Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2014., 17:04   #3741
Pa sve ti piše, grkljan El Greco je reko. Ti mislila zeko reko valjda.
__________________
Ako je znanje moć, bar znam zašto sam nemoćan.
fooreest is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 00:11   #3742
Quote:
NeverMoore kaže: Pogledaj post
čiji je ovo citat? Zna netko?

Hvala
Quote:
fooreest kaže: Pogledaj post
Pa sve ti piše, grkljan El Greco je reko. Ti mislila zeko reko valjda.


Inače, prijatelj koji ga je to pitao i koji je tu poznatu El Grecovu izjavu zapisao je ni manje ni više nego naš čovjek. Julije Klović (iliti Giulio Clovio - Croata) - slikar i minijaturist, zvan i "Michelangelo minijature". On je bio svojevrsni El Grecov sponzor u prvim mjesecima njegovog boravka u Rimu.
__________________
to embody/
/soy este/
EcStAsY//X
16 shells is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 22:34   #3743
Quote:
fooreest kaže: Pogledaj post
Pa sve ti piše, grkljan El Greco je reko. Ti mislila zeko reko valjda.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=1I9IUVt1CFg
Rafa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 06:58   #3744
"Mogu biti sjebana koliko hoću, čini se, pod uvjetom da obavim svoje poslove."

"Što sve ne bih bila spremna učiniti da postanem Alice koja prolazi kroz ogledalo, da uzmem jednu od onih pilula od kojih se smanjite, tako smanjite. Što sve ne bih bila spremna učiniti da me bude manje."

"Znate da ste potpuno poludjeli onda kad vam pitanje šampona dosegne filozofske visine"

"Ali depresija mi je pružila više od mračnog ispitivanja svoje unutrašnjosti. Dala mi je humor. Dala mi je foru u stilu koji-sam-ja-razjebani-slučaj kako bih se mogla njome dalje poigravati kad je najgore prošlo."

"Netko bi mogao ući u ovu sobu i objaviti kako ti je život zahvatio požar, čujem Paula Simona kako pjeva u nekoj tamo pjesmi negdje u životu koji se činio tako daleko."

"I posve začudo, samo nekoliko minuta nakon što sam progutala Mellaril moje su suze i moji osjećaji sasvim jenjali. Tek tako. Poput čarolije. Mirna sam, bezbrižna, ravnodušna. Sjedim na krevetu i zurim u zid i osjećam se sretno i uživam u promatranju zida, u njegovoj ružičastoj boji, i bijeloj boji. Ružičasto i bijelo, ako mene pitate, nikada prije nisu izgledali baš toliko ružičasto i bijelo."

"Nije to ni tako neobično. Već stoljećima se pojedinci sa psihičkim smetnjama i darom za samoočuvanje vežu za ljude koji uživaju u njihovoj boli, znajući kako im je to najbolja prilika da pronađu ljubav i skrb. Hoću reći, tko je drugi osim voajera bijede mogao izdržati uz mene dok sam bila u stanju najdublje depresije."

"Između. To je izraz koji je previše podcijenjen. Kakav je to divan dan, kakav trenutak čiste pobjede, kad sam otkrila da postoji i sve ono između."

Elizabeth Wurtzel, Prozac Nation
__________________
i ne želim niti jedan suvišan podatak...
Mmps is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 12:03   #3745
"A negde, kao i taj snop sjaja sto je stajao u vrhu vocnjaka, iznad varosi, sa zvezdanim nebesima za sobom, u tami krovova sto su u dubini bila puna golubova i lasta, mora da ima neceg nebesnog i za njega..."
Andreas Sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 19:57   #3746
"U životu postoji jedna vrijednost koja često drugima ostaje skrivena, ali je čovjek osjeća duboko u svojoj duši: to je vjernost ili nevjernost onome što osjećamo da je naša sudbina ili vokacija koju treba da ispunimo.
Sudbina, kao uostalom sve što je ljudsko, ne ispoljava se apstraktno već se oživotvoruje u nekoj okolnosti, na nekom malenom mjestu, na nekom voljenom licu, u rodjenju nekog siromaška na periferiji neke imperije.
Ni ljubav, ni istinski susreti, pa čak ni duboka razmimoilaženja, nisu plod slučajnosti, već su nam na tajanstven način predodredjeni. Koliko sam se samo puta u životu začudio što u tolikom mnštvu ljudi na svijetu nailazimo na one koji, na izvjestan način, vuku konce naše sudbine, kao da pripadamo istovjetnoj tajnoj organizaciji, ili poglavljima jedne iste knjige! Nikad nisam saznao da li ih prepoznajemo zato što smo već tragali za njima, ili smo tragali za njima zato što su već bili nadomak naše sudbine. Sudbina se ispoljava putem znakova i nagovjestaja, koji nam se isprva učine beznačajni, a za koje tek kasnije uvidimo da su bili od presudnog značaja. Tako se dešava da u životu često povjerujemo da smo izgubljeni, dok u stvari uvijek idemo ka odredjenom cilju, ponekad vodjeni našom najočiglednijom, ali u drugim prilikama, možda i bitnijim za naš život, nekom snažnom i nepokolebljivom voljom i nama samima neznanom, u susret mjestima, osobama ili stvarima koje, na ovaj ili onaj način, jesu, ili su bile, ili će da budu, od odlučujuće važnosti za našu sudbinu, voljom koja ide u prilog našim prividnim htjenjima ili ih osujećuje, pomaže ili odmaže našim težnjama i često, što nas još više začudjuje, vremenom dokazuje da je budnija od naše svjesne volje."

Ernesto Sabato - Otpor
__________________
I'd love to have the whole place swimming in roses.
OnlyIKnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 17:23   #3747
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
"Najgorkije suze prolivene nad grobovima su one zbog neizgovorenih riječi i neučinjenih djela."

Harriet Beecher - Stowe
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=1I9IUVt1CFg
Rafa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 21:16   #3748
"Ne bojim se ljubavi. Bojim se rizika. I zavisnosti. I mogućeg bola...
Uvijek si jednom nogom u bjekstvu, uvijek polovinom sebe u ljubavi. Drugu ostavljam u pripravnosti da izvuče luđaka. Ali ta moja necinična polovina mnogo te voli.Toliko da me prevari cijelog..." - Meša Selimović

"Podjednako dalek od svake banalnosti i od svake ekscentričnosti." - Thomas Mann

"There are only two days in the year that nothing can be done. One is called yesterday and the other is called tomorrow." - Dalai Lama

Zadnje uređivanje NotSoSure : 06.08.2014. at 21:45.
NotSoSure is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 19:35   #3749
https://www.facebook.com/pages/Secre...8645352?ref=hl
themalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 21:24   #3750
Dolaze li možda histrioni?

Siđe s prijestolja i donese mi mirisnu
Jutarnju kavu. Hvala, kraljice. Kojim ćemo
Dijelom svijeta danas vladati? Hoćemo li
Možda u lov? Znam, i tebi je odurno ubijanje.
U prosinačkom neredu neba
I zrak je prljav, cijede se iz njega
Smole, grad se sve više sužava,
Mogu ti šapnuti preko trga, ti me razumiješ
Ali su riječi vlažne i tko da ih stavi na grudi?
Čuješ li kako se ne čuju vrapci?


(S.Mihalić)
__________________
Go ahead, destroy Armenia. See if you can do it. Send them into the desert without bread or water. Burn their homes and churches. Then see if they will not laugh, sing, and pray again. For when two of them meet anywhere in the world, see if they will not create a New Armenia.
malavida19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 23:38   #3751
"Čovjek često sretne svoju sudbinu na putu kojim je izbjegavao poći."

"Ispredi iz svoje aorte pozlacen konac trajanja i zasij napukla mjesta iz kojih drhte cudjenja."


"Iskustvo je dete misli, a misao dete akcije. Ne možemo ljude učiti iz knjiga."



"To je tvoje upravo blaženstvo!
I pantere i orla blaženstvo!
Pjesnika i lude sve blaženstvo!"

"Što sam prognan od istine svake.Ostao sam luda tek!Tek pjesnik!"

"Pustinja raste,teško onom tko pustinje skriva."

"Istina je ružna.Mi imamo umjetnost da ne bi propali od istine."



....
__________________
. .. ~ Nada je san budnih ~ ... . ~My soul is where the rivers flows frozen~ .
BetweenWorlds is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 20:36   #3752
Ljudi su tople, tvrdoglave, sebeljubive životinje! Ljudi uglavnom žive u vonju svog vlastitog isparivanja, i dok uživaju u svom vlastitom gnjiležu, sve, što je od bližnjega gnjilo, to im smrdi.”

Čovječe, sjeti se da si ravan onome pred kim se ponizuješ, i ne ponizuj se! Hodaj uspravno, ne plači pred tuđim vratima, jer iza tih vrata za tebe nema nikoga, pljusni i pljuni, ali se ne ponizu

- voljeni Krleža
__________________
And peace all around may be your fortune.
Ostat ćemo sami ti i ja u svijetu kome rod i ne treba
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 20:48   #3753
Quote:
vera24 kaže: Pogledaj post
Čovječe, sjeti se da si ravan onome pred kim se ponizuješ, i ne ponizuj se! Hodaj uspravno, ne plači pred tuđim vratima, jer iza tih vrata za tebe nema nikoga, pljusni i pljuni, ali se ne ponizu

- voljeni Krleža
Često se sjetim ovoga...
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 23:29   #3754
Quote:
vera24 kaže: Pogledaj post
Ljudi su tople, tvrdoglave, sebeljubive životinje! Ljudi uglavnom žive u vonju svog vlastitog isparivanja, i dok uživaju u svom vlastitom gnjiležu, sve, što je od bližnjega gnjilo, to im smrdi.”

Čovječe, sjeti se da si ravan onome pred kim se ponizuješ, i ne ponizuj se! Hodaj uspravno, ne plači pred tuđim vratima, jer iza tih vrata za tebe nema nikoga, pljusni i pljuni, ali se ne ponizu

- voljeni Krleža
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 00:55   #3755
Quote:
GlupiNick kaže: Pogledaj post
Često se sjetim ovoga...
I ja.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=1I9IUVt1CFg
Rafa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 20:11   #3756
Quote:
malavida19 kaže: Pogledaj post
Dolaze li možda histrioni?

Siđe s prijestolja i donese mi mirisnu
Jutarnju kavu. Hvala, kraljice. Kojim ćemo
Dijelom svijeta danas vladati? Hoćemo li
Možda u lov? Znam, i tebi je odurno ubijanje.
U prosinačkom neredu neba
I zrak je prljav, cijede se iz njega
Smole, grad se sve više sužava,
Mogu ti šapnuti preko trga, ti me razumiješ
Ali su riječi vlažne i tko da ih stavi na grudi?
Čuješ li kako se ne čuju vrapci?


(S.Mihalić)
Predivni predivni Mihalić.
__________________
"Otada sam gurnuo nos kojekuda, ali neka me vrag odnese ako sam našao puno toga što bi se dalo usporediti sa mirisom pseće šape. To je miris idiotskog i neiscrpnog optimizma."
NeaSnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 16:08   #3757
nije knjizevnost, nije umjetnost, nije nis.. proizvod je holivudske masinerije..
ali, volim..

I don't wanna die all alone, full of holes in the mud and blood.
I'm gonna die with something that counts.
I'm gonna die with a woman.
I wanna die with someone who cares about me, you know.
I don't wanna die for a woman.
I wanna die laying next to a woman.
That's what I want.
__________________

čovik je jedina beštija koja piše
div is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 17:39   #3758
Thumbs up

Quote:
div kaže: Pogledaj post
nije knjizevnost, nije umjetnost, nije nis..
proizvod je holivudske masinerije..
dapače, svaki citat koji valja je umjetnost,
ma u kakvom filmu bio.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 00:48   #3759
Quote:
malavida19 kaže: Pogledaj post
Dolaze li možda histrioni?

Siđe s prijestolja i donese mi mirisnu
Jutarnju kavu. Hvala, kraljice. Kojim ćemo
Dijelom svijeta danas vladati? Hoćemo li
Možda u lov? Znam, i tebi je odurno ubijanje.
U prosinačkom neredu neba
I zrak je prljav, cijede se iz njega
Smole, grad se sve više sužava,
Mogu ti šapnuti preko trga, ti me razumiješ
Ali su riječi vlažne i tko da ih stavi na grudi?
Čuješ li kako se ne čuju vrapci?


(S.Mihalić)
Dobri stari Mihalić.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=1I9IUVt1CFg
Rafa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 12:41   #3760
"Ljudi se mijenjaju. I katkad čine glupe stvari. Moraš im oprostiti i krenuti dalje. U tome i je bit ljubavi. Velik, golem, rastezljiv povez za oči. I ne na perverzan način, nažalost."
shurlica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:46.