Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2009., 16:10   #1
Pranje kose za vrijeme menstruacije

ovako...tema je možda malo glupa i možda postoji,ali je nisam uspijela naći...
dakle...čula sam punoo priča kako ne valja prati kosu dok imaš menstruaciju,iako mi to i nije baš logično(kakve veze ima glava sa tim?)...i mama mi govori da to nije baš dobro...
šta vi mislite o tome?
__________________
Sve što živi ožiljak ima...
Mysterious girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 16:13   #2
Ma gluposti Ne znam zašto nebi bilo ok prati kosu kad imaš menstruaciju. Meni se tad baš najviše masti pa ju moram oprati ako želim da liči na nešto.
 
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 16:25   #3
Quote:
Mysterious girl kaže: Pogledaj post
šta vi mislite o tome?
uvijek treba držati do higijene, bez obzira na babske gluposti.
Hermina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 16:31   #4
Quote:
Mysterious girl kaže: Pogledaj post
šta vi mislite o tome?
peri sestro
perem kosu, kupam se.... i još sam živa, s urednim ciklusom
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 16:32   #5
To su vjerojatno navike koje su ostale iz vremena kad nije baš bilo tople vode i ugrijanih kupaonica, oću reć uvjeta koje imamo danas, a činjenica je da nekim ženama 'stane' ako operu kosu za vime menstruacije.
Krvni sudovi se stiskaju od hladnoće a šire od topline pa očito ima veze i s menstrualnim krvarenjem.
__________________
Nije važno odakle sam sve dok znadeš kuda putujem
deralo me sedam mora, gorka kora, ljute nevolje
to što brodi ne mogu da prevale čovjek umije, meni se dušo od tebe ne rastaje...
P.Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 16:32   #6
Quote:
Mysterious girl kaže: Pogledaj post
ovako...tema je možda malo glupa i možda postoji,ali je nisam uspijela naći...
dakle...čula sam punoo priča kako ne valja prati kosu dok imaš menstruaciju,iako mi to i nije baš logično(kakve veze ima glava sa tim?)...i mama mi govori da to nije baš dobro...
šta vi mislite o tome?
Iako se generalno pljuje po tome da je to bapsko mišljenje, mama ti je u pravu. To pravilo nije zapravo povezano sa samim pranjem kose, koliko s tuširanjem u vrijeme menge općenito. Ako si se ikad porezala i kupala se u moru posli toga cili dan, primijetila si da ti rana ne može zarast dok si u vodi, nego tek kad se osušiš nastavi krvarit i napravi se krasta. Tako i ako se tuširaš za vrime menge (bez obzira prala kosu ili ne), osim ako nekako ne izoliraš vaginu, voda djeluje na sličan način i potiče obilnije bespotrebno krvarenje koje je kod ljudi koji se vole dugo tuširat znalo dovest do ozbiljnih zdravstvenih problema. Kupanje u kadi u te dane u misecu se osim što je nehigijensko je ujedno i jako opasno zbog ogromne količine vode u kontaktu s vaginom koja ulazi i vlaži stijenku maternice te kad izađeš iz kade možeš praktički izbacit mlaz krvi iz sebe ka šmrkom. Otkad je prijateljica na taj način dobila anemiju (jadna zaspala u kadi ), u tih se par dana malo vlažnim maramicama opere pod pazuhom, noge u umivaoniku i to je to. Ali čula sam da imaju posebne gaćice s kojima se moš sigurno tuširat, a neke imaju i gumeni rub koji se pripije skroz uz kožu da moš sjest u kadu. Samo, mislim da se to naručuje preko interneta..
miracidij u mom srcu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 16:34   #7
Quote:
Mysterious girl kaže: Pogledaj post
ovako...tema je možda malo glupa i možda postoji,ali je nisam uspijela naći...
dakle...čula sam punoo priča kako ne valja prati kosu dok imaš menstruaciju,iako mi to i nije baš logično(kakve veze ima glava sa tim?)...i mama mi govori da to nije baš dobro...
šta vi mislite o tome?
nikad cula istina je da nije dobro za vrijeme menge farbat kosu,minival i ta sranja ali ne prat kosu ne.
zamisli da tjedan dana ne perem kosu ja koja ju perem svaki dan
__________________
Uvijek izaberi mlađeg muškarca. Ionako nikada ne sazru.
kiara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 16:37   #8
Quote:
miracidij u mom srcu kaže: Pogledaj post
Iako se generalno pljuje po tome da je to bapsko mišljenje, mama ti je u pravu. To pravilo nije zapravo povezano sa samim pranjem kose, koliko s tuširanjem u vrijeme menge općenito. Ako si se ikad porezala i kupala se u moru posli toga cili dan, primijetila si da ti rana ne može zarast dok si u vodi, nego tek kad se osušiš nastavi krvarit i napravi se krasta. Tako i ako se tuširaš za vrime menge (bez obzira prala kosu ili ne), osim ako nekako ne izoliraš vaginu, voda djeluje na sličan način i potiče obilnije bespotrebno krvarenje koje je kod ljudi koji se vole dugo tuširat znalo dovest do ozbiljnih zdravstvenih problema. Kupanje u kadi u te dane u misecu se osim što je nehigijensko je ujedno i jako opasno zbog ogromne količine vode u kontaktu s vaginom koja ulazi i vlaži stijenku maternice te kad izađeš iz kade možeš praktički izbacit mlaz krvi iz sebe ka šmrkom. Otkad je prijateljica na taj način dobila anemiju (jadna zaspala u kadi ), u tih se par dana malo vlažnim maramicama opere pod pazuhom, noge u umivaoniku i to je to. Ali čula sam da imaju posebne gaćice s kojima se moš sigurno tuširat, a neke imaju i gumeni rub koji se pripije skroz uz kožu da moš sjest u kadu. Samo, mislim da se to naručuje preko interneta..
Zar voda može ući u maternicu ??????
Ja sam mislila da je to neki nepropusni ventil da se tako glupo izrazim

I još se penje prema gore do maternice dok se tuširaš??
__________________
Nije važno odakle sam sve dok znadeš kuda putujem
deralo me sedam mora, gorka kora, ljute nevolje
to što brodi ne mogu da prevale čovjek umije, meni se dušo od tebe ne rastaje...
P.Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 16:39   #9
Quote:
P.Candy kaže: Pogledaj post
Zar voda može ući u maternicu ??????
Ja sam mislila da je to neki nepropusni ventil da se tako glupo izrazim

I još se penje prema gore do maternice dok se tuširaš??
Joj pa naravno da može, ako može penis Pogotovo kad opustiš mišiće ka npr. kad se opuštaš u finoj kadi
miracidij u mom srcu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 16:40   #10
Grozi me pomisao da se ne tuširam dok imam mengu Pa zar ne govore svi da tada higijena mora biti na vrhuncu, te da se mora prati po nekoliko puta na dan?
 
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 16:42   #11
Quote:
miracidij u mom srcu kaže: Pogledaj post
Joj pa naravno da može, ako može penis Pogotovo kad opustiš mišiće ka npr. kad se opuštaš u finoj kadi
O my God!!! Ovo mi je prvi glas da penis može uć u maternicu!!!!!
Oprosti, nije mi namjera bit zločesta, možda nisam u pravu... ali ja mislim da ne može
__________________
Nije važno odakle sam sve dok znadeš kuda putujem
deralo me sedam mora, gorka kora, ljute nevolje
to što brodi ne mogu da prevale čovjek umije, meni se dušo od tebe ne rastaje...
P.Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 16:44   #12
ma ja se tuširam,stojećki,ne izležajem se u kadi tijekom tih dana...
nego me zanima isključivo za kosu
__________________
Sve što živi ožiljak ima...
Mysterious girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 16:45   #13
Quote:
miracidij u mom srcu kaže: Pogledaj post
Iako se generalno pljuje po tome da je to bapsko mišljenje, mama ti je u pravu. To pravilo nije zapravo povezano sa samim pranjem kose, koliko s tuširanjem u vrijeme menge općenito. Ako si se ikad porezala i kupala se u moru posli toga cili dan, primijetila si da ti rana ne može zarast dok si u vodi, nego tek kad se osušiš nastavi krvarit i napravi se krasta. Tako i ako se tuširaš za vrime menge (bez obzira prala kosu ili ne), osim ako nekako ne izoliraš vaginu, voda djeluje na sličan način i potiče obilnije bespotrebno krvarenje koje je kod ljudi koji se vole dugo tuširat znalo dovest do ozbiljnih zdravstvenih problema. Kupanje u kadi u te dane u misecu se osim što je nehigijensko je ujedno i jako opasno zbog ogromne količine vode u kontaktu s vaginom koja ulazi i vlaži stijenku maternice te kad izađeš iz kade možeš praktički izbacit mlaz krvi iz sebe ka šmrkom. Otkad je prijateljica na taj način dobila anemiju (jadna zaspala u kadi ), u tih se par dana malo vlažnim maramicama opere pod pazuhom, noge u umivaoniku i to je to. Ali čula sam da imaju posebne gaćice s kojima se moš sigurno tuširat, a neke imaju i gumeni rub koji se pripije skroz uz kožu da moš sjest u kadu. Samo, mislim da se to naručuje preko interneta..
Ma jel' ti to ozbiljno?
Znači ti se ne pereš jer čekaš da se napravi krasta? Ili se ne kupaš zato što je to nehigijenski?
Jadni oni koji "u tih par dana" moraju biti u tvojoj blizni...
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 16:45   #14
Quote:
Mysterious girl kaže: Pogledaj post
ma ja se tuširam,stojećki,ne izležajem se u kadi tijekom tih dana...
nego me zanima isključivo za kosu
ja ju perem svaki dan i za vrijeme menge i ništa mi ne smeta
__________________
Uvijek izaberi mlađeg muškarca. Ionako nikada ne sazru.
kiara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 16:46   #15
Quote:
Mysterious girl kaže: Pogledaj post
ma ja se tuširam,stojećki,ne izležajem se u kadi tijekom tih dana...
nego me zanima isključivo za kosu
Pičok se vlaži i tuširanjen. Kažen ti, od te je činjenice potekla fama za kosu.
miracidij u mom srcu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 16:46   #16
Quote:
Mysterious girl kaže: Pogledaj post
ma ja se tuširam,stojećki,ne izležajem se u kadi tijekom tih dana...
nego me zanima isključivo za kosu
Pa šta si dosad radila? Mislim, ako si je do sada prala i ne osjećaš nikakve nuspojave, mirne duše nastavi
__________________
Nije važno odakle sam sve dok znadeš kuda putujem
deralo me sedam mora, gorka kora, ljute nevolje
to što brodi ne mogu da prevale čovjek umije, meni se dušo od tebe ne rastaje...
P.Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 16:46   #17
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Ma jel' ti to ozbiljno?
Ne bih se voljela "u tih par dana" naći u tvojoj blizni...
Nemaš pojma koliko bih željela da imam mengu
miracidij u mom srcu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 16:47   #18
Quote:
miracidij u mom srcu kaže: Pogledaj post
... primijetila si da ti rana ne može zarast dok si u vodi, nego tek kad se osušiš nastavi krvarit i napravi se krasta. Tako i ako se tuširaš za vrime menge (bez obzira prala kosu ili ne), osim ako nekako ne izoliraš vaginu, voda djeluje na sličan način i potiče obilnije bespotrebno krvarenje koje je kod ljudi koji se vole dugo tuširat znalo dovest do ozbiljnih zdravstvenih problema. ...
pa, maternica nije otvorena rana
obilnije se krvarenje može zahvaliti činjenici da se žile šire, izložene toploj ili pretoploj vodi, pa je i protok obilniji
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 16:50   #19
Ma odvratno, dok imam mengu tuširam se nekad i po 4 puta na dan (naravno, ne perem svaki put kosu ). A kamoli da se ne perem 3-4 dana koliko mi menga traje, čovječe, pa sve se to usafta
 
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 16:51   #20
Quote:
P.Candy kaže: Pogledaj post
Pa šta si dosad radila? Mislim, ako si je do sada prala i ne osjećaš nikakve nuspojave, mirne duše nastavi
oprala bi tek negdje 4.dan...bila bi mi dotad više manje ok kosa...
ali sad se počela više mastiti...i ne znam...
__________________
Sve što živi ožiljak ima...
Mysterious girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.