Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2012., 11:03   #4221
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
s obzirom na staž uzimanja i to da je xanax anksiolitik, čemu čuđenje? da nije tako bilo bi čudno
Da, ali što da sad radim?
Kakva je praksa u takvim slučajevima?
__________________
Samo Cibalia!
javašluk is offline  
Old 03.11.2012., 11:38   #4222
ne znam, zato i imam psihijtricu za te stvari kad su u pitanju lijekovi i njihova primjena. anksiolitik sam pila samo kao pomoć uz ad i po riječima doktorice, on se uzima do 6 mjeseci a onda se prestaje uzimati, odnosno, može se po potrebi uzeti, ali potreba nije svakodnevna. govorim samo za slučaj da ide za ansiozno-depresivni poremećaj i za konzumaciju ad-a.

znam za višegodišnje korisnike anksiolitika, imam ih u obitelji i to su redom ljudi koji su već odavno na to navučeni i u principu nitko od njih to ne uzima u dogovoru sa dr već na svoju ruku. onda kad se jave liječniku, onda obično krene teži dio - odvikavanje. tetka mi je upravo krenula sa skidanjem sa lorsilana nakon pitaj boga koliko godina konzumiranja. nona mi je također navučena na jedan anksiolitik, ali nju zbog starosti, nesanice i xy zdravstvenih problema nisu skroz skinuli, nego su joj zamijenili normabel za nešto drugo (ne pamtim što).

svakako, kako vidiš stvar je poprilično individualna, ovisi o pacijentu, njegovu stanju, dosadašnjim terapijama i sl. odnosno, pitanje lijekova je stvar koju moraš riješiti sa svojim dr, a ne na forumu.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Old 03.11.2012., 12:18   #4223
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Doktorica mi ukinula Seroqel za spavanje i stavila prazine,nisam još niti jednu popila,šta je to,kako dijeluje?Trebala bi se ostavit Zonadina(a i doktorica mi ga više ne želi propisati).Dali netko od vas tu uzima ili je uzimao Zonadin ili Sanval duže vrijeme?
prazine su dobre za spavanac, ali kod mene je bilo jačeg stresa, pa smo uveli žesticu, AP
ray of light is offline  
Old 03.11.2012., 12:41   #4224
Je na prazinama i pise da su antipsihotik...ali skabi jako...za spavanac
vilenjačica is offline  
Old 03.11.2012., 12:59   #4225
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
pitanje lijekova je stvar koju moraš riješiti sa svojim dr, a ne na forumu.
Ali kada sam prošle godine rekao doktoru da me drži velika količina ljutnje, on je meni na to rekao "za to je xanax". djeluje Xanax, nije da ne djeluje, ali kao da mi vrijeme djelovanja kraće traje(?)

U biti pišem čisto da čujem je li imaju ljudi slična iskustva? Kolke doze Xanaxa su pili i koliko dugo i što im doktori kažu?
Vidio sam po ljekarnama neke ogromne doze i Zolofta i Xanaxa; a i čuo sam da ovi pitiespiovcima daju neke ekstra jake dozo, šta ti ja znam, plus još dva do tri još lijekova (samo neznam kak se zovu, ali to nije niti bitno sad za ovo kako se zovu).
__________________
Samo Cibalia!

Zadnje uređivanje javašluk : 03.11.2012. at 13:00. Reason: ispuštena slova
javašluk is offline  
Old 03.11.2012., 13:10   #4226
Quote:
javašluk kaže: Pogledaj post
Ali kada sam prošle godine rekao doktoru da me drži velika količina ljutnje, on je meni na to rekao "za to je xanax". djeluje Xanax, nije da ne djeluje, ali kao da mi vrijeme djelovanja kraće traje(?)

U biti pišem čisto da čujem je li imaju ljudi slična iskustva? Kolke doze Xanaxa su pili i koliko dugo i što im doktori kažu?
Vidio sam po ljekarnama neke ogromne doze i Zolofta i Xanaxa; a i čuo sam da ovi pitiespiovcima daju neke ekstra jake dozo, šta ti ja znam, plus još dva do tri još lijekova (samo neznam kak se zovu, ali to nije niti bitno sad za ovo kako se zovu).
A duso...naucio si se na xanax...malo si postao imun na djelovanje...od duge upotrebe to je normalna pojava.
vilenjačica is offline  
Old 03.11.2012., 13:34   #4227
Quote:
javašluk kaže: Pogledaj post
Sorry, ne znam se stručno izraziti, ali pučki rečeno ono što nazivamo "žderanje" (ne u smislu prejedanje) već kad te neki problem toliko proganja da se ne smijemo toga niti prisjetiti jer se javlja osjećaj užasavanja.

Uglavnom osjećaj da se "svijet ruši" i ništa se ne može, prepušten višim silama. Zoloft pijem 10 godina (trenutno na 200mg na dan od 2009.g) Xanax mi je propisan do 1,5mg ali izbjegavam ga piti, u biti pijem dok baš moram. Prakticiram jogu i meditaciju, i to prilično ublažava simptome, ali da ima pozitivan efekt moram svaki dan po dva i pol do tri sata provesti u meditaciji.

Sve ovo pišem jer nekako imam osjećaj kao da mi Xanax ne djeluje onako kako mi je djelovao prije desetak godina? Možda je to moja subjektivna ocjena, ali kao da sam tada s jednom dnevno 0,25 imao super učinak, a danas mi treba blizu 1mg za podjednak efekt. Prvo mi je doktorica rekla da su to tako i tako za mene (100kg) nedovoljne doze, a nešto kasnije kako je super što u desetak godina mi nije nužna još veća doza? E, sad...???
Xanax je navlakuša i tolerancija na njega raste, kako si i sam lijepo opisao. I počecima je 0,25 mg bilo dosta da te smiri a sada to nemože ni 1,5 mg. Pa šta misliš kako neki dođu do toga da "požderu" tablu dnevno a to im u konačnici i ne pomogne. I onda završe u bolnici na odvikavanju koje, nije lako ni jednostavno.
Odi na kontrolu i neka se izbaci Xanax i radije uvede Normabel u redovnu terapiju koji ćeš piti 3xdnevno i živjet svoj život.

Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Doktorica mi ukinula Seroqel za spavanje i stavila prazine,nisam još niti jednu popila,šta je to,kako dijeluje?Trebala bi se ostavit Zonadina(a i doktorica mi ga više ne želi propisati).Dali netko od vas tu uzima ili je uzimao Zonadin ili Sanval duže vrijeme?
Prazine su AP koji ima izraženo sedirajuće i uspavljujuće svojstvo (ovisno o dozama ofkors i šta njime želimo postići). Najčešće se i koristi za uvođenje u san ili smirivanje nemirnih i nesuradljivih pacijenata. Uz njega ti ne treba hipnotik.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Old 03.11.2012., 17:26   #4228
Quote:
javašluk kaže: Pogledaj post
Ali kada sam prošle godine rekao doktoru da me drži velika količina ljutnje, on je meni na to rekao "za to je xanax". djeluje Xanax, nije da ne djeluje, ali kao da mi vrijeme djelovanja kraće traje(?)
a sigurno, organizam ti je naviknut na njega. predugo je to razdoblje. mislim da bi trebao ponovno razgovarati sa svojim dr, eventualno potražiti i drugo mišljenje jer to kljukanje većim dozama nije rješenje. rekla sam ti ovo za forum baš zato što su dg različite i to što neki forumaš pije jedno, ne znači da će i drugom pomoći. svakako se moraš obratiti liječniku.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Old 03.11.2012., 18:03   #4229
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
a sigurno, organizam ti je naviknut na njega. predugo je to razdoblje. mislim da bi trebao ponovno razgovarati sa svojim dr, eventualno potražiti i drugo mišljenje jer to kljukanje većim dozama nije rješenje. rekla sam ti ovo za forum baš zato što su dg različite i to što neki forumaš pije jedno, ne znači da će i drugom pomoći. svakako se moraš obratiti liječniku.
Pa evo ti primjer: mene Misar 0,25 nemjerljivo brže uspava nego Xanax i spavam "ko zaklan". I Misar koristim samo kad mi je bitno spavanje.
__________________
Samo Cibalia!
javašluk is offline  
Old 03.11.2012., 20:00   #4230
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Doktorica mi ukinula Seroqel za spavanje i stavila prazine,nisam još niti jednu popila,šta je to,kako dijeluje?Trebala bi se ostavit Zonadina(a i doktorica mi ga više ne želi propisati).Dali netko od vas tu uzima ili je uzimao Zonadin ili Sanval duže vrijeme?
pila sam prazine jedno kratko vrijeme uz sanval ali tako tako, nisam bila odusevljena, sanval pijem vec 4 godine , najprije 5 mg a sad 10, ne volim ga zbog nocnog prejedanja , sad sam tražila praxiten i sa sanvalom od 5 mg me uspava sad jedino ne znam kako mijesati praxiten (navečer) i xanax (po danu)
vegga is offline  
Old 03.11.2012., 20:03   #4231
Quote:
javašluk kaže: Pogledaj post
Ali kada sam prošle godine rekao doktoru da me drži velika količina ljutnje, on je meni na to rekao "za to je xanax". djeluje Xanax, nije da ne djeluje, ali kao da mi vrijeme djelovanja kraće traje(?)

U biti pišem čisto da čujem je li imaju ljudi slična iskustva? Kolke doze Xanaxa su pili i koliko dugo i što im doktori kažu?
Vidio sam po ljekarnama neke ogromne doze i Zolofta i Xanaxa; a i čuo sam da ovi pitiespiovcima daju neke ekstra jake dozo, šta ti ja znam, plus još dva do tri još lijekova (samo neznam kak se zovu, ali to nije niti bitno sad za ovo kako se zovu).
meni je xanax konstanta vec 4 godine, 2-3 x 0.5 mg, nikad ne prijeđem tu dozu, sad cu se probat prebacit na praxiten jer vidim da bolje uspava
vegga is offline  
Old 03.11.2012., 20:04   #4232
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
pila sam prazine jedno kratko vrijeme uz sanval ali tako tako, nisam bila odusevljena, sanval pijem vec 4 godine , najprije 5 mg a sad 10, ne volim ga zbog nocnog prejedanja , sad sam tražila praxiten i sa sanvalom od 5 mg me uspava sad jedino ne znam kako mijesati praxiten (navečer) i xanax (po danu)
Jebote meni doktorica ga ne želi više propisat nakon 3 mjeseca i to neredovitog uzimanja,ponekad ga uzmem ponekad ne ovisi.Ovih dana češce jer sam pod užasnim sstresom,ali meni moja ni doktorica opće(koja ima jako puno razumjevanja ) niti psihićka ga ne žele više propisati a i sram me uopće pitati više.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Old 03.11.2012., 20:23   #4233
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Jebote meni doktorica ga ne želi više propisat nakon 3 mjeseca i to neredovitog uzimanja,ponekad ga uzmem ponekad ne ovisi.

Ovih dana češce jer sam pod užasnim sstresom,ali meni moja ni doktorica opće(koja ima jako puno razumjevanja ) niti psihićka ga ne žele više propisati a i sram me uopće pitati više.
Meni je psihijatar rekao da je to individualno od pacijenta do pacijenta, i da imam nisku toleranciju na bol i to je kao genetski predodređeno (?)

Iskreno, prije nego što sam tamo krenuo (2001-2003) nisam pojma imao o tim lijekovima, čuo sam samo za praxiten, eventualno za prozac u ponekom filmu, također nakon prve dvije kutijice Xanaxa mi je trebalo skoro dvije godine da ponovo se obratim, također me bilo sram otići nakon prve dvije kutije ponovo kod dr.opć. prakse, i onda i prvi i drugi put mi je psihijatar sam propisao, nisam sam tražio. Samo me upozorio kako je Zoloft glavni lijek, a Xanax samo gašenje požara. Stalno mi govori kako je Zoloft kao proteza ili kao gips, longeta.... a prijašnji dr.općprakse mi je govorio kako je glupo ne popiti Xanax kao da ne popijem aspirin kad me glava boli.
__________________
Samo Cibalia!
javašluk is offline  
Old 03.11.2012., 20:48   #4234
Ja moram izbaciti xanax,zanimljivo je da prekjučer i dan prije toga samo 25 mg ujutro i više ništa,danas me strefilo dobrano ali više ne pomaže.Morat ću ga izbaciti i prebaciti se na Normabel.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Old 04.11.2012., 13:34   #4235
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Jebote meni doktorica ga ne želi više propisat nakon 3 mjeseca i to neredovitog uzimanja,ponekad ga uzmem ponekad ne ovisi.Ovih dana češce jer sam pod užasnim sstresom,ali meni moja ni doktorica opće(koja ima jako puno razumjevanja ) niti psihićka ga ne žele više propisati a i sram me uopće pitati više.
koji ti neda, prazine ili sanval?
vegga is offline  
Old 04.11.2012., 14:28   #4236
Quote:
vilenjačica kaže: Pogledaj post
Je na prazinama i pise da su antipsihotik...ali skabi jako...za spavanac
Šta to znači?Jesi se zdebljala na njima i jesi li dobila kakve prisilne misli i dali ti se neka fobija pojačala?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Old 04.11.2012., 14:29   #4237
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
koji ti neda, prazine ili sanval?
Zonadin.Znam ja jako dobro šta se može dogodit na odvikavanju ali ako ideš postupno to se ne bi trebalo dogoditi.Meni je sad najbitnije da se po zimi naspavam, a ne da gledam tv do 4 ujutro ko da sam na Red bullu.Imala sam jako stresno ljeto i to mi jedino pomaže da se opustim i zaspem.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Old 06.11.2012., 16:02   #4238
jeste li znali da se benzićima ne možete predozirati, jer valja kad postigne najvišu koncentraciju u plazmi koju može postić, ne povećava se više bez obzira na popijenu količinu...bar sam tako čula.. ?
tincyy is offline  
Old 06.11.2012., 16:13   #4239
Quote:
tincyy kaže: Pogledaj post
jeste li znali da se benzićima ne možete predozirati, jer valja kad postigne najvišu koncentraciju u plazmi koju može postić, ne povećava se više bez obzira na popijenu količinu...bar sam tako čula.. ?
...što je informacija relevantna za koga i što?
Almost Rosey is offline  
Old 06.11.2012., 21:02   #4240
Važno je za napomenuti da su benzodiazepini za razliku od barbiturata iznimno sigurni lijekovi. Naime, predoziranje benzodiazepinima neće imati pa posljedicu smrtni ishod kao kod barbiturata. Naravno to ne važi ako je osoba koja se predozirala benzodiazepinima u isto vrijeme konzumirala veće količine alkohonih pića! U tom slučaju benzodiazepini postaju vrlo opasni po život poput barbiturata!

Zbog svoje sigurnosti benzodiazepinski anksiolitici su postali najkorišteniji lijekovi nakon analgoantipiretika. Na koncu konca, u današnjem modernom i stresnom svijet malo koja osoba nema simptome neuroza i potrebu za farmakološkom potporom u liječenju istih. Stoga je jasno zašto je potrošnja benzodiazepinskih anksiolitika toliko velika.
tincyy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:12.