Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2003., 16:11   #101
Prenosim vijest s Monitora:

"U Hrvatskoj obožavani pisac Coelho ušao je među nominirane svojim "11 minuta", gdje pripovjedačica orgazmički doseže nebesa sljedećim riječima: "Bila sam zemlja, planine, tigrovi, rijeke koje teku u jezera, jezero koje postaje more"."

Search no more, evo vam najljepše rečenice!
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 21:08   #102
The King of Elfland's Daughter, Lord Dunsany

Eh, eto, bas sam htio s nekim ovo podijelit, a i tak ionak moram skupit svojih 50 il kolko vec postova, tak da...

Nobody can tell you about that sword all there is to be told of it; for those that know of those paths of Space on which its metals once floated, till Earth caught them one by one as she sailed past on her orbit, have little time to waste on such things as magic, and so cannot tell you how the sword was made, and those who know whence poetry is, and the need that man has for song, or know any one of the fifty branches of magic, have little time to waste on such things as science, and so cannot tell you whence its ingredients came.

I jos (hm... mozda bitrebao ovo u drugi post, tak da ih brze skupim vise...):

He climbed the hill and strode over the fields and passed through woods of hazel; and the blue sky shone on him merrily as he went by the way of the fields, and the blue was as bright by his feet when he came to the woods, for it was the time of the bluebells.
jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 23:29   #103
"Mi smo samo ono sto smo izgubili"

xxy

"zivot bi bio ljepsi da ga gledas kroz moje oci"
__________________
Dopusti da ti pokazem svijet svojim ocima i vise me nikada neces napustiti!
Ext is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2003., 21:41   #104
MEŠA SELIMOVIĆ:

''Najgore je kada ljudi ćute ,kada se ne objasne pa svaka sumnja ima prava na život .I moja i tvoja .''

''A smrt nije tako strašna ,vidio sam tolike ljude kad umiru ,samo čvršće zaspe i ne bude se .Strašan je strah od smrti ,ali kad vidiš šta je to ,kad digneš ruke od želje da budeš bog i zadovoljiš se da budeš smrtni čovjek sve dođe na svoje mjesto ,i mirno čekaš kao i san i nije ti žao što se sutra nećeš probuditi .''

''Do kraja života upoznavaću ljude ,a nikada ih upoznati neću .Uvijek će me zbunjivati neobjašnjivošću postupaka .''

''Nezadovoljstvo je kao zvijer .Nemoćna kad se rodi ,strašna kad ojača .''
klio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2003., 22:27   #105
..'bolje da te ljudi mrze zbog onog sto jesi, nego da te vole zbog onog sto nisi'...
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2003., 00:09   #106
Radje cu propasti castno nego steknuti varanjem.

I stvarno propadoh ljudi.
maki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2003., 01:18   #107
Quote:
NoWa kaže:
..'bolje da te ljudi mrze zbog onog sto jesi, nego da te vole zbog onog sto

nisi'...
Ajme, kako zakon! Otkud je to?!


The Lion, the Witch and the Wardrobe (Lav, Vještica i ormar)

And Lucy got the feeling you have when you wake up in the morning and realize that it is the beginning of the holidays or the beginning of summer.



Prijevod:

A Lucy se osjećala kao kad se ujutro probudite i shvatite da su počeli praznici ili da je došlo ljeto.
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2003., 13:27   #108
joj, ja vam moram prepisat najbolji opis ever

Imam je jedna golema šutnja, nepomičnost. On je živi kamen. Njegove veličanstvene čvornate šake, kao granit sive, teretno počivaju na naslonima za ruke. Glava, koja izgleda prevelika za tijelo ispod sebe, dubokoumno mu se klati na iznenađujuće kržljavom vratu koji se nazire kroz sivo-crnu bradu. Imamove oči su zamućene: usne mu se ne miču. On je čista snaga, elementarno biće; on se kreće bez pokreta, djeluje bez činjenja, govori bez izgovaranja jednog jedinog glasa. On je mađioničar, a povijest je njegov trik.

prijevod je malo lošiji al oke..

Zašto govoriti kad nisi u stanju imati savršene misli, izgovarati savršene rečenice?

iz Sotonskih stihova
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2003., 02:15   #109
Quote:
slovenka kaže:
..Marlo Morgan, Mutant Fantasy, po kojoj u americi i australiji pljuju, jer je zena sve izmislila i napravila stetu aboriginima.
od nje sam citala tihi zov australije i i i.. ne mrem se sjetit kak se zove.. poruka iz zauvijek?

kaje ono sve izmisljotina?

meni su knjige fenomenalne..
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2003., 01:24   #110
S početka Huxleyjeve knjige "Genij i boginja" (preporučam vam čitanje na sljedeću Badnju večer):


"Možda je cjelokupna stvarnost uvijek suviše nedostojanstvena a da bi je vrijedilo zabilježiti, suviše besmislena ili suviše strašna a da bi se mogla ostaviti bez ispravaka pripovjedačke mašte."




"Radije bih povjerio svoje kćeri Kazanovi nego svoje tajne romanopiscu. Književne su vatre jače i od seksualnih. A književne zakletve zapaljivije čak i od onih bračnih ili monaških."




"Svi su bili tako duboko zaokupljeni onim čime su se bavili - igranjem i stvaranjem, čitanjem i umiranjem - te je dobrih pola minute moja prisutnost u sobi ostala potpuno nezamijećena."
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2003., 02:15   #111
...tišina jednog poljupca vrijedi mnogo više od zvuka tisuću riječi...
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2003., 03:53   #112
Vidiš, sine, nikad ne igraj asa ako je dvica dovoljna.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2004., 01:50   #113
ima jedna

jebena recenica koje se vise sjecam po dojmu koji je na mene ostavila nego sto joj pamtim sadrzaj

--sa terase hotela pogled je sezao vrlo daleko ali ipak ne do mjesta kamo je Lorna otisla
..
 
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 19:30   #114
desiderata

nije bas rečenica, nego par njih.

Kročite smireno kroz buku i strku i ne poželite mir koji donosi vječna tišina. Trudite se,ali bez potčinjavanja,da budete u dobrim odnosima sa svim ljudima. Govorite svoju istinu tiho i jasno i slušajte što vam drugi govore,jer čak i dosadni i neuki imaju svoju priču. Izbjegavajte glasne i agresivne osobe- one uznemiruju dušu !

Upoređujući sebe sa drugima možete postati sujetni i ogorčeni,jer će uvijek biti gorih i boljih od vas. Uživajte u svojim dostignućima,kao i u svojim planovima. Vodite računa o svom zvanju,ma koliko skromno bilo,jer to je nešto što stvarno posjedujete u ovom nemirnom i promjenjivom vremenu.

Budite svoji! Posebno ne iskazujte lažnu naklonost,niti budite cinični u ljubavi. Unatoč svim prevarama i razočarenjima ljubav uvijek ispočetka niče, poput trave.Brižljivo postupajte sa ikustvom koje vam donose godine i dostojanstveno im predajte mladost.

Razvijajte snagu duha da vas zaštiti od iznenadnih nenedaća. Ne budite sebe sumnjama i negativnim razmišljanjima.Previše je strahova rođeno u samoći i premorenosti životom. Ispod zdrave discipline budite nježni prma sebi. Vi ste dijete svemira i jednako kao i stabla i zvijezde i vi imate pravo biti ovdje. I bez obzira da li je to vama jasno ili ne, svemir se razvija točno onako kako treba. Zato, budite u miru Božjem,ma što za vas on bio,i ma kakvi bili vaši zadaci u ovoj ludnici,sačuvajte mir u svojoj duši. Sa svim svojim prevarama , svojom istrošenošću i promašenim snovima;ovo je još uvijek predivan svijet.

Čuvajte sebe, uložite sve što imate i jeste i budite sretni !
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2004., 16:06   #115
Čemu ogledala?Ti si moje ogledalo,a ja tvoje,mi smo jedna drugoj ogledalo,shvaćaš.Iste smo,iste,iste...ja sam ti,a ti si ja i jedna bez druge više nikad nećemo moći i više nikad se nećemo jedna druge riješiti,samo je ova ljubav ona prava,znaš,jer je bez smisla,bez svrhe,nikakva reprodukcija i zakon prirode i te gluposti,samo ljubav radi ljubavi,užitak radi užitka,umjetnost radi umjetnosti.
dolores_haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 23:08   #116
Evo na što sam ja pukla danas
Iz Miss Krampus, Zoran Lazić.

"U mislima me prenula, a zamalo i ubila, stara. Puškom je gađala najprije video, a onda i televizor. Iz televizora su suknuli visoki jezičci vatre. Stara je sjela na kauč i jecajući ponavljala: ne može to tako, ne može..."

"Pop pjesme, i to one najljepše, one koje ljudima znače mnogo, jer govore o velikim stvarima. Pjesme koje znaju kako je biti čovjek. Spojene sa scenama brutalnog, životinjskog seksa, proizvode istodobno sjetu i nadu u opstanak ljudskog roda. Krajnji rezultat je duboko human."

"U tim trenucima, sjaj u njegovim očima mogao je obasjati čitav grad."

"Konceptualna umjetnica koju ovom prilikom neću imenovati bila je nešto posve drugo: nevjerojatne sise, neuhvatljiv mozak i općenito divlji primjerak. Jednom je u Državnom muzeju napravila zapaženu izložbu pregaženih životinja. No živjeti s njom značilo je živjeti na rubu. U jednom trenutku, kad je izrazila želju da i mene kroz umjetnost učini besmrtnim, ozbiljno sam se zamislio. Nije moglo dugo potrajati."

"Pročitao sam dosta knjiga i vidio sranja u kakva ne biste povjerovali sve da ste i bili u tom kombiju. "
ninja turtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2004., 19:21   #117
..dopusti mi da ljubim tvoj svijet
onako kako ja hoću
pa neka je na kraju svega bol
pa neka je na kraju svega pustoš....

vesna parun
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2004., 01:37   #118
zasto tisina izmedju nas govori vise od nasih rijeci koje ne prestaju stvarati galamu...
zato jer te mrzim zbog sebe!

ext
__________________
Dopusti da ti pokazem svijet svojim ocima i vise me nikada neces napustiti!
Ext is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2004., 18:56   #119
Još i sad svi prepričavaju to putovanje.Svatko na svoj način.A nitko ga nikad nije vidio.Nije važno.Nikada ga neće prestati prepričavati.Jednostavno zato da nitko ne zaboravi kako bi bilo lijepo da za svako more što nas očekuje postoji rijeka.za nas.I netko-otac,ljubav,netko-spreman uzeti nas za ruku i pronaći tu rijeku-zamisliti je,izmisliti je-i povjeriti nas njezinoj struji,s lakoćom jedne jedine riječi,zbogom.To bi doista bilo prekrasno.tada bi život,svačiji život,bio blag.I stvari ne bi nanosile bol-približavale bi se nošene strujom,isprva bi ih se moglo dotaknuti tek vršcima prstiju,potom dodirivati,a naposlijetku dopustiti da i one dodiruju nas.Pa neka nas i povrijede.Neka od njih umremo.Nije važno.Ali,sve bi na kraju krajeva bilo ljudski.Bila bi dovoljna nečija mašta-kakva oca,kakve ljubavi,nekoga.On bi znao izmisliti put,tu,usred te tišine,na ovoj zemlji bez glasa.Plemenit i lijep put.Odavde pa sve do mora.

dolores_haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 00:36   #120
Otac bi nas odjednom zaustavio i upitao majku: "Gdje smo?" Bila je premorena, ali ponosna na njega, pa bi mu nježno priznavala da nema ni pojma gdje je. A otac bi sa smjehom slijegao ramenima. () I odjednom, odmah zatim, kao da ih je s ključem izvadio iz džepa na prsluku, on nam pokaza mala, stražnja vrata našeg vrta, koji se pojavio s uglom Ulice Saint-Esprit, da nas dočeka na kraju tih nepoznatih putova. Majka bi mu zadivljeno rekla "Ti si izvanredan čovjek!"

Pa di tog ima, ja se sav razmilim kad čitam ove stvari
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:42.