Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2007., 18:10   #41
Evo link http://www.aag.hr/hrv/pretraga2.cfm?ddlProizvodjaci=13
marit za is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 11:18   #42
Question Stokke stolci – gdje ih kupiti?

Da li netko zna gdje se u Sloveniji ili Austriji mogu kupiti Stokke stolci za odrasle (dakle ne oprema za bebe)?
U Hrvatskoj se prodaju u Somec interijerima u Buzinu, ali su znatno skuplji nego vani. Također, kolika se carina plaća na uvezeni namještaj u HR?

Za one koji ne znaju, radi se o genijalnim stolcima sa ovoga linka:
http://www.varierfurniture.com/palet...cid=2057&la=EN
gliby is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 12:46   #43
zasto ne pogledas na njihovom sajtu? obicno se tako nadju informacije o prodajnim mjestima po gradovima. nedavno sam tako trazila driade i nasla sam ih u grazu. nakanila sam kupiti neke njihove proizvode koji se prodaju u AAG ali su duplo su skuplji ovdje u zg nego vani a vjerujem da je tako sa svime
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 11:10   #44
Question

Upravo jesam za Austriu i poslao sam emalove sa upitima, na žalost na svom siteu nemaju izbor Slovenije, a netko tamo sigurno prodaje njihove stolice (isto kao što nemaju ni Hrvatsku, a prodaje ih Somec).

Nego daj mi pliz reci kako si dofurala ovo što si kupila u Hrvatsku? Da li si ih sama dofurala? Da li si platila carinu? Koliko iznosi carina na uvoz namještaj?

Ovdje se na žalost radi o ogromnom stolcu „Stokke Gravity balans“ koji baš ne mogu sakriti.
gliby is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 11:38   #45
@gilby - stolci su

kaj to znači "puno skuplji"? možeš mi reći okvirno kakve su cijene u someku?
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 16:27   #46
Quote:
gliby kaže: Pogledaj post
Da li netko zna gdje se u Sloveniji ili Austriji mogu kupiti Stokke stolci za odrasle (dakle ne oprema za bebe)?
U Hrvatskoj se prodaju u Somec interijerima u Buzinu, ali su znatno skuplji nego vani. Također, kolika se carina plaća na uvezeni namještaj u HR?

Za one koji ne znaju, radi se o genijalnim stolcima sa ovoga linka:
http://www.varierfurniture.com/palet...cid=2057&la=EN
isusek kaj su to stolci za sjedenje??!!!
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 01:33   #47
Dobio odgovor od nekoliko austrijskih dućana.

Recimo u Somec interijerima jeftinija varijanta Gravity-a dodje 15800Kn, druga najjeftinija 20700Kn. U Austriji najjeftinija varijanta dodje 11200Kn (+povrat MVS-a 20%), druga najjeftinija 11720 KN (+ naravno povrat MVS-a, a to je ova ista koja kod nas dodje 20000Kn!!!). Razlika se dalje samo povećava što se ide prema varijantama sa skupljim materijalima.

I za druge Stokkeove stolce je ista stvar pa si vi mislite kolika je ovim našim Marža. Sramota!!!

Da li netko može savjetovati najbolji način kako da ih unesem u Hrvatsku?
gliby is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 01:13   #48
Sjedaju li ikada dizajneri u svoje stolice?

Tražim neke stolice za blagavaonicu i baš naletio na stranicu http://www.bonluxat.com/ gdje švrljam malo po dizajnerskim stolicama.
nakon par desetaka pregledanih stolica počinjem se pitati da li su se dizajneri koji su ih izrađivali uopće pitali kako će se osoba osjećati nakon sat vremena provedenih u njima. Naime, većina njih izgleda poprilično neudobno. Kao najbanalniji primjer navodim sljedeći stolac:



Mogu točno zamisliti kako mi stražnjica ili dijelom nasjeda na ovaj rub ili je pomičem naprijed i pogrbljeno se naslanjam na naslon(uslijed čega se pak najvjerojatnije prevrćem skupa sa stolicom).

Mislim da je u većini slučejeva forma stavljena ispred upotrebljivosti/komfora. Kao diplomiranom grafičkom dizajneru mi to jednostavno nije jasno, jer kako su mene učili kroz studij da je poruka uvijek bitnija od forme, tako mislim da bi kod product dizajna također trebala ići upotrebljivost ispred forme. Jer u protivnom svi ti stolci postaju samo muzejski izlošci.


No, dosta baljezganja, vraćam se svojoj potrazi

Ako je netko vidio dobre svijetlo žute (tj. isprano žute) stolice sa metalnim nogama, neka javi

P.S. krivo sam napisao naslov - treba biti "Sjedaju li ikada dizajneri u svoje stolice?"
joora is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 11:25   #49
Zato su i sada najviše u modi ergonomski stolci. Nedavno sam bio na jednom predstavljanju namještaja, među njima je bio stol i stolica neke japanske tvrtke koji su baš bili stvoreni za nekoga tko provodi puno vremena za računalom (kao da su mene pitali). Samo i cijena je je bila jako visoka.
Majstor Fantać is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:19   #50
Pa normalno da je posvećeno više pažnje formi nego udobnosti.Zato i jesu dizajnerske.
Ja sam kpila neke po 200 kuna,i mislim da udobnije nisam mogla pronaći.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 10:21   #51
Stolice

trazim stolice za blagovaonu..uz okrugli stol
nasla sam ove ali mi u ducanu kazu da se vise ne proizvode smrc

da li netko zna di mogu naci nesto slicno? moze i prijedlog sto bi jos islo uz okrugli stol
mali miš is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 10:22   #52
Nazovi Ostina Powersa pa pitaj...to je njegov stil...
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 10:59   #53
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Nazovi Ostina Powersa pa pitaj...to je njegov stil...
daj broj.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 11:54   #54
0800-YEAHBABY
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 15:57   #55
uh sta niko ne zna
jel ima netko bar neki prijedlog - neke fora stolice metalne konstrukcije a da nisu preskupe naravno
mali miš is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 12:23   #56
idi u centar stolica kod merkatonea

možda nađeš nešto slično




stolica ti je super, baš šteta kaj se više ne proizvodi
djuni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 12:47   #57
Quote:
djuni kaže: Pogledaj post
idi u centar stolica kod merkatonea

možda nađeš nešto slično


stolica ti je super, baš šteta kaj se više ne proizvodi
ah to su mi rekli bas u tom centru
mali miš is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 16:35   #58
stolice

mali mišu, takve stloce imaju u Konturi Novoj
astor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 10:08   #59
Quote:
astor kaže: Pogledaj post
mali mišu, takve stloce imaju u Konturi Novoj
hvalaaaaaaaaaa .. bas sam pogledala njihovu stranicu i vidim da imaju slicnih a i neke druge koje mi se svidjaju..samo pitam se kolke su im cijene
svaki put kad vidim neke fora stolice cijene su im strasneee a ja trebam 5-6 kom i jos i stol
mali miš is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 11:50   #60
Meni su super ove nove iz ikee http://www.ikea.com/it/it/catalog/products/60109016
i ove najnovije http://www.ikea.com/it/it/catalog/products/20115038
__________________
Your date on my data
The chromosomes match
Exact as in matter
A matter of fact
olovkaHB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:54.