Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2009., 12:00   #1001
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Svaka ti je zlatna...

Da smo pravna država, trebali bi raspisati referendum o izgradnji islamskog centra...da vidimo jesu li građani za izgradnju islamskih centara po hrvatskim gradovima...
Ma kakav referendum,sto ti pricas?NE MOZE da se u EU bude drzava sa monoteisticnom religijom,vec mora da se dozvoli pravljenje i dzamija i pravoslavnih crkava i sinagoga kao sto postoje katolicke crkve!!Pa sto ces raditi kad Hrvatska bude morala da prima svake godine odredjenu kvotu azilanata,kad ti prvi susjed bude Pakistanac,Nigerijac ili Kosovski Albanac??A morat ces ga trpit jer ce imat ista prava kao i ti,a jos ce nu Hrvatska placati socijalno i djeciji dodatak!!Hoces li i njega pokusat istjerati!!?E neces moci jer ces morati prhvatit EU zakone i trpit,u sebi...a dzamije ce morati da se prave i u drugim gradovima,jer se zna da jedna dzamija dodje na 200 islamskih vjernika.
__________________
Jedlersdorf
pyramid090 is offline  
Old 23.10.2009., 12:15   #1002
pyramid090

Tako je, Svetozare ! Ili možda Joco...?!
Nek' si i ti neku pametnu odvalio ! Vidi se: Život u Austriji - "deluje" !!
Lastovo is offline  
Old 23.10.2009., 20:44   #1003
Quote:
pyramid090 kaže: Pogledaj post
E neces moci jer ces morati prhvatit EU zakone i trpit,u sebi...a dzamije ce morati da se prave i u drugim gradovima,jer se zna da jedna dzamija dodje na 200 islamskih vjernika.
Ja o tomu cijelo vrijeme govorim. U Hrvatskoj, da se samo stignu BH standardi, treba još barem pedeset džamija.

Ovdje je bilo govora o Dubrovniku, Sisku, Labinu, Puli, Rovinju, Kutini, Slavonskom Brodu, Splitu, u Zagrebu još barem dvije i još puno mjesta.

Samo u Dubrovniku ime preko 2.300 muslimana. Idu barem dvije džamije po BH standardima.
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Old 23.10.2009., 21:10   #1004
ako postoji tolerancija izmedju nacija i vera nece biti ni mrznje ni sukoba. ako jedna drzava i vecinski narod u toj drzavi prihvati razlicitosti manjih naroda,nece strepeti od sukoba i mrznje.
ivanpo is offline  
Old 23.10.2009., 21:15   #1005
Quote:
ivanpo kaže: Pogledaj post
ako postoji tolerancija izmedju nacija i vera nece biti ni mrznje ni sukoba. ako jedna drzava i vecinski narod u toj drzavi prihvati razlicitosti manjih naroda,nece strepeti od sukoba i mrznje.

Vi niste baš primjer...U Beogradu jedna džamija pa ste je zapalili...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Old 23.10.2009., 21:20   #1006
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Vi niste baš primjer...U Beogradu jedna džamija pa ste je zapalili...
naravno da nismo mi primer. kazem uosteno pa i za srbiju to isto vazi.
primer mogu da nam budu neke druge nacije.
ivanpo is offline  
Old 23.10.2009., 23:46   #1007
Nevjerojatno je kako s nekim raspravljam i tek nakon njegove iznuđene ispovjedi saznam da se sporim s osobom čije interese inače zastupam, a ta nije svjesna svojih povijesnih zabluda i svojih interesa.

PetBorut, Lastovo i sused Joža, koliko razumijem ne mare za Benedikta XVI., filozofa Pera i za papirnato kršćanstvo. Njima su uzor (ako smijem generalizirati) Francetići, Pavelići, Kulenovići .... ! Ti ljudi koji su svi odavno mrtvi, meni nisu i ne mogu biti uzori. Oni, kao i ustaški pokret te NDH su zanimljivi dio naše prošlosti o kojoj bi nepristrana znanost trebala dati prosudbu ni po babi ni po stričevima.

Moji sugovornici pak pate od teških zabluda. Oni u Muslimanima još vide cvijet hrvatskog naroda, kao u doba gore spomenutih njihovih uzora. Ne shvaćaju da je taj muslimanski narod kroz nekoliko stoljeća prošao kroz više preobrazba. Bili su krstijani, bogumili, Turci, muslimani, pa čas Hrvati , čas Srbi, i neki Hrvati, drugi Srbi, pa Muslimani (s velikm "M") i sada pak ne će biti nego Bošnjacima. To više nije onaj narod koji su njihovi uzori držali cvijećem hrvatskog naroda. Oni su se promijenili (kao i Slovenci). Zahvatio ih je nacionalni zanos (da ne velim nacionalna euforija) i hoće pošto poto BiH pretvoriti u državu jednog naroda - u Muslimaniju, naravno pod imanom BiH, s težnjom za širenje na jug, zapad, sjever i istok. Džamije (zapravo islamski centri) su za tu svrhu najpogodnije sredstvo, alat, jer ne otkrivaju pravi cilj. Cilj ostaje skriven, a djelovanje je javno s pozivom na ljudska prava, na vjerske slobode. Tko se tome usprotivi taj je ksenofob, mrzitelj islama, netolerantan, fašist itd. itd.

Moram sam sebi priznati da još nisam odgonetnuo radi li se kod dotičnih, Lastova i dr. o zabludi ili o svjesnm djelovanju na vlastitu štetu odnosno na štetu hrvatskog naroda.


vbureti is offline  
Old 23.10.2009., 23:59   #1008
Za razliku od prevrtljive naravi Muslimana, Hrvati su stoljećima isti narod vjeran papi u Rimu i svom identitetu. Istina bilo je i još ima pojava pokrajinske identifikacije (Hrvati, Dalmatinci , Slavonci, Istrani i dr.), a ponajviće pate od međusobnih podjela po osnovi naklonosti Beču, Pešti, Rimu, Beogradu ili nekom desetom ili pak se dijele na po osnovi suprotstavljenih ideologija.

Franjo Tuđman je prvi put u našoj dugoj povijesti ujedinio Hrvate okzajedničke borbe za obranu neovisnosti Hrvatske. Da bi nakon njegove smrti opet uslijedile stare podjele na ustaše i partizane. Ustaše su stvorili i branili NDH, a pritom su načinili i groznih zločina. Patizani su pak, zapravo komunisti su uporabli partizane, za rušenje hrvatske države i pritom su napravili još groznije zločine nego ustaše. Ustaše su "platili" za to što su branili Hrvatsku i za svoja zlodjela, a partizani (komunisti) nisu. Zato su ti danas izvor, uzrok današnjih podjela naroda na izrazito suprotstavljana dva ideološka tabora. Jasno je da je "lijevi" tabor dobro organiziran i umrežen, dok je "desni" tabor razjedinjen ili bolje rečeno razbijen.

Pa imamo slučaj islamskih centara u vezi kojih se jako dobro slažu oni kojima su uzor Francetić, Pavelić i dr. s onima kojima je uzor J. Broz i njegova braća po zločinu.

Hajde, objasnite mi Lastovo i dr. kako to da imate isto gledište o islamskim centrima prvaci SDP-a i vi ovdje na forumu. Jedni slavite Pavelića, a drugi Broza, a tako se dobro slažete.

To nije desni kroše. To je direkt !

Zadnje uređivanje vbureti : 24.10.2009. at 00:18.
vbureti is offline  
Old 24.10.2009., 00:06   #1009
Quote:
vbureti kaže: Pogledaj post
Hrvati su stoljećima isti narod vjeran papi u Rimu i svom identitetu. .
a zašto onda u Hercegovini ne dozvole "Petrovcima" da preuzmu župe?
Zašto su se zazidavala vrata, i zašto se skoro zaratilo krajem 19 stoljeća?
no to naravno nema veze sa Džamijom u Rijeci, koju ja osobno nebih odobrio.
Ko ni ovu u ZG, al nažalost mene se nije pitalo baš niš.....
Mazarin is offline  
Old 24.10.2009., 00:43   #1010
Quote:
vbureti kaže: Pogledaj post
cut
naravno pod imanom BiH, s težnjom za širenje na jug, zapad, sjever i istok.
cut
wow, nisi ni skužio kako si svojim 'slučajnim' tipfelerom zapravo pogodio pravo u sridu
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Old 24.10.2009., 01:01   #1011
Quote:
pyramid090 kaže: Pogledaj post
Ma kakav referendum,sto ti pricas?NE MOZE da se u EU bude drzava sa monoteisticnom religijom,vec mora da se dozvoli pravljenje i dzamija i pravoslavnih crkava i sinagoga kao sto postoje katolicke crkve!!Pa sto ces raditi kad Hrvatska bude morala da prima svake godine odredjenu kvotu azilanata,kad ti prvi susjed bude Pakistanac,Nigerijac ili Kosovski Albanac??A morat ces ga trpit jer ce imat ista prava kao i ti,a jos ce nu Hrvatska placati socijalno i djeciji dodatak!!Hoces li i njega pokusat istjerati!!?E neces moci jer ces morati prhvatit EU zakone i trpit,u sebi...a dzamije ce morati da se prave i u drugim gradovima,jer se zna da jedna dzamija dodje na 200 islamskih vjernika.
Jedna džamija na 200 islamskih vjernika? Možda u Saudijskoj Arabiji. U Hrvatskoj toga neće biti nikad. Islamski vjernici se moraju naučiti poštivati većinski narod, prihvatiti sredinu u kojoj žive, a ne je prilagođavati svojim željama.
moja kanta is offline  
Old 24.10.2009., 02:11   #1012
Uzalud vam trud svirači !
Udbaška vremena su iza nas. Vi ste prošlost ! Nema više UDBA-SUDBA !!!
Zavladala je "diktatura" slobodoumlja i više vam 'ne pali' ona: Zavadi, pa vladaj !
Mi idemo dalje, a vi - ako tako baš mora biti - ostanite u blatu !!

P.S.
"bureti" i njegovi udbaši su nas jednom bili uzjahali i neće više - nikada !
Prišlepavanje uz Crkvu i Svetog Oca Benedikta XVI, te "citiranje" crkvenih autoriteta, koji bi "buretija" prikazali kao vjernika, odanog Krstu i Crkvi, neće upaliti. Opametio se naš čovjek ! Udbaški folovi više - ne pale !!!

Bog i Hrvati ! ( Svih vjera !! ) ZDS!
Lastovo is offline  
Old 24.10.2009., 08:09   #1013
Quote:
sjena. kaže: Pogledaj post
wow, nisi ni skužio kako si svojim 'slučajnim' tipfelerom zapravo pogodio pravo u sridu
Ha, ha !

Nisam skužil. Stalno mi prsti bježe s "e" na "a". I moram isčitavanjem popravljati. Ponekad ti tip feleri posve mijenjaju smisao teksta.
vbureti is offline  
Old 24.10.2009., 08:32   #1014
Quote:
Lastovo kaže: Pogledaj post
Uzalud vam trud svirači !
Udbaška vremena su iza nas. Vi ste prošlost ! Nema više UDBA-SUDBA !!!
Zavladala je "diktatura" slobodoumlja i više vam 'ne pali' ona: Zavadi, pa vladaj !
Mi idemo dalje, a vi - ako tako baš mora biti - ostanite u blatu !!

P.S.
"bureti" i njegovi udbaši su nas jednom bili uzjahali i neće više - nikada !
Prišlepavanje uz Crkvu i Svetog Oca Benedikta XVI, te "citiranje" crkvenih autoriteta, koji bi "buretija" prikazali kao vjernika, odanog Krstu i Crkvi, neće upaliti. Opametio se naš čovjek ! Udbaški folovi više - ne pale !!!

Bog i Hrvati ! ( Svih vjera !! ) ZDS!
Čovječe, nemreš spavati ?

Nisi odgovorio na moja pitanja.

Citat moga teksta : "Pa imamo slučaj islamskih centara u vezi kojih se jako dobro slažu oni kojima su uzor Francetić, Pavelić i dr. s onima kojima je uzor J. Broz i njegova braća po zločinu.

Hajde, objasnite mi Lastovo i dr. kako to da imate isto gledište o islamskim centrima prvaci SDP-a i vi ovdje na forumu. Jedni slavite Pavelića, a drugi Broza, a tako se dobro slažete."

Nisi odgovorio, pa ću ja odgovoriti što veže "ustaše" i "komuniste" u ovom slučaju islamskih centara i objašnjava vaš istovjetni odnos prema tom mpitanju.

Veže vas vaše protukršćanstvo, vaš protucrkveni stav. Zato ne možete smisliti papu Benadikta XVI. koji je prvi autoritet ne samo u RKC nego općenito među svim kršćanima i prvi moralni autoritet u svijetu uopće. K tome papa Benedikt XVI. je ugledni filozof koji ne bježi ni od kakvih filozofskih problema današnjeg svijeta.

I, Lastovo, otkuda tebi podatak da sam ja bio suradnik Udbe ili udbaš. Ili, otkuda ti saznanja o mom vjerskom uvjerenju ? O mojim vjerskim ili nevjerničkim uvjerenjima mogao bih napisati knjigu. Ali ne vjerujem da bi nekoga zanimala. I po svojoj naravi sam - lijen.

Najbedastije ti je mene istovremeno svrstavati u udbaše i u poklonike našega simpatičnog Pape.

Donekle su mi bila poznata stajališta kardinala Ratzingera o raznimpitanjima današnjeg svijeta, pa sam bio nevjerojano sretan kad je bio izabran za papu. Naravno, kao pravi udbaš !
:klap::klap::klap:

Ovaj clap ide tebi i tvojoj pronicljivosti.
vbureti is offline  
Old 24.10.2009., 11:30   #1015
Čini se da ni ti baš ne spavaš sasvim mirno i opušteno. Stalno si "dežurni" !!
Mi smo svoje pokazali - od 1990. do 1995. Najvažnije nam je bilo da ostvarimo stari san, hrvatsku neovisnost. To smo ostvarili. Sada idemo dalje. U želji da je učinimo ljepšom i čovječnijom, a čvrsto odlučni da je ne izgubimo, ili ( nedajbože ! ) prepustimo u vaše ruke - evo, i mi smo tu... da se čuje i naš glas !
Sve vaše "moralne autoritete" ( kakve li floskule !! ) poštujemo... i ne diramo ( vam ) ih, ali ne skrivamo: Hrvatska nam je važnija !!!

"Kako to da mi i crveni...?"
Kada je u pitanju boljitak jedine nam Domovine, i sa crvenim vragom smo se u stanju ( barem na trenutak ) 'udružiti", ako to otvara perspektive nevraćanju na staro !! Naš crveni neprijatelj se, u međuvremenu, ponešto "promijenio", pa je sada lakše sa njim naći ( poneku ) zajedničku riječ, ali budale i lopovi su ostali - isti, isti, isti...!!!

Vjera i vjerovanje je osobna stvar svakoga pojedinca. Pravo na izgradnju vjerskih objekata, za mene je neupitno. Nisam jedan od onih koji ih grade, ali nisam ni od onih koji spriječavaju njihovu izgradnju ili ih - nedajbože - ruše !!
Jer put do Boga, ionako vodi preko duše... a ne preko institucija !

Bogu božije, čovjeku čovjekovo... a za "cara" ćemo se dogovoriti... ako zasluži i - ako ne bude 'dopuna i izmjena' !!!
Nema više demokrature ! Prošla je baka s kolačima !
Izgradnja džamije ili crkve mi je manje važna od želje da takovi kao što si ti ( a nema vas baš puno i to ohrabruje ) nikada ne dodju na vlast i dobiju mogućnost da mi određuju veličinu žlice i/ili, na bilo koji način, određuju - što jest, a što nije dobro... za mene i bližnje moje !

Bog i Hrvati ! Esselamu-alejkum ! Pax vobicsum ! ZDS !

http://i777.photobucket.com/albums/y...etBleiburg.jpg ZDS! Ne zaboravimo Bleiburg !!!ZDS!
Lastovo is offline  
Old 24.10.2009., 12:21   #1016
"vbureti"

U jednome od tvojih brojnih "klaustrofobičnih" postova obrušio si se, ne samo na mene i druge koji ne misle kao ti, nego i na same povijesne činjenice. U promoviranju svojih stavova pljuješ po svemu što nije iz tvoje glave.

Evo ti malo povijesnih činjenica... i sam ih poveži sa temom :

a) fašizam i nacionalsocializam, nastaju unutra nacionalnih država, a njihovi ideolozi otvoreno propovijedaju nadmoc vlastite nacije, odnosno rase, te zagovaraju imperijalisticke ciljeve. Nasuprot tomu ustaški pokret nastaje unutar višenacionalne države, kao tipican nacionalno-osloboditeljski pokret koji je reakcija na ugnjetavacku politiku jedne (vecinske) nacije;
b) za razliku od fašizma i nacionalsocijalizma,koji su nastali unutar homogenih nacija s vlastitom državom, ali sa svrhom radikalnih politickih i socijalnih promjena, ustaštvo svoje ciljeve iscrpljuje u stvaranju države;
c) za razliku od fašizma i nacionalsocijalizma, koji se naslanjaju na srednji sloj, ustaštvo svoje pristaše novaci u seljaštvu,radništvu i sveucilišnjoj mladeži. Pristaše ne privlaci nikakva ideološka obojenost pokreta, nego njegovo protivljenje velikosrpstvu i jugoslavenstvu.
d) za razliku od fašizma i nacionalsocijalizma kao širokih pokreta koji traže podporu u postojecim strankama, ustaštvo je usko zamišljena revolucionarna jezgra;
e) s fašizmon i nacionalsocializmom, ustaštvo u odredjenjoj mjeri dijeli kult nacije i države, antidemokratizam, antiparlamentarizam, historicizam, kult junaštva, kult snage, terorizam i nasilje kao sredstvo borbe za ostvarenje politickih ciljeva.
f) u kasnijoj fazi, ustaštvu postaje svojstven i antikomunizam, odnosno antisemitizam, iako izvorno, do druge polovice tridesetih godina, odnos ustaškog pokreta prema komunizmu i antisemitizmu nije ni na koji nacin definiran. Antikomunizam je u predratnom razdoblju dio politicke taktike, dok u tijeku rata postaje primarnom posljedicom borbe protiv partizanstva, te ima nacionalnopoliticke, a ne ideoloske motive. Antisemitizam takodjer ne postoji izvorno, niti je ideološki razradjen, nego pojavljuje se tek nakon 1936, i unatoc velikim razmjerima stradanja židova u NDH, ideološki ostaje podpuno akcidentalan.
g) u odnosu na fašizam i nacionalsocijalizam, ustaštvo obilježava bitno razlicit odnos prema religiji i Crkvi: ustaštvo nema poganskih ni sotonistickih elemenata, niti zagovara stvaranje novog covjeka, nadcovjeka ili nekoga novog božanstva;
h) za razliku od temeljito razradjenih ideoloških sustava u fašizmu i nacionalsocializmu, Ustaška Nacela vec na prvi pogled odaju ideološku raznorodnost i eklekticnost;
i) ustaškom pokretu i prije rata i tijekom rata pristupaju ideološki vrlo raznorodni pristaše (pravaši, klerikalci, liberalni antiklerikalci, bivši ljevicari, katolicki fundamentalisti, židovi, muslimani );
j) nikada i nigdje nije unutar ustaškog pokreta nastao dokument kojim se ustaštvo povezuje s fašizmom odnosno s nacionalsocijalizmom. Naprotiv u brojnim izjavama prvaka ustaškog pokreta, pa i samog njegova utemeljitelja, jasno je istaknuto, da je ustaštvo autohtoni, hrvatski nacionalisticki pokret, kojemu je jedina svrha i zadaca uspostava Neovisne Hrvatske Države.
k) u ustaškim nacelima, kao svojevrsnoj bibliji pokreta i njegovoj ideološko-politickoj osi, nema ni slova o uredjenju države, o stranci ili ideologiji, koja bi njom trebala upravljati. Što više, osim naznaka o seljaštvu, nema ni slova o ekonomskom uredjenju države.

Pa se ti zamisli ... što su pisci šteli povedati !!
....
Lastovo is offline  
Old 24.10.2009., 12:25   #1017
Quote:
pyramid090 kaže: Pogledaj post
Ma kakav referendum,sto ti pricas?NE MOZE da se u EU bude drzava sa monoteisticnom religijom,vec mora da se dozvoli pravljenje i dzamija i pravoslavnih crkava i sinagoga kao sto postoje katolicke crkve!!Pa sto ces raditi kad Hrvatska bude morala da prima svake godine odredjenu kvotu azilanata,kad ti prvi susjed bude Pakistanac,Nigerijac ili Kosovski Albanac??A morat ces ga trpit jer ce imat ista prava kao i ti,a jos ce nu Hrvatska placati socijalno i djeciji dodatak!!Hoces li i njega pokusat istjerati!!?E neces moci jer ces morati prhvatit EU zakone i trpit,u sebi...a dzamije ce morati da se prave i u drugim gradovima,jer se zna da jedna dzamija dodje na 200 islamskih vjernika.
A Eruopa c eih prva pcoet tjerat...

Onda ce biti ok, jelda ? Mislim, ako Europa tako odluci, onda smo cisti. Samo treba cekati znaci...
Ken is offline  
Old 24.10.2009., 12:29   #1018
Ne mogu vjerovati da vi još raspravljate o izgradnji džamije. Kak vam ne dosadi više?
Grunf is offline  
Old 24.10.2009., 14:52   #1019
Quote:
vbureti kaže: Pogledaj post

Moji sugovornici pak pate od teških zabluda. Oni u Muslimanima još vide cvijet hrvatskog naroda, kao u doba gore spomenutih njihovih uzora.
Ne pate, oni nego su oni muslimani. .
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Old 24.10.2009., 16:57   #1020
Quote:
lider30 kaže: Pogledaj post
Ne pate, oni nego su oni muslimani. .
Nimalo mi ne smeta kada me usporedjuju sa bosanskohercegovačkim muslimanima.
( Jer, to su nam susjedi... prirodni prijatelji, pa - ako baš hoćete - i braća ! )
Više bi mi smetalo kad bi me usporedjivali sa vama. To doista ne bi bilo lijepo !!
Lastovo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.