Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2008., 13:35   #81
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Dakle, čista prevara. Isti ljudi, čini mi se, reklamiraju ovo i za prestanak pušenja. Naravno, i to je prevara.
i liječe depresiju
za kaj bi ih ja lopatom tukla, no dobro to je moje mišljenje

ima već topic o tome, pa potraži i vidi
uglavnom nitko nije rekao da je to baš super

sam magnetni uređaj kod njih je veličine onih negdašnjih tranzistora za ribičiju
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 17:20   #82
Ozbiljno nam treba prijedlog zakona za takve, da ih sankcionira. Ja ih ne bih baš tukao lopatom, dosta bi bilo da moraju raditi neki društveno korisni rad za kaznu.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 17:24   #83
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ozbiljno nam treba prijedlog zakona za takve, da ih sankcionira. Ja ih ne bih baš tukao lopatom, dosta bi bilo da moraju raditi neki društveno korisni rad za kaznu.
ja ( još netko ) sam prijavljivala onu udrugu koja ima turistički program liječenja multiple skleroze u kini
cijena, sitnica, samo 70.000 eur, ali što ti je to kad ti boluje netko drag
i nitko niš
državni inspektorat, lječnička komora, hzzo, porezna uprava,.....

ma kaj lopatom
treba to hitit u galge i na trg, pa prepustit vranama
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 19:25   #84

Znam za te "kineze" preko onih spam-donacijskih uplatnica. Tko zna jesu li uopće stvarne?

Iako se grozim aktivizma (jer uvijek nešto pođe po zlu), možda bi bilo korisno da netko misli na takve stvari, da se netko profesionalno bavi. Nešto kao pravobranitelj. Hoćemo Vojkyja?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 07:11   #85
Hvala! Pročitala sam im odgovore, mislim da neće biti ništa od tretmana:-)))
__________________
Don't blame me, I'm just deeply superficial...
2911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 09:34   #86
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
i liječe depresiju
za kaj bi ih ja lopatom tukla, no dobro to je moje mišljenje
liječenje depresije pomoću MR.Doduše u mršavljenje pomoću MR i u prestanak pušenja na taj način sumnjam
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 12:41   #87
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
liječenje depresije pomoću MR.Doduše u mršavljenje pomoću MR i u prestanak pušenja na taj način sumnjam
Hmmmmmmmmmm jako sam sumnjičav prema tome. Magnetsko polje inducira struju u stanicama? Dobro, kako? Nemamo nakupine feromagnetika u tijelu.
Nemamo metala u metalnom stanju, nego ionskom. Alternirajuća magnetska polja ne izazivaju struju u organizmima. Nešto tu smrdi i to jako.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 10:21   #88
Quote:
sofisticate kaže: Pogledaj post
ja sam bila na magnetskoj glave i nije bilo strašno.
na početku je neugodno jer znaš sa si u malom i zatvorenom prostoru pa imaš osjećaj da ne možeš disati, ali zatvoriš oči i misliš na nešto lipo.
nemoj se prepast kad čuješ razne zvukove kao rafale i pucanje, to tako treba bit.
meni su dali neku pumpicu (ne vežu te) da je držim u ruci ako mi dodje slabo da je pritisnem i odma dolaze (odma ja probala za svaku sigurnost ustračali se kao da umirem ), a trajalo mi je nekih 20-ak minuta
jel mi mozes reci koliko si platila za pregled glave
eminem2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 23:09   #89
Magnetna razonanca nalazi....

ovako, tata mi je bio na magnetnoj rezonanci prije par dana al nece moci do strucnjaka da mu ocita nalaze iducih mjesec dana (iz raznih razloga).
e sad vecina svega izgleda okej osim ove 3 stvari koje se cine malo kriticnije....pa ako bi mi netko znao prevesti s znanstvenog na hrvatski ove tri stvari bio bih mu jako puno zahvalan

INTERVERTEBRALNA OSTEOHONDROZA C4-C7
HERNIJA DISKA C4-C6
NA VISINI DISKA C4-C5 ORZOMEDIJALNA HERNIJA DISKA SA KOMPRESIJOM DURALNE VRECE

jos jednom puno hvala na bilo kakvoj pomoci
quiet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 23:40   #90
Quote:
quiet kaže: Pogledaj post
INTERVERTEBRALNA OSTEOHONDROZA C4-C7
degenerativne promjene u starenju na segmentu između 4. i 7. vratnog kralješka (opće stanje vratne kralježnice)

Quote:
quiet kaže: Pogledaj post
HERNIJA DISKA C4-C6
isklizavanje međukralježničkih diskova na segmentu između 4. i 6. vratnog kralješka (bitno: potrebno detaljno proučiti slike)

Quote:
quiet kaže: Pogledaj post
NA VISINI DISKA C4-C5 DORZOMEDIJALNA HERNIJA DISKA SA KOMPRESIJOM DURALNE VRECE
isklizavanje diska između 4. i 5. vratnog kralješka koje vrši pritisak na leđnu moždinu (i vjerojatno uzrokuje probleme poput bolova u rukama, trnjenja i slično), najvažniji dio nalaza... potrebno detaljnije proučiti sliku, eventualno napraviti dodatne pretrage i donijeti odluku o načinu liječenja...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 23:51   #91
Quote:
tErMiNaTe kaže: Pogledaj post
potrebno detaljnije proučiti sliku, eventualno napraviti dodatne pretrage i donijeti odluku o načinu liječenja...
tko je treba prouciti? neurokirurg ili ortoped?
kakve dodatne pretrage? neuroloske?
smemy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 00:11   #92
Quote:
smemy kaže: Pogledaj post
tko je treba prouciti? neurokirurg ili ortoped?
neurokirurg

Quote:
smemy kaže: Pogledaj post
kakve dodatne pretrage? neuroloske?
neurološke (emg/emng) i eventualno radiološke (ct)
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 00:13   #93
hvala
smemy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 04:34   #94
magnetna rezonancija

Ok znam da postoji slicna tema ali vezano sa klaustrofobijom. Ovo je varijacija na tu temu pa zato otvaram novi post.

Zanima me konkretno da li je itko radio magnetnu rezonanciju vrata, koji dio tijela je pod "tubom", sto se stavlja na glavu. POsebno me zanimaju iskustva ljudi koji su primali kontrast (IV tekucinu), koliko dugo traje, je li neugodno, kakva je buka, da li ste se osjecali klaustrofobicno, mozete li izaci iz toga po zelji i kako ste prosli kroz taj pregled, mozete li staviti nesto na usi, kako ste se skoncentrirali na nesto drugo da ne cujete buku i slicno. Posebno me zanima da li je samo dio glave/vrate pod tubom ili cijelo tijelo?

Puno pitanja ali ocekuje me to i to prvi put, a ne znam sto me ceka. Uf! Hvala za svaki savjet i iskustvo!
White Pearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 07:07   #95
Quote:
White Pearl kaže: Pogledaj post
Ok znam da postoji slicna tema ali vezano sa klaustrofobijom. Ovo je varijacija na tu temu pa zato otvaram novi post.

Zanima me konkretno da li je itko radio magnetnu rezonanciju vrata, koji dio tijela je pod "tubom", sto se stavlja na glavu. POsebno me zanimaju iskustva ljudi koji su primali kontrast (IV tekucinu), koliko dugo traje, je li neugodno, kakva je buka, da li ste se osjecali klaustrofobicno, mozete li izaci iz toga po zelji i kako ste prosli kroz taj pregled, mozete li staviti nesto na usi, kako ste se skoncentrirali na nesto drugo da ne cujete buku i slicno. Posebno me zanima da li je samo dio glave/vrate pod tubom ili cijelo tijelo?

Puno pitanja ali ocekuje me to i to prvi put, a ne znam sto me ceka. Uf! Hvala za svaki savjet i iskustvo!
ovako, ja snimala vratnu kralježnicu. Nisu mi ništa stavili na glavu, u "tunelu" ti je cijeli trup (bar je meni bio). Kontrast ti je mala količina tekućine koju ti na pola snimanja(ovisno koliko traje) daju, samo davanje traje par sekundi, meni nije bilo neugodno. E sad o trajanju snimanja ti ne znam, jer sam ti ja ležala i zamišljala da sam na nekoj plaži i da se sunčam( a ne da sam u bonici, a pogotovo na magnetnoj rezonanci).. Tako sam eliminirala buku i vrijeme (znaš, sve ti je u glavi). Uglavnom bez straha! Daju ti kao nekakvu pumpicu (bar su meni dali) i to stisneš u slučaju da ti je nešto. Samo pazi, ako prekineš snimanje, morat ćeš ić ponovo, jer oni ne mogu onda napravit nalaze. Zato, lezi i uživaj! Evo ja baš nedavno bila na magnetu glave, ništa strašno. (zapravo, meni je najstrašnije to šta moraš mirovat)
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 13:46   #96
Luscinia gdje si ti to bila na magnetu,jer i ja moram ići,a jako sam klaustrofobična
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 14:39   #97
što jest, jest, stvarno je nelagodno u toj cijevi, barem meni.
glavu ti učvrste da se ne možeš micati, dobiješ zaštitu na uši jer je jako bučno i pumpicu da pritisneš ak' imaš problema.

obavezno im reci da si klaustrofobična.
ako ti ne daju sami traži podmetač za noge, lakše je ležati.
kontrast ti ubrizgaju u venu nakon prvog snimanja, to ništa ne osjetiš.

mr mozga s kontrastom mislim da traje nekih pola sata (nisam nikada gledala točno na sat), mr mozga sa spektroskopijom nekih 45 minuta.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 14:40   #98
Quote:
ema007 kaže: Pogledaj post
Luscinia gdje si ti to bila na magnetu,jer i ja moram ići,a jako sam klaustrofobična
jesi se naručila?
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 14:56   #99
Bila u Splitu u KBC-u. Vidi, staviš sebi u glavu da to moraš napravit. pa bolje je prvi put mirovat i izdržat nego dvaput isto ponavljat.
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 15:45   #100
Jesam,u Medikolu u ZG-u sam naručena
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:42.