Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2013., 22:43   #81
Da napišem mali update s obzirom da već više od 10 mjeseci uzimam Ashwagandhu bez znatnih pauza i mogu reć da mi je promjenila život. Naravno, nije sve savršeno, ali je primjetan ogroman pomak. Ima dana kad mi je teško, al mislim da svatko 'normalan' ima težak dan, pa si mislim da ne može uvijek biti savršeno.

Od simptoma koje sam prije imao u potpunostu su nestali sljedeći: crvenilo, tzv. brain fog, nesigurnost na javnim mjestima, navale vručine (flekovi po licu), nesanica (već 10 mjeseci spavam svake noći vez ikakvog problema). U 10 mjeseci sam se par puta posvađao sa ženom, prije gotovo svaki drugi dan. Uvijek sam bio živčan i nervozan. Nezaiteresiran za ić negdje. Nezainteresiran za druženja. Ovo se sve promjenilo i sam ne mogu vjerovat da je to istina.

Od početka uzimanja sam se bojao da se neću naviknut na biljku tj. da će prestat djelovat, ali upravo suprotno. Djeluje jednako dobro kao i prvog dana i ne radim nikakve znatne pauze. Nema potrebe. Tu i tamo smanjim dozu na 250 mg (jedna kapsula) i uzmes samo ga osjetim potrebu. Ponekad napravim pauzu od dan-dva. Probao sam i duže al imam osjećaj da sam sebe mučim.

Uz ashw. ponekad uzimam Rhodiolu, ali ona mi je više za energiju tijekom cjelog dana. Super je biljka, ali nemojte pretjerat sa dozom. Max 150 mg na dan. Neki dan sam otkrio i Schizandru, također adaptogena biljka. Super se slaže sa ashwagandhom i trebala mi je bit zamjena za Rhodiolu (dok radim pauzu, jer se inaće tijelo navikne i slabije djeluje). Umjesto energije otkrio sam da me totalno smiri. Super osjećaj. Uzimao sam je tjedan dana ujutro umjesto ashwagandhe, bilo je super ali ipak sam u podne morao uzet ashwagandhu. Tek onda sam bio svoj.

Od svega što sam probao ništa ne djeluje tako specifično i tako dobro kao ashwagandha. Evo par primjera... Odlučio sam napravit pauzu od par dana. Slavila se Nova godina i spremio sam se da odem na zabavu gdje je bilo cca 300 ljudi. Kad ono uhvati me nervoza i neka nesigurnost. Velim ženi da sam nešto nesiguran, da imam onaj stari osjećaj. Kao da se ne osjećam dobro u vlastitom tjelu niti sam zadovoljan sam sa sobom. Rekoh, ne mogu takav na zabavu, hebeš pauzu, otvorim kapsulu i isipam si ashw. na jezik. Nije prošlo ni dvije minute i ja sam bio nova osoba. Veseo i pun samopouzdanja. Plesamo sam cijelu noć i bilo mi je super. Eto, nevjerojatno je da ovo čudo od biljke djeluje za 2 minute.

Od svih simptoma nestali su svi, ali ima jedan koji mi tu i tamo zadaje velike probleme. Ima panične napade u određenim situacijama (sastanci, przentacije). U tim situacijama za svaki slučaj (da se ne zbrukam) uz ashw. uzmem i 5 mg prorpanolola. Nije da mi treba, ali je nekako lakše. Ashw. mi smiri misli, dobijem tu sigurnost i kao da imam neki zaštitni štit oko sebe. Pitanja upućena meni ne predstavljaju problem. Proranolol uzmem da smirim rad srca tj. da spriječim navalu adrenalina. I pomaže. Od tad su mi svi sastanci savršeno prošli, ali oper je ashw. ta koja pomaže. Probao sam samo propranolol, ali nije bilo ni približno isto i osjetio sam paniku i nervozu.

Pošto ću za 2 mjeseca imat važnu prezentaciju, koja mi predstavlja veliki stres i bojim se da ashw neće biti dovoljna, pronašao sam nešto što se zove Phenibut. Neznam sve detalje, ali znam da se radi o nekoj ruskoj kemiji koje i ruski astronauti imaju u svojoj opremi. Rusi su htjeli napraviti nešto što astronauti mogu koristiti u stresnim situacijama, da se totalno opuste ali i da ostanu pribrani i koncentrirani. U rusiji se može dobiti samo na recept, a u americi se prodaje kao suplement i dostupan je svima. Na ebayu sam kupio ovo: http://www.primaforce.com/products/phenibut.htm

Više o Phenibut ovdje:
http://www.phenibutforanxiety.com/ph...nicattacks.php

Uglavno, da ne duljim... ovo čudo izaziva ovisnost kao ni jedan drugi suplement i nesmije se uzimati više od 3 dana zaredom (mnogi ga uzimaju pa kasnije imaju probleme). Preporuka je jednom tjedno ili ako je moguće jednom mjesečno. S obzirom da unaprijed znam kad imam neku stresnu situaciju (službeni put, sastanci...), odlučio sam probati. Moram priznati sa sam imao bočicu doma više od 3 mjeseca prije nego sam se odvažio. Nekako sam se bojao pošto sam pročitao puno loših iskustava (uglavnom zbog mješanja s alkoholom ili uzimanja bolesno velikih doza). S druge strane mnogi su se kleli da takvo iskustvo nisu probali i da bi se phenibut trebao svrstati pod drogu. Kao, navalite i kupujte dok je još legalan.

Na internetu se spominju doze od 2-3 grama, ja sam uzeo samo 750 mg na prazan želudac pošto sam osjetljiv na sve što uzmem. Mislio sam da to neću ni osjetit. Potrebno je 3 sata da se osjeti djelovanje. Mene je udarilo za sat vremena. Popio sam tablete u 5:30 i osjetio djelovanje u 6:30. Vozio sam se prema poslu s osmjehom na licu, totalno skuliran, a opet fokusiran. Nešto kao da sam na lexaurinu, a opet nisam tako ošamućen. Totalno ludilo. Iz sata u sat osjetio sam da ovo djeluje sve jače. Bio sam totalno pun samopouzdanja, pričao sa svima. Nisam se oznojio ni najmanje (inače znam). Odradio sam sve savršeno na poslu uz jedan sastanak koji je prošao u najboljem redu. Tijekom cijelog dana osjetio sam lagani pritisak u glavi. U 6 navečer su se stvari malo okrenule. Postao sam hiperaktivan, pun energije i jako pričljiv. Došao sam doma i samo sam htio nešto radit, nešto umno kako bi potrošio energiju.

U 23:00 me uhvatio umor i zaspao sam. Ono što je koh phenibuta super je da drugi dan budete još bolje. I tako je i bilo. Spavao sam ko nikad. Probudio se totalno odmoran uz laganu glavobolju koja je odmah prestala. Spremio se na posao i osjetio mirnoću kakvu nisam nikad u svom životu. Mislim si, a tako je to kad si savršeno zdrav. U 12:00 sam imao jedan sastanak. Oko 11:30 sam osjetio sa phenibut lagano popušta pa sam 10 minuta prije sastanka odlučio uzet dobru staru ashwagandhu, baš da vidim kako se slaže s ovim.

I slaže se čudesno... U prvih 5 minuta sam osjetio navalu vručine u lice, pa sam si mislio što mi je doštlo da sam uzeo ovaj mix...da bi se za 10 minuta stvari izokrenule na bolje. NIKAD u životu nisam osjetio takvu mirnoću i sigurnost u sebe. Sastanak je prošao savršeno. Nakon toga sam odradio svoj posao s time da sam bio izrazito komunikativan sa svim kolegama. I sad pišem ovo i osjećam se ko nikad u životu. Nevjerojatno je kako taj phenibut djeluje (uz ashwagandhu) i uopće je nevjerojatno da sam uzeo minimalnu dozu koju osjećam nakon 40 sati.

Napominjem da ovo ne namjeravam koristit svaki dan, već samo za određene slučajeve, jednom na 3-6 mjeseci kad stvarno zagusti tj. kad imam neku situaciju koja me uistinu plaši. I dalje je ashwagandha moj broj 1.
bigfear is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 00:43   #82
Jel se to može uzimat i ako se uzimaju drugi ljekovi? Npr. ljekovi za štitnjaču?
*Queen* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 00:50   #83
konzultiraj ayurvedskog lijecnika

neka iskustva u SAD-u oko tretiranja stitnjace sa ajurvedom su pokazala da rezultate pokazuje samo samostalno, odnosno da su lijekovi za stitnjacu u interakciji.

E sad kako je sa ashvagandom ne znam. Nije siigurno niti da ce dr. ayu nuzno znati, ali prije nego li forum.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 00:54   #84
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
konzultiraj ayurvedskog lijecnika

neka iskustva u SAD-u oko tretiranja stitnjace sa ajurvedom su pokazala da rezultate pokazuje samo samostalno, odnosno da su lijekovi za stitnjacu u interakciji.

E sad kako je sa ashvagandom ne znam. Nije siigurno niti da ce dr. ayu nuzno znati, ali prije nego li forum.
Imaš li od kojeg kontakt kakav?
*Queen* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 11:31   #85
Quote:
*Queen* kaže: Pogledaj post
Imaš li od kojeg kontakt kakav?
Nemam osobno njegov ali kontaktiraj ganesh ayurvedu u Zg, dolazi im mjesecno jedan lijecnik. Znam i lika u Ri koji bi mogao pomoc, njega obicno pitam za forumske savjete al mi se u zadnje vrijeme poceo zalit da ga previse natezem da besplatno okolo djeli pa se vise ne usudim
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 13:22   #86
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
opet prodavaanje pod univerzali lijek, dajte ljudi, to je marketing.

Niti ahwagandu ayurveda ne preporuca svima za sve, normalna stvar...

najvise odgovara vatta konstituciji, dobra je za regeneraciju tkiva, dobra je za sportase nakon vjezbanja (uprav je nedavno izasao suplement na bazi aktivnog sastojka ashwagande za sportase), kod drugih koji nisu previse aktivni moze dovesti do debljanja, povecavanja ame ( "toksini" ) ...
Quote:
bigfear kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Imam potrebu u kratko opisat svoje iskustvo u nadi da će nekome pomoći...

Po prirodi sam jako optimistična i vesela osoba, ali sve se promjenilo unazad 10 godina (imam 30) iz nepoznatog razloga. U određenim situacijama sam počeo crvenit, izgubio sam sigurnost u sebe, počeo sam se jače znojit (inače sam sportske građe i u kondiciji...trčanje i teretana), javljao se osjećaj anksioznosti. Mislio sam da je ovo normalno i smatrao sam da sam meteoropat.

Problemi su postali jači kad sam počeo radit. Sve je bilo u granicama normale do prije godinu dana kad su se svi navedeni simptomi pojačali do mjere da nisam mogao normalno mislit ni govorit. Javili su se napadaji panike u određenim situacijama (prezentacije, sastanci...), teškoće u govoru, užasno znojenje, pospanost, kronični umor, nesanica, crvenjenje, osjećaj ko da ću se rasplakat. Znalo se desit da me netko na sastanku nešto pita, a ja neznam odgovor, totalna blokada, srce mi je lupalo kao ludo, napad panike, nemogućnost govora, kao da ću plakat... U par navrata sam odglumio da mi nije dobro i izašao sa sastanka. Užas. Doma je sve bilo normalnije, ali i dalje osjećaj anksioznosti i prejako lupanje srca. Noćima sam se stalno budio. Počeo sam izbjegavat kontakt s ljudima jer mi je bilo teško komunicirat. Svako pitanje upučeno meni bilo je kao da mi netko prijeti pištoljem. Jedino me žena razumjela i bila uz mene. Znalo je bit perioda kad sam skroz dobro i tada sam sam sebe uvjeravao da sam bolje i zato nisam odlazio doktoru, ali nikad nije bilo savršeno.

Da bi stvar bila gora, mama mi ima bipolarni poremečaj. Sad je dobro, ali imala je groznih faza. Znao sam da sam genetski loše prošao...

Mrzim ić doktoru i nikako se nisam mogao nagovorit da posjetim psihijatra ili psihologa... Odlučio sam probat pomoć sam sebi jer sam oduvijek vjerovao u ljekovite biljke.

Unazad više od 6 mjeseci probao sam sve i svašta. Uspio sam nabavit lexaurin kojeg sam znao popit jako rijetko u situacijama koje su mi izazivale tešku anksioznost i panične napade (sastanci, prezentacije). Ali čak ni to nije pomoglo. Srce je i dalje nabijalo, anksioznost se osjećala i ovo nije nešto što sam mogao uzimati duže vrijeme. Probao sam i propranolol koji mi je smirio rad srca, ali strah je i dalje bio prisutan (ni ovo nije rješenje na duži period zbog previše nuspojava).

Probao sam valerian kapi i bio sam bolje, ali samo tjedan dana. I dalje sam se znojio, u stresnim situacijama anksioznost se i dalje primjetila pa sam prestao.

Počeo sam pit jake multivitamine, razne biljke (Rhodiola Rosea, Bacopa Monnieri) koje navodno pomažu da se tijelo lakše bori sa stresom i bilo mi je bolje. Kavu sam prestao pit, tako da mi je biljka Bacopa pomogla da mi mozak bolje funkcionira. Rhodiola radi na isti način, ali zna izazvat još veču anksioznost i ne preporuča se bipolrnim osobama...) Sve sam živo pročitao o navedenim biljkama i bilo mi je bolje nego prije. Simptomi su se ublažili, ali nisu nestali. I dalje je sve bilo prisutno i imao sam i dalje faza jake anksioznosti.

Napokon sam odlučio prekinuti korištenje navedenih biljaka i naručio preko ebaya biljku Ashwagandha (naziva se još i Winter Cherry). Radi se o najcjenjenijoj adaptogenoj biljcii iz Indije koja ima niz pozitivnih učinaka na organizam. Jedna od najvažijih osobina je smanjenje stresa, osječaj smirenosti ali u isto vrijeme motivira i daje više energije. Ja sam kupio ekstrakt u kapsulama po 250 mg. Prema preporuci proizvođača uzima se dva puta dnevno. Ja već mjesec dana uzimam 3 puta dnevno (ujutro, popodne i prije spavanja).

Vjerujte mi, svi, ali baš svi negativni simptomi su nestali od prvog dana korištenja! Ne radi se o placebo efektu jer sam probao sve živo do sad. Osjećam se bolje nego ikad. Nema više anksioznosti za mene, panični napadi ne postoje (imao već dva sastanka na kojim sam bez problema vodio glavnu riječ, nisam mogao vjerovat), ne znojim se ništa. Dođem doma s posla, košulja skroz suha, spavam ko beba, zaspim odma i probudim se odmoran ujutro, komunikacijske vještine su mi se skroz poboljšale (prije mi se znao zapletat jezik, gutao sam riječi i ostajao bez daha), nema više kroničnog umora (kavu ne pijem), totalno sam skoncentriran, nemam glavobolje (prije sam u tjedan dana pio po 3 kafetina).... Osječam se kao dok sam bio gimnazijalac (pun optimizma i siurnosti).

Zapitao sam se što to biljka ashwagandha radi mom organizmu, u čemu je moj problem? Neznam hrvatske termine ali prema ovom članku ashwagandha aktivira proizvodnju tzv. GABA u mozgu (nekakava aminokiselina):

http://inhumanexperiment.blogspot.co...xperiment.html

Prema ovome članku (a pročitao sam hrpu takvih), osobe kod kojih se GABA ne proizvodi u normalnoj razini budu anksiozne, panične i imaju još hrpu negativnih simptoma:

http://www.denvernaturopathic.com/news/GABA.html

I ovdje ima dosta toga vezano za GABA:
http://www.integrativepsychiatry.net/natural_gaba.html

S obzirom da mi niša nije pomagalo, a ashwagandha aktivira GABA receptore u mozgu, očito je da je sve to u meni izazivalo nenormalno stanje. Bez pravilnog lučenja GABA u mozgu nema ni pravilnog rada hipotalamusa.

Neznam detalje, nisam doktor. Ovo sam sve shvatio na temelju internet istraživanja. Našao sam i članak gdje osoba navodi slična iskustva (zato sam i ja odlučio probati ashwagandhu). Piše da je probao sve moguće, od Xanaxa na dalje i da ništa nije pomoglo. Sad pije ashwagandhu i već godinama nema nikakvih simptoma. Slično kao i ja, samo što se ja nisam dao psihijatru u strahu da će me nakljokat s prejakim tabletama uz hrpu nuspojava.

Eto, to je moje iskustvo. Nije svako tijelo isto, ne reagramo svi na isti način, ali vrijedi pokušati. Nadam se da će nekome ovo pomoći i da ćete si olakšati život kao i ja. Za informaciju, na ebayu kupim 5 kutija po 60 kapsula (300 kapsula) za manje od 120 kn. Ako se uzima dva put dnevno ovo je doza za 5 mjeseci. Jako jeftino mora se priznati, a učinak je jednostavno nevjerojatno. Teško mi je opisat kako se dobro osjećam i s kojim guštom odlazim na posao. Moram priznat da sam već razmišljao i o otkazu, jer se nisam mogao nosit sa stresom na poslu. Telefonski pozivi su bili pakao za mene, naročito na engleskom jeziku. Sad je sve to prošlost. Svi oko mene su primjetili da sam drugačiji, najviše žena. Veli da sam sad onakav u kakvog se zaljubila prije 12 godina

Tolko sam oduševljen ovom biljkom da sam naručio i sjemenke za posadit Samo da gledam kako raste...

Probajte si pomoći kao i ja, možda imate isti problem.

Pozdrav svima!
Da li još koristiš aswangandu? Gdje ja to mogu naručiti, a da budem sigurna da je original? Bolujem od teške socijalne fobije i paničnih napada, 25 godina, pijem tablete, xanax i antidepresive, vidim da si ti pio, kako ti je pomoglo, možeš li mi nešto reći o tome? Hvala puno unaprijed.
utvrda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 21:10   #87
Quote:
utvrda kaže: Pogledaj post
Da li još koristiš aswangandu? Gdje ja to mogu naručiti, a da budem sigurna da je original? Bolujem od teške socijalne fobije i paničnih napada, 25 godina, pijem tablete, xanax i antidepresive, vidim da si ti pio, kako ti je pomoglo, možeš li mi nešto reći o tome? Hvala puno unaprijed.
imaš na e-bayu ili ovdje http://www.alternativa-za-vas.com/in...le/ashwagandha
__________________
she wants to see with your eyes, she wants to smile with your smile, she wants a nice surprise, every once in a while
stacy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 19:04   #88
ima i u bio i bio http://www.biobio.hr/ashwagandha-prah-300g-20974
__________________
::moj album::
topshop, miss selfridge, benetton, fred perry, zara :)
amiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 15:44   #89
Mala napomena... na internet stranici www.iherb.com je kupnja svih mogućih preparata biljnog podrijetla daleko najjeftinija, a isporuka iz USA se naplaćuje samo 4$ neovisno o količini koju kupujete.

Kod prve registracije dobio sam kod kojeg sljedeći kupac koji se registrira može koristiti za ostvarnje liepog popusta: NNT354

Automatski se dobije popust od max 10$, ovisno o kupnji što uistinu smanji cijenu prve kupnje.

Na taj način vi dobijete jeftiniju cijen, a ja sitne bodove koji umanjuju moju sljedeću kupnju.

Uglavnom, sve savršeno funkcionira, roba dođe brzo i fino zapakirana, cijena svega daaaaleko manja nego na ebayu, a izbor stvarno SAVRŠEN! Nikakve probleme sa carinom nisam imao.

U mjesec dana sam se stvarno opskrbio...od ashwagandhe, rhodiola, schizandre, panax ginsenga.... Cijena? Prava sitnica

Od kad sam otkrio ovu stranicu užasno sam smanjio trošak nabavke biljnih preparata bez kojih normalno ne funkcioniram (ashwagandha...). Ranije sam sve nabaljao preko ebaya, ali ispadne da je to bilo bacanje novca naspram ovog.

Evo za primjer:
1. Panax Ginseng...od firme NOW food koja je poznata po izrazito kvalitetnim, a jeftinim proizvodima košta 20$, sa transportom 24$ što iznosi cca 150 kn za 250 tableta!!! Gdje to možete kupiti???

http://www.iherb.com/Now-Foods-Panax...0-Capsules/717

2. Kvalitetna rhodiola rosea (now foods) od snažnih 500 mg iznosi nešto iznad 10$, sa transportom 14$ što iznosi 85 kn. Radi se o 60 kapsula koje možete dijelit na dva dijela kao što radim ja i ostane mi 120 doza za 4 mjeseca! Gdje kod nas možete kupiti tako jeftinu (i kvalitetnu) rhodiolu???

3. Ashwagandha:
http://www.iherb.com/Now-Foods-Ashwa...g-90-Vcaps/310
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas...ggie-Caps/3302
http://www.iherb.com/Himalaya-Herbal...0-Caplets/3691

4. Schizandra, kvalitetna a izrazito jeftina:
http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Sc...-Capsules/2067

Ako pogledate iste proizvode na ebayu cijena se diže u nebesa, a troškovi transporta su ogromni. Kod nas da ne govorim....teško je sve ovo nabavit, a i ono što ima nije bog zna kako kvalitetno, a cijenovno se ne može uspoređivat.

Preporuka svima!!!
bigfear is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 23:04   #90
super post i nadam se da će pomoći bar nekome, imam sve simptome kao šta si naveo u postu samo što trošim lijekove od kojih ima malo napretka.

e sad mene zanima dali se ona smije uzimati u kombinaciji sa lijekovima za liječenje depresije i anksioznosti...znam da je teško odogovoriti na to pitanje a sumnjam već šta će mi reći specijalist ili ljekar...ali evo
Nixon86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 23:42   #91
pitaj aju lijecnika (zato sto je malo vjerojatno da tvoj poznaje te lijekove). Forum nije najbolji za to buduci u cijeloj zemlji ima dva covjeka koja bih uopce takve stvari imao povjerenja pitati. Vecina alternativaca se previse olako povodi za 'zelenim marketingom' i ne poznaje dovoljno sto dila, a polovicna informacija je gora od nikakve.

Posebno ne treba upadat u zamke ideja kako je sve 'zeleno' zdravo, bez nuspojava i kontraindikacija. Postoji citav niz stvari kod kojih se aju i alopatski tretmani nikako ne slazu i ne mogu provoditi istovremeno. A puno toga se jos i ne zna i tek istrazuje posto su te kombinacije postale problem tek od nedavno sa sirenjem popularnosti ajurvede na zapadu i u samoj indiji jacanjem ekonomske moci i time dostupnosti i izbora.

Mi nismo nit zapadni nit aju lijecnici, ne znamo tvoju situaciju, opce stanje, koje lijekove pijes i koliko je moguce i sigurno skidanje sa njih ukoliko je potrebno. Davanje takvih savjeta bi bilo neodgovorno, a nikoga tko nesto vise zna o aju online nisam kod nas sreo.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 23:47   #92
Quote:
Nixon86 kaže: Pogledaj post
super post i nadam se da će pomoći bar nekome, imam sve simptome kao šta si naveo u postu samo što trošim lijekove od kojih ima malo napretka.

e sad mene zanima dali se ona smije uzimati u kombinaciji sa lijekovima za liječenje depresije i anksioznosti...znam da je teško odogovoriti na to pitanje a sumnjam već šta će mi reći specijalist ili ljekar...ali evo
Pozdrav. Koliko sam čitao, navodno nije dobro kombinirati sa antidepresivima i određenim lijekovima iz razloga što može pojačati/oslabiti učinak drugih lijekova.

Možeš sam malo istraživati, pa sam donesi zaključak.

http://www.rxlist.com/ashwagandha/supplements.htm
http://www.indiadivine.org/audarya/a...dications.html
bigfear is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 23:53   #93
takodjer je ovo u kapsulama daleko ispod terapijskih doza. Razuman potez sto financijski sto radi sigurnosti u takvoj odokativnoj prodaji u obliku suplementa. Tradicionalno se kapsule ne koriste naravno vec direktno prah i kolicine mogu biti i 10x vece od navedenih na ovakvim proizvodima (na stsanu neke druge prednosti takve upotrebe kod pojedinih preparata koje je bolje otopit u ustima).
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 23:54   #94
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
...A puno toga se jos i ne zna i tek istrazuje posto su te kombinacije postale problem tek od nedavno sa sirenjem popularnosti ajurvede na zapadu i u samoj indiji jacanjem ekonomske moci i time dostupnosti i izbora.
Oprosti, jasno mi je da je ashwagandha jedna od najvažnijih biljaka u ajurvedskoj medicini i da je mnogi indijci koriste svakodnevno kao neka vrsta tonika, ali poznata je i na zapadu, raste u americi i već godinama se koristi. Dovoljno je samo pročitat hrpu pozitivnih komentara korisnika i već je sve jasno (ne samo na iherb već i šire):
http://www.iherb.com/product-reviews...Vcaps/310/?p=1
http://www.iherb.com/product-reviews...Caps/3302/?p=1
http://www.iherb.com/product-reviews...lets/3691/?p=1

Ovim želim reći da ne se nemoram voditi ajurvedskom medicinom niti odlaziti ajurvedskom doktoru da bi mogao slobodno i bez straha koristiti ashwagandhu koja je izrazito sigurna biljka. Prema tome, ispalo bi da moram ić kineskom doktoru namjeravam li koristiti ginseng.

Zadnje uređivanje bigfear : 09.05.2013. at 00:12.
bigfear is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 23:57   #95
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
takodjer je ovo u kapsulama daleko ispod terapijskih doza. Razuman potez sto financijski sto radi sigurnosti u takvoj odokativnoj prodaji u obliku suplementa. Tradicionalno se kapsule ne koriste naravno vec direktno prah i kolicine mogu biti i 10x vece od navedenih na ovakvim proizvodima (na stsanu neke druge prednosti takve upotrebe kod pojedinih preparata koje je bolje otopit u ustima).
Jasno je da postoji mljeveni korijen, ali u tom slučaju se koristi puno veća količina. Ovdje se radi o ekstraktu i zato su doze manje, korištenje je jednostavnjije, a učinak je sigurno potpun pošto je extrakt daleko jači nego prah tako da nije točno da se ne radi o terapijskim dozama.
Evo komentara jednog korisnika NOW Foods ashwagandhe: Be careful with this one. It is standardized to 4,5% withanolides per capsule which is equal to ~10 grams of the whole herb - already over the common recommended daily dosage.

Značli da jedna kapsula extrakta odgovara 10 g same biljke s tim da ovaj ektraks sadrži veliku količinu aktivnih tvati ( 4,5% withanolides), a to se upravo i traži.

Zadnje uređivanje bigfear : 09.05.2013. at 00:09.
bigfear is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 10:01   #96
Smile

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
pitaj aju lijecnika (zato sto je malo vjerojatno da tvoj poznaje te lijekove). Forum nije najbolji za to buduci u cijeloj zemlji ima dva covjeka koja bih uopce takve stvari imao povjerenja pitati. Vecina alternativaca se previse olako povodi za 'zelenim marketingom' i ne poznaje dovoljno sto dila, a polovicna informacija je gora od nikakve.

Posebno ne treba upadat u zamke ideja kako je sve 'zeleno' zdravo, bez nuspojava i kontraindikacija. Postoji citav niz stvari kod kojih se aju i alopatski tretmani nikako ne slazu i ne mogu provoditi istovremeno. A puno toga se jos i ne zna i tek istrazuje posto su te kombinacije postale problem tek od nedavno sa sirenjem popularnosti ajurvede na zapadu i u samoj indiji jacanjem ekonomske moci i time dostupnosti i izbora.

Mi nismo nit zapadni nit aju lijecnici, ne znamo tvoju situaciju, opce stanje, koje lijekove pijes i koliko je moguce i sigurno skidanje sa njih ukoliko je potrebno. Davanje takvih savjeta bi bilo neodgovorno, a nikoga tko nesto vise zna o aju online nisam kod nas sreo.
hmm...da, neki pišu da bi bilo dobro da se kombinira sa SSRI i benzodiazepinima jer bi se međusubno upotpunjavali, neki da se ne uzima zajedno...

takav odgovor sam i očekivao
Nixon86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 14:25   #97
Quote:
bigfear kaže: Pogledaj post
Oprosti, jasno mi je da je ashwagandha jedna od najvažnijih biljaka u ajurvedskoj medicini i da je mnogi indijci koriste svakodnevno kao neka vrsta tonika, ali poznata je i na zapadu, raste u americi i već godinama se koristi. Dovoljno je samo pročitat hrpu pozitivnih komentara korisnika i već je sve jasno (ne samo na iherb već i šire):
http://www.iherb.com/product-reviews...Vcaps/310/?p=1
http://www.iherb.com/product-reviews...Caps/3302/?p=1
http://www.iherb.com/product-reviews...lets/3691/?p=1

Ovim želim reći da ne se nemoram voditi ajurvedskom medicinom niti odlaziti ajurvedskom doktoru da bi mogao slobodno i bez straha koristiti ashwagandhu koja je izrazito sigurna biljka. Prema tome, ispalo bi da moram ić kineskom doktoru namjeravam li koristiti ginseng.
Naravno. Pa cak niti uovako u slobodnoj prodaji nije ajurveda u stvari jer je samo takvo simptomatsko lijecenje bez uzimanje cijele zdravstvene slike u obzir suprotno osnovnim principima prakse.

No tema se zove ashwaganda (ne domaci ili latinski naziv) i vjerojatno povodom toga sto se pocelo prodavati u vecoj mjeri upravo kao ajurvedski lijek.

Pozitivnih komentara na netu nadjes o svemu, cak i o dokazanim prevarama. No ovdje je pitanje prvenstveno interakcija sa drugim lijekovima, ne toga djeluje li ili ne.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 14:30   #98
Quote:
bigfear kaže: Pogledaj post
Jasno je da postoji mljeveni korijen, ali u tom slučaju se koristi puno veća količina. Ovdje se radi o ekstraktu i zato su doze manje, korištenje je jednostavnjije, a učinak je sigurno potpun pošto je extrakt daleko jači nego prah tako da nije točno da se ne radi o terapijskim dozama.
Evo komentara jednog korisnika NOW Foods ashwagandhe: Be careful with this one. It is standardized to 4,5% withanolides per capsule which is equal to ~10 grams of the whole herb - already over the common recommended daily dosage.

Značli da jedna kapsula extrakta odgovara 10 g same biljke s tim da ovaj ektraks sadrži veliku količinu aktivnih tvati ( 4,5% withanolides), a to se upravo i traži.
OK, nisam vidio da je ekstrakt (iako to, ako cemo o ajurvedi, nije uvijek, pa i najcesce bas nuzno smatrano dobrim, naprotiv). Raspitat cu se malo bas kod ajuevaca
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 14:51   #99
dakle na onoj stranici Iherb napraviš account, platiš i to je to;vidim da ima 3 načina dostave, koji da koristim? Koja je najbolja firma? Čuo sam od bioterapeuta da je Himalaya dobra

hvala
Nixon86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 14:55   #100
Quote:
Nixon86 kaže: Pogledaj post
dakle na onoj stranici Iherb napraviš account, platiš i to je to;vidim da ima 3 načina dostave, koji da koristim? Koja je najbolja firma? Čuo sam od bioterapeuta da je Himalaya dobra

hvala
Organic India je vjerojatno bolji od himajaye (ima bio certifikat koju u SAD nesto jos i znaci, indijci su prilicno slampavi i ne mozes vjerovati tvrdnjama i certifikatima, iako je Himalaya solidna)
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:14.