Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2012., 21:25   #1301
trenutno je u čipoteci akcija 20% popusta na joyplus i kyros tablete. tako da se za cijenu 5080 može dobiti 10" kyros sa omjerom stranica 4:3. NE 16:9. taj 4:3 je puno bolji za čitanje e-knjiga i weba.

prestigio je nešto poznatiji na ovim prostorima, no, sa dolaskom ICS-a na te modele (5080b, 5080c i 5097) svako malo se javi neki problem. od nespajanja wifija, do smrzavanja itd.

da, giga rama je bolja od pola gige, ali ako je korisnik ne pretjerano zahtjevan, onda radije manje memorije, ostaviti kyrosa na androidu 2.3 i na većem ekranu čitati knjige i web. i ne forsirati update na ICS!!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 22:04   #1302
Quote:
NortoN. kaže: Pogledaj post
Uzmi Prestigio, ja ga uzimam cim dobijem plaću
Hvala na preporuci. Ako ti se da, molim te navedi zašto misliš da bi ovaj drugi bio bolji izbor od ovog prvog (ukoliko ima drugih razloga osim već navedenih). Hvala.

Quote:
viking kaže: Pogledaj post
trenutno je u čipoteci akcija 20% popusta na joyplus i kyros tablete. tako da se za cijenu 5080 može dobiti 10" kyros sa omjerom stranica 4:3. NE 16:9. taj 4:3 je puno bolji za čitanje e-knjiga i weba.

prestigio je nešto poznatiji na ovim prostorima, no, sa dolaskom ICS-a na te modele (5080b, 5080c i 5097) svako malo se javi neki problem. od nespajanja wifija, do smrzavanja itd.

da, giga rama je bolja od pola gige, ali ako je korisnik ne pretjerano zahtjevan, onda radije manje memorije, ostaviti kyrosa na androidu 2.3 i na većem ekranu čitati knjige i web. i ne forsirati update na ICS!!
Hvala na informaciji i savjetu!

Je li taj Kyros 10" onaj model 1126? Taj je sada, koliko vidim, 1.499 kn. Koliko mi se čini, što se cijene tiče, jedino je model 8127 8" usporediv sa Prestigio 5080. Zar ne?
angot is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 09:49   #1303
da, 1126 je model. s time da su ovo cijene bez popusta. tako da ti i 10" modeli na kraju koštaju manje od 5080. s time da su i jedan i drugi prvenstveno napravljeni za 2.3 android, a prestigio je obnovio stari 5080 tako da mu je stavio gigu rama. i da, to jest' prednost, no, za tvoje zahtjeve za korištenjem nećeš nešto posebno osjetiti.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 13:38   #1304
Pozdrav svima.
Molila bih za vašu pomoć.
Naime, kupujem tablet računalo. No, nedavnom sam kupila jako dobar laptop i dobro ga platila + novi galaxy s3 tako da meni tablet treba samo iz jednog razloga:
puno sam na terenu i u svakom trenutku trebam provijeriti svoje bilješke - znači za korištenje worda i naravno da ima wi-fi. Znači ono što ja tražim - koliko-toliko dobar tablet, ali ne preskup. Mislila sam max ići do 2.000kn. Znači word, wi-fi i da nečemu služi. Oni koji imaju i 3G su naravno i skuplji.
Jel mi imate što dobroga za savjetovati?
__________________
It's never too late to be what you might have been...
ALsf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 17:16   #1305
prvo, od svih dostupnih office aplikacija, svakoj nešto manjka. pogotovo u free/trial verzijama. tako da, osim ako dođe predinstaliran, prije kupovine savjet je da poskidaš sve što možeš, provjeriš koja ti odgovara sa opcijama i mogućnostima, pa tek tada ju platiš.

što se samog tableta tiče, nisi napomenula ni da li tražiš novi tablet ili može rabljeni. koja veličina ekrana, pretpostavljam "čim čim više, tim tim bolje"? ;-)
pa da li mora biti 16:9 ili može i 4:3, što je ujedno i bolji odnos stranica ako je čitanje glavna zadaća tableta.

od novih, nemaš neki pretjerani izbor do 2000. archos 101 (malo preko2000), kyros 1126 (pogotovo sada kada je na akiciji, cca 1300kn). e sad. to su dva bitno različita tableta. prvenstveno po hardveru. s prvim možeš nešto i napraviti s drugim je bolje ne očekivati previše.
pa bih ti ja savjetovao da si pogledaš lenovo k1 :
Tegra 2 Dual Core 1GHz, 1GB, 16GB, 10 point touch 1280x800, 32GB, Bt, WL, Webkam, HDMI, Android 3.1
i on je oko 2000-2100, ali postoji i nešto skuplji model sa 32gb flash memorije.
s time se već može raditi ozbiljniji posao, od obrade slika (naravno, ne očekuj fotošop mogućnosti), prilično je kvalitetno napravljen, ne škripi, izgleda skuplje nego što jest. jedino ostaje pitanje dana/mjeseca kada će se pojaviti i ICS za njega.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 17:40   #1306
Najdradije bih 8'', ako to ne, onda prije 7'' nego 10''. 10 inchni mi je preveliki.
__________________
It's never too late to be what you might have been...
ALsf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 18:20   #1307
hm... 7" za čitanje i nije najbolje rješenje. no, ako već inzistiraš, onda pogledaj po njuškalu za acer a100. trenutno najjači 7" model. nasljednik će biti a110, no dolazak se nešto odužio.

opet, postoje jeftiije varijante - prestigio 5080c, kyros 8", oba su daleko ispod 2000kn. kako sam ti gore preporučio lenovo k1, možeš si pogledati njegovog slabijeg brata, a1 (opet najkvalitetniji u ovoj klasi), zatim novog 7" prestigia 3370b (ili 7" ultra), oko 850kn, najnoviji proizvod iz prestigia.
i još ti ostaje archos G9 80, on je dvojezgreni, oko 2000kn, no, postoje (postojali su) modeli koji su imali grešku sa ekranom, tj, nešto je bilo loše izvedeno u lijevanju plastike koja se previše ugibala i kada ga se primi na pojedinim mjestima, moglo se dotaknuti ekran s doljnje strane, što nikako nije bilo dobro. ni izgledom, a bogme ni za ekran. no, mislim da su se ti modeli raspordali i povukli. no, archos ih, čak da ga i dobiješ, mijenja za ispravne modele, nema popravljanja.

tako da do 8" imaš prilično toga za izabrati, sad ostaje ne tebi da izabereš jednostavniji model sa slabijim procesorom ili ići u startu na nešto skuplji model pa si mirna neko vrijeme.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 21:16   #1308
Hvala puno i na ovoj pomoći. I ja bih radije 10'' jer je pregledniji, ali mi je preveliki. Čula sam da su Prestigio šit, rezistivni ekran??? a da li znaš da li neki ima mogućnost za micro sd ili usb stick? znam da gnjavim, ali ja se u to uopće ne razumijem........
__________________
It's never too late to be what you might have been...
ALsf is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 10:59   #1309
rezistivne ekrane imaju najjeftiniji modeli, mada mislim da su i oni otišli u povjest. tako da ti ostaje samo pitanje rezolucije. opet kao i sve ono gore napisano-manja cijena-manja rezolucija, mahom 800*480, 800*600 ili 1024x600. ovisno da li je ekran 16:9 ili 4:3. no, nemoj misliti da je to loše, ali isto tako da je to vrhunac prikaza! ;-)

micro sd, usudio bih se reći da tu mem. karticu podržavaju SVI tableti. možda se zbilja nađe neki bez tog utora, ali sumnjam.
usb stick je već "dodatna oprema"! odnosno, nemaju ga svi tableti, pogotovo ne full-size port. evo ti primjer onog lenova k1-koliko god bio ok tablet, nema usb port. nikakav. čak niti na onom dodatnom docku za punjenje.
ako nema full-size porta, možda ima mini ili micro usb. ali tada se skoro uvijek uz tablet isporučuje i adapter kabel da bi se mogli koristiti i normalni stickovi.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 22:02   #1310
Heylou, kupio sam Joyplus m778 prije 2 mjeseca, uglavnom sam zadovoljan.. i sada bih si kupio tipkovnicu.. moze li mi netko reci koliko kostaju tipkovnice i gdje se u Osijeku mogu kupiti ? Hvala
KIICO123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 23:31   #1311
Bok, trebam pomoć
Naime, kupuje tablet, trebam ga dosta hitno, imam za pročitati nekoliko desetaka znanstvenih članaka bla bla.
I sad, naravno da financijski i ne bi nešto puno.
Zasad našla tri opcije:
1)Prestigio
2)Point-of-view-protab
3)Coby-kyros

I kaj vi mislite?
fuzzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 00:22   #1312
Uzeo bih si neki tablet, pa mi treba vaš savjet. Suzio sam izbor na:

Pointof View Mobii Tegra2 10.1
Archos 101 g9
LC POWER Tyon Mira-1, LC10TAB-A10
(i eeeventualno Prestigio MultiPad PMP5097 PRO)

Koristit će se najviše za net, pa su zato 10". Od ostalog, bit će tu nativnog "casual" gaminga, pogledat će se tu i tamo neka HD serijica sa kućnog file servera, koristit će se za emulatore, a možda i za koju knjigu pročitat...

Bitno mi je da stvar šljaka u radu, da nema trzanja i zastajkivanja kroz sučelje i da makina handlea HD kako treba. To je uvjet. Ako ni jedan od ova 4 to ne može odradit, rado bih i to čuo. Bitna mi je i autonomija; što manje gnjavaže s baterijama to bolje. Dobar wifi.

Je li razlika u kvaliteti slike na S-IPS Panelu očigledna, bitna, dojmljiva? Ne znam vrijedi li mi to 400 kn razlike u odnosu na ostala 3... kakva su mišljenja?

Archos i PoV su dual core, a LC single core; primijeti li se to u radu?

PoV ima samo 512 MB RAM, može li to podnijeti iole tab intenzivnije surfanje?

Archos ima kvadratniji ekran, veću rezoluciju i GPS, ali ne navodi količinu RAM-a ni kapacitet baterije. Zna li netko te informacije? Da li se zaobići onu njihovu naplatu codeca? Rootanje?

PoV s 3300 mAh bi trebao trajati koliko i LC s 5600 mAh sudeći po "specifikacijama" tj. marketingu proizvođača. Postoji li tu kakva bitnija razlika u radu? 3300 baterija mi nikako ne miriše na dobro, a bojim se da je i u Archosu tako nešto sitno.

Mali400 vs Tegra 2 vs SGX540: to je sve tu negdje, right?

ICS je upotrebljiv na nekom od ovih ili se bolje držati Gingerbreada?

Svi komentari dobrodošli. Hvala!
sdfddas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 01:33   #1313
Quote:
KIICO123 kaže: Pogledaj post
Heylou, kupio sam Joyplus m778 prije 2 mjeseca, uglavnom sam zadovoljan.. i sada bih si kupio tipkovnicu.. moze li mi netko reci koliko kostaju tipkovnice i gdje se u Osijeku mogu kupiti ? Hvala
BUMP
KIICO123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 07:53   #1314
Ima li itko ikakvih informacija zašto ni jedna veleprodaja u HR trenutno nema Toshibu AT100?
Čekaju novu pošiljku ili...? Nije vrag da je povučen s tržišta, tj. završeno s prodajom tog modela? I to baš kad se ja za njega odlučim (tj. nju), i baš akd nađem jedan jedini model koji ima sve što ostali nemaju, a što meni treba. Klasika...
Ne čini mi se da su AT200 i AT300 nasljednici, osim po cijeni, a nisu dobili ni tako dobre recenzije kao AT100.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 10:17   #1315
Quote:
fuzzija kaže: Pogledaj post
Bok, trebam pomoć
Naime, kupuje tablet, trebam ga dosta hitno, imam za pročitati nekoliko desetaka znanstvenih članaka bla bla.
I sad, naravno da financijski i ne bi nešto puno.
Zasad našla tri opcije:
1)Prestigio
2)Point-of-view-protab
3)Coby-kyros

I kaj vi mislite?
kako se ne vidi koji je prestigio u pitanju, kyros pa pov. zašto kyros? zato što ima veću poršku korisnika. pov ovdje očito nije zaživio. sa ili bez razloga - ne znam.
drugo, kako oba (vjerojatno sva tri) imaju 512mb rama, ICS jednostavno ne radi dobro na tako malo rama. dakle, prvo se sa kyrosom igrati na 2.3.4, pa ako sve šljaka pustiti, a ako te baš interesira ICS, onda možeš sam napraviti update. s time da downgrade nije jednostavan, treba se javiti kyros supportu, pa će ti oni poslati sve potrebno.


Quote:
sdfddas kaže: Pogledaj post
Uzeo bih si neki tablet, pa mi treba vaš savjet. Suzio sam izbor na:

Pointof View Mobii Tegra2 10.1
Archos 101 g9
LC POWER Tyon Mira-1, LC10TAB-A10
(i eeeventualno Prestigio MultiPad PMP5097 PRO)

Koristit će se najviše za net, pa su zato 10". Od ostalog, bit će tu nativnog "casual" gaminga, pogledat će se tu i tamo neka HD serijica sa kućnog file servera, koristit će se za emulatore, a možda i za koju knjigu pročitat...

Bitno mi je da stvar šljaka u radu, da nema trzanja i zastajkivanja kroz sučelje i da makina handlea HD kako treba. To je uvjet. Ako ni jedan od ova 4 to ne može odradit, rado bih i to čuo. Bitna mi je i autonomija; što manje gnjavaže s baterijama to bolje. Dobar wifi.

Je li razlika u kvaliteti slike na S-IPS Panelu očigledna, bitna, dojmljiva? Ne znam vrijedi li mi to 400 kn razlike u odnosu na ostala 3... kakva su mišljenja?

Archos i PoV su dual core, a LC single core; primijeti li se to u radu?

PoV ima samo 512 MB RAM, može li to podnijeti iole tab intenzivnije surfanje?

Archos ima kvadratniji ekran, veću rezoluciju i GPS, ali ne navodi količinu RAM-a ni kapacitet baterije. Zna li netko te informacije? Da li se zaobići onu njihovu naplatu codeca? Rootanje?

PoV s 3300 mAh bi trebao trajati koliko i LC s 5600 mAh sudeći po "specifikacijama" tj. marketingu proizvođača. Postoji li tu kakva bitnija razlika u radu? 3300 baterija mi nikako ne miriše na dobro, a bojim se da je i u Archosu tako nešto sitno.

Mali400 vs Tegra 2 vs SGX540: to je sve tu negdje, right?

ICS je upotrebljiv na nekom od ovih ili se bolje držati Gingerbreada?

Svi komentari dobrodošli. Hvala!
od ova tri - archos, mada ni on nije u cvjetu mladosti

emulatori?! zašto pobogu? igrat ćeš igre sa 8bitnom grafikom i to bogtepitaj kako će raditi? ali, svatko ima svoj gušt. uglavnom, dvojezgreni proc je svakako bolji za emulatore.

hd će svi vrtit'
wifi - nećeš znati dok ga ne upališ. *ebiga, ovisi od modela do modela.
IPS - vrijedi ako ćeš raditi uglavnom vani. je, slika je bolja, no ne toliko da se to sad zamjeti "iz aviona"

1core vs 2core - da, osjeti se

512mb rama i surfanje. surfat ćeš komotno onoliko koliko ćeš imati otvorenih prozora i koliko će te stranice biti nakrcane flash sadržajem. ide, ali moglo bi i bolje.

archos ima puno previše modela koji imaju 512mb ili 1gb rama. nema garancije koji ćeš dobiti dok ga ne uzmeš u ruku i upališ.
pročitaj malo ovdje:
http://forum.archosfans.com/viewtopic.php?f=84&t=64151

naplata codeca?
root - vjerojatno da.

mali - tegra 2? not even close!

molim!



Quote:
KIICO123 kaže: Pogledaj post
BUMP
za vrijeme dok si pisao ovaj bump, mogao si probati svoju usb tipkovnicu i sam sve saznati. nema posebne tipkovnice za tablete. imaš one etuie sa tipkovnicom na ebayu, ali pitanje je da li joypad podržava tipkovnicu, a ako i podržava da li mu treba otg kabel ili ne. ako treba - da li ga imaš?
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 11:12   #1316
Spojio sam svoju rejzerovu lycosu pomocu usb cabla...savrseno je, hvala ! kako se ja toga nisam sjetio.. probati cu i miš spojiti
KIICO123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 11:59   #1317
Opredijelio sam se za Coby Kyros 1126 10". Zadovoljan sam. Jedino što mi se čini da mi je možda malkice prevelik u svrhu čitanja i mobilnosti, ali vjerujem da će se i ova veličina pokazati više kao prednost nego nedostatak.
angot is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 12:12   #1318
za mobilnost, možda da, no, ako ga usporediš sa modelom 1125 (16:9), razlika je u par centimetara. ne bi se reklo na prvi pogled. no, za čitanje će ti svakako biti bolji taj format.

s time, da ako ti je došao sa 2.3.4 androidom, radi malo s njime, nemoj odmah trčati raditi upgrade na 4.0.3. povratak nije tako jednostavan kao upgrade, a mogao bi izgubiti na brzini.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 20:37   #1319
Bok ekipa, jel zna netko nesta o ovim kineskim proizvođačima tableta...malo sam gledao tu njihovu web str(http://www.pandawill.com/) i prema karakteristima dobije se puno za malo para...neki englezi su mi ih preporučili i kažu da nemaju nikakvih problema s njima...pa ako netko ima nekakva iskustva bio bih zahvalan
pantter25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 21:25   #1320
@viking
Upgrade sustava nisam imao na umu. Tako sam i mislio, prvo se upoznati s ovim sustavom i ovladati njime, a s vremenom ću vidjeti kako dalje. No za sad bi mi odgovarao upgrade kapaciteta. Dodao bih još mjesta sa mikroSD karticom... nekih 16 ili 32 GB. Ako imaš neku preporuku koja bi bila najbolja i gdje ima najpovoljnijih, rado ću je uzeti u obzir.
angot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.