Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2015., 11:14   #10001
Quote:
dadobmw kaže: Pogledaj post
gdje ima tih keramickih?

sumnjam i da su pelete loše kvalitete.... (gamauf), pepeljara bude nekakve žutozelene boje...

onaj problem gašenja sam uspio riješit sa smanjivanjem onih 5pa ali bila je još jedna stvar upitna, na rednoj stezaljki gdje se spaja struja plamenika, transporter itd... pod rednim brojem 13 i 14 je nekakva brika koja je otpala, odnosno držala se na samo jednoj licni. bez nje baca f05 grešku i nepali se ventilator. (zanimljivo je što uopće na ferroli shemi spajanja nepostoji taj 13 i 14 spoj)
ugl stavio sam novu briku i sad šljaka....
Daj mi reci kak gore gamauf pelete? Dali su dobre kalorične vrijednosti?
ficorama is offline  
Old 01.05.2015., 12:22   #10002
Quote:
stari1 kaže: Pogledaj post
Grijač je identičan originalu, osim očite kvalitete i bez konektora na žicama, pa se spaja sa luster stezaljkama.
a zasto ne uzeti orginal grijac kao rezervni dio? raditi ce od prve kako treba iako je skuplji. nego uzeti par puta zamjenske pa ne rade kak treba pa kemijaj i popravljaj i kupuj jos novih itd.
europe2seoul is offline  
Old 01.05.2015., 14:43   #10003
Quote:
dadobmw kaže: Pogledaj post
gdje ima tih keramickih?

sumnjam i da su pelete loše kvalitete.... (gamauf), pepeljara bude nekakve žutozelene boje...

onaj problem gašenja sam uspio riješit sa smanjivanjem onih 5pa ali bila je još jedna stvar upitna, na rednoj stezaljki gdje se spaja struja plamenika, transporter itd... pod rednim brojem 13 i 14 je nekakva brika koja je otpala, odnosno držala se na samo jednoj licni. bez nje baca f05 grešku i nepali se ventilator. (zanimljivo je što uopće na ferroli shemi spajanja nepostoji taj 13 i 14 spoj)
ugl stavio sam novu briku i sad šljaka....
Imaš ih posvuda, od službenih do neslužbenih dilera.

13 i 14 su namjenjeni za sigurnosni termostat. Ako imaš neki stariji manual moguće da se ne spominje, na svim u zadnjih par godina se spominju dotični kontakti.

Quote:
ficorama kaže: Pogledaj post
Daj mi reci kak gore gamauf pelete? Dali su dobre kalorične vrijednosti?
Imaju kaloričnu vrijednost kao i većina ostalih peleta, jedino ostaje više pepela i po mojoj procjeni imaju malo veći postotak vlage, za optimalno izgaranje je potrebno malo više podešavanja, pogotovo na manjim snagama.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 03.05.2015. at 18:43. Reason: spajanje postova - koristiti Multi-Quote
skyman is offline  
Old 01.05.2015., 15:29   #10004
Grijanje na pelet

Quote:
skyman kaže: Pogledaj post
Imaju kaloričnu vrijednost kao i većina ostalih peleta, jedino ostaje više pepela i po mojoj procjeni imaju malo veći postotak vlage, za optimalno izgaranje je potrebno malo više podešavanja, pogotovo na manjim snagama.

Nisam siguran za vlagu. Pomislio sam isto ali na testiranju nije tako pokazalo.
Mjerio sam i cijele i smrvljene pelete. Test 60 min na 110 c.
Naprava - vlagomjer s vagom slican ovome (kalibrirana vaga)
http://vage-lukavecki.hr/wp-content/...vlagomjeri.gif



Sent from my something using Tapatalk
Rijeka555 is offline  
Old 01.05.2015., 20:22   #10005
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
a zasto ne uzeti orginal grijac kao rezervni dio? raditi ce od prve kako treba iako je skuplji. nego uzeti par puta zamjenske pa ne rade kak treba pa kemijaj i popravljaj i kupuj jos novih itd.
stari1 is offline  
Old 01.05.2015., 20:26   #10006
Quote:
stari1 kaže: Pogledaj post
Kaj no comment?

Ako imas pec ili plamenik ona je dosla sa grijacem za potpalu peleta ? Da ili ne? Odgovor je da.

Ako je grijac crkao odes serviseru ili proizvodjacu I kupis novi grijac. Isto kada ti crkne bilo kaj drugo.

Ebay made in china I te spike nisu pouzdane - kao sto I masa ljudi ovih par stranica postova I govori. Dok ti je orginal radio godinama. Sad da li se hoces zezati sa grijacem ili se hoces grijati?
europe2seoul is offline  
Old 01.05.2015., 22:13   #10007
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Kaj no comment?

Ako imas pec ili plamenik ona je dosla sa grijacem za potpalu peleta ? Da ili ne? Odgovor je da.

Ako je grijac crkao odes serviseru ili proizvodjacu I kupis novi grijac. Isto kada ti crkne bilo kaj drugo.

Ebay made in china I te spike nisu pouzdane - kao sto I masa ljudi ovih par stranica postova I govori. Dok ti je orginal radio godinama. Sad da li se hoces zezati sa grijacem ili se hoces grijati?
Slazem se. Kupite od iveka kerm grijac i radi super. Trosi manje struje brze zspali pelete i sve štima!
ficorama is offline  
Old 01.05.2015., 23:25   #10008
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Kaj no comment?

Ako imas pec ili plamenik ona je dosla sa grijacem za potpalu peleta ? Da ili ne? Odgovor je da.

Ako je grijac crkao odes serviseru ili proizvodjacu I kupis novi grijac. Isto kada ti crkne bilo kaj drugo.

Ebay made in china I te spike nisu pouzdane - kao sto I masa ljudi ovih par stranica postova I govori. Dok ti je orginal radio godinama. Sad da li se hoces zezati sa grijacem ili se hoces grijati?
Nisi me shvatio. Nemam komentar, jer sam i sam naučio, da je najjeftiniji original. A, hebi ga, kad želimo uvijek nešto usicariti.
stari1 is offline  
Old 01.05.2015., 23:43   #10009
Quote:
stari1 kaže: Pogledaj post
Nisi me shvatio. Nemam komentar, jer sam i sam naučio, da je najjeftiniji original. A, hebi ga, kad želimo uvijek nešto usicariti.
parola je nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino...
europe2seoul is offline  
Old 01.05.2015., 23:54   #10010
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
a zasto ne uzeti orginal grijac kao rezervni dio? raditi ce od prve kako treba iako je skuplji. nego uzeti par puta zamjenske pa ne rade kak treba pa kemijaj i popravljaj i kupuj jos novih itd.
jer.... orginal grijač kojeg sad kupis i platiš 500kn, nije isti kao onaj orginal sta je došao u plameniku....
prvo sam takav uzeo pa nisu ni slični....
a ni taj prvi orginal mi nije izdržao cjelu sezonu.... eto zato kemijanje...
sve mi se čini da ću nakraju od golfa 1.6d grijač uglavit

Gamauf peleti... a onako nije neka top klasa, al ih dobijem po dobroj cjeni pa cu ih opet uzet...
dadobmw is offline  
Old 02.05.2015., 00:32   #10011
Quote:
dadobmw kaže: Pogledaj post
jer.... orginal grijač kojeg sad kupis i platiš 500kn,

Gamauf peleti... a onako nije neka top klasa, al ih dobijem po dobroj cjeni pa cu ih opet uzet...

Ako nemaš rezervni grijač , a izgori ti postojeći , vani je velika zima , platiti češ ga 700,00 kn i biti zadovoljan.Što se tiče gamauffffffffff ne znam dali sam sebi utvaram , ali meni u ovoj sezonskoj narudžbi ima prašine ko u priči: kod stresanja u spremnik imaš jedan dobar obrok gutanja, zatim ostaje u vreći, u kotlu pristojnije , dok u pepeljari ful već nakon par dana . E sada jeli to samo kod mene , staroga, susjeda moga ????? možda se radi stvarno o lošoj pošiljci. Ne znam, ali ono što znam je da iz preventive gama u moju butigu više jok jedino u jetru može
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Old 02.05.2015., 13:33   #10012
Quote:
ficorama kaže: Pogledaj post
Koja je dimenzija izmjenjivaca i koja je dimenzija cijevi koje su spojene na izmjenjivac?
Izmjenjivac je 8 kom od cola a cijevi do radijatora su od 18 mm
ribe is offline  
Old 02.05.2015., 16:08   #10013
Quote:
patafljengo kaže: Pogledaj post
Ako nemaš rezervni grijač , a izgori ti postojeći , vani je velika zima , platiti češ ga 700,00 kn i biti zadovoljan.Što se tiče gamauffffffffff ne znam dali sam sebi utvaram , ali meni u ovoj sezonskoj narudžbi ima prašine ko u priči: kod stresanja u spremnik imaš jedan dobar obrok gutanja, zatim ostaje u vreći, u kotlu pristojnije , dok u pepeljari ful već nakon par dana . E sada jeli to samo kod mene , staroga, susjeda moga ????? možda se radi stvarno o lošoj pošiljci. Ne znam, ali ono što znam je da iz preventive gama u moju butigu više jok jedino u jetru može
Kaj se tice kvalitete peleta mora odgovarati i cijena! A ne da naletis ko ja platis 1.8 kn po kili i dobijes sranje nad sranjima
ficorama is offline  
Old 02.05.2015., 18:56   #10014
Quote:
ficorama kaže: Pogledaj post
Kaj se tice kvalitete peleta mora odgovarati i cijena! A ne da naletis ko ja platis 1.8 kn po kili i dobijes sranje nad sranjima
Ma , znam da toga ima i baš zato ne bi trebali šutjeti . Zato uvijek trebamo javno hvaliti/kritizirati imenom i prezimenom proizvođača , jer budi bez brige čitaju i te kako ove stranice.
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Old 02.05.2015., 20:10   #10015
ALU FOLIJA

Quote:
skyman kaže: Pogledaj post
Staklena vuna bi imala boljeg efekta budući da je fleksibilnija i ljepše će nalijegat uz stijenke bojlera, vunu stegneš s običnom žicom (kružno oko bojlera i preko vunu zaštitiš s alu reflektivnom , armiranom folijom da se vuna ne trusi i da to liči na nešto (isto stegneš žicom kao omča na npr 3 mjesta). Imaš te alu reflektivne folije po centrima (Pevec npr.), ne treba ti puno. Ovime ćeš dobiti značajno na izolaciji.

Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
staklena vuna sa: Mačo metali otpad-uzeo koliko sam mislio da če mi trebati/2,5m2=5 ploča-cijena zanemariva,najlon prozirni za omatanje je prozirna folija otuđena ženi iz kuhinje sa čime ona zamata meso/kolače-na roli 30m-nisam pitao za cijenu i nema pojma~još ne zna da je više nema,aluminijska reflektivna paropropusna armirana folija 2,4m2 kupljeno u bauhausu i plačena punu cijenu cca.40ak kuna-majstor odrezao koliko sam tražio/1,5m original širina + 1,6 m

Doktori , u Bauhausu ili Pevecu ima dvije vrste folija:

1. Jeftina parapropusna ( tz građevinska) zajedno sljubljena sa običnim najlonom i služi kod pokrivanja krova. Širine je 1,6 m , a prodaje se po dužnom metru cca po cijeni 38.00 kn.
2. Skuplja u roli 0.90 x 1.60 m sa mogućim lijepljenjem sa jedne strane po cijeni cca 100.00 kn .

Kako mislim izolirati ( tvrda staklena vuna + folija)) KOTAO mog propalog ferrolija , zanima me mogu li se igrati sa ove dvije vrste ili treba potražiti treću sreću/foliju. Znači, postoji li treća ( ozbiljnija zbog visoke? tem.), sa kojom vidim netko i dimne cijevi obljepljuje ili su dovoljne ove opisane.

Hvala na odgovoru bez žurbe i pod malim gasom .

lp,
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Old 02.05.2015., 21:49   #10016
je koristil sam ovu prvu spomenutu,jok mislim ipak jok,ne bi ja išel sa bilo kakvim najlonom blizu kotla,daj ti potraži staklenu/kamenu/mineralnu vunu koja ima aluminijski plašt,je skupo al je to to kaj tebi treba kak si opisal rabotu koju namjeravaš,kuiš stari moj,
zakaj tvoj propali ferroli,ja mislim kod ferrolija gn1 no4 izvaditi onu njegovu tanku plaču staklene vune i nagurati staklenu vunu koliko je god stane između kotla i lima plašta,nemam namjere trošiti nikakva dodatna sredstva,dakle trgati vunu na komade i sa nekom batinom je štopati u prostor između kotla i limenog plašta-pa koliko stane a stat če garant daleko više nego što je original plašt,nisem se žuril i pisal sam pod malim gasom (isprobaval sam prije višnjevac made in moja pelnica),baš onak kak si tražil
mbukal is offline  
Old 02.05.2015., 22:16   #10017
Quote:
patafljengo kaže: Pogledaj post
Ma , znam da toga ima i baš zato ne bi trebali šutjeti . Zato uvijek trebamo javno hvaliti/kritizirati imenom i prezimenom proizvođača , jer budi bez brige čitaju i te kako ove stranice.
Več sam prije spomenuo proizvođača! Viševica, ne namjeravam kupovati vise njihov pelet. U peletima nađeno: ostaci plastike, nekakav metalni ostatak, hrpica peleta sljepljena s nečim plavim, jako puno prašine , puno pepela i jako puno ostataka u pepeljari šljake. I na kraju da ne zaboravim spomenut kapitalca, pelet dugačak 9 cm, bilo ih je od 5, 6, 7, 8 cm jako puno . Svaku vreču sam morao pregledavat i trgat pelete. Naravno nisam slomio sve tak da mi se plamenik zaštopal preko zime 20, 30 puta ne brojim!
Istu stvar mi je rekao tetak, on loži na viševicu 4 sezone! Do šarže 2014g. sve je bilo super a ta šarža koma! Dugački peleti puno prašine pepela šljake. I po njegovoj procjeni troši mu više, naravno jer je pelet loš!
ficorama is offline  
Old 02.05.2015., 22:18   #10018
bi još kaj napisal al sad sam več pod malo večim gasom nek kaj je tražil patafljengo-počele djelovati alkoholne pare od višnjevca
mbukal is offline  
Old 02.05.2015., 22:21   #10019
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
bi još kaj napisal al sad sam več pod malo večim gasom nek kaj je tražil patafljengo-počele djelovati alkoholne pare od višnjevca
Znači lagano se balzamiraš
ficorama is offline  
Old 03.05.2015., 20:02   #10020
Quote:
ficorama kaže: Pogledaj post
Več sam prije spomenuo proizvođača! Viševica, ne namjeravam kupovati vise njihov pelet. U peletima nađeno: ostaci plastike, nekakav metalni ostatak, hrpica peleta sljepljena s nečim plavim, jako puno prašine , puno pepela i jako puno ostataka u pepeljari šljake. I na kraju da ne zaboravim spomenut kapitalca, pelet dugačak 9 cm, bilo ih je od 5, 6, 7, 8 cm jako puno . Svaku vreču sam morao pregledavat i trgat pelete. Naravno nisam slomio sve tak da mi se plamenik zaštopal preko zime 20, 30 puta ne brojim!
Istu stvar mi je rekao tetak, on loži na viševicu 4 sezone! Do šarže 2014g. sve je bilo super a ta šarža koma! Dugački peleti puno prašine pepela šljake. I po njegovoj procjeni troši mu više, naravno jer je pelet loš!
Viševicu sam koristio kompletnu sezonu, potrošio 5 tona, još mi 1 tona ostala, nikakvih problema s peletima, o potrošnji ne bih jer ju nemam s čim usporedjivati, ali peleti su mi sasvim ok, kažem problema nikakvih nisam imao, a pepel ko pepel. Utrošio sam i pola tone Spačve za test, ne vidim razliku medju peletima.

Zato sam i rekao da bih za sljedeću sezonu uzeo najjeftinije jer moj Biodom guta sve bez problema.
Uplaseni is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.