Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2013., 12:10   #1
Question Niz tegoba: umor, grlobolja, glavobolja, pritisak u ušima, krvav ispljuvak, otežano gutanje...

Dakle od srijede sam bolestan (3 dana) u pocetku me samo grlo bolilo dosta jako i velik umor je bio prisutan, osjeco sam u glavi i usima kratko kao neki pritisak ali je nestalo, otiso kod doktora on mi propiso neke tablete i ja to poceo pit, tokom noci se stanje uvlike pogorsalo grlo ubija, pocela me oba uha boljet, glava, temperatura i odem ja kod doktora on mi da klavocin zatim linex da ne dobijem proljev od klavocina, otosol kapi za uho i kapi za nos i nadoda jos da pijem nesto protiv bolova najbolje paracetamol, medjutim stanje se tu vecer jos vise pogorsava, dolazi do toga da imam osjecaj da se nakuplja slajm u nosu i buduci d ane mogu ispirit idem ja povuc u usta kad ono puna usta krvi i cjelu noc sam povlacio i pljuvo krv, stanje sa usima jednako i dalje jako boli, jedino sto je grlo malo bolje tj. ne boli me vise tako jako ali se sad pojavljuju problemi s gutanjem, od tableta protiv bolova sam pio i lupocet medjutim to vec duze vrijeme ima slabije djelovanje na mene zatim sam pio neofen ali to mi steti zelucu i sad pijem neke prozirne ali opet tjekom dana moram trpit bolove u usima da navecer mogu popit tablete da probam barem ovu noc spavat, jel imo neko slicne simptome i ako je, sta je radio?

zaboiravio sam nadodat sad preko dana pljujem slajm uz neku malu prisutnost krvi

Zadnje uređivanje body halleck : 22.03.2013. at 12:20.
X3N0CiD3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 22:26   #2
Quote:
X3N0CiD3 kaže: Pogledaj post
Dakle od srijede sam bolestan (3 dana) u pocetku me samo grlo bolilo dosta jako i velik umor je bio prisutan, osjeco sam u glavi i usima kratko kao neki pritisak ali je nestalo, otiso kod doktora on mi propiso neke tablete i ja to poceo pit, tokom noci se stanje uvlike pogorsalo grlo ubija, pocela me oba uha boljet, glava, temperatura i odem ja kod doktora on mi da klavocin zatim linex da ne dobijem proljev od klavocina, otosol kapi za uho i kapi za nos i nadoda jos da pijem nesto protiv bolova najbolje paracetamol, medjutim stanje se tu vecer jos vise pogorsava, dolazi do toga da imam osjecaj da se nakuplja slajm u nosu i buduci d ane mogu ispirit idem ja povuc u usta kad ono puna usta krvi i cjelu noc sam povlacio i pljuvo krv, stanje sa usima jednako i dalje jako boli, jedino sto je grlo malo bolje tj. ne boli me vise tako jako ali se sad pojavljuju problemi s gutanjem, od tableta protiv bolova sam pio i lupocet medjutim to vec duze vrijeme ima slabije djelovanje na mene zatim sam pio neofen ali to mi steti zelucu i sad pijem neke prozirne ali opet tjekom dana moram trpit bolove u usima da navecer mogu popit tablete da probam barem ovu noc spavat, jel imo neko slicne simptome i ako je, sta je radio?

zaboiravio sam nadodat sad preko dana pljujem slajm uz neku malu prisutnost krvi
Imaš upalu sinusa. Zatvori se u kupaonu, otvori vrući tuš do daske, sjedi se negdje do kade i pari se. Možeš nakapati i neke kapi za inhalaciju, pitaj u apoteci. Nabavi morsku sol, stavi šaku u lonac i pusti da se zagrijava na dnu dok ne počne pucketati, onda je prelij vrućom vodom i kad ona para šikne, inhaliraj je, pa se prekri krpom preko tog lonca i nastavi se pariti i inhalirati. Ponavljaj ovo više puta dnevno. Za kapanje u nos osim Olynth kapi ili Operila, nabavi si korijen bijelog sljeza i namoči žličicu u hladnoj fizijološkoj otopini u negdje dozi od male šalice za crnu kavu. Nakon sat dva možeš tu otopinu špricom špricati u nos, al se legni na rub kreveta tak da ti glava visi u nazad. Pusti da ti djeluje minutu dvije, pa probaj ispuhati. Ponavaljaj ovo više puta dnevno. Ovo ti je osobno od mene iskušan recept, moja baba me s ove dvije zadnje navedene stvari svako proljeće liječila, vrlo uspješno.

Kad ispuhuješ nos, obavezno uvijek zatvori jednu nosnicu! Sinusi su spojeni s slušnim kanalima i zato ti se pritisak radi i u uhu. Čudi me da ti Neofen škodi, on ti je za ovakve bolove najbolja opcija. Nabavi si Ranital ili Peptoran za želudac, bude ti smanjilo tegobe. Prije da te ta sluz iziritirala nego sam Neofen.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 22.03.2013. at 22:41.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 17:41   #3
čima, Vaš post premješten je na temu Vrtoglavica (kliknuti na link).
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:07.