Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2016., 22:19   #3761
Quote:
srkzzzr kaže: Pogledaj post
"Plasis" ljude pisuci nebuloze koje nemaju veze s vezom. Uvijek neka drama, uvijek neka negativa.
Sto sam ne tocno rekao, on dobiva vizu metodom pridruzivanje supruznika, takva je metoda, zadnje place....dali mu zena ima nekih starih dugova...mora ih uvjeriti da svojim primanjima moze uzdrzavati obitelj...zakljuceno zdrastveno osiguranje...ma sve traze, CH ili B, C ne mjenja stvar poslije ce on prije dobiti CH passs...

Da dobiva vizu preko poslodavca, drugacija je metoda
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 07:17   #3762
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Sto sam ne tocno rekao, on dobiva vizu metodom pridruzivanje supruznika, takva je metoda, zadnje place....dali mu zena ima nekih starih dugova...mora ih uvjeriti da svojim primanjima moze uzdrzavati obitelj...zakljuceno zdrastveno osiguranje...ma sve traze, CH ili B, C ne mjenja stvar poslije ce on prije dobiti CH passs...

Da dobiva vizu preko poslodavca, drugacija je metoda
Ugovor o stanu uopste nije problem , svakako moras negdje stanovati , bez ili sa trazenje boravka . Vecina ljudi radi , ne znam sta je tu problem. njima je bitno samo da nisi na socijalnom. Zdravstveno odes rijeseno za 10 minuta . Imam kolegicu ona se nedavno udala u Ch, to je sve islo bas brzo , njen suprug je poslao papire , ugovor o stanu , zadnje platne liste ( mislim da je bilo tri mjeseca) , njoj su trazili potvrdu da nije kaznjavanja. Oni su to poslali , ona je kuvertu sa osobnom dobila za 5 dana .
druide is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 10:08   #3763
Quote:
druide kaže: Pogledaj post
Ugovor o stanu uopste nije problem , svakako moras negdje stanovati , bez ili sa trazenje boravka . Vecina ljudi radi , ne znam sta je tu problem. njima je bitno samo da nisi na socijalnom. Zdravstveno odes rijeseno za 10 minuta . Imam kolegicu ona se nedavno udala u Ch, to je sve islo bas brzo , njen suprug je poslao papire , ugovor o stanu , zadnje platne liste ( mislim da je bilo tri mjeseca) , njoj su trazili potvrdu da nije kaznjavanja. Oni su to poslali , ona je kuvertu sa osobnom dobila za 5 dana .
Gospodine, zasto ti ovo treba, osobna se dobiva poslije 3-5godina, mi sada pricamo o njegovom boravku, razumio sam da mu zena jeste CH drzavljanin, ali da zive u HR i sele se u CH.
Zavisi i o kantonu, traze integracione kurseve i td...
Mora dokazati da sa svojim primanjem moze izdrzavati obitelj tj. da stan ne kosta 1/3 place i td.....
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 11:33   #3764
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Gospodine, zasto ti ovo treba, osobna se dobiva poslije 3-5godina, mi sada pricamo o njegovom boravku, razumio sam da mu zena jeste CH drzavljanin, ali da zive u HR i sele se u CH.
Zavisi i o kantonu, traze integracione kurseve i td...
Mora dokazati da sa svojim primanjem moze izdrzavati obitelj tj. da stan ne kosta 1/3 place i td.....
Osobna na kojoj stoji B Bewilligung Familiennachzug kako ce biti u Ch dok ne dobije stalni boravak , hoce 5 godina biti bez osobne ?
druide is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 11:59   #3765
@Svicar - jesi ti prosao kroz istu situaciju, ili si nacuo da to tako ide ili sto? Jer ja, odnosno moja supruga, ima u potpunosti suprotno iskustvo od toga.

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk
srkzzzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 12:02   #3766
Quote:
druide kaže: Pogledaj post
Osobna na kojoj stoji B Bewilligung Familiennachzug kako ce biti u Ch dok ne dobije stalni boravak , hoce 5 godina biti bez osobne ?
Jeste, mislio sam na osobnu CH drzavljana, B je "osobna" koja vrijedi onoliko kako se i dobila, znaci ako se recimo razidju ode "osobna"
Hocu reci, ni je to, dobar dan ja dosao, postoji procedura koja se mora ispostovati
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 12:13   #3767
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Jeste, mislio sam na osobnu CH drzavljana, B je "osobna" koja vrijedi onoliko kako se i dobila, znaci ako se recimo razidju ode "osobna"
Hocu reci, ni je to, dobar dan ja dosao, postoji procedura koja se mora ispostovati
Ta procedura postoji u svakoj drzavi , i mislim da stvarno traze minimum egzistencije i ta uopste nije strasno. Ako je sve ok , sve to ide brzo.
Pravni polozaj ove familije je malo drugaciji nego sto je uobicajeno ( muz/zena je vec u Ch ) , i oni se sami moraju informirati koja je procedura kad se Svicarac vraca iz inostranstva u Svicarsku i vodi svoju familiju.
druide is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 12:19   #3768
Quote:
srkzzzr kaže: Pogledaj post
@Svicar - jesi ti prosao kroz istu situaciju, ili si nacuo da to tako ide ili sto? Jer ja, odnosno moja supruga, ima u potpunosti suprotno iskustvo od toga.

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk
Ne, jasam dosao kao deficitarna stvar prije 30 godina odavno sam njihov drzavljanin....
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 12:21   #3769
Quote:
druide kaže: Pogledaj post
Ta procedura postoji u svakoj drzavi , i mislim da stvarno traze minimum egzistencije i ta uopste nije strasno. Ako je sve ok , sve to ide brzo.
Pravni polozaj ove familije je malo drugaciji nego sto je uobicajeno ( muz/zena je vec u Ch ) , i oni se sami moraju informirati koja je procedura kad se Svicarac vraca iz inostranstva u Svicarsku i vodi svoju familiju.
Ma stima, cudo Svicera odu u ekzoticne zemlje pa si "povedu" supruznika. ali cesto ih moraju vratit, posli je se povlace po novina, tako je barem u kantonu LU
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 13:04   #3770
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Ma stima, cudo Svicera odu u ekzoticne zemlje pa si "povedu" supruznika. ali cesto ih moraju vratit, posli je se povlace po novina, tako je barem u kantonu LU
Ima svega , sve su to vecinom probisvjeti , koji zenama izjavljuju ljubav , pa kad dodju ovdje prave probleme . Il zena se brzo zasiti :-) Uglavnom , ako je sve normala , ljudi zive normalno , vole se , grade sebi buducnost nema problema . Kad ce covjek voli 5 godina brzo prodje :-) Sta mislis kad ne bi bilo ovog limita , ljudi bi se danas zenili, sutra rastajali, to bi bio zivi haos.
druide is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 20:42   #3771
do esch en wiitere kroat wo zytläbens i de schwyz wohnt. läbe in zöri zZ, ziehn aber richtig aargau.

gruess & sry ali maj hrvaski je very very bad
zulugroove is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 21:24   #3772
your schwitz is also very bad.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 21:50   #3773
Imam frenda u Švici i veli ovak..njemu je žena Švicarka i imaju klinca mali je isto švicer....on zna njemački na razini B1 al veli kad mu švicarci krenu šprehat i mumljat da bi ih najradije šamarao kolko su mu nejasni...

Za sada je bauštela neka najveci posao koji može da nadje sa svojim jezikom....i još mi veli da švicarski ne postoji kao u školi za naučit...

Ionak se dovoljno mučim sa Njemačkim učenjem tako da Švicarska fala ali ne fala
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 23:33   #3774
Sve se nauci kad se hoce.

Ja sam isao u Zurich raditi samo na 4 mjeseca i znao sam da se ne vracam pa zato nisam niti probavao ucit taj njihov dijalekt, kad nesto ne bih razumio zamolio bih covjeka da ponovi i uglavnom nisam iamo problema sa sporazumijevanjem.

Dok sam zivio u Irskoj imao sam drugaciju situaciju, planirao sam u Irskoj ostati dugorocno, bio sam cesto u kontaktu sa ljudima iz Belfastsa i uopce iz Sjeverne Irske a njihov dijalekt je blizi škotskom nego dublinskom dijalektu ali mi nije trebalo puno da ga naucim razumijeti, tako da mi nije predstavljalo nikakav problem razumjeti škotski dijalekt kad sam bio u kontaktu sa Škotima.

Kad postoji volja, jezik se lako nauci, da mi nije dobro u Njemackoj, Švicarska bi sigurno bila moja destinacija.

Reci frendu da nece postici nikakav napredak dok ne savlada taj dijalekt.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 13:24   #3775
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Ne, jasam dosao kao deficitarna stvar prije 30 godina odavno sam njihov drzavljanin....
Moj slavonski Švicaru, kao što kolega kaže plašiš ljude bez veze, nemoj nije lijepo! Ako ne možeš dati konstruktivan savjet-onda nemoj nikakav!
Mala opaska-deficitarna stvar prije 30godina nije postojala, to je sada u takozvana "moderna vremana" . Mlađe generacije to ne znaju i ne mogu znati ali prije 30godina u bivšoj Jugi u Šumariji je bila plaća za mrvicu manja nego u Švicarskoj onda se naglo situacija promijenila, no to je druga priča koja sada nije bitna...
A to što si njihov državljanin uopće nije bitno, svatko ali bas svatko nakon dozvole c tko je ovladao jezikom može naučiti 40 strana knjige i pristupiti ispitu.
BTW nikada ali bas nikada nećeš biti ravan švicarcu,,,
n97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 15:13   #3776
Quote:
n97 kaže: Pogledaj post
Moj slavonski Švicaru, kao što kolega kaže plašiš ljude bez veze, nemoj nije lijepo! Ako ne možeš dati konstruktivan savjet-onda nemoj nikakav!
Mala opaska-deficitarna stvar prije 30godina nije postojala, to je sada u takozvana "moderna vremana" . Mlađe generacije to ne znaju i ne mogu znati ali prije 30godina u bivšoj Jugi u Šumariji je bila plaća za mrvicu manja nego u Švicarskoj onda se naglo situacija promijenila, no to je druga priča koja sada nije bitna...
A to što si njihov državljanin uopće nije bitno, svatko ali bas svatko nakon dozvole c tko je ovladao jezikom može naučiti 40 strana knjige i pristupiti ispitu.
BTW nikada ali bas nikada nećeš biti ravan švicarcu,,,
Ne vjerujem da pravi Svicarci dolaze na ovaj forum...

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
bavarac6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 15:41   #3777
Quote:
n97 kaže: Pogledaj post
Moj slavonski Švicaru, kao što kolega kaže plašiš ljude bez veze, nemoj nije lijepo! Ako ne možeš dati konstruktivan savjet-onda nemoj nikakav!
Mala opaska-deficitarna stvar prije 30godina nije postojala, to je sada u takozvana "moderna vremana" . Mlađe generacije to ne znaju i ne mogu znati ali prije 30godina u bivšoj Jugi u Šumariji je bila plaća za mrvicu manja nego u Švicarskoj onda se naglo situacija promijenila, no to je druga priča koja sada nije bitna...
A to što si njihov državljanin uopće nije bitno, svatko ali bas svatko nakon dozvole c tko je ovladao jezikom može naučiti 40 strana knjige i pristupiti ispitu.
BTW nikada ali bas nikada nećeš biti ravan švicarcu,,,

Koji konstruktivni savjet, strpite se i cekajte, koji sviceri i sl. Ovdje smo mi isti...os kupiti nekretninu,..posao..zdrastvo....skolovanje....sve. ..od pola svicera u firmim sam cjenjeni i vise postigao u svojih 50 godina....

Vi zelite doci u CH ali zaobilaznim putem, tu je problem

Zadnje uređivanje Svicar : 17.10.2016. at 16:46.
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 16:37   #3778
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Koji konstruktivni savjet, strpite se i cekajte, koji sviceri i sl. Ovdje smomsvimisti...os kupiti nekretninu,..posao..zdrastvo....skolovanje....sve. ..od pola svicera u firmim sam cjenjeni i vise postigao u svojih 50 godina....

Vi zelite doci u CH ali zaobilaznim putem, tu je problem
Vrati se 10-15 stranica unazad, stalno širiš neku negativnost, nemoj više! Ljudi pitaju i normalna i glupa pitanja, ako možeš pomoći tj.odgovoriti na pitanje samo napred a ako ne možeš suzdrži se-vidjet ćeš nije teško!
Ja radim od nedavno u Ch tako da iz prve ruke-Da poslodavac cijeni dobroga radnika ali uvijek si stranac pa bio Talijan, Austrijanac ili Hrvat nikada ne možeš biti Švicarac.
I opet prosipaš žuč( obzirom da si Slavonac znas sta to znači) nitko ne pokušava doći zaobilaznim putem nego se ljudi bore za bolji život!!
n97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 16:49   #3779
Quote:
n97 kaže: Pogledaj post
Vrati se 10-15 stranica unazad, stalno širiš neku negativnost, nemoj više! Ljudi pitaju i normalna i glupa pitanja, ako možeš pomoći tj.odgovoriti na pitanje samo napred a ako ne možeš suzdrži se-vidjet ćeš nije teško!
Ja radim od nedavno u Ch tako da iz prve ruke-Da poslodavac cijeni dobroga radnika ali uvijek si stranac pa bio Talijan, Austrijanac ili Hrvat nikada ne možeš biti Švicarac.
I opet prosipaš žuč( obzirom da si Slavonac znas sta to znači) nitko ne pokušava doći zaobilaznim putem nego se ljudi bore za bolji život!!
Zasto davati laznu nadu, te rekli ste od ljeta se sve otvara, i td. pa nego sto drugo nego zaobilazni nacin, pa nemoramo svi raditi kod svicera, mogu radit sam za sebe, da netko drugi radi za mene, mozda sam sa nekim u nekom talu, ovdje je kapitalizam, i sve su kombinatorike dozvoljene...
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 17:41   #3780
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Zasto davati laznu nadu, te rekli ste od ljeta se sve otvara, i td. pa nego sto drugo nego zaobilazni nacin, pa nemoramo svi raditi kod svicera, mogu radit sam za sebe, da netko drugi radi za mene, mozda sam sa nekim u nekom talu, ovdje je kapitalizam, i sve su kombinatorike dozvoljene...
Ma Bravo!! Neka si ti nama svima pokazao kolika si ti ljudina
n97 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.