Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2015., 22:57   #4721
Quote:
Lola kaže: Pogledaj post
Probaj s drugim emulgatorom, olivem 1000 stavljam 1,5 gram na 50 grama kreme i nikad se ne prazdvaja, jako je lagan i ne ostavlja film kao phytocream.
Lola hvala na sugestiji, možda je vrijeme da probam nešto drugo
Evo pogledala sam upravo ali izgleda da Olivem 1000 ne prodaju ni u Kemigu ni u Terra organici. Gdje si ga ti nabavila?
betula is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 23:37   #4722
Quote:
betula kaže: Pogledaj post
Hvala još jednom
Ma i drugi puta

Olivem 1000 imaš na Aroma zone
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 23:51   #4723
Quote:
happines kaže: Pogledaj post
Ma i drugi puta

Olivem 1000 imaš na Aroma zone
O neee, na toj stranici sam bila par puta i samo ko dijete gledala u sličice jer ne znam riječ francuskog
Ovdje se često spominje Aroma zone i ja se uvijek pitam kako se ti i ostale cure uspijevate snaći tamo?!
betula is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 23:57   #4724
Quote:
betula kaže: Pogledaj post
O neee, na toj stranici sam bila par puta i samo ko dijete gledala u sličice jer ne znam riječ francuskog
Ovdje se često spominje Aroma zone i ja se uvijek pitam kako se ti i ostale cure uspijevate snaći tamo?!
Odaberi si gore u desnom uglu prijevod, moći ćeš se snaći
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 00:13   #4725
Quote:
happines kaže: Pogledaj post
Odaberi si gore u desnom uglu prijevod, moći ćeš se snaći
A ja svaki put tražila britansku zastavicu u nadi da su napokon uveli i engl.
Gledam sad gore desno ali nikako da ugledam to za prijevod što točno piše?

edit: sad shvatila, ti si mislila da kliknem na google translate prije nego što otvorim stranicu
betula is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 00:18   #4726
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
javim za sljez, ali pretpostvaljam da će biti ok Napomena: stavljala sam suhe cvjetiće sljeza
Za hidrolate... znam da to nije to u potpunosti, ali su stvarno ok a gotovo su badava A ovo da para ide kroz biljni materijal sam isto vidjela i to u onim kuhalima za sokove... evo, ovako
Nisam mogla odoljeti pa sam probala i napravila, ovako s ove tri posude, hidrolat lavande a., koju imam doma. Bit će mi za internu uporabu, na hlađenju je, divno miriše. Mislim da će mi ove godine posteljina mirišati na lavandu :cher:
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 00:23   #4727
Quote:
betula kaže: Pogledaj post
A ja svaki put tražila britansku zastavicu u nadi da su napokon uveli i engl.
Gledam sad gore desno ali nikako da ugledam to za prijevod što točno piše?

edit: sad shvatila, ti si mislila da kliknem na google translate prije nego što otvorim stranicu
Ja otvorim stranicu (preko googla) i pored zvjezdice imam ponuđenu mogućnost prijevoda
Na engleskom (bar prije, sada već dugo nisam provjeravala) stranica nije bila potpuna, tako da mi je to bilo bzvz, pa sam išla na ovu opciju
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 00:32   #4728
Quote:
happines kaže: Pogledaj post
Ja otvorim stranicu (preko googla) i pored zvjezdice imam ponuđenu mogućnost prijevoda
Na engleskom (bar prije, sada već dugo nisam provjeravala) stranica nije bila potpuna, tako da mi je to bilo bzvz, pa sam išla na ovu opciju
Hvala na prosvjetljenju ne znam što sam kliknula na kraju ali uspjelo mi je, mogu čak birati hoću li na engl. ili hrv. pa ću vidjeti koji mi daje suvisliji prijevod s francuskog
betula is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 00:52   #4729
Quote:
betula kaže: Pogledaj post
Hvala na prosvjetljenju ne znam što sam kliknula na kraju ali uspjelo mi je, mogu čak birati hoću li na engl. ili hrv. pa ću vidjeti koji mi daje suvisliji prijevod s francuskog
Eee super, vidi pa odaberi
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 00:54   #4730
Quote:
happines kaže: Pogledaj post
Eee super, vidi pa odaberi
betula is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 11:12   #4731
Za olivem je potreban mikser.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 12:10   #4732
Olivoil u kemigu je slican. Ja imam onaj mali mikser kao za kapucino. Phytocream nije dobar za mjesovite i masne koze, a i teze se upija.
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 13:07   #4733
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
klara, ako ne tražiš nekakav značajan zaštitni faktor, nema razloga da ti ova mješavina ne bude dobra. No imaj na umu da će ti ovo vjerojatno biti semi-tekuće na plaži.
jel mi možeš predložiti nešto da bude kao losion? al da ne bude previše komplicirano
600klara is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 15:46   #4734
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Za olivem je potreban mikser.
Hvala Merlina ako može jedno pitanje sad kad spominješ mikser... vidjela sam da Stribor na Plantagei u svakom receptu za emulzije upućuje na miksanje ručnim mikserom nakon spajanja uljne i vodene faze, bez obzira na tip emulgatora. Znaš li je li to potrebno zbog Geogarda ili on jednostavno tako prakticira raditi kreme?
Kakav ti mikser koristiš, ovaj mali koji Lola spominje ili nešto drugo?
betula is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 15:50   #4735
Quote:
Lola kaže: Pogledaj post
Olivoil u kemigu je slican. Ja imam onaj mali mikser kao za kapucino. Phytocream nije dobar za mjesovite i masne koze, a i teze se upija.
Hvala za info, možda onda probam Olivoil
betula is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 20:51   #4736
Quote:
betula kaže: Pogledaj post
Hvala Merlina ako može jedno pitanje sad kad spominješ mikser... vidjela sam da Stribor na Plantagei u svakom receptu za emulzije upućuje na miksanje ručnim mikserom nakon spajanja uljne i vodene faze, bez obzira na tip emulgatora. Znaš li je li to potrebno zbog Geogarda ili on jednostavno tako prakticira raditi kreme?
Kakav ti mikser koristiš, ovaj mali koji Lola spominje ili nešto drugo?
Kad sam pohađala Cedrus (dosta davno) nije bilo govora o nikakvom ručnom mikseru miksali smo ručicama tj. vulgaris žlicom ....koji je razlog sada tome iskreno ne znam (nije baš ni da sam detaljno čitala tekstove na Plantagei) no pretpostavljam čisto radi toga da se bolje spoje sastojci.

Imam neki ajmo reć prof. mikser izvana no nisam baš luda za njim koristim ga samo kad moram inače mi je draže miješanje žlicom.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 22:26   #4737
Trebam recept za domaci pekmez za suncanje!!!Imam kakao maslac,kokos,karite,macerat mrkve u suncokretu,a trenutno mi se "pacaju" orasi i neven u maslimovom ulju.E sad,ja bi u dio ulja sa orasima dodala i macerat mrkve,a od drugog dijela napravila bas pekmez.Jeli to izvedivo?Zanima mw omjer koliko cega staviti da bude bas pekmezasto? I imam i ulje psenicnih klica,to sam negdje procitala da ima nekakav prirodni zastitni faktor i da ga ke isto dobro staviti u mjesavine za suncanje? I jel ima smisla u mjesavinu jos.dodavati vitamin E?Hvala!
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 23:15   #4738
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Kad sam pohađala Cedrus (dosta davno) nije bilo govora o nikakvom ručnom mikseru miksali smo ručicama tj. vulgaris žlicom ....koji je razlog sada tome iskreno ne znam (nije baš ni da sam detaljno čitala tekstove na Plantagei) no pretpostavljam čisto radi toga da se bolje spoje sastojci.

Imam neki ajmo reć prof. mikser izvana no nisam baš luda za njim koristim ga samo kad moram inače mi je draže miješanje žlicom.
Hvala ti na odgovoru, ja sam probala jednom s onim mini mikserom ali mi je bio prebrz pa je kremice bilo svud po kuhinji (ne ponovilo se ) Zato sam i pitala je li to miksanje neophodno (bolje) jer je i meni najdraža vulgaris metoda
betula is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 11:14   #4739
pozz,

imam 3 bočice ulja na kojima pise da je rok trajanja 30.06 eee sad, mene zanima dal ja njih sad moram baciti ili ih mogu još malo koristiti?
Ulje nije promjenilo boju ni miris, i stoje na suhom i tamnom mjestu....zao mi bacit ako ne moram jer imam još pola bočice
__________________
Svaki zaljubljeni muškarac ponaša se isto. Svaki muškarac koji nije zaljubljen ima svoj izgovor.
I to je jedina istina.
baby-deluxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 14:29   #4740
Pa i jogurt važi preko roka trajanja ako je čuvan na hladnom i nije promijenio boju ni miris, a gdje ne bi ulje Ako nema nikakvih promjena, slobodno ih koristiš. Ako možeš, čuvaj ih u frižideru.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:31.