Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2015., 12:48   #1
Renault Clio IV 2015.



Razmisljam o kupnji novog auta, ali jos nisam 100% odlucio marku ni model.
Prvi izbor mi je renault clio, ali zanima me od iskusnijih ljudi sto se moze ocekivati od clia?
je li kvarljiv?
jesu li skupi dijelovi u odnosu na druge marke?
moze li se zarulja promjeniti doma ili moram ici kod mehanicara i platiti 50€?
vrlo vazno - koje su mu boljke, primjerice da mu se cesto kvar neki dio?
gdje je granica isplativosti kupnje dizela koji je za cca 2000€ skuplji od benzinca.

hvala na odgovorima!
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 20:07   #2
Koristio sam par dana zamjenski Dynamique sa svom silom opreme, i da, autić je genijalan za po gradu. Bio je 1.2 16V i ne ide s mjesta, samo troši i dere se bezveze. Mislim da bi dojam bio puno bolji da je ispod haube bio 1.2 turbo ili dci. O pouzdanosti nemam pojma, samo ti mogu savjetovat da ne uzimaš taj 1.2 16V ako očekuješ da auto može povuć.
Mislim da već postoji tema za Clio VI, pa najbolje da tamo malo detaljnije pogledaš.
folirant is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 20:23   #3
Quote:
drasko2002 kaže: Pogledaj post


Razmisljam o kupnji novog auta, ali jos nisam 100% odlucio marku ni model.
Prvi izbor mi je renault clio, ali zanima me od iskusnijih ljudi sto se moze ocekivati od clia?
je li kvarljiv?
jesu li skupi dijelovi u odnosu na druge marke?
moze li se zarulja promjeniti doma ili moram ici kod mehanicara i platiti 50€?
vrlo vazno - koje su mu boljke, primjerice da mu se cesto kvar neki dio?
gdje je granica isplativosti kupnje dizela koji je za cca 2000€ skuplji od benzinca.

hvala na odgovorima!
Po meni je granica minimalno 20 tisuća km godišnje jer tek na toj kilometraži ostvaruješ nekakvu spomena vrijednu uštedu... Ako si ljubitelj diesela i radiš npr. 10 tisuća km godišnje tada možeš uzeti diesela samo zbog nekakvog užitka u vožnji no ta vožnja će ti tada biti skuplja nego sa benzom..
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 21:15   #4
Taj 1.2 16V sa 75 KS nije bio dovoljan ni u Cliu 2, bjez od njega.

dCi vrijedi koliko je skuplji a toliko malo mi trosit vjerojatno nece nijedan vise...

Zarulju odem u Gasperova i stvarno ne naplate skoro nista...
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 11:57   #5
Dakle, nakon što sam prodao svoj clio 3/1,5dci iz 2007 sada se spremam uzeti Clio 4 ali godina 2014 ili 2015. Bio sam danas na Jakuševcu i nisam vidio niti jedan navedeni model. Stoga me zanimaju iskustva vlasnika Clia-4, koliko su zadovoljni sa modelom bez obzira bio diesel ili benzin jer se još nisam odlučio, koliko realno troši pri različitim režimima vožnje i koje su boljke novog modela?
I još, kako se ponaša novi 3-cilidraš i on je jedna od opcija?
Po novinama čitam da 1,2 16v ima potrošnju od 4,3 l/100 km pa želim čuti je li to istina?
georgy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 12:03   #6
Zar nije trocilindraš 0.9?

Mene isto zanima jer samo vidim stare 1.2 po gradu.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 12:18   #7
Poslao sam preko PM upit pokretaču teme.........pa možda napiše vlastite dojmove ako je kupio Clia4.
Nadam se da je.
georgy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 20:31   #8
Quote:
georgy kaže: Pogledaj post
Poslao sam preko PM upit pokretaču teme.........pa možda napiše vlastite dojmove ako je kupio Clia4.
Nadam se da je.
Dok se vlasnici ne javljaju na forum to može biti samo dobar znak Auto je već 2.5 godine na tržištu.. Svejedno tko razmišlja o novm cliu, ako može neka se strpi, trebao bi ove godine facelift..
__________________
SVE JE TO RELATIVNO
54321012345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 21:36   #9
Quote:
georgy kaže: Pogledaj post

Po novinama čitam da 1,2 16v ima potrošnju od 4,3 l/100 km pa želim čuti je li to istina?
Iman ga ja i troši toliko na otvorenoj. U gradu nije. U gradu oko 6.5-7.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 01:23   #10
IMA TEMA

https://www.forum.hr/showthread.php?t=706317&page=70

Ne znam što ti je trebalo da ovu otvaraš, samo prljaš forum. Ali eto. Pogledaj temu u linku.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 18:25   #11
Da li novi Clio 4/dci ima visokotlačnu pumpu marke Delphi ili nešto bolje od toga?

Strah me samo Delphija. U pitanju je vlastito iskustvo sa Cliom 3.............sve ostalo je bilo OK.
georgy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 18:37   #12
Nemaju problema više s VT pumpom.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 18:51   #13
Tako su govorili i za trojku. Dakle, prve priče nisu bile točne. Stoga i pitam, da li je u četvorki Delphi li nešto bolje?
georgy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 21:46   #14
Quote:
georgy kaže: Pogledaj post
Tako su govorili i za trojku. Dakle, prve priče nisu bile točne. Stoga i pitam, da li je u četvorki Delphi li nešto bolje?
Nije ni u trojki bio samo Delphi.

Nema problema s pumpom više koji god proizvođač bio (ima i Siemensa i Delphija), u trojci je bilo (nije nitko govorio da nema).
frANZi50 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 20:59   #15
Pozdrav. Danas kupio 1.5dci, 2015-a sa 31tkm
Jel mogu kako promjenit "jezik" na kontrolnoj tabli? Kako doc do "pomoci" pri parkingu? Jos neka korisna informacija?
Hvala
android-Split is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 10:01   #16
Quote:
Android-split kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Danas kupio 1.5dci, 2015-a sa 31tkm
Jel mogu kako promjenit "jezik" na kontrolnoj tabli? Kako doc do "pomoci" pri parkingu? Jos neka korisna informacija?
Hvala
Jezik moežš promjeniti u Renault servisu za 200kn, a pomoć pri parkingu, iako ja to nemam, bi se trebalo nalaziti sa lijeve strane tamo gdje ti je namještanje visine farova i gdje iskljucujes auto stop i start.
Klarajson is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 10:30   #17
Quote:
Klarajson kaže: Pogledaj post
Jezik moežš promjeniti u Renault servisu za 200kn,

cisti bezobrazluk.
Mealmighty is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 10:58   #18
Obavi neki redoviti servis negdje i dečki će ti sigutno to džabe riješiti.

Ovako s ceste - zašto bi to radili besplatno?

Meni su neke slicne stvari odradili besplatno, ali sam recimo radio veliki servis kod da njih pa znaju da sam klijent kojem će izići u susret.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 11:45   #19
zasto bi to radili besplatno se ti pitas?
zasto se za to uopce mora ici u servis? to je cisti bezobrazluk i pokazatelj sto misle o kupcima svojih vozila - ovce za sisanje.
Mealmighty is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 19:11   #20
Danas ugledah da mi je pukla ova vanjska guma na vratima vozaca. A nemam pojma kako se zove (keder?) da ju potrazim za kupit, a da nije ovlašteni
android-Split is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.