sam knjigu o njemu i pogledala puno video zapisa i vjeruj mi da nisi u pravu.... To što ti očito nisi ni blizu duhovno snažan poput njega, ne daje ti pravo da ga omalovažavaš.
Aha,znači ti da na osnovu knjige i insceniranih video zapisa možeš zaključiti kako je tom čovjeku kada je sam među četiri zida i šta mu je u glavi.
Zanimljivo nema šta.
mladich is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 23:39   #33
Činjenica je da današnji život čovjeka sve više udaljava od pravih, duhovnih vrijednosti i da čovjek sve manje njeguje duh, što se odražava i na njegovoj psihi, ali i fizički. Ljudi ne mogu biti sretni dok se opterećuju trivijalnim stvarima, jer upravo to ih čini nesretnima, što ih u konačnici vodi ka fizičkoj bolesti.
Jer sve bolesti su uzrokovane neuravnoteženošću duha, koja se odražava na taj način da izaziva fizičku bolest. I zato čovjek u prvom redu treba raditi na jačanju duha. pri čemu izvrsno pomaže meditacija. Već duže vrijeme svakodnevno meditiram i bavim se yogom, zbog čega se puno bolje osjećam i fizički i psihički, te sam na život počela gledati sasvim drugim očima. Snaga duha jest ono što nam omogućava da dobro živimo.Ovaj momak s početka priče upravo to ima - snažan duh koji mu omogućava da stvari vidi pozitivno i da živi svoj život punim plućima.
Sušanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 23:42   #34
Quote:
Sušanti kaže: Pogledaj post
Jer sve bolesti su uzrokovane neuravnoteženošću duha, koja se odražava na taj način da izaziva fizičku bolest.
svakako, pogotovo je ovo primjenjivo u slucaju kad su bolesna djeca. bit ce da su i ona bila neuravnoteženog... duha...

joj, mene, joj di se i ja zakacim na ovu temu, o povrsna li sam...
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 23:46   #35
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
svakako, pogotovo je ovo primjenjivo u slucaju kad su bolesna djeca. bit ce da su i ona bila neuravnoteženog... duha...
joj, mene, joj di se i ja zakacim na ovu temu, o povrsna li sam...
Za nisi čula za karmu?
Sušanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 23:47   #36
Quote:
Sušanti kaže: Pogledaj post
Jer sve bolesti su uzrokovane neuravnoteženošću duha, koja se odražava na taj način da izaziva fizičku bolest.
Posjeti malo onkologiju pa im javi da im samo treba premještaj na psihijatriju.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 23:48   #37
Quote:
Sušanti kaže: Pogledaj post
Činjenica je da današnji život čovjeka sve više udaljava od pravih, duhovnih vrijednosti i da čovjek sve manje njeguje duh, što se odražava i na njegovoj psihi, ali i fizički. Ljudi ne mogu biti sretni dok se opterećuju trivijalnim stvarima, jer upravo to ih čini nesretnima, što ih u konačnici vodi ka fizičkoj bolesti.
Krajnje je diskutabilno da ljudi nisu sretni jer se opterećuju trivijalnim stvarima,velika većina nesretnih su nesretni jer imaju ozbiljnih egzistencijalnih,zdravstvenih,obiteljskih,financij skih,emocionalnih i inih problema.
mladich is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 23:50   #38
Quote:
Sušanti kaže: Pogledaj post
Za nisi čula za karmu?
tim gore! da neko s 5.godina "popusi" rakčinu jer ima bed karmu.

strašno, i bas ruzno za pomislit bilokome, a kamoli klincu.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 23:57   #39
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
tim gore? da neko s 5.godina "popusi" rakčinu jer ima bed karmu.

strašno, i bas ruzno za pomislit bilokome, a kamoli klincu.
Ne moraš vjerovati u karmu... ali je činjenica da psihička neuravnoteženost dovodi i do fizičke. Često se upravo od psihologa može čuti podatak da su fizičke bolesti većinom psihosomatske. Oni to objašnjavaju znanstvenim terminima, ali se svodi na isto, a to je da je za fizičko zdravlje neophodna ravnoteža na duhovnoj razini, a to se postiže meditacijom i yogom, kao i pravilnom, zdravom prehranom... Danas je čovjek suočen sa svakodnevnim stresom, što može uzrokovati teške bolesti. A meditacija smiruje i ublažava stres.
Sušanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 23:59   #40
Quote:
Sušanti kaže: Pogledaj post
Ne moraš vjerovati u karmu... ali je činjenica da psihička neuravnoteženost dovodi i do fizičke. Često se upravo od psihologa može čuti podatak da su fizičke bolesti većinom psihosomatske. Oni to objašnjavaju znanstvenim terminima, ali se svodi na isto, a to je da je za fizičko zdravlje neophodna ravnoteža na duhovnoj razini, a to se postiže meditacijom i yogom, kao i pravilnom, zdravom prehranom... Danas je čovjek suočen sa svakodnevnim stresom, što može uzrokovati teške bolesti. A meditacija smiruje i ublažava stres.
Onda najbolje biti glup i još nikad ne ići ni na kakve kontrole, tako ćeš se odlično poštedjeti stresa.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:13.