Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2008., 16:25   #1
Skrbništvo nad djecom nakon rastave

Evo, ono što bi mene zanimalo jest da mi osobe koje su u procesu razvoda i/ili su već razvedene a imaju dijete/djecu zamišljaju zadovoljavajuću situaciju oko skrbi nad djecom i boravkom ( količinom ) kod drugog roditelja.

Naime, ovdje se dosta koplja lome oko exova i exica te njihova ponašanja u odnosu na bivše partnere i djecu. Ima svega od alimentacije, vremena, upadanja u kuću, obiteljskog nasilja itd. itd.

Većinom, ili mi se čini djeca, ostaju kod ženskih roditelja s tim da muški roditelj ima koji sat u tjednu i svaki drugi vikend. Neki roditelji ( koji ne žive sa djecom ) izbjegavaju kontakte sa djecom, uglavnom može se zaključiti da ima svega.
Stoga bih volio znati Vaše mišljenje o idealonoj situaciji, najboljoj po dijete.

Thx.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 17:08   #2
ne znam je li baš idealno, ali ja sam tražila (i sud je to poštovao) da se u presudi ne navode nikakvi dani, vikendi ili praznici pola-pola, nego da djeca u dogovoru s tatom provode s njim onoliko vremena koliko god to žele (svejedno je li to svaki dan po malo, ili čitavi vikend ili nešto). mislim da je taj slobodan izbor važan, osobito kad se radi o većoj djeci, jer onda nema pritiska tipa "moram kod tate/mame" i susreti nisu nešto što se MORA obaviti nego nešto što se ŽELI učiniti.
doduše, moja ideja je neslavno propala jer njihov tata baš i nije zainteresiran za provođenje zajedničkog vremena, ali da je on drukčiji vjerojatno bi stvar bolje funkcionirala.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 22:11   #3
Dobro pitanje!
Po meni, zadovoljavajuće je rješenje ono koje djecu čini zadovoljnom.
E, sad, to je teško definirati kad su djeca mala. Idealan bi bio dogovor roditelja, ali najčešća je situacija da dok roditelji dođu u fazu da mogu normalno razgovarati, djeca već odrastu!

Moj slučaj: iako je sud definirao susrete, to je bilo samo formalno jer smo rekli sutkinji da je dijete veliko i da će samo dogovarati susrete s ocem. Sutkinja je rekla da mora nešto napisati u rješenje, a mi smo se složili da napiše neku standardnu definiciju susreta.

A sad ...praksa je pokazala da on vodi previše aktivan život da bi ostajalo previše vremena za dijete, a s vremenom je i dijete počelo živjeti aktivniji društveni život. Uglavnom, danas više vremena s njim provodi naš kućni ljubimac (kojeg čuva kad smo na putu)....
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...
Silencium is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 14:54   #4
Ja sam također na sudu zatražila da to bude po dogovoru i tako i piše u presudi. Dijete je kod mene, otac ga može vidit kad god želi i to sasvim dobro funkcionira. Doduše malu on viđa rjeđe nego što ja mislim da bi trebao ali je dosta i okupiran poslom pa je zasad tako. U svakom slučaju, po pitanju viđanja djeteta i inaće svih ostalih pitanja u vezi s malom između nas nema nikakvih problema.
Scarlet2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 09:52   #5
I u mom slučaju je dijete dato na skrb majci.
Međutim, s time smo bili nezadovoljni i sin i ja, a s vremenom i majka. Ja sam koristio svaki trenutak da budem sa njim, a njoj je to odgovaralo.
Kad dijete navrši 13 godina ima pravo birati s kojim će roditeljem živjeti. Tako je on izabrao mene i to smo odmah proveli u djelo bez suda, samo izjava u Centru za socijalnu skrb. Što hoću reći? Sud uglavnom dodjeljuje dijete majci i tako često (po mom mišljenju) napravi nepravdu. Evo nama je uzeo 9 godina zajedničkog života.
Volio bih da sudovi nemaju te predrasude kako majčinstvo ima prednost nad očinstvom, mada je činjenica da neki očevi i ne mare za svoju djecu.
Teško je odrediti zadovoljavajuću količinu provođenja vremena sa svojim djetetom. Osobno mislim da se bez procjene psihologa o tome koji je roditelj prigodniji i sposobniji za roditeljstvo, nebi smjele donositi takve odluke.
ljubo_001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 21:01   #6
Quote:
ljubo_001 kaže: Pogledaj post
I u mom slučaju je dijete dato na skrb majci.
Međutim, s time smo bili nezadovoljni i sin i ja, a s vremenom i majka. Ja sam koristio svaki trenutak da budem sa njim, a njoj je to odgovaralo.
Kad dijete navrši 13 godina ima pravo birati s kojim će roditeljem živjeti. Tako je on izabrao mene i to smo odmah proveli u djelo bez suda, samo izjava u Centru za socijalnu skrb. Što hoću reći? Sud uglavnom dodjeljuje dijete majci i tako često (po mom mišljenju) napravi nepravdu. Evo nama je uzeo 9 godina zajedničkog života.
Volio bih da sudovi nemaju te predrasude kako majčinstvo ima prednost nad očinstvom, mada je činjenica da neki očevi i ne mare za svoju djecu.
Teško je odrediti zadovoljavajuću količinu provođenja vremena sa svojim djetetom. Osobno mislim da se bez procjene psihologa o tome koji je roditelj prigodniji i sposobniji za roditeljstvo, nebi smjele donositi takve odluke.

čini mi se da problem nastane onda kad oba roditelja žele živjeti s djetetom, a oboje su dobri roditelji. onda je teško odlučiti kome dati skrbništvo. a djetetu je još teže izabrati.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 01:58   #7
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
čini mi se da problem nastane onda kad oba roditelja žele živjeti s djetetom, a oboje su dobri roditelji. onda je teško odlučiti kome dati skrbništvo. a djetetu je još teže izabrati.
Koje se metode koriste da bi se odlučilo koji bi roditelj bio bolji? Mislim, pred psihologom oba roditelja mogu pričati bajke kako su baš on/ona bolji izbor.
Commodore64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 12:50   #8
Quote:
Commodore64 kaže: Pogledaj post
Koje se metode koriste da bi se odlučilo koji bi roditelj bio bolji? Mislim, pred psihologom oba roditelja mogu pričati bajke kako su baš on/ona bolji izbor.
a kaj ja znam... mom ex-u nije ni padalo na pamet da bi se zamarao s djecom, tako da je taj dio priče bio jednostavan.
doduše, on ni sada nema puno kontakata s njima, ali to je drugi par čarapa (smrdljivih!)
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 16:46   #9
Evo još jednog primjera rada CZSS-a. Povezano je s aliteracijama na temu diskriminacije roditelja po spolnoj osnovi kao i o negiranju postojanja iste od učesnika na forumu....

......CZSS sudjeluje u postupku razvoda i jedan centar se dodjeljuje da napravi posredovanje, a drugi da napravi obradu te napravi misljenje s kim ce dijete zivjeti.

Situacija je slijedeca, majka napusta dijete i mene, odlazi iz zajednickog doma i posjecuje dijete kada joj se svidi (dijete 3 godine).
Sve funkcionira, vidjaju se, ona na prevaru uzima dijete na popodnevno druzenje jednog petka, odlazi u pon u CZSS i daje lazni iskaz da dijete zivi s njom. Ona tuzbom pokrece brakorazvod.
U medjuvremenu zadrzava dijete nekoliko tjedana bez susreta djeteta samonom no ipak se na pritisak svih smeksava i vraca dijete.
Saznajem da objavljuje fotografije golog djeteta na internetu, dopusta da raznorazni muskarci komentiraju. Opominjem ju da to makne, ona inzistira da nece i ostavlja. Prijavljujem je policiji i DORH. Ne znam u kojoj je fazi postupak ali mislim da se vode istrazne radnje.

Posto je prijetila da ce otpeljati dijete iz Hr, preko CZSS i na mene vrsila pritisak da joj dam putovnicu, svime ovime sto sam saznao oko objavljivanja fotografija na internetu, savjetovan sam i odlucujem da joj susrete omogucim uz moj nadzor u mom domu.

Ona to prihvaca i dolazi. Jedan takav susret dosla je s namjerom da izazove svadju i da u toj svadji odnese malu. Napala je mene, dijete bacila na pod (slomljena kljucna kost), zadrzana je u prekrsajnom pritvoru preko noci. Podignute su kaznene prijave za nanosenje tto i grubo zanemarivanje djeteta. Nedavno sam saslusan u istraznom postupku pri zupanijskom sudu.

Majke ni od korova skoro mjesec i pol dana, ni poziva ni posjeta, nista i onda stize intervencija kod CZSS za susrete.

CZSS koji vodi odlucivanje oko mjesta s kime ce dijete zivjeti vrsi nevjerovatan pritisak da omogucim susret majke i djeteta. Napominjem da su me pozvali telegramom, ne normalnom dostavom posiljke, ali ja se svejedno odazivam. Pristajem na susret, no uz nadzor centra i u prostorijama centra, zbog svega sto se desilo, strah me za dijete.

Dovodim dijete u prostor centra, maltene me pokusavaju otjerati da pustim dijete pod objasnjenjem "sto mislite da ce joj stogod napraviti". Dijete nakon susreta pocinje mucati. Sat i po vremena dijete je samo s majkom u prostoriji. Da ne spominjem da je dijete nagovorila da kada dodje kuci da baci bozicnu jelku u smece jer "mama ima bolju". Bezobrazluk.

Dijete zadnjih mjesec dana poboljeva (viroze, gripa...) i ne omogucujem daljnje susrete mada nema nista pismeno, ni poziva ni dogovora s nicije strane.

I onda...

Stize mi rjesenje centra s misljenjem kako:

1. nisam se odazvao psiholoskoj obradi (nisam bio ni pozvan nikakvim pozivom)
2. sabotiram susrete majke i djeteta (iako sam nacelno pobornik susreta, kazu, u praksi to ne provodim)
3. donose prijedlog, sterotipan, da je za dijete te dobi bolje da bude uz toplinu majke..

Inace, majka ne porice da je otisla i ostavila dijete meni, postoji medicinska dok koja govori o losim odnosima majke i djeteta (psiholog..), evidentirano je u czss da je nekoliko puta uzela dijete i cak vise tjedana u komadu onemogucavala bilo kakve susrete.

MOJE PITANJE:

1. Pa zar nitko ne primjecuje da se protiv majke vode kazneni postupci koji su svi od reda na stetu djeteta i da bi takvoj majci bilo primjereno da obnasa tu ulogu u punom smislu te rijeci?!
2. Zar "strucni tim" moze predloziti da dijete koje cijeli svoj zivot zivi u jednom okruzenju bude prebaceno na zivot na drugu adresu, bez obzira sto je tamo majka..i da je to dobro za psiholoski razvoj djeteta
3. Zar je moguce da oni konstatiraju da se ja ne odazivam na pozive iako nisu ni jedan poslali. Napominjem, oni kazu da se nisam odazvao ni ispricao nedolazak.A kazu da su mi poslali telegram. Pa boze moj, zar se takve stvari rjesavaju telegramom(kojeg isto tako nisam primio)!?!?

Kako dalje?
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 16:51   #10
A evo i jedinog mogućeg, pravnog puta koji je potpisniku savjetovan.....

Dakle,isključivo usmjerite svoju energiju na sudski postupak,jer je jedino on relevantan za konačnu odluku,a stavove i mišljenje CZSS pred sudom osporavajte na način kako sam prije iznio.

I onda uzmimo u obzir -sudsku praksu - i sudske odluke.....da li se borim protiv toga? Aposlutno DA. Da li sam zato ženomrzac i protiv emancipiranosti i ravnopravnosti ? Apsolutno, jasno i glasno, NE.

Pozdravson
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 17:01   #11
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
---------
Kako dalje?
ovo je prestrašno!!!
trebalo bi tužiti centar za socijalnu skrb!
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 17:06   #12
hmmm. U mojem slučaju
Ja odlazim nakon xy svađa, pokušaja mirnog razilaženja, prijetnji smrću tučnjava...zvala sam i sos telefon, i rodbinu- mništa mi nije bilo izvedivo a rodbine se nije htjela mješati.
Odlazimo u drugo mjesto, odmah se javljam Czss i policiji, i počinje tiranija.. traže me svi i posvuda,policija, odvjetnica( njegova), šalje mi czss na uvid svaki dan, novinari rade reportaže.
Odmah je sazvano prvo ročište na privremenoj mjeri i sutkinja predlaže da odmah dovedem djecu.Suprug se bacao po podu u suzama, naricao i vikao.
POlicija je podnijela prijavu za prijetnje i kad je bio pozvan na razgovor, on je priznao sve radnje, kao i da me "znao klepnuti".. Prijedlog za provođenje kaznenog progona je odbačen kao neutemeljen.U objašnjenju stoji kako me nije imao namjeru ustrašiti.
Dogovor opko susreta pada na svku drugu subotu, u prostorima Czss tu, gdje sam ja kojih 80 km od njega.
PO dva sata, uz nadzor socijalne radnice i zaštitara.
Dolazio je puna tri i pol mjeseca- nakon toga jednom. Sad je godina i po kako nije došao.Usprkos svemu, meni se i dalje određuje nadzor nad roditeljskom skrbi preko kojeg jedino mogu naplatiti nadzor nad susretima( centar od države) iako se isti ne održavaju.
Nikad nije nazvao, čak je na centru rekao kako će donijeti mobitel za djecu da ih može dobiti nesmetano( kao ja bi smetala)i nikad nije donio.
reportažu na tv-u su stoički poricali i on i njegova odvjetnica, da s time nemaju nikakve veze,. ada bi ista bila emitirana samo dva dana kasnije.
On ostaje živjeti u našoj kući, ja plačam kredit, gomila se dug.O uzdržavanju se uopće ne osjećam dužna više govoriti nakon svega.
Tužio me i za osporavanje očinstva i izgubio, tužiome za kuću, naravno dobio pola, a kredit još uvijek stoji u nerješenim predmetima.
Ne znam, polako gubim volju i nadu. Nemam pravomoćni razvodniti osjećaj da će uskoro biti takav.
Istom, ja sa novim partnerom imam dijete koje je činjenično rođeno- u braku s bivšim jer isti nije pravomoćno razveden. Dijete se piše na bivšeg supruga, ja i dijete tužimo oba jer drugačije ne može. Utvrdi se očinstvo i movo prezime, da bi juče, nakon gotovo godinu dana u poreznoj upravi vidjela opet staru priču- dijete još uvijek zavedeno na ex.
Da ne duljim, što bi za mene bilo ok?
Da nazove i pita kako su djeca, da ja, kad djeca pitaju mogu odvesti ih tati a on kad poželi doći vidjeti ih.
Ne, ne mora plačati uzdržavanje, neka im kupi jedan mjesec cipele drugi majice ili igračke. Neka plati vrtić il neka im kupi kakve slatkiše. Da mu mogu reći, dijete je bolesno, i da ga dijete može nazvati ireći-dobila sam pet!
Ne znam, umeni se još danas mješaju emocije i ja to ne skrivam, ponekad mi kipi u meni.
Neki dan smo radili obiteljsko stablo za vrtić, predškola- mama , napiše mene, tata, napiše mog sadašnjeg. Ja oipet, poko zna kojip uta, skupa s mojim partnerom objašnjavam tko je ko unašoj obitelji, ali malena kaže- pa no, al sve kaj bi tata trebao raditi radi Kiki- i napiše njega pod tatu. i kako da onda pravom ocu nešto ne zamjerim?
bez imalo savjesti je nastavio živjeti kao da ništa nije biloi, na grbači mene i naše djece.
__________________
svi na broju...03.05.Michelin

Zadnje uređivanje happymom5 : 05.02.2009. at 17:09. Reason: gram
happymom5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 17:11   #13
eh da.. što se tiče rada centra.Onii dalje nastoje da sud donese odlukuda dijecamogu ići ocuna vikende iako isti živi nezaposlen, bez grijanja u kući i ponaša se kao i dosad. I mene uvjeravaju da sam ja krivo precipirala situaciju.. wtf? jesam li?
__________________
svi na broju...03.05.Michelin
happymom5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 17:20   #14
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
ovo je prestrašno!!!
trebalo bi tužiti centar za socijalnu skrb!
KOME??????????

Evo ti iskustva dole i happymom. KOME??????

Ministarstvo obitelji i socijalne skrbi ne sluša, pravobraniteljica ne može ništa, nadzor - 0 bodova. KOME???????
Sudu? Dok tvoje dijete vene a ti moraš dokazivati -nitko ti ne vjeruje. A

PS. Da ne bi digla glas i postala "nasilnik" po protokolu?

E moja darling Simple......
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 17:37   #15
Tako je .. ja sam bila prozvana za ometanje suradnje kad sam u dopisu pravoibraniteljic navela kako se isplačuje naknada za susrete a nitko ne mari što se isti ne održavaju...
BIla sam prozvana na sudu jer sam zatražila stanku za dojenje 2 tjedna starog djeteta, nakon 2 i pol sata u sudnici...
Bila sam pohvaljena kad sam centar spomenula u jednom dopisu u pozitivnom smislu.. brzo sam shvatila kako sam se prevarila.
Na žuaonijskom sudu me grubo otkantaju, samo što ne ispsuju jer pitam u kojoj je fazi predmet... ipak sam ja poslala sve na ministarstvo pravosuđa...pa su se morali pravdati... a nisam to smijela, ma otklud mi pravo?
Kosorica je poslala hitan dopis u centar kad sam opisala situaciju u kojoj sam se napla -ovrha nd porodiljnim, bez drugih primanja-a sud ne smatra predmet hitnim.. centar ne želi ni pozvati oca a kamoli da pokušaju pomoći.Da, poslala je odgovor, ali oni su mi ponudili jednokratnu pomoć i flaster da više zašutim... koliko se sjećam bila je zatražila hitan odgovor od njih u centru, i obećala me obavijestiti-prošlo je 7 mjeseci... nema ničega.
Nakon tog dopisa, mailom me obvaijestiop czss da je moj ex predložio novi način viđanja i da im se hitno obratim.
Cijeli vikend nisam spavala.. da bi mi u ponedjeljak rekli , da on traži djecu na dva tjedna. Kad sam pitala gdje , kako i kada- nije im ase javljao na telefon. Njima je to normalno, oni se ne bune.A mene je na sudu pitala socijalka-što ako ne preživite 4.carski rez? 2 mjeseca pred porod...
PItala me i zašto djeca ne idu u školu? moj odgovor? pa u hrvatskoj djeca predškolske dobi -ne idu u školu!
ne radi nitko svoj posao.. samo preživljavaju pisanjem trenutnih ideja na papir. i onda, kako te dopadne... Samo ne dao Bog da teta koja piše mišljenje iza sebe ima loš dan ...
__________________
svi na broju...03.05.Michelin
happymom5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 11:45   #16
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Evo još jednog primjera rada CZSS-a. Povezano je s aliteracijama na temu diskriminacije roditelja po spolnoj osnovi kao i o negiranju postojanja iste od učesnika na forumu....

......CZSS sudjeluje u postupku razvoda i jedan centar se dodjeljuje da napravi posredovanje, a drugi da napravi obradu te napravi misljenje s kim ce dijete zivjeti.

Situacija je slijedeca, majka napusta dijete i mene, odlazi iz zajednickog doma i posjecuje dijete kada joj se svidi (dijete 3 godine).
............
ovaj slučaj mi nikako ne izlazi iz glave.... imaš li kakvu informaciju je li se što riješilo?
inače se napada roditelje čim zaviču na dijete, a ova luđakinja zlostavlja dijete doslovno na sve moguće načine i nikome niš'?!?!
i kakvi susreti, zaboga?! ženu treba strpati u zatvor, oduzeti joj roditeljsko pravo i zabraniti da se uopće približi djetetu kojemu je već do sada toliko zla nanijela. zar kravetina treba ubiti dijete pa da netko reagira?
može li se tu išta učiniti? dječja pravobraniteljica, poliklinika za zaštitu djece, itko, išta.......?! je li netko uopće pomogao tom djetetu i tome ocu, je li netko u tim fucking centrima za soc skrb bar ljudski s njima porazgovarao? može li se ipak taj centar tužiti? dati ga u medije? bilo što?
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 13:33   #17
zodax jel se smije znati koji je CZSS tebi posredovao ,nebi volio naiči na takve ljude,ja sam pred rastavom i čekam poziv od centra

što ako dijete nakon odluke suda pripadne majci,a želi biti i trži tatu da bude snjim,jel se tu da šta napravit,dijete ima pet godina i više je samnom nego sa njom.

Zadnje uređivanje KoiMiki : 07.02.2009. at 13:41.
KoiMiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 19:08   #18
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
ovaj slučaj mi nikako ne izlazi iz glave.... imaš li kakvu informaciju je li se što riješilo?
inače se napada roditelje čim zaviču na dijete, a ova luđakinja zlostavlja dijete doslovno na sve moguće načine i nikome niš'?!?!
i kakvi susreti, zaboga?! ženu treba strpati u zatvor, oduzeti joj roditeljsko pravo i zabraniti da se uopće približi djetetu kojemu je već do sada toliko zla nanijela. zar kravetina treba ubiti dijete pa da netko reagira?
može li se tu išta učiniti? dječja pravobraniteljica, poliklinika za zaštitu djece, itko, išta.......?! je li netko uopće pomogao tom djetetu i tome ocu, je li netko u tim fucking centrima za soc skrb bar ljudski s njima porazgovarao? može li se ipak taj centar tužiti? dati ga u medije? bilo što?
Možeš nam se pridružiti u radu u jednoj od udruga. I pokušati savetovati ljude kad ti se obrate s problemima. Upozoravati, pisati, slušati......i nadati se da ćeš bar malo pomoći roditečjima i djeci sa institucijama.
Kome ćeš ih tužiti? Ministartvu? Napravi se nadzor i pojeo vuk magare. Nemaju protokola a i ne žele ih napraviti jer bi se onda znalo šta je pop a šta je bob. Jasna pravila, a ne. Koliko ja znam, nije...ali obavještavati ću i ovdje ako bude trebalo.

Quote:
KoiMiki kaže: Pogledaj post
zodax jel se smije znati koji je CZSS tebi posredovao ,nebi volio naiči na takve ljude,ja sam pred rastavom i čekam poziv od centra

što ako dijete nakon odluke suda pripadne majci,a želi biti i trži tatu da bude snjim,jel se tu da šta napravit,dijete ima pet godina i više je samnom nego sa njom.
Moj je bio CZSS Labin. Možeš se pokušati boriti. To je sve što možeš.

Pozdravson
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 16:25   #19
Čitam ovo, i nekako mi je prestaršno ovi susreti u centru czss. Mislim da je to maltretiranje djece i maksimalna sebičnost obaju roditelja. Kad bi meni netko odredio takvu mjeru, ja bih zbog dobrobiti djeteta odbio nalaženja u centru pod nadzorom, makar ga nevidio nikada.
U mom slučaju, iako moja ex(još nepravomoćno)/ majka zapušta djecu, ne radi, otišla je k svojim roditeljima i odvela djecu, nekako mislim da nema šanse da ih dobijem, iako sam uvijek bio brižan i skrbio i za nju i za djecu i sve pokušao da budemo "happy family" i to preko 5 godina, na sudu nemam kaj dokazivati jer nemam nikakve prijavljene slučajeve od bolnice, policije ili czss-a, a nisam htio niti dovoditi do toga - iako sam možda trebao. No...takav je život.
A sad me ona još ucjenjuje da mi neće davati djecu ako joj ne budem plaćao mjesečno koliko ona hoće, a traži puno jer ne želi ići raditi, dok ud ne donese rješenje, a jednostavno želim izbjeći nekakve hitne i privremene mjere od czss-a ako ona prijetnje pretvori u stvarnost(kad odbijem i dalje toliko plaćati), a što bi mi se moglo još i obiti o glavu jer bu ispalo da nisam onda djecu viđao odnosno napustio.
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 18:58   #20
Quote:
Crodra kaže: Pogledaj post
.
To je ono što Vam nameću. Ako Vam je uistinu stalo do djece bez obzira na poslijedice koje ćete imati, borite se čovječe. Evo jedan moj kolega je nakon 5-tog odvjetnika našao jednog s kojim je zadovoljan. A suprotna strana kao pravnog zastupnika ima gđu.bivšu pravobraniteljicu ( gđa.Vrsaljko). Neću vam ni govoriti o opstrukciji suda i sutkinje kao i o pritiscima.....

Za sve roditelje koji imaju problema s viđanjem, ucjenjivanjem djecom i sl. dajem link eminentnog stručnjaka kao i metode kojima se možete suprotstaviti istima.

Link je : stručni članak Ometanje susreta djeteta i roditelja u razvodu koji je napisao Ira Daniel Turkat, PhD:

http://www.udruga-dijete-razvod.hr/d...-u-razvodu.pdf

Ukoliko ste u procesu razvoda predlažem da pogledate slijedeće i isto date vašem partneru ( od kojega se rastajete ).

Vodič za roditelje u razvodu:

http://www.udruga-dijete-razvod.hr/d...ETE_web_08.pdf


I zapamtite, ne napuštajte djecu. Mi se moramo boriti da im jednoga dana ne bude kao nama. Mi smo ih stvorili i nemamo ih pravo napuštati.

Pozdravson
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:45.