Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2016., 14:24   #5801
Sve preuzme stane.. I kad stisnem pokreni update počne obradjivat inu jednom trenutku samo javi pogreška tablet je Lenovo a5500- HV iz vipa...

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
Janna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 15:05   #5802
napise li samo "greska", ili napise greska xxxxx ili greska u procesu xxxx? provjeri slobodnu memoriju, slobodni ikupni prostor.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 15:38   #5803
Memorije ima dosta..provjerila i brisala sve i vratila na tvorničke i opet ista stvar..

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
Janna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 15:49   #5804
hm. ovo na žalost ništa ne govori. kada se dogodi greška, u pravilu piše koja aplikacija i/ili kod greške. ako ima dovoljno slobodnog mjesta za dl paketa sa nadogradnjom, onda je moguće da sam fajl nije ispravan.
vidim da ti je upaljen i wifi i 3g (barem su ikone prikazane). probaj isključiti data promet i onda pokreni nadogradnju. wifi, odnosno OTA nadogradnje nisu najstabilnia "platforma" za nadogradnju, jer signal može na kratko puknuti i sve se prekine. zato sam prvi put napisao da probaš nadograditi preko PC-a. ako lenovo uopće ima aplikaciju za nadogradnju?
ima! pogledaj ovdje: https://support.lenovo.com/hr/en/solutions/HT501864

probaj sa tim programom, pa javi je li prošlo. naravno, moraš prije toga imati ispravno instalirane drivere za tablet i dovoljno punu bateriju - barem 50%.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 16:55   #5805
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
sa svim nabrojanim, teško, možda i nikako. a ako bi se i našao, onda cijena ne bi bila nimalo povoljna.
windows tablet da, ima ih. no, dual-os...
A znaš li postoji li uopće neki takav model pa makar bio i skup...
Ili eventualno neki da je samo Win10 makar mi u biti treba win i android...

Možda da sa popisa onog kaj mi treba izbacim 4G modem i nabavim neki dobar mali prijenosni 4G router sa sim utorom
To je jedino kaj mi pada na pamet kao nekaj kaj mogu izbacit bez prevelikih problema...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 16:57   #5806
Lenovo Yoga Book (pojedini modeli).
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 17:40   #5807
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Postoji li uopće neki tablet koji ima:

- minimalno 4Gb RAM-a i 64Gb.
- dual win10 + android
- GPS
- WiFi po mogućnosti ac
- 4G modem sa sim utorom
- ekran barem 9.7

kojeg god vidim po raznim akcijama obavezno mu nekaj od ovog fali...
Vjerojatno bi se našao neki Kinez koji zadovoljavava sve to (Teclast, Chuwi, Cube...) pa progooglaj što trenutno nude.
Što se 4G-a tiče, lako ga možeš shareati s mobitela ili koristiti koji stari smartphone isključivo kao 4G router da ti ne odlazi baterija na primarnom mobu.
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 17:43   #5808
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
A znaš li postoji li uopće neki takav model pa makar bio i skup...
Ili eventualno neki da je samo Win10 makar mi u biti treba win i android...

Možda da sa popisa onog kaj mi treba izbacim 4G modem i nabavim neki dobar mali prijenosni 4G router sa sim utorom
To je jedino kaj mi pada na pamet kao nekaj kaj mogu izbacit bez prevelikih problema...
par stranica unatrag su se spominjali ti skuplji modeli, pa malo baci oko.
što se tiče tvojih želja, za dual os ćeš se trebati zadovoljiti sa nekim "kinezom" a'la pipo, onda ili slični.
evo, ovakvo nešto, ali, aj' ti vjeruj tome, da će prvo, stići čitav, i da će sve skupa i raditi kako treba i to za 1200kn (bez carine). osobno ne bih takvo što kupovao.


što se tiče W10 modela, ono što bi te trebalo zadovoljiti (ako zanemarimo cijenu) je M$ surface 3. imaš model od 64 i 128gb storagea i 4gb rama. kod nas se model od 128gb može nabaviti već od 7000kn. ima ti 10" ekran, vrlo kvalitetni LTE modul, no, nema gps. odnosno, po napisima na netu, modul postoji, ali je tako "narihtan" da radi samo sa M$ mapama, a sve ostalo, mape i/ili aplikacije ne vide taj čip. sad, je li to baš tako ili ne, ne znam.
možda ga zbilja nema, pa se sva navigacija ili lokacija odvija preko wifija i lte mreže.

od ovih malo jeftinijih, yoga, yoga2, asus t100ha (128gb model). zapravo, nabava net, pa gledaš modele od 2000 kn pa na gore. neloši su i prestigiovi visconte modeli, 4U i V, no, oni ti imaju samo 2gb rama ali ih se kod nas još uvijek ne može nabaviti. i pitanje je hoće li uopće biti moguće.

ili, pak, mjenjaj cjelokupnu "priču", i uzmi neki od ipad pro ili air modela, oni ti pokrivaju sve - 9.7" ekran (ili veći), lte, gps... ok, ostaje pitanje količine rama, no kod applea, ta logika "više je bolje" nema uporište. tamo je i 1gb (skoro pa) previše.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 18:11   #5809
Ovaj iz linka nije dual boot i još je i low end, no name model...

Kineza ima pouzdanih i solidnih sa dosta recenzija i iskustava po netu, nisu svi za bacit. (Xiaomi, Teclast, Chuwi)
Solidan YT channel sa dosta recenziranih Kineza https://www.youtube.com/channel/UCrI...OHRE62BHTMYN0Q
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 18:18   #5810
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Lenovo Yoga Book (pojedini modeli).
Koliko vidim to je Win10 ili android, a nema verzije koja je dual OS...
Iako sviđa mi se i to popravo

U biti meni treba dio win programa koji bi trebali radit na tom uređaju, a nema ih za android...
A istovremeno mi treba i dio android aplikacija...

E sad jel možda postoji neki emulator tipa wine za android ?
Ne nalazim ništ takvog...

Ili je moguće na Win10 tablet instalirat android emulator pa vrtit android aplikacije iz njega
Glavno pitanje je kak bi se to uopće ponašalo na tabletu kao takvom
jel to itko ikad probal ?
Osim toga koliko su to zbilja pravi vindozi na tim tabletima...nisam se nikad srel s tim pa nisam ziher koliko je to slično s PC-em ili je to tek neka oklještrena verzija u kojoj baš i nemreš sve ko na PC-u

Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Vjerojatno bi se našao neki Kinez koji zadovoljavava sve to (Teclast, Chuwi, Cube...) pa progooglaj što trenutno nude.
Što se 4G-a tiče, lako ga možeš shareati s mobitela ili koristiti koji stari smartphone isključivo kao 4G router da ti ne odlazi baterija na primarnom mobu.
Njih sam gledal, al uglavnom niti jedan nema GPS (koji mi svakak treba) a nemaju ni 4G (koji je eventualno i moguće izbacit iz priče...)
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 18:39   #5811
Pravi W10(ne W10M) je u pitanju. Pokreni si NOX ili BlueStacks emulator na kompu i vidi je li ti to ok.
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 19:09   #5812
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Ovaj iz linka nije dual boot i još je i low end, no name model...

Kineza ima pouzdanih i solidnih sa dosta recenzija i iskustava po netu, nisu svi za bacit. (Xiaomi, Teclast, Chuwi)
Solidan YT channel sa dosta recenziranih Kineza https://www.youtube.com/channel/UCrI...OHRE62BHTMYN0Q
je, moja greška, krivi link sam zalijepio. no, mislio sam na cube i10, no, i dalje ja to ne bih kupovao.

Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Koliko vidim to je Win10 ili android, a nema verzije koja je dual OS...
Iako sviđa mi se i to popravo

U biti meni treba dio win programa koji bi trebali radit na tom uređaju, a nema ih za android...
A istovremeno mi treba i dio android aplikacija...

E sad jel možda postoji neki emulator tipa wine za android ?
Ne nalazim ništ takvog...

Ili je moguće na Win10 tablet instalirat android emulator pa vrtit android aplikacije iz njega
Glavno pitanje je kak bi se to uopće ponašalo na tabletu kao takvom
jel to itko ikad probal ?
Osim toga koliko su to zbilja pravi vindozi na tim tabletima...nisam se nikad srel s tim pa nisam ziher koliko je to slično s PC-em ili je to tek neka oklještrena verzija u kojoj baš i nemreš sve ko na PC-u

Njih sam gledal, al uglavnom niti jedan nema GPS (koji mi svakak treba) a nemaju ni 4G (koji je eventualno i moguće izbacit iz priče...)
kod brend tableta nećeš naći dual os. zato sam napisao da se za to trebaš okrenuti kinezima.

što se tiče emulacije ili virtualnog os-a, probaj http://amiduos.com/
proba je mjesec dana besplatna, a i puna verzija nije nešto previše, 100kn

što se tiče "pravih ili krivih" windowsa, sada su to pravi windowsi, ne kao nekada RT. tu nemaš problema. samo, treba paziti na prostor i ne koristiti ogromne aplikacije ili pak očekivati da nešto što radi na pc-u, da će isto tako brzo i fluidno raditi na tabletu.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 19:29   #5813
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
kod brend tableta nećeš naći dual os. zato sam napisao da se za to trebaš okrenuti kinezima.

što se tiče emulacije ili virtualnog os-a, probaj http://amiduos.com/
proba je mjesec dana besplatna, a i puna verzija nije nešto previše, 100kn

što se tiče "pravih ili krivih" windowsa, sada su to pravi windowsi, ne kao nekada RT. tu nemaš problema. samo, treba paziti na prostor i ne koristiti ogromne aplikacije ili pak očekivati da nešto što radi na pc-u, da će isto tako brzo i fluidno raditi na tabletu.
Ak taj amiduos radi kak se spada onda mi je to idealno riješenje
Znači recimo da mi je najbolje instalirat ga na PC ili tablet sa win10 i isprobat kak radi,
a onda bi isto tak trebal radit i na win10 tabletu (naravno nešto malo sporije ovisno o RAM-u/procu koji tablet ima)

Čak mi to djeluje kao bolje i jednostavnije riješenje od dualOS-a kod kojeg bi trebal uređaj bootat na drugi OS kod prebacivanja

hvala na informaciji
bum to probal idućih dana...

Znači sad trebam tražit win10 tablet koji ima:
- minimalno 4Gb RAM-a i 64Gb.
- GPS
- WiFi po mogućnosti ac
- 4G modem sa sim utorom
- ekran barem 9.7
- USB OTG port (zaboravil sam na ovo)
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 19:44   #5814
što se amiduosa tiče, radi dok ne instaliraš google aplikacije. kada njih instaliraš (gapps), onda trbeba proći par minuta dok se sve skupa ne "slegne". kasnije, imaš punokrvni lollipop (možeš i JB), čak i mogućnost roota.

mene jedino zeza standardna pc tipkovnica, malo radi, malo ne. pa moram klikati s mišem po virtualnoj.
moguće je dijeliti foldere direktno win<->android

osim komoditeta klikanja po ekranu, imaš funkcionalni android.
probaj, vidi jel' odgovara jedna ili druga verzija, pa odluči.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 13:30   #5815
Molila bi preporuku za neki tablet za studenta,
tipkovnica,win10,pristojna memorija..... negdje do 2000
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 12:02   #5816
emmezeta za ovaj vikend ima iPad-e na akciji, mini iPad3 16gb, 1500kn. jači modeli su sniženi do 800kn. eto, samo na znanje.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.

Zadnje uređivanje viking : 28.10.2016. at 12:58.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 19:09   #5817
Imam novi Samsung Galaxsy Tab S2 9,7''. Neće da mi instalira frimware od Samsunga. Kad pokrenem vračanje na tvorničke postavke daje ovu poruku



Nakon toga podigne Android, ali frimware i dalje ne. Uređaj je nov i pod garancijom, ali me zanima što bi moglo biti?
Hvala
stipest is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 19:14   #5818
ako je pod garancijom - ne diraj ništa, šalji u servis. napraviti ćeš više štete nego koristi.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 19:38   #5819
Znam, ali me zanima što bi moglo biti. Na žalost tablet je već bio na servisu, jer se odmah nakon par dana nije uopće htio dignuti Android. Kad su ga vratili sve je radilo ok,ali kad je došla poruka da se instalira novi frimware onda je došlo do ovoga. Da sam barem uzeo nekog jeftinog Kineza !!!
stipest is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 19:47   #5820
ma, to je neka fora kao da se sam firmver štiti od neovlaštenog prčkanja po njemu. neki vid zaštite, soft-brick. nisi jedini kome se to dogodilo niti je to jedini samsung model kojem se to događa.

ako nije otišao u totalni brick i ako ti se da probati sam to riješiti, odi na sammobile, po broju modela skini odgovarajući fw, skini odin, spoji pc i tablet i odradi reflash. mislim da je samsungov fw u tar arhivi, i kada ju skineš (ili raspakiraš iz neke druge arhive), u odinu odabereš samo AP ili PDA, ovisno koju verziju odina imaš.
naravno, sve to može popraviti stvar uz uvjet da imaš ispravne drivere za tablet na pc-u. ako nema drivera, radije ne pokušavaj ništa.
i, dok se ne riješi dm greška, ne pristaj na automatsku nadogradnju. ili baš ako želiš, onda radi upgrade ovako, preko kompjutera.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:19.