Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 03.07.2010., 18:46   #11
Quote:
LostWisdom kaže: Pogledaj post
Turci su im ka' braća. Sve dvorce i srednjovjekovne spomenike su srušili i u BiH i u Srbiji, i da nije bilo određenih utjecaja arapske i iranske kulture, imali bismo bušmame u crnogoričnim i listopadnim šumama na jugoistoku Europe još u 21. stoljeću. Šalu na stranu, ali zar Mongoli nisu ostavili baš ništa na osvojenim područjima? Jesu li barem dio kineskog nacionalnog ponosa zbog vladavine Kublaj-Kana? Znam za toplu dobrodošlicu Marka Pole na njegovom dvoru, jer se zanimao za društvena uređenja tadašnje srednjovjekovne Europe.
Mongole i Tatare 13-og stoljeca ne mozes usporedjivati sa Otomanskim Turcima. Osmanlije su dosli kao kulturan narod, a sad sto mi tu kulturu ne "begenišemo", to nije njihov problem. Medju nama su ostavili bezbroj kulturnih spomenika (a tu ne mislim samo na kamen) za koje cesto nismo ni svjesni da su turski i mi mislimo da su "nasi". Koliko je njihova kultura bila pod uplivom perzijske ili arapske, to i nije vazno. Vazno je da su je kao kulturan narod i dalje prenosili. Uostalom sto je "hrvatska" kultura? Nije li to sve vise manje kopija talijanske i njemacke kulture?

Kad su Mongoli dosli u nase krajeve vec su vladali dobrim dijelom Kine. Sto su nam oni donesli iz Kine? Cak nite jedan par usranih patika.
Dilberth is online now  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.