Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2012., 20:04   #2021
dominik, ja nemam ništa protiv kršćana, ni židova, tako da, ako ideš tim putem, odmah da te obavijestim da je uzaludan.. hvala
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 20:07   #2022
Quote:
sjena. kaže: Pogledaj post
ne dolaze, dolaze emocije - ego, superego
osjećaji i emocije nisu jedno te isto, razlika je velika
od kud vi do emocija...ljudskim vladanjem upravljaju razum i osjećaji
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 20:09   #2023
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
od kud vi do emocija...ljudskim vladanjem upravljaju razum i osjećaji
terminologija nas razdvaja

vidiš, ima tu istine
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 20:10   #2024
Quote:
sjena. kaže: Pogledaj post
znaš kako ja to gledam?
mislim da nema misterije
već je nama zastorom 'napravljena' misterija, preciznije, sami smo napravili zastor... pa ne vidimo 'misteriju'

ali, da, konceptualno se slažem s tobom
Draga ne može čovječanstvo da napravi veo ako odozgora nije veo napravljen to ide jedno s drugim.
Ljudi jesu otišli jednim putem ne uizmavši puno toga u razmatranje i nastalo je prazan prostor i misterij je nastao od nečega vrlo jednostavna.Tu bih se složio s tobom.
No to je imalo svrhu ja vidim to i zašto je na ovom svjetu nije svako zlo za zlo.
Iz toga vakuma će svjetlo da zasija i čovjek če shvatiti da on kao sam je ništa bez cjelina s onim gore isto kao ono gore bez onoga dole gdje smo mi pod tim velom misterije obavijeni nije cjelina.
Mi smo potrebni njima ko oni nama mi smo jedna neraskidiva cjelina.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 20:10   #2025
e, ti si gori offtopičar od mene, dominik01
meni je offtopičarenje najzanimljivije, srećom su moderatori uviđavni
a možda smo se i mi nešto popravili, tko će znati
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 20:12   #2026
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Draga ne može čovječanstvo da napravi veo ako odozgora nije veo napravljen to ide jedno s drugim.
Ljudi jesu otišli jednim putem ne uizmavši puno toga u razmatranje i nastalo je prazan prostor i misterij je nastao od nečega vrlo jednostavna.Tu bih se složio s tobom.
No to je imalo svrhu ja vidim to i zašto je na ovom svjetu nije svako zlo za zlo.
Iz toga vakuma će svjetlo da zasija i čovjek če shvatiti da on kao sam je ništa bez cjelina s onim gore isto kao ono gore bez onoga dole gdje smo mi pod tim velom misterije obavijeni.
eh, ne znam što da kažem na ovo osim da ti kažem da bih potpisala od riječi do riječi... što i činim evo
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 20:13   #2027
baš sam sretna sada
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 20:13   #2028
Quote:
sjena. kaže: Pogledaj post
izvor je važan - izvor vode
a uzburrkana voda hmmm - znaš da se psihijatrijske klinike u svijetu grade kraj brzaca, potoka... misli se ne mogu baviti glupostima od te buke

si bio u Rastokama? nema šanse da išta misliš, kakvi filteri, nema potrebe
koji ti izvor smatras bitnim? Gdje je u Hr psihijatrija kraj brzaka ? Ni u njemačkoj nije, gdje sam živio.
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 20:15   #2029
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
koji ti izvor smatras bitnim? Gdje je u Hr psihijatrija kraj brzaka ? Ni u njemačkoj nije, gdje sam živio.
onaj za kojeg mi srce kaže da je pravi, za mene
kaže se 'pitaj ih stotinu, učini kako ti srce kaže'

u Švici imaš, tako su mi rekli, a tamo su klinike koje se ZAISTA bave čovjekom
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 20:24   #2030
Quote:
sjena. kaže: Pogledaj post
onaj za kojeg mi srce kaže da je pravi, za mene
kaže se 'pitaj ih stotinu, učini kako ti srce kaže'

u Švici imaš, tako su mi rekli, a tamo su klinike koje se ZAISTA bave čovjekom
taj izvor je tebi bitan... Ja imam svoj, meni čišćeg nema, niti grožđa slađeg od Očeva!
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 20:26   #2031
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
taj izvor je tebi bitan... Ja imam svoj, meni čišćeg nema, niti grožđa slađeg od Očeva!
meni je bitno što je meni bitno, nije mi bitno što tebi 'moje' nije bitno
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 20:27   #2032
nego, da u ugodi završimo danas aBd

pozdrav vam i mir neka je na sve
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 20:33   #2033
Quote:
sjena. kaže: Pogledaj post
nego, da u ugodi završimo danas aBd

pozdrav vam i mir neka je na sve
Počelo se uzburkavati vode?'


Pozdrav tebi draga bilo je lijepo časkati do mirnih voda i drugi put..

EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 20:35   #2034
Baš ste me ugodno nasmijali (u pozitivi) tako da nema potrebe tražit te psiho-brzoprotočna mjesta svima lijep pozdrav
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 20:37   #2035
Quote:
sjena. kaže: Pogledaj post
dominik, ja nemam ništa protiv kršćana, ni židova, tako da, ako ideš tim putem, odmah da te obavijestim da je uzaludan.. hvala
kunem se da ti NEvjerujem.nemas nista protiv ali ništa ni za...za uvažavanje se zalažes ovdje, bilo bi dobro vidjeti te u Jemenu ili Arabiji, Kataru, Kuvajtu...kako bi ti "braća voljena" tamo reagirala. Katolik iz mog sela je 93 mislim platio UNPROFORU sto su helikopterom dječaka muslimana do Brčkog prevezli roditelje vidjeti. Kunem se djecom. Godinama mu dzeparac davao dok je u skolu isao. Zivio je kod tetke u Zagrebu...čovjek to nikad nije spominjao.taj dječak, tad već momak mi ispričao... TKO JE TEBI BRAT...on ili Zehrini Turci i Arapi...i sram je ljudska vrlina
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 20:52   #2036
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
kunem se da ti NEvjerujem.nemas nista protiv ali ništa ni za...za uvažavanje se zalažes ovdje, bilo bi dobro vidjeti te u Jemenu ili Arabiji, Kataru, Kuvajtu...kako bi ti "braća voljena" tamo reagirala. Katolik iz mog sela je 93 mislim platio UNPROFORU sto su helikopterom dječaka muslimana do Brčkog prevezli roditelje vidjeti. Kunem se djecom. Godinama mu dzeparac davao dok je u skolu isao. Zivio je kod tetke u Zagrebu...čovjek to nikad nije spominjao.taj dječak, tad već momak mi ispričao... TKO JE TEBI BRAT...on ili Zehrini Turci i Arapi...i sram je ljudska vrlina
Ja kako sam shvatio ona nije dio čoporativna razmišljanja tako reče sama i ne želi da se prepire s Muslimanima ovde kao ni bilo kime.

E sad koliko je to za nekoga dobro ili ne takav stav to je njegova stvar ne treba njoj nametati da ona mora da reagira.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 21:35   #2037
dominik, ove tvoje konstrukcije su - tvoje konstrukcije
niti najmanje me se ne tiču i uopće mi se tim načinom i tonom ne razgovara
dobro ti je rekao Eli, pokušavaš nametnuti da netko odreagira
ako se tomu ne reagira, ti opet imaš svoju konstrukciju zašto je to tako
ja te puštam da u tom razmišljanju ostaneš, jer mi se ne da uopće tako razgovarati
pogotovo ne na silu
i ne vjerujem da ima načina da me itko od ljudi na to prisili - ako ja to neću ili ne želim

imam u životu (čitaj poslu) dovoljno nezgodnih situacija i podmetanja s kojima se svakodnevno borim
ovdje dođem bez misije i bez da se raspravljam

kako rekoh - dobim mlade od riječi rasprava

pa ti tumači kako god hoćeš

pozdrav
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 22:03   #2038
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ja kako sam shvatio ona nije dio čoporativna razmišljanja tako reče sama i ne želi da se prepire s Muslimanima ovde kao ni bilo kime.

E sad koliko je to za nekoga dobro ili ne takav stav to je njegova stvar ne treba njoj nametati da ona mora da reagira.
zabavljao sam se danas kao malo koji dan.do trenutka kad ja pomenula da je bitno s kojeg je izvora voda...ne mogu se sad sjetiti izraza stručnog ali znam da u jednom trenutku čovjeku cenzura ili mehanizam potiskivanja popusti...ona reče?...i ja rekoh!pozdrav!
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 22:05   #2039
Quote:
sjena. kaže: Pogledaj post
dominik, ove tvoje konstrukcije su - tvoje konstrukcije
niti najmanje me se ne tiču i uopće mi se tim načinom i tonom ne razgovara
dobro ti je rekao Eli, pokušavaš nametnuti da netko odreagira
ako se tomu ne reagira, ti opet imaš svoju konstrukciju zašto je to tako
ja te puštam da u tom razmišljanju ostaneš, jer mi se ne da uopće tako razgovarati
pogotovo ne na silu
i ne vjerujem da ima načina da me itko od ljudi na to prisili - ako ja to neću ili ne želim

imam u životu (čitaj poslu) dovoljno nezgodnih situacija i podmetanja s kojima se svakodnevno borim
ovdje dođem bez misije i bez da se raspravljam

kako rekoh - dobim mlade od riječi rasprava

pa ti tumači kako god hoćeš

pozdrav
projiciraš!pozdrav!
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 22:16   #2040
Quote:
StudentOfLife kaže: Pogledaj post
Potrebno je poznavati historiju islama,tj. dogadjaja koji su se desavali da bi se znalo na sta se misli,a ta historija je zabiljezana izmedju ostalog i u hadisima.Za svaki ajet u kojem se spominju jevreji ili krscani racuna se da se misli na njih globalno osim ako ne postoje zabiljezene predaje u hadisima da se odnosi na samo grupu njih ili tako nesto,a u ovom slucaju jasno postoji i poznato je da su jevreji koji su zivili blizu Poslanika tako govorili
eto ti savrsenog Kurana , I za arab.jevreje se kaze SAMO Jevreji a i za izrael. jevreje Isto se kaze SAMO Jevreji... savrsenost na visini

Zadnje uređivanje Seljak- : 22.05.2012. at 22:33.
Seljak- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:29.