Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2011., 09:19   #1
Maca zaglavljena u grmlju kod Zagrebače banke!

Pozdrav svima!

Radi se o sljedećem: moja frendica već dvije noći za redom, kao i jutros, čuje macu kako mjuče, a nalazi se u grmlju, ispred Zahrebačkog plavog, na Maksimirskoj!(Maksimirska-Harambašićeva, maca je u grmlju točno ispred banke, na Maksimirskoj strani!)

Do mace nije mogla doći, jer čim joj se pokuša približiti, maca se zavuče još dublje! ostavlja joj redovito hranu i vodu, ali ne može do nje!Inaće, cura stanuje odmah do, pa macu stalno čuje.

Macu je čula i jutros, i sad više nismo pametne, ni jedna ni druga, kako da maci pomognemo... Molim vas, ako ima itko iz tog dijela grada, tko bi nam mogao pomoći, ili ima ikakvu ideju kaj da napravimo - pišite! Javit će se i frendica uskoro ovdje, samo da obavi kaj treba jutros, a ostavit će i broj!
__________________
Štenad vukodlaka, povoljno ili u dobre ruke!
Mist_Dragonlady is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 09:22   #2
A jel maca pojede to što ona ostavi?

Jedino što mi pada na pamet je da posudi lovilicu od nekoga s foruma i onda dežura po noći dok ju ne uhvati...
Jel ima kamo s njom kad ju izvuče otamo?
__________________
Live long and prosper Mace traže dom https://www.facebook.com/pravasapa
Spori Lori is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 10:53   #3
Quote:
Spori Lori kaže: Pogledaj post
A jel maca pojede to što ona ostavi?

Jedino što mi pada na pamet je da posudi lovilicu od nekoga s foruma i onda dežura po noći dok ju ne uhvati...
Jel ima kamo s njom kad ju izvuče otamo?
Je, to je i nama padalo na pamet, da vidimo dal bi nekog s lovilicom mogli upecat...Maca, koliko sam shvatila, popapa klopu, a kaj ćemo dalje, nisam sigurna. Naime, ta frendica ima već puuuuno maca doma, plus dva peseka, ja pak imam varijabilan broj pasa stalno, koji se kreće najmanje od 4 nadalje ovih dana, ovisno kak ko dolazi i odlazi + moji cucki, pa je isto frka...Jbt., fakat smo ko azili...

Bude ona ostavila broj tu isto, pa bumo vidli; nekaj ćemo smislit...sam da macu čopimo živu i zdravu za početak...

Nadam se samo da sam i sve točno opisala, ja sam, naime, sad na poslu, pa sam malo out of situation at the moment...Premda, sudeći po protekla dva dana, sumnjam da je maca gdje otišla u međuvremenu, tj. od jutros....
__________________
Štenad vukodlaka, povoljno ili u dobre ruke!
Mist_Dragonlady is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 11:17   #4
pozdrav svima, ja sam ta koja cuje macu u kasne nocne i rane jutarnje sate, ponekad i po danu.. uglavnom, prekjucer oko 2h ujutro sam cula kako mjauce, odmah sam otisla dole da vidim ali nista uspjesno, osim sta sam ju locirala u grmlju.. cim sam dosla ona je prestala mjaukat i nikako nije htjela doc.. uopce ne znam nit kak izgleda nit kako je mala.. nisam ju ponovno cula do jucer oko 18h kad sam uhvatila i prolaznicu kak gleda, donjela sam konzervicu i malo RC baby kittena i stavila svugdje po malo uz grmlje, ali nije dolazila.. pokusale smo ju uhvatit ili barem ju vidjet, ali je to bilo nemoguce.. grmlje je jako gusto, ona ocito jako vizlasta i ima veliku povrsinu gdje moze begat do mile volje a da ju ne vidis.. govorim o gustom grmlju povrsine oko 3x8m, visoko oko pol metra.. na kraju je nisam cula do opet negdje oko ponoci, i svi pokusaji dozivanja, stajanja ili ista drugo nisu upalili.. tada suti i ko da ju nema, tu i tamo se malo oglasi, ali cim je netko tam ona je tiho.. naravno, cim sam otisla doma, pocela se derat ko iz petinih zila, i to je trajalo do 2h.. ujutro opet u rano jutro isti scenarij, mjaukala je do negdje pol 8h, tad je prestala.. a maloprije sam bila tamo, ali ko da je nema.. polagano nemam pojma sta napravit.. to je nekakva fantomska mica maca, ili ja ludim..
e, sada, sumnjam da lovilicu mozemo nekak ugurat u to grmlje, a ona bas ne izlazi iz tog grmlja uopce.. jako je plaha, ocito, ali zato jako glasna dok je tisina.. a hranu je popapala ili ona ili neko drugi, jer fali podosta..
nooo, toliko od mene za sada, nemam bas puno pametnih informacija, ali nit ideja, ali ako cu ju opet po noci cut (ili ranije) mogu samo otic dole i dat hranu.. danas kuham piletinu svojim zverima, mozda ju to izmami ak donesem, ali sumnjam.. bojim se ako to potraje da ce se nekom stvarno dignut kosa na glavi i mozda odreagirat lose.. jer da je ovdje vise zabrinutih ljudi ne bih samo uocila do sada jednu djevojku da oce pomoc.. javim kad ju opet cujem, ili mozda cak nekim cudom i uocim..
zani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 11:21   #5
Quote:
zani kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, ja sam ta koja cuje macu u kasne nocne i rane jutarnje sate, ponekad i po danu.. uglavnom, prekjucer oko 2h ujutro sam cula kako mjauce, odmah sam otisla dole da vidim ali nista uspjesno, osim sta sam ju locirala u grmlju.. cim sam dosla ona je prestala mjaukat i nikako nije htjela doc.. uopce ne znam nit kak izgleda nit kako je mala.. nisam ju ponovno cula do jucer oko 18h kad sam uhvatila i prolaznicu kak gleda, donjela sam konzervicu i malo RC baby kittena i stavila svugdje po malo uz grmlje, ali nije dolazila.. pokusale smo ju uhvatit ili barem ju vidjet, ali je to bilo nemoguce.. grmlje je jako gusto, ona ocito jako vizlasta i ima veliku povrsinu gdje moze begat do mile volje a da ju ne vidis.. govorim o gustom grmlju povrsine oko 3x8m, visoko oko pol metra.. na kraju je nisam cula do opet negdje oko ponoci, i svi pokusaji dozivanja, stajanja ili ista drugo nisu upalili.. tada suti i ko da ju nema, tu i tamo se malo oglasi, ali cim je netko tam ona je tiho.. naravno, cim sam otisla doma, pocela se derat ko iz petinih zila, i to je trajalo do 2h.. ujutro opet u rano jutro isti scenarij, mjaukala je do negdje pol 8h, tad je prestala.. a maloprije sam bila tamo, ali ko da je nema.. polagano nemam pojma sta napravit.. to je nekakva fantomska mica maca, ili ja ludim..
e, sada, sumnjam da lovilicu mozemo nekak ugurat u to grmlje, a ona bas ne izlazi iz tog grmlja uopce.. jako je plaha, ocito, ali zato jako glasna dok je tisina.. a hranu je popapala ili ona ili neko drugi, jer fali podosta..
nooo, toliko od mene za sada, nemam bas puno pametnih informacija, ali nit ideja, ali ako cu ju opet po noci cut (ili ranije) mogu samo otic dole i dat hranu.. danas kuham piletinu svojim zverima, mozda ju to izmami ak donesem, ali sumnjam.. bojim se ako to potraje da ce se nekom stvarno dignut kosa na glavi i mozda odreagirat lose.. jer da je ovdje vise zabrinutih ljudi ne bih samo uocila do sada jednu djevojku da oce pomoc.. javim kad ju opet cujem, ili mozda cak nekim cudom i uocim..
Pokušaj ju uhvatiti, sad je hladno i obučena si znaći nečeš se puno izgrebati, ili da ju bar otjeraš iz grmlja pa će se lakše dati uhvatiti
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 11:39   #6
Nemoj ju tjerati iz grmlja!
Neces ju vise naci kad pobjegne a vjerojatno je i cesta blizu..

Posudi lovilicu i nicim ju nemoj plasiti..
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 11:46   #7
Quote:
Le0na kaže: Pogledaj post
Nemoj ju tjerati iz grmlja!
Neces ju vise naci kad pobjegne a vjerojatno je i cesta blizu..

Posudi lovilicu i nicim ju nemoj plasiti..
Jedina šansa da dođe do mace je da ju pokuša uhvatiti, znam da je prometno tamo jer sam živjela godinama tamo , dolazi sve hladnije i smrznut će se vani, možda da ti netko pomogne ali stavi rukavice na ruke
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 11:46   #8
jucer je padala kisa dok sam hodala po grmlju, odustala sam samo zato jer nisam vise znala di je ona, a nisam ju vise nit cula.. ko da je nije bilo vise.. ne brine me da li se oogrebem il tak nekaj, nikad nisam imala tih problema.. najveci problem je sta to nije urodilo plodom.. jedna osoba nije dovoljna za to jer ocito bjezi.. prije toga sam pokusala sa hranom, i to nije urodilo plodom.. brine me jos jedna stvar, ne bih htjela da zbega na maksimirsku, ona je dosta prometna, pfff.. noooo, za sada nema glasa od nje..
zani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 11:50   #9
Quote:
zani kaže: Pogledaj post
jucer je padala kisa dok sam hodala po grmlju, odustala sam samo zato jer nisam vise znala di je ona, a nisam ju vise nit cula.. ko da je nije bilo vise.. ne brine me da li se oogrebem il tak nekaj, nikad nisam imala tih problema.. najveci problem je sta to nije urodilo plodom.. jedna osoba nije dovoljna za to jer ocito bjezi.. prije toga sam pokusala sa hranom, i to nije urodilo plodom.. brine me jos jedna stvar, ne bih htjela da zbega na maksimirsku, ona je dosta prometna, pfff.. noooo, za sada nema glasa od nje..
U nedjelju idem do mame, pa ako ti odgovara, nađemo se ispred grmlja oko 10 ili 9 h.
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 11:57   #10
moze, moze, iako se ja nadam da ce do tada vec bit na toplom.. ma zeznuto je sve to, sumnjam da u grmlje stane lovilica (osim ako je velicine kutije za cipele pa se progura unutra), a ona ne izlazi iz grmlja..
zani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 12:00   #11
Quote:
zani kaže: Pogledaj post
moze, moze, iako se ja nadam da ce do tada vec bit na toplom.. ma zeznuto je sve to, sumnjam da u grmlje stane lovilica (osim ako je velicine kutije za cipele pa se progura unutra), a ona ne izlazi iz grmlja..
Jeli to baš sa strane harambašićeve, ili one druge uz kuću gdje imaju psa.?
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 12:14   #12
Quote:
zani kaže: Pogledaj post
moze, moze, iako se ja nadam da ce do tada vec bit na toplom.. ma zeznuto je sve to, sumnjam da u grmlje stane lovilica (osim ako je velicine kutije za cipele pa se progura unutra), a ona ne izlazi iz grmlja..

Lovilica je velika..
Stavi se na pocetak grma, unutra hrana i macka uđe.. Naravno, nemoj ju hraniti prije lova..

Uloviti macku koja je toliko plaha da ju ni ne vidis , na otvorenom, uz cestu je samo i jedino sreca.. Pa ja sam jedva ulovila plahog tronogog macka u prostoriji 2x4, vani ga nikad ne bi ulovila..
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 12:43   #13
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
Jeli to baš sa strane harambašićeve, ili one druge uz kuću gdje imaju psa.?
Je, tam kraj njemačkog ovčara, tj. na Maksimirskoj, koliko sam shvatila!
__________________
Štenad vukodlaka, povoljno ili u dobre ruke!
Mist_Dragonlady is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 13:12   #14
Ja sam jedamput hvatala mače u grmlju po kiši.. sve puno trnja Niš, rukavice i češljaj.. trebalo mi je tri sata, al sam ju zgrabila. Možete uzet moju lovilicu, sam nisam sigurna di je.. zadnje, ako se dobro sjećam, bila je kod Rine
__________________
mrzim lovce i neodgovorne roditelje svih vrsta, kao i one koji iz svoje vlastite bijede seru po poštenim ljudima
notrzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 14:03   #15
Grmlje je zahebano, no koliko daje plus maci toliko daje i tebi, pogotovo ako je gusto.
I ja sma pred 3 godine (ako se dobro sjećam), isto čopila macu u gustišu širokom 2 i visokom 3 metra.. Treba biti brz, ne ustuknuti. Ogrebat ćeš se, možda će te mala od straha (vjerovatno), no samo treba brzo reagirati. Ako je gusto grmlje, mala neće stići zbegat toliko brzo (tu je vaš plus)
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 14:24   #16
Lovilica je najbolje rješenje..

Nadam se da će te je uhvatiti..

Inače, tema me neodoljivo podsjeća na ovu: https://www.forum.hr/showthread.php?t=466484

Nadam se isto tako sretnom završetku..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 22:07   #17
Quote:
S'sung kaže: Pogledaj post
Lovilica je najbolje rješenje..

Nadam se da će te je uhvatiti..

Inače, tema me neodoljivo podsjeća na ovu: https://www.forum.hr/showthread.php?t=466484

Nadam se isto tako sretnom završetku..
Been there, catch that Sa lovilicom iz 2 pokusaja i cca 3 dana (bila se prvo jedna maca ulovila). No tu je bilo u pitanju žbunje koje je široko preko 10 m..
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 00:51   #18
kako napreduje maca? ima novosti?
AnimalLover is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 10:21   #19
evo mene napokon sa izvjestajem, ali izvjestaj je jako kratak.. jucer navecer nisam cula macica, hrane nema kaj sam ostavila ali upitno je ko je to pojeo, mozda i neki pesek pa sada neki vlasnici strahuju kaj je to bilo..
na cesti nisam nasla neke tragove koji upucuju da je zavrsila pod kotacima, a i svako malo sam gledala kroz prozor..
mozda je zbegala iza zgradurine, tam ima nesto macaka koje se hrane od neke xx osobe, mozda je tamo i cijeli okot skriven.. jucer sam to provjeravala, ali nisam vidla male macice..

nadam se da je negdje na sigurnom.. ja sam izgleda uhvatila prehladu prekjucer dok sam ju pokusavala uhvatit a padala je kisa tada, pa mi je to dalo poticaj da razmisljam i na stranu da je ona jos unutra ali da je oslabila ili tako nesto.. nooo, ja se ispricavam sta vas sve davim sa svim tim beskorisnim mozda..

neka ova tema jos bude otvorena, ako moze, za svaki slucaj.. ja se jos javim popodne..
zani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 11:02   #20
Ništa nas ne daviš, nadamo se da je maca dobro i da ćeš se na svoje oči uvjeriti u to
__________________
Home is where the cat is
MeGita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:47.