Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2015., 20:06   #1
Ljubav i novac / Kara Para Aşk

Uskoro na NovuTV stiže turska serija Kara Para Aşk - Ljubav i novac. Prvi promo, klik. Serija se u Turskoj emitira na ATV, prva sezona u razdoblju 12.03.-18.06.2014. (13 epizoda), a druga sezona je započela 03.09.2014. i trenutno još traje (pretpostavka je da će završiti negdje između ep. 50 i 55). U travnju 2015. su producent i glavni glumci primili nagradu Asocijacije turskih izvoznika (İhracatçılar Meclisi - Tukish Exporters Assembly) za drugo mjesto po ostvarenom prihodu od prodaje u inozemstvo (1. mjesto "Sulejman"). Serija je do sada prodana u preko 80 država.

SADRŽAJ: Priča je o dvoje mladih ljudi koji predstavljaju različite svjetove i kako će njihove živote povezati ubojstvo. Policajac Ömer Demir (Engin Akyürek) je posvećen svojoj profesiji u Vanu (istočna Turska) i nakon što još jednu kriminalnu bandu smjesti u zatvor odlazi za Istanbulu kako bi se se zaručio djevojkom koju voli. Ne sluti da će se njegov život zauvijek promijeniti. Elif Denizer (Tuba Büyüküstün), iz bogate i ugledne istanbulske obitelji, je vrlo zadovoljna životom dizajnerice nakita u Rimu. Kako bi proslavila 31. rođendan odlazi obitelji u Istanbul, gdje se njezin svijet strmoglavo mijenja.

Serija je puna nenadanih preokreta, misterije, obmane, te nam poručuje kako se ljubav može se naći i u naizgled očajnoj situaciji.

Tko želi znati više, ovo je spojler tema (neprikazano).



Godina proizvodnje: 2014.
Produkcija: Ay Yapim
Redatelj: Ahmet Katıksız
Scenarij: Sema Ergenekon, Eylem Canpolat
Glazba: Toygar Işıklı
Producent: Kerem Çatay


Službeni YouTube kanal.
FB stranica KPA.
Twitter KPA nalog.
FB stranica Ay yapim.
Službeni www.

Glumci: Engin Akyürek (Ömer Demir), Tuba Büyüküstün (Elif Denizer), Nebahat Çehre (Zerrin Denizer), Erkan Can (Tayyar Dündar), Burak Tamdoğan (Hüseyin Demir), Saygın Soysal (Metin Dündar), Bestemsu Özdemir (Nilüfer Denizer), Hazal Türesan (Aslı Denizer Akçali), İlkin Tüfekçi (Pelin Serter), Ahmet Tansu Taşanlar (Arda Çakır), Elif İnci (Melike Demir), Güler Ökten (Elvan Demir), Tuvana Türkay (Bahar Çınar), Emre Kızılırmak (Levent İnanç), Ali Yörenç (Mert Dündar), Damla Colbay (Demet Demir), Aytaç Arman (Ahmet Denizer), Selin Ortaçlı (Sibel Andaç), Bedia Ener (Fatma Andaç), Deniz Barut (Pınar), Serkan Kuru (Taner Akçali)
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •

Zadnje uređivanje Mina : 25.05.2015. at 21:10.
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 23:02   #2
Ne kužim koja je to logika sa sezonama toliko različite duljine.
blenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 09:54   #3
Mina, hvala na otvaranju teme..
Serija je odlicna, nadam se da ce dobiti normalan termin da postigne i kod nas dobru gledanost..
ejisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 21:24   #4
serija zamjenjuje Kud puklo da puklo, znači da će se prikazivati u 21 h, što će vjerujem, biti dobar termin za gledanje.
i da, počinje 08.06.
__________________
Saying nothing... sometimes says the most
maxnel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 21:59   #5
Vidjela najavu! A jedna mi dobra dusa prisapnula da vrijedi gledati. Skupljmo se, ekipica????
Zezica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 23:53   #6
Quote:
Zezica kaže: Pogledaj post
Vidjela najavu! A jedna mi dobra dusa prisapnula da vrijedi gledati. Skupljmo se, ekipica????
:klap: Zezice, znači tebe iz ilegale samo EA može izvući. Mašala, mašala. Vrijedi gledati, svakako. Toplo preporučam. Ja sam trenutno na ep.48, tako da ne znam hoću li se priključiti komentiranju da ne bih nešto blebnula.

21h mi se čini kao sasvim dobar termin, mislila sam da će serija ići ranije ili u nekom blesavom terminu tipa 18h i sl. Ovo je solidno.

Inače postavu ove serije mnogi znaju. Recimo, Nebahat je glumila Valide sultaniju u Sulji i Bihterinu mamu u Strastima orijenta. Engina naravno znamo iz Izgubljene časti, a Tubu iz Asi, baš kao i Saygina. Ilkin je glumila Feridinu prijateljicu Bahar u Karadayi, Guler Okten zlicu Cevriye u Kad lišće pada, Erkan Can komisera Alija u Kraj (Son), Tuvana lik Bade u Ljubav-vjera-nada, a Ali Yorenc u Sjever-Jug (Kuzey Guney) Cana.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 00:07   #7
Dodacu nabrojanima jos jednog glumca koji se pojavljivao u serijama koje su ranije prikazivane u Hrvatskoj. Ahmet Tansu Tasanlar je u Bir Bulut Olsam glumio Mustafinog druga u Istanbulu (zaboravila sam kako se zvao, mozda Salih?). Ima malu ulogu, ali pojavljuje se vise puta.
Takodje, Bedia Ener (KPA Fatma) glumila je nesto u Kad lisce pada, nekakvu komsinicu valjda.
maki_maki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 14:37   #8
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
:klap: Zezice, znači tebe iz ilegale samo EA može izvući. Mašala, mašala. Vrijedi gledati, svakako. Toplo preporučam. Ja sam trenutno na ep.48, tako da ne znam hoću li se priključiti komentiranju da ne bih nešto blebnula.

21h mi se čini kao sasvim dobar termin, mislila sam da će serija ići ranije ili u nekom blesavom terminu tipa 18h i sl. Ovo je solidno.

Inače postavu ove serije mnogi znaju. Recimo, Nebahat je glumila Valide sultaniju u Sulji i Bihterinu mamu u Strastima orijenta. Engina naravno znamo iz Izgubljene časti, a Tubu iz Asi, baš kao i Saygina. Ilkin je glumila Feridinu prijateljicu Bahar u Karadayi, Guler Okten zlicu Cevriye u Kad lišće pada, Erkan Can komisera Alija u Kraj (Son), Tuvana lik Bade u Ljubav-vjera-nada, a Ali Yorenc u Sjever-Jug (Kuzey Guney) Cana.
Ma nije ilegala, ali naprosto se nema što gledati, pa sam se pritajila, a i posao mi baš ne ostavlja previše vremena.

Naravno da ću pogledati, privlače me i glumci ( šta jes' - jes' EA mi je vrh od glumca, nju pak pamtim ....... a znaš otkud ), nadam se samo da nakon početnih epizoda neće biti razvlakuša.

To što ti gledaš neka te ne cijepi od komentiranja. Ti s' pametna žemska, znat ćeš kad treba zauzdati da ne blebneš.
Nadam se okupljanju ekipice i komentiranju. Pričekajmo da počne.
Misliš da kreće nakon Kud puklo? Možda će pričekati da završi ona bedastoća od Kara ruže? Gledam pa vidim da ni nje nema puno :faladragomBogu:
Zezica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 16:10   #9
još malo informacija o seriji i likovima možete pročitati i na

dnevnik hr
__________________
Saying nothing... sometimes says the most
maxnel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 17:39   #10
Quote:
maxnel kaže: Pogledaj post
još malo informacija o seriji i likovima možete pročitati i na dnevnik hr
Što reći nego Tko je sastavljao ove nebuloze???
Quote:
Karakterizacija likova:
Quote:
ÖMER DEMİR... Nakon Adıyamana premješten
Otkud to mjesto sad? Najbolje mi što ga opisuju kao "voli koketirati". Hahaha
Quote:
ELİF KILIÇ .. Zerrin se srami Elifine težine ... Elif traži fakultete u Milanu
Tko je Elif Kilic? Elif se preziva Denizer. O njezinoj debljini napisaše cijeli roman, a u seriji pola, ma, maltene 90% od toga nije ni spomenuto. Elif je studirala i živjela u Rimu, kakav Milano.
Quote:
HÜSEYİN DEMİR .. supruga nosi njihovo treće dijete ... inspektor u policijskoj obavještajnoj službi.
Samo u mašti sastavljača ovog teksta je Husina žena trudna. Huso je šef Odjela za ubojstva. Po ovima ispade James Bond.
Quote:
ELVAN DEMİR ... kći iz obitelji srednjeg staleža iz Hataya...
Ovo i sve ostalo što su za nju napisali mi je posve novo, a seriju pratim evo već 48 epizoda! Jedino štima da je iz Hataya, sve ostalo je plod nečije bujne mašte. Najjači mi je opis ašikovanja Elvanice i Burhana. Hahaha.. dokle seže mašta, nevjerojatno.
Quote:
AHMET KILIÇ ...
Čovjek se preziva Denizer! Sve dalje što piše je čista nebuloza. Ahmet je došao iz Malatye, bili su siromašni i on je Denizer holding stvorio vlastitim radom. A ni sestra mu se ne zove Elif.
Quote:
ZERRİN KILIÇ ... Njezini roditelji rastali ...
Trebam li reći da se Zerrin preziva Denizer? Dogodovštine njezine obitelji je netko u cijelosti izmislio. Msm, ne mogu vjerovati što čitam!!! Zerrinkin otac je bio moćni Lutfi paša. Kakvi Betul, Hikmet i tko zna tko.. Oh Bože.
Quote:
ASLI KILIÇ..
Djevojački Denizer udano Akcali. Tko čita opis pomislio bi da Asli ima 10 godina, jbt. Stvarno nisu normalni.
Quote:
NİLÜFER KILIÇ
Denizer.
Quote:
BAHAR ÇINAR ..kći preprodavača automobila i kućanice....
Sve što piše u vezi njezine obiteljske situacije je totalno, pogađate, izmišljeno! Kakav crni brat, baka, alkohol itd.??? Bahar je jedinica, a ime njezine majke je spomenuto samo jedan jedini put u 48 epizoda. Obiteljska situacija je na početku opisana samo kao "socijalno slabiji" i to je to.

***

Zaista ne zna čovjek bi li se smijao ili plakao???
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •

Zadnje uređivanje Mina : 28.05.2015. at 18:25.
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 18:07   #11
Mina..
Fakat sam mislila da sam luda..
ejisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 18:13   #12
Quote:
ejisa kaže: Pogledaj post
Mina..
Fakat sam mislila da sam luda..

...luda i ćorava,mislila sam da mi se slova mješaju...ili da pišu o nekoj drugoj seriji ....da se upišem i na ovu temu,ne znam hoću li smjeti pisati,da se ne izlanem ali....nek sam upisana ....
femir1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 18:43   #13
ovi iz dnevnika hr znaju zaribati, i nije im prvi put.
sva sreća mina jasmina (hvala joj) razjasnila situaciju, pa sad možemo opušteno čekati da počne serija.

trailer i glavni glumci mame na gledanje
__________________
Saying nothing... sometimes says the most
maxnel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 20:34   #14
Quote:
maxnel kaže: Pogledaj post

trailer i glavni glumci mame na gledanje
Savršeni su, fanovi širom svijeta ih obožavaju
http://i.hizliresim.com/1yERyb.jpg
Između ostalih nagrada koje dobijaju, prema anketi na portalu TelevizyonDizisi.com
Tuba i Engin su proglašeni idealnim parom 2015. godine
na istom portalu 2014. godine
Kara para ask . najbolja dramska serija
Tuba - najbolja glumica
Engin - najbolji glumac
Ilkin Tufekci . najbolja sporedna uloga

2015. godine
Kara para ask . najbolja dramska serija
Tuba . najbolja glumica
Engin najbolji glumac
Saygin Soysal - najbolji sporedni glumac
Bestemsu Ozdemir - najbolja sporedna glumica

I ja gledam seriju od početka. Serija je predobra, bolju već dugo nisam gledala. Tko voli krimi ljubavnu priču, doći će na svoje.

Članak na Novoj TV nisam čitala. Po ovome što mina piše, katastrofa . Bar su se mogli potruditi prepisati s foruma ispravne podatke. Serija je i na našem prostoru izazvala veliko zanimanje što se može vidjeti po broju čitanja topića na neprikazanom (u 15 mjeseci skoro 2 miliona)
Seriju ću po tko zna koji puta gledati ispočetka.

Zadnje uređivanje Tena 15 : 28.05.2015. at 21:39.
Tena 15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 07:47   #15
Minchi za otvaranje teme!!!

Znači,počinje 8.6. u 21h...Prime Time!!!
Želim gledanost,bez seljenja u neke druge termine,ekipa obećava...
Naročito Tuba,koju pamtimo iz jedne isto tako gledane serije
Vidjet ćemo,da li će gledatelji u Hrvatskoj (i šire),prepoznati dobro prodavanu seriju izvan Turske!
11tena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 09:04   #16
Quote:
Zezica kaže: Pogledaj post
Ma nije ilegala, ali naprosto se nema što gledati, pa sam se pritajila, a i posao mi baš ne ostavlja previše vremena.

Naravno da ću pogledati, privlače me i glumci ( šta jes' - jes' EA mi je vrh od glumca, nju pak pamtim ....... a znaš otkud ), nadam se samo da nakon početnih epizoda neće biti razvlakuša.

To što ti gledaš neka te ne cijepi od komentiranja. Ti s' pametna žemska, znat ćeš kad treba zauzdati da ne blebneš.
Nadam se okupljanju ekipice i komentiranju. Pričekajmo da počne.
Misliš da kreće nakon Kud puklo? Možda će pričekati da završi ona bedastoća od Kara ruže? Gledam pa vidim da ni nje nema puno :faladragomBogu:
zezi, veselim se ovim tvojim smajlićima, već sad unaprijed.. mislim da ćeš imati materijala za njih.. vjeruj mi, uživati ćeš.. a i mi u tvojim komentarima nakon epizode..
ona dobra duša koja je tebe nagovarala na seriju, mene je uspjela nagovoriti i nisam požalila..
možda nije primjereno pljuvati po bedastoći koja se sad prikazuje, ali stvarno, ne pamtim da je nešto tako loše bilo prikazivano u zadnje vrijeme..


Quote:
11tena kaže: Pogledaj post
Minchi za otvaranje teme!!!

Znači,počinje 8.6. u 21h...Prime Time!!!
Želim gledanost,bez seljenja u neke druge termine,ekipa obećava...
Naročito Tuba,koju pamtimo iz jedne isto tako gledane serije
Vidjet ćemo,da li će gledatelji u Hrvatskoj (i šire),prepoznati dobro prodavanu seriju izvan Turske!
e ja pilam sve oko sebe da ju gledaju..
samo da barem prvi tjedan puste cijele epizode..
ovo mi je prva serija da sam ju pratila isključivo online i moram priznati da je fakat gušt gledati epizodu kao cijelinu i s nestrpljenjem očekivati novi razvoj situacije..
a ne kad nova počne sa sjeckanjem kak joj se sprdne..
ejisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 09:21   #17
Na to da je Nova kupila seriju, odvalila sam:klap:

Dakle, to je jedina serija koju sam gledala prvo na Turskom, pa prijevod na engleski, a na kraju i na hrvatski.

Toplo ju preporučam, a i sigurna sam da bum sve epizode gledala ponovo na Novoj.

Evo ovdje najbolje naša Mina objašnjava likove https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=252

Omer i Elif - Engin i Tuba iliti Elmer su najljepši par koji se ikad pojavio u nekoj seriji.

Go "Kara para ask" go
__________________
kiss kceri

Zadnje uređivanje zapletilja : 30.05.2015. at 09:53.
zapletilja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 23:19   #18
Ja sam na 47ep.Serija je vrh svakako vrijedi pogledati.Nije razvučena kao neke,stalno se nešto događa i puna je iznenađenja..
selena500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 16:31   #19
Veselim se unaprijed što ću vidjeti Tubu nakon nekoliko godina. Ostala mi je u krasnom sjećanju nakon Asi.
Nisam od onih koji revno prate događanja na turskom produkcijskom nebu, ali znam da se Tubu nije baš gledalo blagonaklono kao dobru glumicu pa se nadam da će ova serija pokazati suprotno.
Spojleruša očito neću postati jer vidim da se tamo na spojlerima stvar dobro odvrtila pa ću guštati od početka pomalo.
__________________
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
ribica0903 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 22:41   #20


http://novatv.dnevnik.hr/clanak/novo...---387050.html

Nova TV nastavlja pisati o seriji, pa su uz stari članak o seriji i likovima dodali ovo
Quote:
Priča koja oduzima dah uz obilje zagonetki i romantike!
Nakon pročitanog cijelog članka o seriji i likovima i ja se pitam
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
Što reći nego Tko je sastavljao ove nebuloze???
Osim što je sve puno neistina i nebuloza, bolji članak bi napisala djeca u osnovnoj školi. Zanima me da li je netko s Nove TV to pročitao.

Quote:
Elif se odluči priključiti Omerovoj istrazi, s obzirom na to da je on dosjetljivo saznao njezinu najveću tajnu.
Konstrukcija rečenice , katastrofa. Omer uopće ne pozna Elif. kako bi mogao znati koliko ona ima tajni i koja je od njih najveća ?

Bilo bi lijepo kada bi se onaj tko je ovo pisao, držao izrečenog u cijelom članku.
Na početku za Elif piše da se preziva Denizer. Ok, to je točno.
Quote:
Elif, srednje od djece obitelji Denizer
Da bi kasnije Elif Denizer postala ELİF KILIÇ.
I od kuda sad ovo:
Quote:
30 godina; kći Ahmeta i Zerrin Aslına i Nilüferina sestra; Ömerova djevojka
Od kada je Elif Omerova djevojka, a čovjeku ju nikada do tada nije vidio ?

Quote:
Sibel, koja se dva dana poslije trebala udati za Omera
Na početku piše da se Sibel trebala dva dana poslije udati za Omera. Dva dana poslije čega ? I nije se trebala udati, nego zaručiti.

Quote:
Omer, policijski službenik u Vanu
Omer je inspektor sa završenom akademijom, a ne policijski službenik

Quote:
U 30-im godinama; inspektor u Agenciji za suzbijanje organiziranog kriminal
Majko mila, pa gdje to krim inspektori rade u agencijama ?

Quote:
Ömer je najmlađi sin u obitelji koja se iz Hataya doselila u Istanbul
Daaa, Omer je najmlađi od dva sina .

Tu ću se zaustaviti, jer glupostima nema kraja.

Quote:
ejisa kaže: Pogledaj post
samo da barem prvi tjedan puste cijele epizode..
ovo mi je prva serija da sam ju pratila isključivo online i moram priznati da je fakat gušt gledati epizodu kao cijelinu i s nestrpljenjem očekivati novi razvoj situacije..
a ne kad nova počne sa sjeckanjem kak joj se sprdne..
Originalne epizode traju 2 sata i više, a prva epizoda 2 sata i 5 minuta. Ako se oduzme početak i kraj koji Nova TV ucijek odreže, ostaje dva sata. K tome treba dodati bar dvadesetak minuta reklame pa mislim da nema šanse da nas počaste bar s prvom cijelom epizodom. Ako to ipak učine, skidam im kapu. Kako Nova TV nikada ne pusti početak, evo za sve koji ga nikada neće vidjeti. Muziku piše Toygar Isikli.
https://www.youtube.com/watch?v=wW-iANlPjLI

Zadnje uređivanje Tena 15 : 31.05.2015. at 23:04.
Tena 15 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:01.