Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2008., 15:33   #1
motorna kopačica

Kupio bi diesel motornu kopačicu za obradu vrta u kojem ima oko 70-80 novoposađenih maslina.
Budući nemam nikakvih iskustava s ovim alatom nameće se pitanje što kupiti?

Gledao sam Labinprogres,benassi,sap, itd cijena od 15 do 17tk.

Bio bih zahvalan ako netko iz prve ruke može iz iskustva predložiti koju kopačicu odabrati.
mario 35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 15:46   #2
Nimam pojma koju, ali KUPUJMO HRVATSKO!
Bolje ti je da pogledaš gdje je servis i prodavaonica ostalih priključaka
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 16:45   #3
Kopačicu ili motokultivator?
Kakav ti je teren?

Labinprogres je OK, no možda ti bi i Mio Osijek bil dovoljan. A zakaj dizel? Za moj ukus su prevelike vibracije i prevelika razlika u cijeni naprama benzinskih varijanti. To ti ionako niš' ne troši, pa zaboravi na uštedu na cijeni goriva.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 21:21   #4
Za naše dalmatinske terene i male obradive površine izbor je pao na kopačicu.
Zašto diesel?

Pa zemlja se nije obrađivala nekih 40-ak godina,tereni su dosta tvrdi sa puno korijena i kamenja.Probao sam posuđeni diesel benassi i bio sam njime jako zadovoljan-samo natoči goriva i radi. Obradio sam dvije parcele 20mx80m. Bilo je tu dosta muke i puno radnih sati ali se isplatilo, sada tu pored maslina rastu i rajčice,blitva,kupus i ostalo...

Za nekoliko mjeseci bi obradio i ostale zapuštene površine te posadio još otpr. 100-tinjak maslina i mislim da bi diesel bio puno bolji izbor.
mario 35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 08:40   #5
Kopačica je dobar izbor za takve terene, kultivator previše samelje zemlju, on je bolji za izradu vrtnih gredica i slične potrebe. Za takve potrebe i ja bih odabrao dizel, po mogućnosti pogonjen sa Lombardinijevim motorom.

Ja sam nekad imao takav stroj, radilo se o kompletu s prikolicom na kardan. Jedino nisam imao kopačicu, jer za moje potrebe u vinogradu i vrtu koristio sam Labinprogresov kultivator benzinac.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 10:12   #6
Kaj god kupiš od navedenih, znači Labinprogres, Gorenje Muta, Goldoni, SEP, Benassi, BCS...nećeš pogriješiti. Gledaj samo da to ne bude osnovni (najmanji) model i da je što teži (manje vibracija od skakanja). Kao što reče Champ, motor nek bude Lombardini (ACME), Ruggerini, HATZ...
Odaberi onoga koji ti se najaviše sviđa i koji ti ima najbliži servis/trgovinu, iako teško da se bilo koji od njih bude kvaril.

Zadnje uređivanje Zvon : 25.09.2008. at 12:59.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 10:19   #7
Moj stroj imao je Lombardini 14 KS dizel motor. To je nepoderiva mašina, koja traži minimalno održavanje. Osim izmjene ulja jednom na godinu, praktički nikakvo drugo održavanje nije tražila. Motor jer palio i po najvećoj hladnoći, namatanjem štrika na remenicu, i snažnim povlačenjem.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 15:58   #8
uzmi labinprogres i mislim da bi ti benzinac od 8ks bio čisto dovoljan
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:56.