Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2012., 12:35   #41
Quote:
sladoje kaže: Pogledaj post
Upravo na njemackoj telefiziji (RTL2) gledam dokumentarac o Njemcima koji su iznajmili auto- kamp u Tisnom i kojima je vlasnik prokopao put, nasuo na njega dva kamiona kamena, prerezao kablove za struju, iskljucio vodu, polupao sve sto su izgradili, cak i rasvjetu, iako uredno ubire najamninu, a opcina i svi ostali se prave ludi i sad cekaju na sudsku odluku (!!!!) o ni sami ne znaju cemu, jer imaju uredne ugovore i sve uredno placaju.
Sve to traje godinu dana, ljudi su ulozili zivotnu ustedevinu i nitko im NE MOZE pomoci. To je dokaz "funkcioniranja pravne" drzave.
A Romima ne mogu nista...................
Koja sramota od drzave!
Oni i Njemce, koji su pojam reda, rada i discipline, uspiju napraviti cergare.

Tako je i sa Zrcem i svakim drugim mjestom i gradom u Hrvatskoj- gore od svakog divljeg zapada; jer lokalni mocnici i politicari sve gledaju kroz vlastitu korist, a zakoni sluze samo za pritisak
na one koji ne igraju po njihovim pravilima.
Prema tome- ROme ne diraju jer im odgovaraju i sire duh koji oni zastupaju.

Oprostite ako sam malo off ( u sto sumnjam ), jer ovo sto upravo gledam najbolje oslikava situaciju u nasoj zemlji, u kojoj su samo lopovi, prevaranti i kriminalci dobro dosli- ostali kvare "poslovnu etiku"!
http://slobodnadalmacija.hr/Crna-kro...0/Default.aspx

došlo je do fizičkog obračuna između 84-godišnjeg vlasnika Branislava Tomasa i neusporedivo mlađeg zakupca Marija Brandenburga.
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 13:03   #42
Red face

Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
http://slobodnadalmacija.hr/Crna-kro...0/Default.aspx

došlo je do fizičkog obračuna između 84-godišnjeg vlasnika Branislava Tomasa i neusporedivo mlađeg zakupca Marija Brandenburga.
Upravo GLEDAM snimak svega toga- ljudi imaju sve uredne paipire, i posto su ih napadali oni su pozvali dva sina iz Njemacke koji su napustili poslove i dosli pomoci majci (njen partner im nije otac). Sinovi su umajmili mali bager i poceli sklanjati hrpe kamenja s pristupnog puta, u tom je dosao taj stariji vlasnik i poceo ih vrijedati i psovati kao ludak. Stariji sin(26) je izisao iz bagera i vlasnik se okrenuo i otisao. Nedugo zatim se vratio s "coporom" od jedno destetak njih i poceli su bacati kamenje na dvojicu brace i roditelje kao kakvo divlje pleme. Kad je je Svetlana nazvala policiju vlasnik i njegovi "suborci" su pobjegli; policija je dosla (sto im nije bio prvi put), napravili zapisnik i otisli. To traje vec godinu dana i ovo sto se vidi na slici je jedina preostala kamp- kucica u kampu.
Ljudi su 7 godina normalno radili i zadnju godinu im ne daju raditi a imaju sve uredne papire da su sve placali i da i dalje sve placaju.
Ako su gazdi i duzni, u sto sumnjam, jer sve gledam u dokumentarcu koji traje od 11-12 sati, zasto im unistva imovinu i zatvara prilazni put i PRED KAMERAMA ih kamenuje? Upravo je zvala njihova odvjetnica, ali su prekinule reklame. Pricekat cu kraj pa napisati sto je sve bilo.
Evo, zavrsilo je..... zalosno i jadno.....
Nitko od nadleznih nije htjeo dati nikakvu izjavu, kao ni gazda, nitko ne spominje taj neplaceni racun za struju a odvjetnica je uspjela nasmijati cijelu ekipu. Ona je dosla sa sposonosnom idejom- ljudi mogu poceti raditi, ratujuci s gazdom, tako sto ce primati goste za koje trebaju govoriti da su im prijatelji i da im nista ne placaju a da novac uzimaju na crno. I jos joj nije bilo ni najmanje neugodno to reci pred kamerom a jedino sto je znala na njemackom je "alles super". i tu svoju ideju je predstavila kao rupu u zakonu.

Kao sto vec rekoh- u Hrvatskoj morate pljunuti na sebe i postenje i postati "nezakoniti" ako zelite poslovati. Svi smo mi Romi, prije ili kasnije.
sladoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 13:09   #43
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
kao što im i ime kaže Turistička naselja koja navodiš su TURISTIČKA...znači to im je primarna djelatnost i glavni izvor prihoda...

Rudarima također kvaliteta života opada kad su u rudniku,prašina zagušljivost,opasnost od urušavanja i eksplozije ali oni su Rudari i to su izabrali...primjera ima još puno.... ovo je najbanalniji...



ukoliko mjesta ne žele više da im zbog gologuzih turista koji piju i žderu i stvaraju redove u dućanima i zbog toga im opada životni standard u sezoni nek se krenu baviti nečim drugim...

to je jednostostavno...nek zatvore sve mogućnosti za smještaj,zatvore ostale uslužne djelatnosti i Turisti neće imati gdje boraviti i njima će standard kroz cijelu godinu biti visok
Na žalost, nije tako jednostavno.
U TURISTIČKOM naselju ne zarađuju svi od turizma. Ako kažem 50% rekao sam puno. Tako s jedne strane imaš one kojima su gosti GOSTI i onih kojima su gosti FUREŠTI (ili kako već) i kojima smetaju i jedva čekaju da odu i da opet imaju svoj mir.

Rudar ode u okno i tamo "troši" svoje zdravlje za novac. Kod turizma (koji nije održiv) jedan dio ljudi je prisiljen "trošiti" svoje zdravlje za novac, ali tuđi. Vjerojatno je i to jedan od razloga pobune stanovništva.

Siguran sam da se uz malo više reda može napraviti da će svi biti zadovoljni.
trnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 13:21   #44
Quote:
trnac kaže: Pogledaj post
Na žalost, nije tako jednostavno.
U TURISTIČKOM naselju ne zarađuju svi od turizma. Ako kažem 50% rekao sam puno. Tako s jedne strane imaš one kojima su gosti GOSTI i onih kojima su gosti FUREŠTI (ili kako već) i kojima smetaju i jedva čekaju da odu i da opet imaju svoj mir.

Rudar ode u okno i tamo "troši" svoje zdravlje za novac. Kod turizma (koji nije održiv) jedan dio ljudi je prisiljen "trošiti" svoje zdravlje za novac, ali tuđi. Vjerojatno je i to jedan od razloga pobune stanovništva.

Siguran sam da se uz malo više reda može napraviti da će svi biti zadovoljni.
svi indirektno zarađuju od turizma,pa i lokalna učiteljica jer roditelji dijece većinom zarađuju od turizma i da nema njih ne bi bilo ni nje...

i lokalni vodoinstalater i lokalni mehaničar..daj reci tko to u nekoj Malnskoj ili Pagu NE živi indirektno od turizma...di su ti tih 50 posto
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 13:31   #45
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
svi indirektno zarađuju od turizma,pa i lokalna učiteljica jer roditelji dijece većinom zarađuju od turizma i da nema njih ne bi bilo ni nje...

i lokalni vodoinstalater i lokalni mehaničar..daj reci tko to u nekoj Malnskoj ili Pagu NE živi indirektno od turizma...di su ti tih 50 posto
Usporedba ne stoji. Tako se možemo vratiti do stoljeća sedmog i reći "da nije njega ne bi bilo ni njih".
Na Pagu kao i svim ostalim otocima, poluotocima te obali turizam se razvija zadnjih 30-40 godina te od tada turizam predstavlja značajan izvor prihoda za jedan dio ljudi.
Od čega su živjeli prije, od čega je živjela učiteljica i jesu li imali učiteljicu prije razvitka turizma?
trnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 13:39   #46
Quote:
trnac kaže: Pogledaj post
Usporedba ne stoji. Tako se možemo vratiti do stoljeća sedmog i reći "da nije njega ne bi bilo ni njih".
Na Pagu kao i svim ostalim otocima, poluotocima te obali turizam se razvija zadnjih 30-40 godina te od tada turizam predstavlja značajan izvor prihoda za jedan dio ljudi.
Od čega su živjeli prije, od čega je živjela učiteljica i jesu li imali učiteljicu prije razvitka turizma?
od poljoprivrede i ribarenja... čuj ako misliš da bi imali ovakav standard bez turizma samo naprijed...usporedi standard pred 30-40 godina onda...par tovara i kopanje po polju...

što misliš zašto je toliko dijaspore upravo iz priobalja i otoka?

Novalja je bez turizma ništa...
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 13:42   #47
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Pag je tolko ružan i bezvezan otok da bi trebali bit sretni da im bar ovo malo turista, kakvi god oni bili, dolazi. A mještani su si sami krivi što su nesposobni iskoristit situaciju i zaradit iako im novci doslovno stoje na pladnju. Tamo ostaju prazni samo apartmani za koje gospoda traži 100€ po noćenju, pa normalno da nitko nije tolko glup da to plati pa će rađe kampirat ilegalno. Mi smo jedva jedvice pronašli prazan apartman u sezoni po normalnoj cijeni. Tolko o tome da slabo zarađuju od turista.
Samo budala s vrlo niskim IQ-om će glasat za gašenje Zrća. Ali me ne čudi ni malo, mi Hrvati smo poznati po nesposobnosti i glupim idejama.
Dobro je moj stric rekao - sve to treba poredati i strijeljati. Baš tim riječima je rekao. Ljudi žive u svojim nekim fantazijama da novac dolazi sam od sebe. Umjesto da Zrće još povećaju da ude 3 puta veće, oni bi ga gasili.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 14:08   #48
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Dobro je moj stric rekao - sve to treba poredati i strijeljati. Baš tim riječima je rekao. Ljudi žive u svojim nekim fantazijama da novac dolazi sam od sebe. Umjesto da Zrće još povećaju da ude 3 puta veće, oni bi ga gasili.
Nitko razuman nije za "gašenje" Zrća. Treba u sve uvesti malo više reda i mora biti dobro.

Pa i ovaj "referendum" je možda viralna reklama...dođite ove godine na Zrće jer ga iduće možda neće biti.

Ono za što ja uvijek dajem glas, to je održivi razvoj. Povećavati obim poslovanja 3 ili više puta, a pritom infrastruktrura ne može to otrpiti je samo primjer neodrživog razvoja. U takvim slučajevima gdje dođe do nagle ekspanzije obično počnu "pucat šavovi".
trnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 14:21   #49
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ah...informiranost
Dušo pašku čipku nema svaki otok,jer da ima ne bi bila pod zaštitom Unesco-a i ne bi je kupovale kraljevske obitelji (u prošlosti) da njome prekrivaju stolove u palačama .To što je tebi zanimljivije stresti u sebe litru votke na pjena party-u nego pokušati naučiti barem osnovne činjenice o paškoj čipki dovoljno govori o tebi
Znam ja što je paška čipka, ali gledaj s logičke strane. Nitko neće doć na Pag samo da bi gledao čipku i solane, to će možda 1 dan, usput. Ljudima je važnije dobro jest i pit i zabavit se, razgledat krajolik i kupat se u moru. Paški krajolik je siromašan prirodnim ljepotama, plaže su loše. Zašto bi itko tu onda došao? Tu uskače Zrće koje je najviše populariziralo Pag, pa čak više od čipke, sira i solane
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 15:07   #50
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Znam ja što je paška čipka, ali gledaj s logičke strane. Nitko neće doć na Pag samo da bi gledao čipku i solane, to će možda 1 dan, usput. Ljudima je važnije dobro jest i pit i zabavit se, razgledat krajolik i kupat se u moru. Paški krajolik je siromašan prirodnim ljepotama, plaže su loše. Zašto bi itko tu onda došao? Tu uskače Zrće koje je najviše populariziralo Pag, pa čak više od čipke, sira i solane
Pogodila si srž problema.
Nije cilj da Zrće pleše 10 ili 20 godina, bitno je da pleše trajno. Ako ne može plesati na 100%, neka pleše na 80%. Bitno je trajanje koje je uvjetovano održivim razvojem.

To isto trajanje je napravila čipka koja je postojala davno prije Zrća, preživjet će Zrće i živjet će još dugi, dugo nakon Zrća.

Ako su gradski oci dovoljno pametni, i Zrću će podariti dugovječnost za što se osobno zalažem.
Turizam nije sprinterska disciplina.
trnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 16:00   #51
Quote:
sladoje kaže: Pogledaj post
Uskoro ce englezi, kao i u Puli, zakupiti veliku puvrsinu i tamo ce imati i satorsko naselje, a domacima ce biti zabranjen pristup. Imat ce svoju hranu i sve a samo ce koristiti javni i taxi prijevoz, i to samo od aerodroma do partya, pa ce se onda nasi praviti pametni i pohlepni. U Zadru jedini nocni zivot postoji u Gardenu, koji drzi bivsi UB40 clan.
Nasi nemaju pojma o turizmu.
Sljedece godne dolazi Pasha na Zrce pa cete vidjeti sto je zabava i provod, odtali ce moci zatvoriti
Nemoj obmanjivati ljude jer uz najam kampa Puntižela, Englezi krcaju apartmane u krugu od 5km pošto niti svi žele u šatore, niti Puntižela može sve to primiti iako je velik kamp.
Ja stanjem na 500m od kampa i iznajmljujem im kuću za taj vikend.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 16:01   #52
Quote:
trnac kaže: Pogledaj post
Pogodila si srž problema.
Nije cilj da Zrće pleše 10 ili 20 godina, bitno je da pleše trajno. Ako ne može plesati na 100%, neka pleše na 80%. Bitno je trajanje koje je uvjetovano održivim razvojem.

To isto trajanje je napravila čipka koja je postojala davno prije Zrća, preživjet će Zrće i živjet će još dugi, dugo nakon Zrća.

Ako su gradski oci dovoljno pametni, i Zrću će podariti dugovječnost za što se osobno zalažem.
Turizam nije sprinterska disciplina.
Izgleda da u Novalji i ne samo u Novalji je.
__________________
Što se treba s vatrom očistit!
leteči is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 16:22   #53
Quote:
trnac kaže: Pogledaj post
Nitko razuman nije za "gašenje" Zrća. Treba u sve uvesti malo više reda i mora biti dobro.
Ovo ti je oksimoron. Nešto u smislu: budi dobar i dobro se provedi

Ostatak priče nije direktno upućen tebi.



Treba imati na umu kako se Zrće gradilo godinama i da, definitivno, ima potencijalnih i stvarnih turista koji znaju za Zrće ali i ne za Dubrovnik koji je u ostarjelim pouding like mozgovima, navodno, naš najveći turistički adut.

Ova država je za svoju promociju potrošila drastična sredstava a Zrće joj je palo u krilo kao ničim zaslužena pečena ševa, slučajnost daleko vrijednija od mirnog sna par stotina vikendaša.
Ako tim pospanim likovima doista smeta buka svoje nekretnine, koje upravo zahvaljujući Zrću, mogu prodati daleko skuplje od inicijalne investicije prodaju jer iste su višestruko oplođene u odnosu na bilo kakav objekt u paškim vukojebinaa a za dobivene novce kupe 2-5 puta veći posjed na npr. Lastovu gdje će dobiti miran san, pjev ptičica, podrigivanje sredozemne medvjedice i ostale zvukove netaknute prirode.

Ukratko, sad bi nekakav sitnoposjednički mentalitet olako anulirao toliko želeni globalni uspjeh radi mirnog sna grupice "obiteljskih ljudi" umjesto da svoj posjed koristi kao bogom danu kravu muzaru. Uvijek isto: Da, jebala bi se ali da mi ne uđe ili ti ga standardni izbljuvak hrvatskog medokriteta.

Napravimp paralelu razmišlanja o eliminaciji Zrća sa razmišljanjem Indijca o zatvaranju Goe gdje se već desetljećima skupljaju bučni i napušeni hipici.

Usput, tek za informaciju, evo par detalja o Goi:

Goa is India's smallest state by area and the fourth smallest by population. Goa is India's richest state with a GDP per capita two and a half times that of the country as a whole.

A hebni Portugalci i hipici već 400 godina tamo ostavljaju lovu.

Zadnje uređivanje fgzcvijetic : 24.04.2012. at 16:28.
fgzcvijetic is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 16:51   #54
Quote:
trnac kaže: Pogledaj post
Usporedba ne stoji. Tako se možemo vratiti do stoljeća sedmog i reći "da nije njega ne bi bilo ni njih".
Na Pagu kao i svim ostalim otocima, poluotocima te obali turizam se razvija zadnjih 30-40 godina te od tada turizam predstavlja značajan izvor prihoda za jedan dio ljudi.
Od čega su živjeli prije, od čega je živjela učiteljica i jesu li imali učiteljicu prije razvitka turizma?
u hrvatskoj indirektno od turizma žive svi, apsolutno svi, jer je glavni izvor deviznog priljeva, koji omogućuje koliku-toliku stabilnost platne bilance, prioračuna i kreditnog rejtinga.
ko to ne razumije, nije ni za osnovnu školu.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 17:19   #55
Kada pričamo o osobnom vlasništvu, obično se pozivamo na Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima. Kada pričamo o tuđem vlasništvu onda je to "sitnoposjednički mentalitet". Budimo pošteni i poštujmo tuđe vlasništvo.


Opet napominjem, na Zrću ima nekih nesređenih stvari koje iz novinarskih priča i pričica nije moguće sagledati sa svih strana. Jedni kažu da im smeta buka, jedni kažu da ih smetaju pijani i goli turisti, jedni kažu da je to sve zakuhao župnik, jedni se žale na drogu, jedni se žale jer njihov kafić u mjestu nema isti status kao kafić na Zrću,...
Očito puno toga ima za riješiti i najgore rješenje je Salomonsko, prerezat i ugasiti Zrće.
Opet kažem, nisam za to, postoje rješenje gdje će svi biti zadovoljni.

Tko ne razumije da oslanjanje na turizam kao osnovnu granu privrede gura Hrvatsku u ovisnički položaj, taj nije za osnovnu školu.

Na svakom koraku se može čuti o održivom razvoju samo to nitko ne shvaća ozbiljno.
trnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 12:41   #56
ma takva mjesta moraju postojati u zemlji koja je "turistički orijentirana"... bkad sam bil prvi put na zrću bil je samo onaj calypso . U desetak godina sve se izgradilo i slijeva se lepa lova u novalju koja, budimo iskreni, je za neku stvar kaj se tiče turizma.....nema kuće koja ne iznajmljuje neš...svaki put kad sam bio zabavio se, popio, malo bario curice sa više ili manje uspjeha.... sad kad sam bil zadnji put otišel sam 2x na afterbič i to mi ja zakon.....
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 14:19   #57
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Nemoj obmanjivati ljude jer uz najam kampa Puntižela, Englezi krcaju apartmane u krugu od 5km pošto niti svi žele u šatore, niti Puntižela može sve to primiti iako je velik kamp.
Ja stanjem na 500m od kampa i iznajmljujem im kuću za taj vikend.
Ne obmanjujem, je je istina da englezi ne pustaju na party nikog s prostora ex-yu, iako imaju reda radi mjesto na kojem se prodaju karte za one iz ex-yu, na kojem nikada nema nikog, zar ne?
Samim tim sto nesto takvo uopce postoji pokazuje sto zele. Isto tako su prosle godine doveli i vecinu svojih redara i vecinu ostalog osoblja, a i na svim sankovima unutar prostora su imali svoja pravila.
Kao sto sam kazes- samo jer nema mjesta u kampu pa tamo svi ne mogu stati, neki su primorani spavati po okolnim apartmanima.
Da nema onih koji taxiraju na crno ili na crno po prilaznim putevima prodaju pice iz prtljaznika, domaci bi zaradili vrlo malo; samo na tim nocenjima onih prekobrojnih.
Englezi, i ostali, koji su dosli, uz kupljenu kartu su dobivali i letak s upozorenjima da nista ne kupuju izvan kampa i da se paze "domacih" jer su skloni prevarama.
Vani sam kupio kartu i dosao s prijateljima koji su svi stranci i znam o cemu pisem.
sladoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 15:07   #58
To nije točno jer sam bio obe dve godine sva tri dana na Outlook festivalu skupa sa još velikim brojem mojih sugrađana.
I Btw, ovo sa redarima nije točno jer mi brat redari na Outlooku.
Također je laž da se ne miču iz kampa jer velik broj njih ostaje po tjedan dana i grad bude krcat Englezima.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 15:38   #59
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
To nije točno jer sam bio obe dve godine sva tri dana na Outlook festivalu skupa sa još velikim brojem mojih sugrađana.
I Btw, ovo sa redarima nije točno jer mi brat redari na Outlooku.
Također je laž da se ne miču iz kampa jer velik broj njih ostaje po tjedan dana i grad bude krcat Englezima.
Kako nije tocno ako su redari u najuzem krugu bili englezi?
Postojale su i tri "naruknice", za svaki krug po jedna, zar ne? U najuzem krugu skoro i nije bilo domacih.
Za vrijeme Outlooka u gradu ih nije bilo, a poslije ne znam, jer sam otisao, kao i vecina ostalih.
Gdje si kupio ulaznice i za koji krug?
sladoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 15:59   #60
Nisam kupio ništa nego sam dobio. To je preskupo za moj ukus.
Teze da je sa se radi o zatvorenom festivalu su bullshit.
Pošto su Englezi kampirali u kampu koji inače ima free ulaz za domaće stanovništvo, prve godine je bilo krađa i fizičkog napada na strance.
Kako se to ne bi ponovilo, druge godine bio je zabranjen ulaz. Problem se desilo kad su zabranili pristup prema Stinjanskoj Vali pa su se odmah javili domaći dušebrižnici i u novinama žalili da im neki stanci zabranjuju pristup na zemlju njihovih predaka.
Uostalom, imas pod glazbom topic o Outlooku pa pročitaj da li se radi o festivalu na kojem je domaćima zabranjen pristup.
Po meni su najveći problem trodnevne policijske racije po kampu i odnošenje stranaca u stanicu zbog par grama trave. To je sramota ali je očito da ne možemo dalje od našeg brdsko-planinskog mentaliteta.
Kao što sam već napisao, velik broj stranaca ne kampira nego unaprijed izmajmljuju apartmane. Ja dvije godine iznajmljujem kuću i to na način da mi frend iz Štinjana dovede Engleze jer tamo više nema mjesta.
Neće svatko u šator. Ima onih koji dolaze sa više love u džepu pa traže normalni krevet.
I naravno da ih nema u gradu z vrijeme festivala jer se partija do zore, pa se spava, pa na plažu, pa na festival... ali dio njih ostane još tjedan dana.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:56.