Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2014., 12:37   #161
Quote:
The Ambadassor kaže: Pogledaj post
Za to si ga komotno mogla prijavit. Ne znam pod šta spada ali prilično sam siguran da krši bar neko pravilo.

Šta on ima se tako ponašat i nametat ti nešto šta nisi dužna htjet, uostalom šta je isključivo privatne prirode, i zbog toga te diskriminirat na poslu?

Ne dopuštaj si to. Nisi dužna da ti se netko sviđa nit si im dužna na postavljeno pitanje prodavat laži. Jel pitao? Je. Jesi mu rekla? Jesi.

To su bolesni ljudi koji su zaljubljeni u sebe i ne mogu primit "ne", jer su u svojoj glavi tako savršeni da kako se netko usuđuje... Al to nije tvoj problem.
Ali bio je moj problem kad nisam dobila daljnje poslove, razumiješ? Mogla sam si ja 1000 puta misliti da to nije fer, i da on to nije imao pravo raditi i da je serator, i mislila sam si, ali svejedno je ostalo na tome da mi je čovjek uskratio daljnje poslove. Zašto? Zato jer mu je ego bio povrijeđen i bio je u situaciji da može. A da sam bila taktičnija, to se možda ne bi dogodilo.

I kome da ga prijavim? To je bila neka vrsta poslovnog partnerstva, gdje je on imao legitimno pravo davati poslove kome hoće.

Quote:
Hm... Štetu od par godina? Ne razumijem.

Ako netko ima slab karakter i nikakvo samopouzdanje, svaka sitnica će ga razjebat... Da nije bilo to, bilo bi nešto drugo, ako to misliš. Ljudi koji ovise o nečijem mišljenju su slabići.
Svi mi ovisimo o nečijem mišljenju. Nije nužno da ima nikakvo samopouzdanje, možda je samo više introspektivna osoba, koja tuđi grubi direktni odgovor shvati kao poziv za preispitivanje sebe...da, greška, ali i dovoljan razlog da ne smatram to "ne sviđaš mi se" najboljim pristupom.

Kažem ti, ljudi nisu tako jaki kakvima ih smatraš.

Quote:
Mislim ne znam... Složit ćemo se da se ne slažemo, ne mogu to pojmit nikako. Da, teško je bit odbijen, ali višegodišnje poslijedice? Zvuči smiješno. Osim toga, nemam ništa protiv ovog "nisi moj tip" - zapravo je to jednako iskreno a možda manje "ružno". Sasvim ok.
Ajde bar da smo se negdje složili
Nisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 12:41   #162
Quote:
Tupkovic kaže: Pogledaj post
Napisala je da se radilo o poslovnom odnosu, i da je poslove poslije dobio netko drugi. Meni to nema veze s kolegom s posla i šefom.

U poslovnom odnosu ima puno flerta, i tu moraš biti snalažljiv, pažljiv, ali, nikako grub, što je dotična i shvatila, na žalost na krivi način.

Da u ovom tvom slučaju bi bio mobing.
Da, nije bio kolega ni šef nego poslovni odnos na ugovor o djelu, konkretno. Dakle, nikakve obaveze s njegove strane da mi dalje daje poslove.
Nisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 13:25   #163
Nemam vremena je po meni poprilicno jasno-nemam vremena za tebe.
Moze se jos primjeniti i na "Nisam trenutno za vezu"-nisam za vezu s tobom itd...

Sto se tice odbijanja na poslu, jako zeznuto, mozes ti ne znam kako u rukavicama ali ako je s druge strane kompleksas, nema tog objasnjenja koje ce od njega napraviti normalnu osobu.
Bolje napraviti distancu i ne otvarati uopce prilike za tako neke "upite", a ako vec dode do toga, diskretno dati do znanja da imas vec nekoga ali da to ne dajes na sve zvona (iako se to kad tad sazna, a niti to garantira da ce covjek to podnijeti na normalan nacin, barem ublazava situaciju i daje na vremenu)
personaforumska is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 15:24   #164
Quote:
The Ambadassor kaže: Pogledaj post
Ma i ja sam protiv nekih objašnjenja inače, iako nebi bilo loše čut tuđe mišljenje. Možda ti da neki koristan savjet, or something. Ne znam, ja bi pitao iz znatiželje, kad bi znao da toj osobi nije neugodno reć zašto joj se ne sviđam.

Ali dovoljno čisto da kaže ono šta misli i da mi do znanja na čemu sam, a ne ovaj "nemam vremena" bullshit. Sorry, za mene "nemam vremena" i dalje znači "nemam vremena".
a gle, da smo na kavi i da ti ja velim da se jednostavno ne vidim s tobom u vezi dal bi ti trebalo još neko dodatno objašnjenje?

Quote:
Rain kaže: Pogledaj post
Pa zavisi koliko si se duboko ukopala prije toga....ak je bila one night stand ševa...ok nisi dužna davati nikakva objašnjenja ali ako si se zarekla i u dobru i u zlu i ak ti je trbuh do zuba onda bogmeč nemreš reći doviđenja samo tako
govorimo o prvom susretu poslije kojeg postoji mogućnost veze, a ne o ONS-u
ili braku, to je ipak druga priča
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 15:27   #165
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
a gle, da smo na kavi i da ti ja velim da se jednostavno ne vidim s tobom u vezi dal bi ti trebalo još neko dodatno objašnjenje?
Ne, iako nebi bilo loše znat zašto, odnosno... Šta ti je smetalo/nije valjalo, whatever. Ja sam od onih koji rađe nauče nešto iz grešaka, naravno ako se ne radi o nečemu subjektivnom i nečem šta me definira, to ne mijenjam za nikog anyway. Ali svejedno je ta informacija dobrodošla, znatiželjan sam.

Daleko od toga da je nužna. Ono šta je bitno je da "se ne vidiš samnom u vezi".
__________________
We must do whatever it takes to justify what we've already done.
The Ambadassor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 15:46   #166
Quote:
The Ambadassor kaže: Pogledaj post
Ne, iako nebi bilo loše znat zašto, odnosno... Šta ti je smetalo/nije valjalo, whatever. Ja sam od onih koji rađe nauče nešto iz grešaka, naravno ako se ne radi o nečemu subjektivnom i nečem šta me definira, to ne mijenjam za nikog anyway. Ali svejedno je ta informacija dobrodošla, znatiželjan sam.

Daleko od toga da je nužna. Ono šta je bitno je da "se ne vidiš samnom u vezi".
na greškama se uči, veliš

dobro je dok ti još mogu reći gle, smeta me kaj pljuješ, psuješ, glupiraš se bez veze i sl.
a kaj da ti velim ak recimo skužim kroz razgovor da se držiš nekih svojih stavova koji mene direktno vrijeđaju i da ne popuštaš?
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 16:02   #167
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
dobro je dok ti još mogu reći gle, smeta me kaj pljuješ, psuješ, glupiraš se bez veze i sl.
"Još"? Misliš, poslije ne možeš?

Šta ja znam, ovisi od situacije do situacije kojih stvari se netko voljan odreć a kojih nije. Ali zato se o tome razgovara, ne šuti se i trpi pa poslije iskaljava zbog sitnica jer ti prekipi...

Meni je u svakom slučaju bitno da mi se sve kaže, ako me netko zanima.

Quote:
a kaj da ti velim ak recimo skužim kroz razgovor da se držiš nekih svojih stavova koji mene direktno vrijeđaju i da ne popuštaš?
Onda znači da nebi bili jedno za drugo, kompatibilnost stavova je bitna, simple as that.
__________________
We must do whatever it takes to justify what we've already done.
The Ambadassor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 17:10   #168
Quote:
The Ambadassor kaže: Pogledaj post
Ne, iako nebi bilo loše znat zašto, odnosno... Šta ti je smetalo/nije valjalo, whatever. Ja sam od onih koji rađe nauče nešto iz grešaka, naravno ako se ne radi o nečemu subjektivnom i nečem šta me definira, to ne mijenjam za nikog anyway. Ali svejedno je ta informacija dobrodošla, znatiželjan sam.

Daleko od toga da je nužna. Ono šta je bitno je da "se ne vidiš samnom u vezi".
Nemam konkretan razlog, jednostavno nema kemije... Želiš to čuti?
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 18:16   #169
Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
Nemam konkretan razlog, jednostavno nema kemije... Želiš to čuti?
Kemija spada pod "subjektivno", odnosno, kompatibilnost... Teško da mogu naučit nešto iz toga.

Ali svejedno - why not? Da, želim.
__________________
We must do whatever it takes to justify what we've already done.
The Ambadassor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 02:45   #170
Slučajno sam naletjela na ovu temu i odmah sam se sjetila jednog dečka s kojim sam prije par godina mutila. Zanima me kako biste vi dešifrirali ovo ponašanje. Uglavnom upoznali smo se preko zajedničkog frenda. Taj dečko je je igrao toplo-hladno npr. ja mu se javim on se uvijek izvlači na posao, onda mu ja drsko odgovorim i odje*** ga (pomno sastavim poruku kojom ga sasiječem da ga skroz ogadim) na koju on odšuti i onda se ne čujemo jedno vrijeme (nekih mjesec-mjesec ipol). Ja ga prekrižim sve poruke izbrišem, nakon čega mi se on javi da se vidimo, a ja budala nasjednem i nađem se s njim. Opet kad mi zafali ja se njemu odlučim javiti on se opet izvuče na posao. Da ste mu čuli spiku od toga da sam prelijepa do toga da sam jedna od pametnijih cura koje zna, ali kad ima priliku biti sa mnom on izbjegava. Nismo nikad bili u vezi, nego smo se barili, ja sam taj kontakt prekinula tako što sam promijenila broj. Dešifrirajte mi taj um jer do dana danas mi je ostao misterija. I pitanje za dečke, ako vas cura na neki način otkači preko poruke ali baš ružno, zašto nemate potrebu uzvratiti? Pa ja bih poludjela da odšutim na takvo nešto.
jumelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 02:58   #171
Egotriper. Svidas mu se ali ne "za ozbac"

Rado bi se oznojio s tobom s vremena na vrijeme ali ima vas vise takvih, najvjerojatnije i jednu posebnu, nedodirljivu. Isfrustriran prosloscu, vjerojatno ima neke komplekse pa se izvlaci na posao, lagano te drzi na vatri a i kao ima karijeru, veliki poslovnjak pa kao usput da ostavi dojam.

Samo da rjesimo enigmu, nitko, ali nitko nije toliko zauzet da nema vremena za poruku,kavu, veceru. Nitko. Znam puno ljudi; od baustelaca, prodavacica, konobarica do direktora, vlasnika firmi, doktora medicine, doktora znanosti... Svi imaju barem sat vremena u danu za posvetiti nekome. Ako zele naravno.

Otkaci to, samo ces se navuci svraba a nikad kruha od toga.
personaforumska is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 03:32   #172
Quote:
personaforumska kaže: Pogledaj post
Egotriper. Svidas mu se ali ne "za ozbac"

Rado bi se oznojio s tobom s vremena na vrijeme ali ima vas vise takvih, najvjerojatnije i jednu posebnu, nedodirljivu. Isfrustriran prosloscu, vjerojatno ima neke komplekse pa se izvlaci na posao, lagano te drzi na vatri a i kao ima karijeru, veliki poslovnjak pa kao usput da ostavi dojam.

Samo da rjesimo enigmu, nitko, ali nitko nije toliko zauzet da nema vremena za poruku,kavu, veceru. Nitko. Znam puno ljudi; od baustelaca, prodavacica, konobarica do direktora, vlasnika firmi, doktora medicine, doktora znanosti... Svi imaju barem sat vremena u danu za posvetiti nekome. Ako zele naravno.

Otkaci to, samo ces se navuci svraba a nikad kruha od toga.

To je stara priča koje sam se prisjetila. Prekinula sam s njim kontakt tako što sam promijenila broj. Slažem se da čovjek uvijek nađe vremena ako mu se netko sviđa.
jumelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 04:39   #173
Quote:
jumelle kaže: Pogledaj post
Slučajno sam naletjela na ovu temu i odmah sam se sjetila jednog dečka s kojim sam prije par godina mutila. Zanima me kako biste vi dešifrirali ovo ponašanje. Uglavnom upoznali smo se preko zajedničkog frenda. Taj dečko je je igrao toplo-hladno npr. ja mu se javim on se uvijek izvlači na posao,
To nije toplo-hladno nego nezainteresiranost.

Da je igrao toplo-hladno, ti bi pobudalila za njim, zavrsila u vezi i sad bi pisala po ŽUD-u.

Quote:
jumelle kaže: Pogledaj post
I pitanje za dečke, ako vas cura na neki način otkači preko poruke ali baš ružno, zašto nemate potrebu uzvratiti? Pa ja bih poludjela da odšutim na takvo nešto.
A sto bi postigli sa time?
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 11:58   #174
Quote:
personaforumska kaže: Pogledaj post
Egotriper. Svidas mu se ali ne "za ozbac"
Il se pali samo na odjeb Ima i takvih, koji trče za tobom samo kad ti nisi zainteresirana...
Nisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 12:01   #175
Quote:
Nisha kaže: Pogledaj post
Il se pali samo na odjeb Ima i takvih, koji trče za tobom samo kad ti nisi zainteresirana...
Ma to nam je prirodni instinkt, al treba mu reć da ne sere ...

Ima i slična pojava, bar meni... Više mi je napeta cura kad je (oskudno) odjevena nego gola.

Postoji teorija tipa "ono čemu znaš kraj, time se ne baviš, a ono šta je nerješeno je misteriozno i proždire te". Something along the lines.

Ali to je pomalo bolesno... Nikad na zelenu granu... Nije li to mazohistički?
__________________
We must do whatever it takes to justify what we've already done.
The Ambadassor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 14:18   #176
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
To nije toplo-hladno nego nezainteresiranost.



A sto bi postigli sa time?

To toplo-hladno sam rekla jer se on meni javi nakon što ga otresem drsko. Iskreno da meni netko tako pošalje poruku prekrižila bih tu osobu istog trena ali ne, on se odluči javiti nakon mjesec ipo i to je trajalo sve dok ja nisam kupila novi broj. Jer kad sam nezainteresirana ja se toj osobi ne javljam i blokiram njezin broj ili joj jasno i glasno to kažem. Inače nisam tip koji glumata i uvija u celofan nego je kod mene drito u čelo. I ne peče me savjest nakon toga, mislim da bi me pekla kada bih liku dala lažnu nadu i kada bi on gubio vrijeme.

Pa ja bih uzvratila čisto da zna s kim ima posla i ako bih se ja osjećala loše nakon te poruke htjela bih i da se i on osjeća tako nakon moje poruke. Jer nitko nije Bogom dan. U protivnom stječem dojam da se radi o dečku koji će tako reagirati na svaki problem koji mu se nađe na životnom putu. Lakše se povući u mišju rupu nego stvari istjerati na čistac. I te sitne stvarčice odaju karakter osobe, tu se vidi koliko je spremna braniti sebe i svoje stavove. Evo od toga je prošlo dosta godina i kade sjetim tog dečka je pred očima imam kukavicu.
jumelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 14:48   #177
Quote:
The Ambadassor kaže: Pogledaj post
Ma to nam je prirodni instinkt, al treba mu reć da ne sere ...

Ima i slična pojava, bar meni... Više mi je napeta cura kad je (oskudno) odjevena nego gola.

Postoji teorija tipa "ono čemu znaš kraj, time se ne baviš, a ono šta je nerješeno je misteriozno i proždire te". Something along the lines.

Ali to je pomalo bolesno... Nikad na zelenu granu... Nije li to mazohistički?
Da, znam sve te mehanizme. I da, bolesno je i mazohistički i nezrelo, rekla bih...a znate to i vi...al vam to svejdno neće pomoći da tak i dalje ne funkcionirate, jel?
Nisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 15:19   #178
Quote:
The Ambadassor kaže: Pogledaj post
Postoji teorija tipa "ono čemu znaš kraj, time se ne baviš, a ono šta je nerješeno je misteriozno i proždire te". Something along the lines.

Ali to je pomalo bolesno... Nikad na zelenu granu... Nije li to mazohistički?
A zamisli svijet u kojem se sve zna, sva rješenja, svi krajevi?
NewOrder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 16:46   #179
Quote:
jumelle kaže: Pogledaj post
Jer kad sam nezainteresirana ja se toj osobi ne javljam i blokiram njezin broj ili joj jasno i glasno to kažem.
Osim ako si nezainteresiran za nesto ozbiljno, ali si ostavljas mogucnost povremene zabave.

Quote:
jumelle kaže: Pogledaj post
Pa ja bih uzvratila čisto da zna s kim ima posla i ako bih se ja osjećala loše nakon te poruke htjela bih i da se i on osjeća tako nakon moje poruke. Jer nitko nije Bogom dan.
Zna na cemu je, odjebala si ga.

Isto tako je moguce da ako te netko ne zanima, ne zelis gubiti vrijeme na nepotrebne rasprave.

Quote:
jumelle kaže: Pogledaj post
I te sitne stvarčice odaju karakter osobe, tu se vidi koliko je spremna braniti sebe i svoje stavove. Evo od toga je prošlo dosta godina i kade sjetim tog dečka je pred očima imam kukavicu.
Tak je. A iz ovog tvog napisanog se stjece dojam da si agresivna osoba i trazis agresivne osobe.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 17:02   #180
Quote:
Nisha kaže: Pogledaj post
Da, znam sve te mehanizme. I da, bolesno je i mazohistički i nezrelo, rekla bih...a znate to i vi...al vam to svejdno neće pomoći da tak i dalje ne funkcionirate, jel?
Tako je

That's how we're hardwired.

Quote:
NewOrder kaže: Pogledaj post
A zamisli svijet u kojem se sve zna, sva rješenja, svi krajevi?
To nije bila poanta, ali bar bitne stvari je lijepo "saznat". Tipa sviđam joj se ili ne. Inače je ok držat neke stvari za sebe, odavat taj nekakav dojam misterioznosti i sve, al ono, za bitne stvari nemam beskonačno vremena, bar po pitanju toga da si opravdam da ne gubim vrijeme. To bi trebalo bit poznato ASAP.

Daleko od toga da ne volim malo flertanja i "zavlačenja" na zavodljiv način. Kraj se nazire, al se ne vidi, i svejedno je gušt, tu je kombinacija best of both. Kao striptease
__________________
We must do whatever it takes to justify what we've already done.
The Ambadassor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:15.