Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2009., 02:15   #1
Mazohist

čini mi se da malo po malo to postajem iako su mi takva stanja svijesti uvijek bila neobjašnjiva. sve češće u zadnje vrijeme uočavam da one osobe koje mi udare kontru ostaju zanimljive i na neki način ih podržavam a svi oni koji su dobri prema meni ili se slažu sa mnom dobiju od mene omalovažavanje i podcjenjivanje (koje ja ne pokazujem jer nisam gad od čovjeka) već si samo vrtim takve misli u glavi.

ne znam od čega to dolazi i zašto se tako osjećam.. ali čak bi mi prije mogao ostati seksi upravo onaj frajer koji me odbija umjesto nekoga tko otvoreno pokazuje zanimanje za mene..

možda je to zbog neke vlastite mržnje prema meni samoj pa kada me netko isto 'mrzi' onda ja tu osobu volim a kada je suprotno, hm, pa onda počnem 'mrziti'.

ima tko šta pametno dodati na ovo?
coolinesay is offline  
Old 07.12.2009., 02:16   #2
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
čini mi se da malo po malo to postajem iako su mi takva stanja svijesti uvijek bila neobjašnjiva. sve češće u zadnje vrijeme uočavam da one osobe koje mi udare kontru ostaju zanimljive i na neki način ih podržavam a svi oni koji su dobri prema meni ili se slažu sa mnom dobiju od mene omalovažavanje i podcjenjivanje (koje ja ne pokazujem jer nisam gad od čovjeka) već si samo vrtim takve misli u glavi.

ne znam od čega to dolazi i zašto se tako osjećam.. ali čak bi mi prije mogao ostati seksi upravo onaj frajer koji me odbija umjesto nekoga tko otvoreno pokazuje zanimanje za mene..

možda je to zbog neke vlastite mržnje prema meni samoj pa kada me netko isto 'mrzi' onda ja tu osobu volim a kada je suprotno, hm, pa onda počnem 'mrziti'.

ima tko šta pametno dodati na ovo?
ne. ja bi rekao da je to efekt kada se suprotnosti privlače.
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Old 07.12.2009., 02:19   #3
kada te netko vrijeđa pa kada te zaboli a onda si pomisliš 'ma k vragu i sve' i odlučiš još malo istražiti koliko te ta osoba ustvari prezire jer želiš saznati koliko si loš/jadan/nikakav u nečijim oćima? ti bi to nazvao privlaćenje suprotnosti?
ja bi to nazvala teškim mazohizmom.
coolinesay is offline  
Old 07.12.2009., 02:20   #4
To me sve skupa podsjeca na bivseg decka
__________________
You and me will all go down in history..
Chocolate Puma is offline  
Old 07.12.2009., 02:23   #5
tko je bio mazohist u vašoj priči?
coolinesay is offline  
Old 07.12.2009., 02:24   #6
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
kada te netko vrijeđa pa kada te zaboli a onda si pomisliš 'ma k vragu i sve' i odlučiš još malo istražiti koliko te ta osoba ustvari prezire jer želiš saznati koliko si loš/jadan/nikakav u nečijim oćima? ti bi to nazvao privlaćenje suprotnosti?
ja bi to nazvala teškim mazohizmom.
nazovi to kako hoćeš, ali nije dobro sigurno.
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Old 07.12.2009., 02:27   #7
ah tak si neš i ja kontam - ni dobro nikak... hm
coolinesay is offline  
Old 07.12.2009., 02:51   #8
meni ova situacija ne izgleda kao mazohizam nego kao instinkt za borbom
Kela is offline  
Old 07.12.2009., 02:56   #9
Quote:
Kelaesther kaže: Pogledaj post
meni ova situacija ne izgleda kao mazohizam nego kao instinkt za borbom
daj ovo malo objasni. ne kužim
coolinesay is offline  
Old 07.12.2009., 03:06   #10
pa spomenula si da ti se cesto svide ljudi oprecnih misljenja - nekako mi djeluje kao da s njima utazavas potrebu za dokazivanjem, jer oni koji se slazu sa tobom ti mozda nisu dovoljno izazovni? mozda kod takvih koji te "odbiju" imas potrebu promijeniti situaciju bas time sto ces se truditi kako bi dokazala da mozes?

poslije sam procitala i onaj dio sa vrijedjanjem i sl. jesi li sigurna da ti zelis sebe omalovaziti time sto ces saznati koliko si nevrijedna u njihovim ocima? ili ti to ipak redis kako bi nekako mogla se potrudit promijenit situaciju?
Kela is offline  
Old 07.12.2009., 03:06   #11
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
daj ovo malo objasni. ne kužim
ni ja ne kužim
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Old 07.12.2009., 07:53   #12
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
ima tko šta pametno dodati na ovo?
Lovac i lovina: uživanje u "lovu", čežnja za onima koji se otimaju, prijezir onih koji se sami ulove - njih valjda može svaka budala uloviti i imati.

Nesigurnost: nisko samopouzdanje, logika "gle, ovaj je prepoznao onu stvarnu mene, a ne k'o oni papci koji ne vide kakva sam zapravo jadna nikakva i niškoristi".

Potreba za svačijom ljubavlju: potreba da se onome koji nas popljuje dokaže "gle, ja ti nisam zapravo takva, ja sam ti zapravo super i divna i cool, voli me, voli me, voli me..."
Lord Byron is offline  
Old 07.12.2009., 08:17   #13
nadodala bih još neke razloge za takvo ponašanje:

potreba da se dokažeš samoj sebi: super je kad ti netko udari kontru, jer onda tebi može poljuljati temelje, a tad je situacija toni ili plivaj pa ti vidi. ako voliš dobar izazov, odbijanje i negativno ponašanje samo će te još više "nabrijati". možda ne u smislu lovca i lovine, nego pasivnije, ali još uvijek dovoljno da te intrigira.

ponos i samozavaravanje: skužiš da je netko bezobrazan prema tebi, ali ne želiš odustati od neke svoje prijašnje (krive) procjene, pa inzistiraš na tome da je taj netko sigurno bolji i vrijedan tvoje pažnje, samo se, eto, trenutno ponaša kao budala.

introspekcija: sklona si ispitivanju vlastitih unutarnjih granica i podsvjesno te zabavlja kamo te sve tvoje emocije mogu odvesti. iz nekog razloga teško ti je osjećati intenzivne emocije u pozitivnom smislu pa te pozitiva "ne dira". navučeš se na intenzivne osjećaje koji proizlaze iz mentalnog ozljeđivanja sebe, odnosno dozvole da do toga uopće dođe. tako svaka nova povreda otvara staru ranu i ti osjećaš i patiš, a na taj se osjećaj stvarno možeš lako naučiti i stvoriti ovisnost o njemu.

ukoliko postoji kombinacija faktora, npr. nesigurnost + ova introspekcija kakvu opisujem, vrlo lako može nastati situacija da pretjeranom analizom i uživljavanjem u negativnosti, melankoliju i bol, sama sebi stvoriš taj osjećajni krajolik koji možda je negativan, ali ti postane poznat. na neki čudan način čak ga zavoliš. stvori ti se obrazac kojeg onda stalno pratiš, uvijek s novim ljudima i to je začarani krug.

u ekstremnim slučajevima, tipa u bdsm-u, ima još i nešto što se zove subspace. pod utjecajem "kažnjavanja", osoba može doći u stanje kad se osjeća potpuno depersonalizirano, van situacije, kao rezultat intenzivnog proživljavanja "kazne". neke osobe žude za tim i to im je bijeg od stvarnosti, kao još jedna od metoda, uvjetno rečeno, autodestrukcije (uvjetno, jer neki to ne doživljavaju kao destrukciju, nego baš kao svoje ostvarenje, što je diskutabilno, ali legitimno mišljenje)
Dustflower is offline  
Old 07.12.2009., 08:49   #14
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Lovac i lovina: uživanje u "lovu", čežnja za onima koji se otimaju, prijezir onih koji se sami ulove - njih valjda može svaka budala uloviti i imati.

Nesigurnost: nisko samopouzdanje, logika "gle, ovaj je prepoznao onu stvarnu mene, a ne k'o oni papci koji ne vide kakva sam zapravo jadna nikakva i niškoristi".

Potreba za svačijom ljubavlju: potreba da se onome koji nas popljuje dokaže "gle, ja ti nisam zapravo takva, ja sam ti zapravo super i divna i cool, voli me, voli me, voli me..."
Konačno mi jasnija patologija

Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
čini mi se da malo po malo to postajem iako su mi takva stanja svijesti uvijek bila neobjašnjiva. sve češće u zadnje vrijeme uočavam da one osobe koje mi udare kontru ostaju zanimljive i na neki način ih podržavam a svi oni koji su dobri prema meni ili se slažu sa mnom dobiju od mene omalovažavanje i podcjenjivanje (koje ja ne pokazujem jer nisam gad od čovjeka) već si samo vrtim takve misli u glavi.

ne znam od čega to dolazi i zašto se tako osjećam.. ali čak bi mi prije mogao ostati seksi upravo onaj frajer koji me odbija umjesto nekoga tko otvoreno pokazuje zanimanje za mene..

možda je to zbog neke vlastite mržnje prema meni samoj pa kada me netko isto 'mrzi' onda ja tu osobu volim a kada je suprotno, hm, pa onda počnem 'mrziti'.

ima tko šta pametno dodati na ovo?
Lijepo od tebe što si svjesna toga kakva si. Možda ima šanse za promjene. A ja, čitajući sve ovo, s obzirom da znam dosta takvih ljudi, nastojat ću postati pomalo sadist. Dobro se dobrim ne vraća.
Shera is offline  
Old 07.12.2009., 09:06   #15
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
.. ali čak bi mi prije mogao ostati seksi upravo onaj frajer koji me odbija umjesto nekoga tko otvoreno pokazuje zanimanje za mene..
Ma ne vjerujem ti. Netko doista nezainteresiran nema ponižavajuće komentare, niti drska neslaganja. Zapravo samo voliš pristup u kojem te se ne gladi po kosici, nego te se lupne po guzi. Što nije uopće ništa čudno, jer većina žena zapravo takvo osvajanje voli.
okruglica is offline  
Old 07.12.2009., 09:28   #16
Quote:
Shera kaže: Pogledaj post
nastojat ću postati pomalo sadist.
Ne možeš "postati sadist" - ili jesi, ili nisi. Da uživaš u "sadizmu" (navodnici zbog uvjetnog značenja riječi), već bi odavno bila. Ako ne uživaš, ako to nisi ti, što će ti to? Isfuravanje na glumljenje nekoga/nečega drugog, uime čega? Što s "pobjedama" koje tako postigneš, što s "pobijeđenima" koji najvjerojatnije nisu oni ni onakvi koje i kakve trebaš?
Lord Byron is offline  
Old 07.12.2009., 12:13   #17
takva sam i ja.. jednostavno ljude, frajere koji se sa mnom slazu stalno i odobravaju mi nekako ne dozivljavam kao ikakve izazove i taj njihov odnos prema meni mi vise djeluje ko podilazenje. dok frajeri koji ne pokazuju otvoreno da im se svidjam, koji me blago provociraju ostavit ce puno dublji dojam na mene i predstavljaju mi izazov.
meni to nije mazohizam, vec prihvacanje izazova, jer me u bilo kakvom odnosu ne ispunjava stalno klimanje glavom i podilazenje.
ekki is offline  
Old 07.12.2009., 12:18   #18
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ne možeš "postati sadist" - ili jesi, ili nisi. Da uživaš u "sadizmu" (navodnici zbog uvjetnog značenja riječi), već bi odavno bila. Ako ne uživaš, ako to nisi ti, što će ti to? Isfuravanje na glumljenje nekoga/nečega drugog, uime čega? Što s "pobjedama" koje tako postigneš, što s "pobijeđenima" koji najvjerojatnije nisu oni ni onakvi koje i kakve trebaš?
Naravno, imaš pravo, i slažem se, ali krivo sam se izrazila, ta riječ "sadist"...
Zapravo sam mislila na ovo: treba krenuti od pretpostavke "svi su loši - dok se ne dokaže suprotno" (a ne obrnuto "svi su dobri - dok se ne dokaže suprotno" - kako sam ja sklona razmišljati) i ne bacati bisere pred svinje.
Shera is offline  
Old 07.12.2009., 13:28   #19
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
[U]
Potreba za svačijom ljubavlju: potreba da se onome koji nas popljuje dokaže "gle, ja ti nisam zapravo takva, ja sam ti zapravo super i divna i cool, voli me, voli me, voli me..."
Coolinesay , mislim da je ovo odgovor.

Ljudi koji ne pokazuju simpatiju prema tebi, ostavljaju na tebe dojam jer ti nije jasno kako netko ne voli Coolinesay, a ona je tako cool. Možda čak i ne možeš podnijeti činjenicu da nekom nisi simpatična.

Ali nije to ništa loše. To samo znači da si tašta, a takvih nas ima brdo.
__________________
Nitko ne razumije moj smisao za humor
Gusjenica_ is offline  
Old 07.12.2009., 13:44   #20
Quote:
Gusjenica_ kaže: Pogledaj post
Coolinesay , mislim da je ovo odgovor.

Ljudi koji ne pokazuju simpatiju prema tebi, ostavljaju na tebe dojam jer ti nije jasno kako netko ne voli Coolinesay, a ona je tako cool. Možda čak i ne možeš podnijeti činjenicu da nekom nisi simpatična.

Ali nije to ništa loše. To samo znači da si tašta, a takvih nas ima brdo.
može biti da si u pravu. taština je gadna stvar i s njom se treba znati boriti.
coolinesay is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger