Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2009., 15:20   #21
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Grci današnji , naročito ovi sa severa dobrim delom Cincari , ali Cincari grčkog jezika , nema više kod njih onog romanskog koje bi trebalo šatro biti osnov svih vlaha,morlaka,...

Kad neko iz Srbije ode na more u Grčku , a jako je skupo reći će uvek:"Mamu im j...m cincarsku škrtu!

Jedan manji dio su Cincari...Takvi imaju između ostlaih prezime Vlachos...znači helenizirani su...

Odnosno oni su skupina Karavlasi...
F.Ravanelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 15:21   #22
Quote:
hobotnica01 kaže: Pogledaj post
Ako imaju veze sa helenima kao mi sa ilirima onda definitivno imaju neke veze:kava: Bože dragi koje gluposti ako oni nisu barem djelomično nasljednici helena,ko bi onda bili njihovi nasljednici?Šveđani,mongoli,tutsi

U vezi doseljavanja pravoslavaca iz male azije a joj gluposti kako je već napisano pa to su grci.Bilo ih je još u 20 st više milijuna u maloj aziji a u antici ih je bilo i uz e3gejsku,sredozemnu i crnomorsku obalu.
Onda imaju dosta veze...
F.Ravanelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 19:19   #23
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Hahahahaha,20 posto Feničkog i 10 posto germanskog
Di ga nađe
zanimljivo je kako u RH ima 8% helenskog, prepostavljam da se to radi o obalnom pojasu...znači mi u Dalmaciji imamo više helenskog nego sami Grci...
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 19:28   #24
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Grci današnji , naročito ovi sa severa dobrim delom Cincari , ali Cincari grčkog jezika , nema više kod njih onog romanskog koje bi trebalo šatro biti osnov svih vlaha,morlaka,...

Kad neko iz Srbije ode na more u Grčku , a jako je skupo reći će uvek:"Mamu im j...m cincarsku škrtu!

I kako bi Kir Janja rekao?!:

Kir Janja: Moi krasni zivot! (Premece novce, pa posle ustane i
protegli se malo.) Kako mi rasti srcu, kad vidim moi
lepi dukati, kad gledim moi krasni taliri i kad pazim
veliki pakli sos banku! Sto cu da mu dam? Ovo kazi:
"Nemoj mene, gospodar!" Ovo opet vice: "Nemoj mene,
ja sum lepa!" Skilji mali, necim da vas prodam, ocim
da vas kotim, vise, sve vise, ja, dovde! (Pokazuje vrh
sanduka). Pak onda da legnim, da spavam slatko. Odite
vi! (Uzme banke, pa broji). Mia hiljada; ekaton, dio
trija, tesera, pendi, eksi, epta, okto, inja, deka:
dijes hiljades; tris hiljades; teseros hiljades.
Teseres hiljades to i deset hiljada u banku.
-----------
Juca: Znate li kako cete uciniti da ne platite? Da razglasimo
jedno jutro da su nas poharele pustahije; pak onda, kad
se procuje po varosi, svaki ce vas zaliti, i niko vam
nece dolaziti, da vas uznemirava.

Kir Janja: Pi, pi, pi! To je majstorski plan! Tako moze i da si
nosi za mene jedno tas po crkvi. Da kazu ljudi:
"Postradao kir Janja, ajde da to pomognimo!" Duso Juco,
ti imas grcko pamet u glava. Ti nisi od serbsko rod.
....
p.s
U tekstu zaista nema slova š,č,dž,ć jer ih Grci ne mogu izgovoriti! , pa da ne bude zabune to se baš tako izgovara srpski od strane cincarskog Grka!
Jou enteru ne seri Kao prvo cincari kao narod ne postoju,to je jugoslavenska izmišljotina a kao drugo oni su samo razno romanizirano stanovništvo tako da ti grčki cincari su vjerovatno romanizirani heleni koji su kasnije helenizirani tj vraćeni na staro
hobotnica01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 20:20   #25
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
zanimljivo je kako u RH ima 8% helenskog, prepostavljam da se to radi o obalnom pojasu...znači mi u Dalmaciji imamo više helenskog nego sami Grci...
iGenea nema baš pouzdane informacije ,neću reći da to namjerno rade ali su površni..opčenito govoreći nisu pouzdani..
a ovo što kažeš, npr.Grcima su stavili 35 % helenskog a nama 8%...nemamo više od Grka po njima(po meni to su u pravu) ...ali ako su Grci neki drugi narod a nimalo heleni danas (što nisam siguran,ne znam baš o tome) ( ali znam da im to susjedi govore) onda možda imamo čak

Jedino što je više puta potvrđivano je da imamo slavenskog gena otprilike za 2 % više nego oni..

Zadnje uređivanje F.Ravanelli : 29.06.2009. at 20:27.
F.Ravanelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 01:09   #26
Egejski Bugari u najgorem smislu te riječi...

Mnogo Turske krvi,a malo plave kose kao što se spominje Ahilejeva u Ilijadi...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 09:41   #27
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
zanimljivo je kako u RH ima 8% helenskog, prepostavljam da se to radi o obalnom pojasu...znači mi u Dalmaciji imamo više helenskog nego sami Grci...
Di ga nađe
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 10:12   #28
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Egejski Bugari u najgorem smislu te riječi...

Mnogo Turske krvi,a malo plave kose kao što se spominje Ahilejeva u Ilijadi...
aha,koji su to egejski bugari crni sinko Miješanje sa turcima to nema veze sa vezom,turci se nisu ni s kim naročito miješali a sa grcima pogotovo.
hobotnica01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 23:55   #29
sa srbima jesu
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 01:47   #30
Quote:
F.Ravanelli kaže: Pogledaj post
Švicarska iGenea koja recimo i nije toliko pouzdana istražila je da imaju tog helenskog oko 35% u sebi a da imaju slavenskog otprilike kao i mi...
A ima li ta helenska grupa i svoje ime? G2a, J2, E1b1b? Jer ja još nisam čuo za izdvojeni "helenski gen", neka me gluskab ispravi, ali heleni bi trebali malo voditi računa o geografskom pogledu na haplogrupu a ne nacionalnom pogledu, jer takav pogled ne postoji... A to bi i iGenea trebala znati, očito da vole potpirivati vatru tamo gdje vatre nema
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 01:50   #31
Quote:
F.Ravanelli kaže: Pogledaj post
To je sa stranica igena-e

Grke svi okolni narodi zovu ciganima ...jesi tu zna?
E pa sad... Neki narod može nazvat drugi narod ciganima iz tri razloga:
prvi je opća neiformiranost i stupanj na razvoju laika koji nije kompetentan da govori o takvim stvarima (mislim na TE okolne narode )

drugi razlog može biti nazvati ciganinom nekoga tko stvarno jest ciganin

a treći razlog može biti nazvati ciganima nekoga tko je tamnoputiji od tvog naroda, a ova skupina ide pod ruku sa ovom prvom s prvim razlogom.

Kad su Grci u pitanju, ti okolni narodi što ih zovu "ciganima" pripadaju ovoj prvoj i trećoj skupini laika i mislim da takav naziv uopce nije primjeren ovome forumu a kamoli jednoj europskoj naciji
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 01:57   #32
Quote:
F.Ravanelli kaže: Pogledaj post
Ja ne lažem za razliku od nekih po forumima...Raspravlja sam na grčkom forumu i ima sam priliku viditi na you tube-u komentare kako su cigani.

Njih Albanci,Fyromanians (kako ih oni zovu) i Turci mrze i obratno više nego ...pa skoro više nego mi i srbi...
Eh ravanelli čitao sam ti postove na temi VLASI I MORLOCI i dobio visoko mišljenje o tebi, kad evo te tu, spominjes youtube kao relevantno nešto ...

Pa tamo na youtube mozes nac filmove i o tome da su Francuzi sa Marsa a Marsovci iz francuske... Toliko je reliable stuff

Albanci su narod za kojeg nemam komentara i narod koji ne zasluzuje moje nikakvo poštovanje zbog najveće laži i propagande novog doba a to je da su oni neki navodni Iliri, što granici sa mentalnom poremećenošću, nažalost to svi upućeniji uviđaju a oni ne upućeniji im čak i nasjednu na tu lovačku priču

Što se tiče FYR Makedonaca, možeš i ocekivati da ih ti "Makedonci" nazivaju "ciganima" jer znamo u kakvom su konfliktu radi imena i ne bi sad u to htio ulaziti...

Ja sam osobno bio u Grčkoj i mogao bih nabrojiti na prste jedne ruke nacije koje su gostoljubljive poput Grčke prema strancima... A neke priče o tome da su "cigani", pa moj Bože nisam to ocekivao na ovakoj jednoj diskusiji... Možda u nekom kafiću prepunom neukih pola-pijanih likova, ali ovdje ne...
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 02:00   #33
Quote:
F.Ravanelli kaže: Pogledaj post
iGenea nema baš pouzdane informacije ,neću reći da to namjerno rade ali su površni..opčenito govoreći nisu pouzdani..
a ovo što kažeš, npr.Grcima su stavili 35 % helenskog a nama 8%...nemamo više od Grka po njima(po meni to su u pravu) ...ali ako su Grci neki drugi narod a nimalo heleni danas (što nisam siguran,ne znam baš o tome) ( ali znam da im to susjedi govore) onda možda imamo čak

Jedino što je više puta potvrđivano je da imamo slavenskog gena otprilike za 2 % više nego oni..
Čudi me da te nije Gluskab ispravio već u ovome, pa cu evo ja: ne postoji slavenski niti helenski genom, niti bilo kakve druge lingvisticko-etnicke skupine, vec postoji samo geografske haplogrupe pojedinih naroda koji žive na tim područijima i koji ih eventualno u nekoj manjoj mjeri mogu prenijet na neko drugo geografsko podrucije, no izvor ostaje izvor i može se gledat samo kroz geografsku sliku, nikako kao nacionalnu, narodnu ili lingvisticku sliku a nedaj Bože vjerskoj.
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 02:30   #34
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
Čudi me da te nije Gluskab ispravio već u ovome, pa cu evo ja: ne postoji slavenski niti helenski genom, niti bilo kakve druge lingvisticko-etnicke skupine, vec postoji samo geografske haplogrupe pojedinih naroda koji žive na tim područijima i koji ih eventualno u nekoj manjoj mjeri mogu prenijet na neko drugo geografsko podrucije, no izvor ostaje izvor i može se gledat samo kroz geografsku sliku, nikako kao nacionalnu, narodnu ili lingvisticku sliku a nedaj Bože vjerskoj.
Gluskab je tek sad došao na forum.hr. i nije imao nekog naročitog razloga da nešto posebno tu nadoda.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 02:34   #35
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
A ima li ta helenska grupa i svoje ime? G2a, J2, E1b1b? Jer ja još nisam čuo za izdvojeni "helenski gen", neka me gluskab ispravi, ali heleni bi trebali malo voditi računa o geografskom pogledu na haplogrupu a ne nacionalnom pogledu, jer takav pogled ne postoji... A to bi i iGenea trebala znati, očito da vole potpirivati vatru tamo gdje vatre nema
A garant ima ali ne kužim se tako dobro u to pa sam nekako pojednostavija...
__________________
Kladim se da mogu bacati picu kao majstor u piceriji
F.Ravanelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 02:37   #36
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
Eh ravanelli čitao sam ti postove na temi VLASI I MORLOCI i dobio visoko mišljenje o tebi, kad evo te tu, spominjes youtube kao relevantno nešto ...

Pa tamo na youtube mozes nac filmove i o tome da su Francuzi sa Marsa a Marsovci iz francuske... Toliko je reliable stuff

Albanci su narod za kojeg nemam komentara i narod koji ne zasluzuje moje nikakvo poštovanje zbog najveće laži i propagande novog doba a to je da su oni neki navodni Iliri, što granici sa mentalnom poremećenošću, nažalost to svi upućeniji uviđaju a oni ne upućeniji im čak i nasjednu na tu lovačku priču

Što se tiče FYR Makedonaca, možeš i ocekivati da ih ti "Makedonci" nazivaju "ciganima" jer znamo u kakvom su konfliktu radi imena i ne bi sad u to htio ulaziti...

Ja sam osobno bio u Grčkoj i mogao bih nabrojiti na prste jedne ruke nacije koje su gostoljubljive poput Grčke prema strancima... A neke priče o tome da su "cigani", pa moj Bože nisam to ocekivao na ovakoj jednoj diskusiji... Možda u nekom kafiću prepunom neukih pola-pijanih likova, ali ovdje ne...
Ma to sam tek tako doda ako ljudi budu u Turskoj ili Albaniji npr. i Turci neki ono "ultra neo osmani" napadnu neke Grčke ekskurzioniste pritom uzvikivajući :cigani cigani ...da ovi forumaši znaju o čemu se radi.Bože sačuvaj da sam ja reka da su cigani ...
__________________
Kladim se da mogu bacati picu kao majstor u piceriji
F.Ravanelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 02:51   #37
Quote:
F.Ravanelli kaže: Pogledaj post
Ma to sam tek tako doda ako ljudi budu u Turskoj ili Albaniji npr. i Turci neki ono "ultra neo osmani" napadnu neke Grčke ekskurzioniste pritom uzvikivajući :cigani cigani ...da ovi forumaši znaju o čemu se radi.Bože sačuvaj da sam ja reka da su cigani ...
Ma kužim te, no nije li ironično da Albanci i Turci dovikuju Grcima da su "cigani"
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 02:56   #38
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
Ma kužim te, no nije li ironično da Albanci i Turci dovikuju Grcima da su "cigani"
A katastrofa.Pogleda sam Grčki forum neki i tamo se žešče svađaju.Turci,Makedonci,Albanci.
Turci govore kako Grci nisu europljani.Grci se svađaju non stop sa Makedoncima.Albanci završavaju svaku rečenicu sa ,mi smo jedina čista nacija jedini pravi potomci Ilira i Tračana.Ovih 3 se udruže da bi bili protiv Grka i onda doleti Bugarin i onda svoju teoriju kako su Makedonci u biti Bugari.I na kraju kao šlag dođe Srbin i kaže kako podržava Grke i da ima da budu ponosni na helensko porijeko.
__________________
Kladim se da mogu bacati picu kao majstor u piceriji
F.Ravanelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 03:10   #39
Quote:
F.Ravanelli kaže: Pogledaj post
A katastrofa.Pogleda sam Grčki forum neki i tamo se žešče svađaju.Turci,Makedonci,Albanci.
Turci govore kako Grci nisu europljani.Grci se svađaju non stop sa Makedoncima.Albanci završavaju svaku rečenicu sa ,mi smo jedina čista nacija jedini pravi potomci Ilira i Tračana.Ovih 3 se udruže da bi bili protiv Grka i onda doleti Bugarin i onda svoju teoriju kako su Makedonci u biti Bugari.I na kraju kao šlag dođe Srbin i kaže kako podržava Grke i da ima da budu ponosni na helensko porijeko.
Hahha ma sve mi je to poznato, diplomira sam davno taj konflikt preko neta, glede Hrvatske, Bugari su nemali broj puta na našoj strani iz razno raznih razloga . A što se tiče osobnih iskustava, evo kad sam bio u Grckoj sa faksom prosle godine, nisam vidio kršćanski religioznije države u EU, od svjetovnog do političkog levela.

Doslovce kud god se okreneš Križ , ne u smislu da su fanatici, već nisu podložni liberalnim propagandama zapadne Europe koji podliježu islamskim imigrantima i grade im džamije na svakom koraku.

A Grci opcenito, vole sve što nije tursko ili Fyr Makedonsko, čak te pogledaju "krivim ocima" ako naručiš Kebab

Središte Atene poslije 22 h ti je kao ratna zona, svud policajci sa M-16 pored uglova i puše cigarete i budno motre na imigrante kojih stvarno ima Bože sačuvaj

Ono što sam ja vidio tamo, glede samih Grka, sviđa mi se, ma i više od toga
Nemaju oni nikakvog osjećaja za senzibilitet prema imigrantima bilo to islamske vjere ili hinduisticke i nema im veze u kolikim količinama dolaze jer ne drže do njih, prema njima postupaju na nacin na koji im i ulaze u državu i ja tu ne vidim ništa loše
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 04:45   #40
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
Ma kužim te, no nije li ironično da Albanci i Turci dovikuju Grcima da su "cigani"
Ne zovemo mi Albanci njih Cigani , nikad cuo nisam ..!
Ovaj intervjue pre neki dan za NEW YORK TIMES drugcije govori


It’s the fault of a German,” Mr. Dimou said about Greek pride in this cause. He was referring to Johann Winckelmann, the 18th-century German art historian whose vision of an ancient Greece “populated by beautiful, tall, blond, wise people, representing perfection,” as Mr. Dimou put it, was in a sense imposed on the country to shape modern Greek identity.

“We used to speak Albanian and call ourselves Romans, but then Winckelmann, Goethe, Victor Hugo, Delacroix, they all told us, ‘No, you are Hellenes, direct descendants of Plato and Socrates,’ and that did it. If a small, poor nation has such a burden put on its shoulders, it will never recover.”

Nikos Dimou , Grcki Prefoser u univerzitet Athine ,lingvist,pistalj,historicar , kandidat za Nobelovu nagradu !!
http://www.nytimes.com/2009/06/24/ar...ted=2&emc=eta1

Znaci nemaju nikakvih veze sa Starim Helenima ..
Zato ne krivi nas Albance
Illyrian. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:40.