Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2014., 12:11   #3301
najjednostavnije objašnjenje za retinu, tj, retina zaslon je da je to vrsta ekrana koju je prvi počeo koristiti apple na svojim uređajima i predstavlja ekran toliko visoke rezolucije i/ili gustoće pixela da ljudsko oko ne može vidjeti pojedinačni pixel. u teoriji - ne možeš vidjeti niti jednu nazubljenu crtu, ikonu, znak, slovo golim okom.

a to ti je, ovisno o veličinama ekrana od 220 pa do nekih, ako se ne varam 330 pixela po inchu (PPI).

no, sad je upitno da li pipo baš ugrađuje pravi retina zaslon ili samo forsira tako visoku rezoluciju, koja, btw, ide do kakvih 2880x1800. no, da je retina kod pipa ipak samo marketinški trik dokazuje i mogućnost snižavanja rezolucije iz postavki, tj, vraćanje na normalnu rezoluciju.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 14:03   #3302
pozdrav svima,
pratim vec duze vrijeme ovaj topic i super je
malo sam gledao modele pipo m5 (s2 kazu da vise namaju u chipoteci) i prestigio 7,85 quantum - pa ako moze strucna usporedba ta dva modela
i usporedba s2 i m5?

p.s. dosta se pise o pipovoj pratnji romova i sl pa me zanima koliko je to zapravo pametno raditi kod uredjaja koji imaju dosta potencijalnih poteskoca i samovoljnog ponasanja (kao i vecina jeftinig kineza) buduci da bilo kakvim prckanjem potencijalo se gubi garancija?
snake1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 14:36   #3303
Pozdrav svima i od mene
Zaista mi bi trebao savjet ili pomoć oko nabavke tableta
Kupujem tablet do 2000 kuna i nakon duge potrage smanjio sam izbor na 2 modela, ali nikako da izaberem između njih
Radi se o Toshiba Excite Pure AT10-A-104 i Prestigio MultiPad 4 Quantum 9.7.
Ovdje su i linkovi sa recenzijama:
http://www.racunalo.com/toshiba-exci...10-a-104-test/
http://www.racunalo.com/prestigio-mu...ntum-9-7-test/

Ovaj Prestigio mi je nekako favorit zbog velike rezolucije, moram napomenut da če se tablet najviše koristiti za gledanje filmova i čitanje knjiga, ali isto tako će se na njemu vrtiti i igre kad ga se dočepa dijete, vjerovatno i zahtjevnije.
Čini mi se da su oba tableta podjednako dobra, osim te rezulucije od 2048×1536 kod Prestigia, ali Toshiba ima 16GB za razliku od 8GB Prestigia, mada ću obavezno uzeti i SD od 32 GB, samo što ne znam mogu li se aplikacije instalirati na njega.
Naravno ako netko ima nekog drugog favorita u kategoriji do 2000 kuna, samo neka kaže
Hvala svima unaprijed
daky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 15:16   #3304
za filmove NISU 4:3 ekrani! taj quantum (za kojeg ljudi nemaju nešto posebno dobro reći) je dobar utoliko što ima 2gb rama.

drugo, nisi napisao koji ekran želiš? 10, 8, 9.7, 7"?

asus ME301T
samsung galaxy tab 3, 8.0 T3100
nexus 7 (2013)
acer iconia tab W3-810
asus ME371MG


ima toga previše i kvalitetnih i manje kvalitetnih (srednjeg ranga) da bi ti se sada nabrajalo poimence.
pročitaj topic unatrag nekoliko stranca umjesto prvog prijavljivanja i prvog posta odmah "ja bih kupio", pa ćeš već vidjeti što se kupuje, što ljudi govore za svoje tablete itd.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 16:38   #3305
Hvala na odgovoru, inače zanima me samo 10 ili 9,7 ekran
Znači da bi ona toshiba bila bolja jer ona je 16:10 ako se ne varam, ali pročitat ću malo postove unatrag da vidim što kažu ljudi
daky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 17:12   #3306
ako govorimo o 10" ekranima, onda su oni u 99% slujačeva 16:9 ili 16:10. i oni su prihvatljiviji za filmove. da se razumijemo, i na 4:3 se mogu gledati filmovi, no, biti će crne crte gore i dolje, a sama slika će biti manja zbog postavki zooma i prikaza.

koliko god sam puta već napisao, napisat ću opet, ako gledamo toshiba ili asus 301t, osobno bih uvijek uzeo asusa.
razlika je 200kn, ali, mislim da ima "računa". malo si pogledaj karakteristike, uglavnom je to sve "tu negdje", tako da ostaje korisnička podrška, duljina jamstva ali i podrška od samog proizvođača.

toshiba se kod nas nije nešto "uhvatila" kod korisnika po pitanju tableta. laptopi su nešto drugo i tu su među vodećima, ali tableti...
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 17:27   #3307
U tom slučaju ovo ne bi bio loš izbor:

http://www.ventex.hr/pd/0770717/pg/1...037A-10.wshtml

Malo me muči jedino ta razlika u ram-u odnosu na prestigio, ja ću ga koristiti samo za filmove, čitanje i surfanje, ali znam da će mala uvalit kojekakve igrice na njega, pa ne bi baš volio da joj šteka, ali nekako pretpostaljam da je i taj 1GB dovoljno, jer sam na onom testu vidio da Toshiba sa 1GB sasvim solidno tjera najzahtjevniju igricu
daky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 17:59   #3308
ako bih mogao zamoliti vikinga da se osvrne na moj post par redaka iznad - bio bih zahvalan
snake1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 18:22   #3309
Quote:
daky1 kaže: Pogledaj post
U tom slučaju ovo ne bi bio loš izbor:

http://www.ventex.hr/pd/0770717/pg/1...037A-10.wshtml

Malo me muči jedino ta razlika u ram-u odnosu na prestigio, ja ću ga koristiti samo za filmove, čitanje i surfanje, ali znam da će mala uvalit kojekakve igrice na njega, pa ne bi baš volio da joj šteka, ali nekako pretpostaljam da je i taj 1GB dovoljno, jer sam na onom testu vidio da Toshiba sa 1GB sasvim solidno tjera najzahtjevniju igricu
me102 ima štedljiviji procesor, no, sada bi se dalo raspravljati što je bolje rješenje. isto tako, ima manje storage memorije (ovisi o verziji modela i zemlji gdje se prodaje, tako da i to treba pogledati) i nema hdmi izlaz.
da, dobar je i to tablet, nema nekih problema. jedino što nema nešto posebno razvijenu custom "scenu" firmvera. no, to ne mora biti bitno ako se niti ne namjerava "kopati" po sustavu.

Quote:
snake1234 kaže: Pogledaj post
ako bih mogao zamoliti vikinga da se osvrne na moj post par redaka iznad - bio bih zahvalan
snake, vidio sam ja tvoj post, no, što želiš čuti? dva skoro pa identična modela, u različitom kučištu. jedan ima drugi nema 3g, ako gledaš ove naše u čipoteci.
praktički, kojeg god izabereš, koji je u tom momentu raspoloživ, dobit ćeš zamalo identičan uređaj. samo treba provjeriti koji od ta dva modela ima više storage memorije, 8 ili 16gb, obzirom da su podaci na različitm stranicama različiti,tako da to treba vidjeti na licu mjeta.
inače, s2 je nešto bolje podržan od strane custom romova, no, mislim da i jedan i drugi neće daleko doći sa novim nadogradnjama. što je tu je. tako da treba vidjeti koji je dospio dalje sa razvojem i možda se voditi po tome. imaš pipovu glavnu stranicu pa vidi koja je verzija OS-a na kojem tabletu.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 22:21   #3310
Sorry ako nije prava tema...

Ne znam kako prebaciti aplikacije na SD karticu.
Tablet (VIVAX TPC-71253G) ima u postavkama:
--> pohranjivanje
I tu ima:
1. unutarnja pohrana (ukupno 503mb)
2. memorija uredjaja( ukupno 2,08gb)
Na tu drugu nisam nista prebacivala, ali obzirom da sam ovo prvo brzo ispunila, odlucila sam kupiti micro SD karticu kako bih prosirila memoriju i prebacila nesto na SD karticu.
Nakon sto sam ubacila karticu, pojavilo se i:
SD kartica (ukupno prostora 7,39gb)

I sad ja pokusam prebaciti aplikacije na karticu...otvorim AppMgr III i jedino sto se nudi je prebacivanje na memoriju uredjaja. Prebacim i onda imam na toj memoriji te aplikacije, a ne na SD kartici.
Iako i AppMgr III i Apps 2 SD pokazuju kao da se te prebacene aplikacije nalaze na SD kartici - iako na njoj i dalje nema nista.

Znam da za uspjesnije prebacivanje treba rootati mob/tablet (samo ja to ne znam i ne bih se upustala u to), ali kod moba se bar nesto moglo prebacit i bez toga, a sada nista.
Je li mozda neka greska u postupku, treba neka predradnja ili nesto?
Ili ...iako pise da je memorija prosiriva...
C/P:
"Interna memorija 4 GB Vanjska memorija micro SD do 32 GB"
ne mogu nikako to prosiriti?
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 23:15   #3311
Viking, hvala na savjetima, puno si mi pomogao
Ako možeš samo pogledati još ovaj i reći ukratko mišljenje
http://www.technomarket.hr/products/...po-m9-10-1-ips
Pokušao sam naći u prošlim postovima ima li što o njemu, ali nisam uspio ili ne znam kako
daky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 00:00   #3312
@kajperinja

memorija tableta...flash memorija..je 4GB i to je prosirivo SD karticom maksimum 32GB. koju moras kupiti. uzmes neku class 10 san disk i mir

Sent from 23
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 00:11   #3313
Izgleda da nisam jasno napisala.
Karticu sam stavila u tablet, on ju je prepoznao, ali ne mogu nista prebaciti na nju, vec samo sa tzv. unutarnje pohrane na memoriju uredjaja.

Zadnje uređivanje kajpa : 12.01.2014. at 00:30.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 10:29   #3314
ma jasno si ti napisala ali sam se ja fikusiral na zadnje napisano :/ sorry..
ti si napravila kak treba ako si sa app 2 sd prebacila na sd...ali je cudno da ti nudi prebacivanje samo na telefon iako na sd nema nista poprilicno cudno.
jer na taj nacin nudi prebacivanje samo kada je app na sd kartici...logicno. a kako znas da na kartici nema nista? nekaj tu smrdi...

Sent from 23
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 10:47   #3315
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Sorry ako nije prava tema...

Iako i AppMgr III i Apps 2 SD pokazuju kao da se te prebacene aplikacije nalaze na SD kartici - iako na njoj i dalje nema nista.

Znam da za uspjesnije prebacivanje treba rootati mob/tablet (samo ja to ne znam i ne bih se upustala u to), ali kod moba se bar nesto moglo prebacit i bez toga, a sada nista.
Je li mozda neka greska u postupku, treba neka predradnja ili nesto?
Ili ...iako pise da je memorija prosiriva...
C/P:
"Interna memorija 4 GB Vanjska memorija micro SD do 32 GB"
ne mogu nikako to prosiriti?
da, bez roota nećeš moći prebaciti aplikacije na VANJSKU sd karticu. probleme stvaraju nazivi tih memorija jer svatko radi na drugi način i obavezno dođe do zbrke.
najkvalitetniji način prebacivanja aplikaicja na VANJSKU sd karticu je link2sd aplikacija. ima dovoljno napisanoga na netu o njoj, tako da tu nećeš imati problem.
ove aplikacije app2sd, appmanageri, to praktički prebacuje "iz šupljeg uprazno"-sa jedne unutarnje na drugu unutarnju. samo vidi u "postavke-aplikacije-(svaka aplikacija za sebe)" da li ti nudi "prebaci na memoriju telefona" ili "prebaci na vanjsku memoriju". ali to će opet prebaciti sa "unutarnje" na "vanjsku". ali NE i na sd karticu. sd kartica se podiže nakon podizanja sustava, treba ju posebno mountati (to radi sustav), i jednostavno netko ne želi omogućiti nativno prebacivanje sa bilo koje na bilo koju memoriju.
tako da tu tu nema previše pomoći bez roota.

a ono, "možete proširiti", da možeš proširiti ali kao storage. ne i kao install particiju.

Quote:
daky1 kaže: Pogledaj post
Viking, hvala na savjetima, puno si mi pomogao
Ako možeš samo pogledati još ovaj i reći ukratko mišljenje
http://www.technomarket.hr/products/...po-m9-10-1-ips
Pokušao sam naći u prošlim postovima ima li što o njemu, ali nisam uspio ili ne znam kako
gle, taj tablet je, kada je ISPRAVAN, toliko dosadan jer radi kako spada. niti zastajkuje, niti štuca, niti se zamrzava (osim ako ga se baš ne zezne sa kakvom aplikacijom). koliko sam do sada vidio, korisnici su prilično podijeljeni po korištenju romova, tako da je dio sasvim zadovoljan sa originalnim softom, ali dio ipak prebacuje na custom rom i sa njim još i poboljša ionako dobro podešen tablet.
jedino što je to cijena za kineski tablet (kod nas) ipak malo previsoka.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 11:14   #3316
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
gle, taj tablet je, kada je ISPRAVAN, toliko dosadan jer radi kako spada. niti zastajkuje, niti štuca, niti se zamrzava (osim ako ga se baš ne zezne sa kakvom aplikacijom). koliko sam do sada vidio, korisnici su prilično podijeljeni po korištenju romova, tako da je dio sasvim zadovoljan sa originalnim softom, ali dio ipak prebacuje na custom rom i sa njim još i poboljša ionako dobro podešen tablet.
jedino što je to cijena za kineski tablet (kod nas) ipak malo previsoka.

Hvala Viking, sad mi je puno lakše izabrati.
Strah me ovog kineskog, ako ništa drugo onda zato jer je kineski, ne bi htio riskirati sa time
99% sam siguran da ću na Asus, ali nažalost ne onaj koji si mi preporučio (301, ako se ne varam) zbog cijene, našao sam ga za 2499.00 kn, a to mi je ipak previše, odlučio sam se za ovaj model http://www.ventex.hr/pd/0770717/pg/1...037A-10.wshtml
daky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 11:56   #3317
nema na čemu.
inače, 102a imaš i za manje novaca: http://www.nabava.net/trazilica.php?...2A-1A037A&tp=0

a 301t, ne znam di su gledao je oko 2100-2200: http://www.nabava.net/trazilica.php?q=me301t

nisam siguran zašto stalno linkaš ventex jer oni nemaju nešto veliki izbor artikala, a i ono što imaju je skuplje od nekog prosjeka. još malo pa će doseći links.

ako nisi u zagrebu nego si osuđen na naručivanje IZ zagreba, u svakom slučaju se isplati jer i sa poštarinom od kakvih 30-50kn si još uvijek na dobitku, pa možeš ili ostaviti razliku novaca za nešto drugo ili kupiti 16 ili 32gb sd karticu. ili čak u nekim slučajevima i od 64gb.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 12:10   #3318
Iz Rijeke sam, nekako mi ostalo od nekad navika prvo gledati u Ventex, ali osim njih, HG Spota i Linksa, jedino još Ronis u Centru grada ima solidan izbor, osim ako mi nešto nije promaklo
daky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 12:23   #3319
aha, znači, na istim smo mukama. ;-)
ronis mi nije nešto baš za ovu sitnu elektroniku. oni imaju kvalitetne stvari, ali skupe.
koliko se ja sjećam, trebao bi biti netcom u RI (neko vrijeme sam na krku, pa nisam nešto šetao po gradu, možda se nešto i zatvorilo u međuvremenu). imaš još makromikro na školjiću, tehnomarket, elipso*2 (izbjegavam), čipoteka za pipa, ali imaju i par drugih modela.

tako da, već sam ti napisao, sve što je do kakvih 50kn je podnošljivo, jer je to cijena dostave. ali sve preko toga se ne isplati. protis, portio(to je webshop od linksa-firma "kćer"). supernet, diskont24, instar... to su nekakvi provjereni shopovi i sigurno ćeš bolje proći. naravno, osim ako ti je bitno da možeš platiti na kakav veći/duži kredit kojeg ne možeš ostvariti preko web-shopa.

jedino nisam siguran da li u toweru ima još štogod osim elipsa i sophosa? mislim da ne. ztc je isto siromašan sa takvim trgovinama.

ne znam. ako misliš platiti odjednom, onda ti je bolje naručiti iz ZG. po meni. a sad....
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 12:29   #3320
pa imam več pripremljenu lovu za to, 2000 kn, naravno 100 kuna gore dole nije problem, a što se tiče Zagreba to je još manji problem jer ne moram naručivati, imam na poslu puno kolega iz ZG tako da mi lako donesu što god nađem
sad ću baš malo proguglat ovo što si naveo u Rijeci, a što se tiče Netcoma mislim da oni odavno ne postoje, čini mi se da je tamo sad Ronis
daky1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:52.