Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2012., 15:52   #21
Hoće neko biti dobar i pripremiti neki tekstić o Justine Henin?
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 15:54   #22
Justine Henin - najbolji ženski jednoručni backhand .

__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 15:59   #23
Quote:
S'sung kaže: Pogledaj post
Justine Henin - najbolji jednoručni backhand .

ispravio sam ti upis



Justine Henin



Rođena: 1. lipnja 1982., Liège
Visina: 1.67 m
Težina: 57 kg
Profesinalka od: 1. siječnja 1999.
U mirovini od: 14. svibnja 2008.
Povratak: 4. siječnja 2010.
Konačno umirovnjenje: 26. siječnja 2011.
Igra: Desnom rukom, jednoručni bekend
Zarađeni novac: US$20,863,335

Pojedinačno:
Omjer: 525–115 (82.03%)
Titule: 43 WTA (6. u povijesti.), 7 ITF
Najviši renking: #1 (20. listopada 2003.)

Grand slam (7 naslova):
Australian Open: 2004.
Roland Garros: 2003., 2004., 2005., 2006.
Wimbledon: Finale 2001. i 2006.
US Open: 2003. i 2007.

Završni turnir: 2006. i 2007.
Olimpijske igre: Zlato 2004.

Parovi:
Omjer: 47–35
Titule: 2 WTA, 2 ITF
Najviši renking: #23 (14. siječnja 2003.)

__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50

Zadnje uređivanje maminho : 19.07.2012. at 16:43.
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 18:06   #24
Quote:
S'sung kaže: Pogledaj post
Roland Garros – 1999.
Agassi vs Andrei Medvedev 1:6 2:6 6:4 6:3 6:4
( meč: http://www.youtube.com/watch?v=DeipPgtKCSM )
Za mene je Andre bio nešto poput nekog benda uz koji se odrastalo, od ranih tinejdžerskih godina pa do vlastitih tridesetih.
I nekako mislim uvijek da je jedna od najnepravednijih stvari koja će ostati u budućnosti ta što kad se vratimo unazad nijedan tekst koji se napiše neće biti dovoljan da se stvarno opiše kolika je bila njegova veličina kao sportaša, pogotovo će nepravedne ostatit statistike koje broje osvojene turnire, tjedne na broju jedan i slično, jer ono što je Andre i kao igrač i kao osoba ostavio tom sportu je teško mjerljivo, kao što je teško u par redova ovako napisati baš svaku stvar o njemu koju bih htio.

No ako bih ja morao izdvojiti jedan trenutak, onda je to baš ovaj meč iz 1999. Andre je u odnosnu na Samprasa bio suprotnost u svemu pa tako i u činjenici da dok je ovaj suvereno i konstatno dominirao tenisom godinama, on sam imao toliko uspona, padova, povrataka, novih padova i opet povrataka, a najveći povratak je počeo baš s tim Roland Garrosom. Činilo se da će Medvedev dobiti taj meč glatko, cijeli turnir je bio super uvjerljiv, taj meč je počeo na identično, činilo se da Andre neće imati šanse. Poslije je govorio da jedino čemu se nadao je da Medvedev ne može igrati tako dobro cijelo vrijeme, nadao se bar nekom malom padu. I uz jedan kišni prekid ga je i dočekao i tako je počeo jedan od većih povrataka u finalima gran slama i jedan od po mnogima najemotivnijih trenutaka u tenisu. Davno prije toga je dva puta gubio u finalima, činilo se da nikad više neće imati ni šansu dobiti tamo, u godinama kad su počeli turnirom konstantno dominirati pravi specijalisti za zemlju. Poslije toga je došao u finale Wimbledona, izgubio od Petea, da bi potom još naredao pobjede na US Openu i Australiji. I u Parizu je počela i veza sa Steffi, nekako ga je baš taj turnir oblikovao i za ostatak karijere i nastavak života poslije tenisa, bar se tako čini.

I jedna bitna stvar s tom pobjedom, tad je postigao Career Grand Slam, koji je u to doba bilo daleko teže za ostvariti nego što je to danas (kada su to u nekoliko godina napravili Federer i Nadal, pitanje je godine kad će i Đoković), no razlike koje su devedestih postojale u podlogama su činile da npr. Wimbledon i Roland Garros nekad izgledaju kao dva različita sporta, što je ovakav uspjeh činilo uz sav talent i igračku veličinu nevjerojatno teškim, mnogi su pokušavali, neki dolazili čak i blizu, ali jedino je tada Agassiju to uspjelo, bar u to neko novije doba.
Vicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 19:42   #25
za mene je Ljubo legenda
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 23:53   #26
Nema do Federera, daleko al daleko najbolji tenisac u povjesti tenisa,
U danasnje vrijeme bolji tenis se igra, vise kretanja, udaranja, itd. A u prijasnjem se samo znalo izac na mrezu i cekat lopticu, vrlo dosadno kao da se igra odbojka a ne tenis, al iskreno drag mi je bio Mcenroe. Ali sto se tice Feđe, on je umjetnik za taj sport jednostavno nemam rijeci, kako se lako krece na terenu, svaku loptu koju pukne izgleda tako jednostavno i elegantno ma obozavam ga.

Zadnje uređivanje Osmi : 19.07.2012. at 23:59.
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 07:54   #27
Serve & volley dosadna igra

Zato je pimplanje s osnovne crte turbo zanimljivo
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 10:15   #28
Quote:
OsmaniJunior kaže: Pogledaj post
Nema do Federera, daleko al daleko najbolji tenisac u povjesti tenisa,
U danasnje vrijeme bolji tenis se igra, vise kretanja, udaranja, itd. A u prijasnjem se samo znalo izac na mrezu i cekat lopticu, vrlo dosadno kao da se igra odbojka a ne tenis, al iskreno drag mi je bio Mcenroe. Ali sto se tice Feđe, on je umjetnik za taj sport jednostavno nemam rijeci, kako se lako krece na terenu, svaku loptu koju pukne izgleda tako jednostavno i elegantno ma obozavam ga.
Čovjek kojeg obožavaš voli igrati i igrao je i dan danas mora igrati "dosadnu" igru da bi pobjedio igrače "zanimljive" igre Đokovića i Nadala.

Mislim da imamo suprotna mišljenja o dosadnoj i zanimljivoj igri
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 11:19   #29
Quote:
kiselikupus kaže: Pogledaj post
Čovjek kojeg obožavaš voli igrati i igrao je i dan danas mora igrati "dosadnu" igru da bi pobjedio igrače "zanimljive" igre Đokovića i Nadala.

Mislim da imamo suprotna mišljenja o dosadnoj i zanimljivoj igri
Hehe, pa di bi svijet iso kad bi svi imali ista misljenja zar ne?
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 11:24   #30
Zna netko di mogu skinut dokumentarac o Federeru, znaci od djetinjstva pa sve do danas.
Trazio sam na jubitubiju i nema, pa ako netko zna bio bih vrlo zahvalan
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 11:24   #31
Quote:
OsmaniJunior kaže: Pogledaj post
Zna netko di mogu skinut dokumentarac o Federeru, znaci od djetinjstva pa sve do danas.
Trazio sam na jubitubiju i nema, pa ako netko zna bio bih vrlo zahvalan
pa jel taj film napravljen i kak se zove?
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 11:37   #32
Ovo je najbliže takvom dokumentarcu, mislim da je napravljeno prije 4-5 godine, kasnije dodan neki materijal:

Evo, nakon malo gledanja, ovim redom ide.
Dokumentarac ima 3 dijela, The Champion, The Man, The Greatest, tu su podijeljeni svaki u po 3 videa:

http://www.youtube.com/watch?v=e5SJI_JwzYw
http://www.youtube.com/watch?v=zU-IRjRg7Yo
http://www.youtube.com/watch?v=6XeBXqGNL5s

http://www.youtube.com/watch?v=ApECbBeJXcs
http://www.youtube.com/watch?v=1Plfzj8V6b8
http://www.youtube.com/watch?v=HH8BR_6xc2s

http://www.youtube.com/watch?v=IQvFXDRb9a0
http://www.youtube.com/watch?v=FOcPCWv-VwY
http://www.youtube.com/watch?v=z9Z2p3FL8Y0

Zadnje uređivanje Vicious : 20.07.2012. at 11:44.
Vicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 15:18   #33
Quote:
Vicious kaže: Pogledaj post
Za mene je Andre bio nešto poput nekog benda uz koji se odrastalo, od ranih tinejdžerskih godina pa do vlastitih tridesetih.
Savršen opis.
(i super cijeli post)
Baš bi tako opisao Agassia, kao bend uz koji se odrastalo, njegove promjene, stranputice i uspinjanja, kao Gunsi nešto.

Doduše, malo sam mlađi tako da ta paralela ne vrijedi za mene, ali svejedno, dugo nisam vidio bolju usporedbu. Agassi je baš dio pop kulture.
__________________
how to explain...
decent young player is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 18:01   #34
Quote:
decent young player kaže: Pogledaj post
Savršen opis.
(i super cijeli post)
Baš bi tako opisao Agassia, kao bend uz koji se odrastalo, njegove promjene, stranputice i uspinjanja, kao Gunsi nešto.

Doduše, malo sam mlađi tako da ta paralela ne vrijedi za mene, ali svejedno, dugo nisam vidio bolju usporedbu. Agassi je baš dio pop kulture.
sjećam se da nisam spavao već gledao finale agassi-živojinović (sad sam vidio da je to bila davna 1988. Forest Hills 7-5, 7-6, 7-5 agassi) a ta tradicija da agassi rastura naše na slamovima i važnijim mečevima nastavila se nažalost i sa goranima, ivanom, mariom i doktorom.

srećom ne i u prvom kolu davis cupa 2005.

Zadnje uređivanje ursamajor : 20.07.2012. at 18:22.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 19:45   #35
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
sjećam se da nisam spavao već gledao finale agassi-živojinović (sad sam vidio da je to bila davna 1988. Forest Hills 7-5, 7-6, 7-5 agassi) a ta tradicija da agassi rastura naše na slamovima i važnijim mečevima nastavila se nažalost i sa goranima, ivanom, mariom i doktorom.

srećom ne i u prvom kolu davis cupa 2005.
Uh, i ti se sjećaš tog meča iz 1988. Meni je to uopće prvo sjećanje na Agassija, nije ga bilo teško upamtiti budući da je bio sve samo ne uobičajena pojava u tenisu.
Vicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 21:29   #36
Quote:
Vicious kaže: Pogledaj post
Uh, i ti se sjećaš tog meča iz 1988. Meni je to uopće prvo sjećanje na Agassija, nije ga bilo teško upamtiti budući da je bio sve samo ne uobičajena pojava u tenisu.
nije bilo čupavog agassija al sjećam se ja i ove noći (sad sam provjerio) AO '85.

http://www.youtube.com/watch?v=3WCUy_LGr04

(od sedme minute na videu i onda sandwich)

u polufinalu je živojinović glatko izgubio od wilandera a ovaj od edberga koji je osvajanjem zaradio punih 100 000 dolara !!! možda se čini malo u odnosu na 2 000 000 ovih godina al je sigurno više od 2 000 funti koje je laver dobio za wimbledon 1968.

Zadnje uređivanje ursamajor : 20.07.2012. at 22:54.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 01:34   #37
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
nije bilo čupavog agassija al sjećam se ja i ove noći (sad sam provjerio) AO '85.

http://www.youtube.com/watch?v=3WCUy_LGr04

(od sedme minute na videu i onda sandwich)
Da da, čuveni sendvič.
Vicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 18:51   #38
Quote:
S'sung kaže: Pogledaj post
Sjećam se Sargisa.. fora igrač..
A od tih nekih igrača "legendi" koji nisu bili u vrhu ni oko vrha, dal se sjećaš velikog zayebanta i zabavljača Hichama Arazija? Bio je dobar igrač, dobar potencijal, ali kao da su mu uvijek bile važnije neke druge stvari.. Imam osjećaj da je Arazi mogao puno više u karijeri..
inače, ja nemrem dvoručne bekhendaše, ilitiga babe, ali bilo je iznimki, dakako, pogotovo kad im je taj dvoručni ubojica, a ne sredstvo za održavanje u poenu (hint: moderan tenis).

ne sjećam se arazija.

sjećam se meča ljubo - arazi, u prvom kolu rg-a.

dobio ljubo u fajvseteru.

baš provjerio, to je araziju bio zadnji rg.
__________________
X88
lezerni88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 14:38   #39
Ja imam negdje na laptopu ospirniji post o covjeku sa mog avatara,i one njegove dvije sjajne sezone,pa ako pronadjem postavicu.
amar1921 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 10:31   #40
Quote:
luckyhappy kaže: Pogledaj post
Nisam došo dotle. Još ima 9 godina
Jel opisao kako je stari tražio kuću koja ima dovoljno veliko dvorište za teren?
Kako mu se stari u klubu kladio da će mali Andre (od 9 godina) dobiti Jima Browna, američku legendu footballa?

__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:11.