Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2005., 16:19   #1
Drvena stolarija - savjeti

Staklo na drvenom prozoru mi ispada s vanjske strane. Ono sto ga je drzalo = nekakav kit, je popucalo od vremena.

Pitam se sto trebam kupiti i kako staklo ponovno ucvrstiti?
Trebam li prozor kompletno skinuti dolje ili ga mogu popravljati onako stojeceg u lezistu okna?

Hvala na savjetima

Zadnje uređivanje Majstor : 13.03.2020. at 18:31. Reason: Promjena naslova teme
teknoboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2005., 21:09   #2
kupi staklarski kit
ako imaš dovoljno duge ruke nemoraš ali bilo bi poželjno ga skinut
prije kitanja staklo pričvrsti metalnim čavličima
cvio14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2005., 21:17   #3
Osim kita mozes staviti i drvenu lajsnicu,mada je s kitom lakse.
Kit moje pozeljno razrijediti s firnisom samo s nekoliko kapi.Dobro ga utiskaj,a cavlici neka ostanu u kitu.Eventualna zaprljanja ocisti s krpicom i firnisom.
Heg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2005., 10:21   #4
Koristiš staklarske čavliće. To zapravo nisu standardni čavlići nego metalni trokutići sa jednim zubom za zakucavanje.

prvo pažljivo poskidaš sav kit i povadiš stare čavliće. Oprezno izvadiš staklo i očistiš sloj kita ispod stakla (staklo također očistiš od naslaga kita). Na dio prozora ispod stakla naneseš tanak sloj kita punom širinom dosjeda i staklo položiš nazad u dosjed. Lagano ga pritisneš da se kit rasporedi duž stakla. Uzmeš lagani čekić (150-200 grama) i učvrstiš staklo u dosjed staklarskim čavlićima. Opet špahtla u ruke i naneseš kit na gornji (vanjski) dio stakla "u koso" i oblikuješ završnu fugu. pazi da jednoliko zapunjavaš i ne ostaju ti rupice ili prekidi.

Ako ti je kti prekrut možeš ga malo omekaniti s par kapi firnisa. Nekih pola kile staklarskog kita košta 3-5 kuna. Čavliči vjerojatno isto toliko. Samo polako i pedantno
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2005., 10:55   #5
Super ste!!

Jos mi recite gdje se to sve kupuje...mislim taj staklarski kit i cavlicic. Merkur?
teknoboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2005., 13:49   #6
Merkur, Pevec, Bauhaus, staklarske radionice, željeznarije...
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 12:44   #7
Drvena stolarija - prozori

Prozori na kući su drveni, kupljeni 1998 g. Kroz njih tako puše da osjetiš po nosu friški zrak. Muž kaže da sam ja uništila izolaciju prozora kad sam, farbajući drvo, pofarbala i gumeni dihtung oko okvira. I stvarno jesam, učinilo mi se zgodnim pa nisam šparala boju. Slijedom stvari sad bi trebali mjenjati dihtung gumu. ili ne bi? Gdje se u zg mogu kupiti dihtung gume? cijena? može li se učiniti i nešto drugo? ili problem nije uopće u gumi?

Zadnje uređivanje Majstor : 13.03.2020. at 18:28. Reason: Promjena naslova posta -
žvilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 13:11   #8
Quote:
žvilica kaže: Pogledaj post
Prozori na kući su drveni, kupljeni 1998 g. Kroz njih tako puše da osjetiš po nosu friški zrak. Muž kaže da sam ja uništila izolaciju prozora kad sam, farbajući drvo, pofarbala i gumeni dihtung oko okvira. I stvarno jesam, učinilo mi se zgodnim pa nisam šparala boju. Slijedom stvari sad bi trebali mjenjati dihtung gumu. ili ne bi? Gdje se u zg mogu kupiti dihtung gume? cijena? može li se učiniti i nešto drugo? ili problem nije uopće u gumi?
Trebalo bi biti u svim večim centrima,pogledaj i u Furnir,spužvice su bezveze ali imaš i limene.Nisi trebala prefarbati točno ali šta je tu je,desi se.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 13:27   #9
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
Trebalo bi biti u svim večim centrima,pogledaj i u Furnir,spužvice su bezveze ali imaš i limene.Nisi trebala prefarbati točno ali šta je tu je,desi se.
Kaj podrazumjevaš pod limene? di se to stavlja? s vanjske strane prozora? imaš ti? pomaže? Spužvaste su super sr***. Njih sam stavila pa nisam uopće mogla zatvoriti prozor, predebele su bile ili tako nešto. Skinula , ali je ostalo ljepila na štokovima muž pao u nesvjest nakon mojih majstorija
žvilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 16:16   #10
Quote:
žvilica kaže: Pogledaj post
Kaj podrazumjevaš pod limene? di se to stavlja? s vanjske strane prozora? imaš ti? pomaže? Spužvaste su super sr***. Njih sam stavila pa nisam uopće mogla zatvoriti prozor, predebele su bile ili tako nešto. Skinula , ali je ostalo ljepila na štokovima muž pao u nesvjest nakon mojih majstorija
Nemam limene ali sam ih vidio jednom,unutrašnja strana prozora,mekani i savitljivi,fora izgleda kad se stave,stvarno niti neznam di bi ih našla,a da pitam ovu ženu kaj sam bio kod nje,ne vjerujem da bi znala.Raspitaj se malo kod nekoga stolara.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 09:50   #11
Trgovina

Quote:
žvilica kaže: Pogledaj post
Prozori na kući su drveni, kupljeni 1998 g. Kroz njih tako puše da osjetiš po nosu friški zrak. Muž kaže da sam ja uništila izolaciju prozora kad sam, farbajući drvo, pofarbala i gumeni dihtung oko okvira. I stvarno jesam, učinilo mi se zgodnim pa nisam šparala boju. Slijedom stvari sad bi trebali mjenjati dihtung gumu. ili ne bi? Gdje se u zg mogu kupiti dihtung gume? cijena? može li se učiniti i nešto drugo? ili problem nije uopće u gumi?
Bok.
Ovako, trgovina gdje možeš kupiti gume za prozore se nalazi na Laništu. To ti je kvart na izlazu iz Zagreba prema Karlovcu odmah kad prođeš kružni tok sa lijeve strane. Ne znam kako se dućan zove ali nije ga teško za pronaći. Nalazi se u zgradi koja je odmah uz autoput s lijeve strane. Nakon što skreneš lijevo na semaforu nakon kružnog toka prema KA uđi u Lanište na lijevo te se vozi do prvog skretanja lijevo na jedno parkiralište od zgrade, sparkaj se i pjehe do dućana koji je sad s desne strane uz ogradu od autoputa. Uzmeš lijepo sa sobom komad gume koju trebaš, usput izmjeriš koliko ti metara treba i to je to. Nadam se da sam bio precizan sa uputama . Pozdrav.
__________________
Suposición es la madre de todos chapuzas !
juricazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 16:48   #12
Drvena stolarija

Pozdrav.
Trebam montirati par balkonskih vrata i dva manja prozora.
Može mi tko ukratko opisati postupak?
Hvala unaprijed.
__________________
"... i rijeka nije bila rijeka u samom početku i nije nužno da ne bude ponornica do kraja..."
Golub is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 22:51   #13
Quote:
Golub kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Trebam montirati par balkonskih vrata i dva manja prozora.
Može mi tko ukratko opisati postupak?
Hvala unaprijed.
pozovi majstore.
__________________
...GRUEN IST MENSCHENFLEISCH!!!
soylent is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 22:37   #14
montaza

Quote:
Golub kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Trebam montirati par balkonskih vrata i dva manja prozora.
Može mi tko ukratko opisati postupak?
Hvala unaprijed.
Izbusis okvire vrata i prozora (bocno-po 2 rupe na okviru prozora,po 3 na okviru vrata) ,drvenim klinovima privremeno ucvrstis okvir u otvor pazeci pri tome na vodoravni i vertikalni polozaj okvira(pomocu vodene vage ili viska) i udaljenost okvira od vanjskog ili unutarnjeg ruba zida,kad sve to napravis onda zabusis rupe u zidu i ucvrstis okvir vijcima,zakacis krila,stavis pur pjenu i gotovo.
cicko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 08:22   #15
Skidanje staklarskog kita

Trebam izvaditi staklo iz metalnog okvira. Staklo je pričvršćeno staklarskim kitom koji je tvrd kao kamen. Kako ukloniti kit? Da li bi pomoglo kakvo otapalo ili mehanički - brusilica ili nešto slično?
Zahvaljujem
Pozdrav
boromir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 09:31   #16
Trebaš li sačuvati stara stakla? Ako ne onda udri po staklima i sa njima ide i kit.
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 09:59   #17
Quote:
dado33 kaže: Pogledaj post
Trebaš li sačuvati stara stakla? Ako ne onda udri po staklima i sa njima ide i kit.
Da, trebam sačuvati stakla. Čekićem znam i sam.
boromir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 10:50   #18
Onda probaj nečim plosnatim (dlijeto, odvijač) zarezivati (lagano štemati) dno kita koje naliježe na drvo.
Ako to ne pomaže, onda brusilica.
Mislim da ne postoji postupak kemiski (otapanjem) skidati tvrdi kit (a da prozor ostane čitav )
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 11:27   #19
Zarezivanje ide jako sporo jer je kit jako tvrd, lagano štemanje opasno zbog pucanja stakla. To sam probao, slijedi brusilica.
Skupljam ideje i dalje.
Pozdrav
boromir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 16:19   #20
Imao sam sličan slučaj, tri prozorska krila i stakla koja sam želio iskoristiti iz njih za druge manje prozore. Pokušao sam lagano štemati, ali uz svu pozornost nisam uspio. Staklo je svaki put malo napuklo po bridu što je bilo dovoljno za početak loma. Ono što nisam pokušao a imao sam u planu kao zadnju kombinaciju je da se krilo horizontalno postavi, skine se lak sa kita (ako ga ima), diskretno se sa reznom pločom sa kutnom brusilicom zareže kanal u kitu. Nakon toga se krilo natoči vode do vrha i pusti da se kit odmoči nekoliko dana. Možda bi to bilo sigurnije i lakše.
zdeba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.