Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2014., 21:43   #1341
Šta više razmišljam uviđam koliko je ovaj BP strašna bolest!!!! Smatram da je bolest teža i od šizofrenije iako kod šizike dolazi do potpune deformacije ličnosti? Šizofreničara je vrlo lako prepoznat, nešto čitam na netu a taki mi se i čini da ovu bolest često okolina uopće ne prepoznaje!!!! Posljedice su strašne, odnosi poremećeni, ljudi na rubu živaca ili zapravo preko ruba Čak i kad se utvrdi bolest liječenje je vrlo zahtjevno, koliko vidim na netu a i na forumu muka isusova je pogoditi terapiju pošto moraš pogasit i tu suludu radost i depresiju kao i agresivnost. Dok se ne pogodi terapija oboljeli koliko čitam trpe strašne posljedice poput bolova u stomaku, glavobolja i sl. Opet ako se bolest i ne liječi oboljele osobe se strašno iscrpljulju u tim svojim maničnim kako depresijama tako i u stanjima tog suludog veselja pa je njihovo oslabljeno tijelo podložno svakvim bolestima. Tu opet dolazimo da je ova bolest gora u jednu ruku od šizofrenije jer znam šizofreničare u 50-im i 60.im godinama koji su fizički skroz OK..
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 08:24   #1342
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Šta više razmišljam uviđam koliko je ovaj BP strašna bolest!!!! Smatram da je bolest teža i od šizofrenije iako kod šizike dolazi do potpune deformacije ličnosti? Šizofreničara je vrlo lako prepoznat, nešto čitam na netu a taki mi se i čini da ovu bolest često okolina uopće ne prepoznaje!!!! Posljedice su strašne, odnosi poremećeni, ljudi na rubu živaca ili zapravo preko ruba Čak i kad se utvrdi bolest liječenje je vrlo zahtjevno, koliko vidim na netu a i na forumu muka isusova je pogoditi terapiju pošto moraš pogasit i tu suludu radost i depresiju kao i agresivnost. Dok se ne pogodi terapija oboljeli koliko čitam trpe strašne posljedice poput bolova u stomaku, glavobolja i sl. Opet ako se bolest i ne liječi oboljele osobe se strašno iscrpljulju u tim svojim maničnim kako depresijama tako i u stanjima tog suludog veselja pa je njihovo oslabljeno tijelo podložno svakvim bolestima. Tu opet dolazimo da je ova bolest gora u jednu ruku od šizofrenije jer znam šizofreničare u 50-im i 60.im godinama koji su fizički skroz OK..

potpisujem 100%

ja sam prije tjedan dana imala ispad,porazbijala sam si pol stana,i sva sreća da me muž držao,a ustvari me sin izbacio iz takta i pukla sma ,prestrašno. brat mi je susjed,i čuo je galamu i razbijanje,i mislim si,sva sreća da netko od susjeda nije zvao policiju ili hitnu,sad bi bila u ludari.
to je ono kaj mi je rekla psihijatrica,da sam tempirana bomba, a nakon toga sam bila toliko umorna, iscrpljena,ko da imam najgoru gripu.
rpxx68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 17:59   #1343
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Kako objasniti osobi oboljeloj od BP da treba pomoć? Izraženiju se manične epizode, smije se i po 10 minuta sumanito da ne možeš shvatiti razloga njenom smijehu!!!! Vrlo agresivna, kad počne vikati kao da je sotona u njoj, voli opasne situacije, npr brza opasna vožnja. Pretpostavljam da je to BP???

Nešto me još zanima, ne znam kako bi se točno izrazio pa ću onako svojim riječima. Većina ljudi o toj osobi misle da je govno od čovjeka i to s razlogom!!! Laže čim zine, posuđuje novce koje nikad nije ni mislila vraćati, pitaj boga u koliko je veza bila, upropastila je dva braka(koliko znam), sad mene zanima dali se i to može pripisati bolesti ili je ona ipak samo govno i ljudsko smeće?
Uff, ne mozes to pripisat bolesti. Ako je netko govno govno je. To ti je isto kaoda kazes : plavuse su glupe. Boja kose nema veze sa pamecu... Inace nisam plavusa, ali samo kazen ....
__________________
Crveni Karton -Vetar duva oko kuće

(pisma)
ja sam 111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 18:06   #1344
Quote:
rpxx68 kaže: Pogledaj post
potpisujem 100%

ja sam prije tjedan dana imala ispad,porazbijala sam si pol stana,i sva sreća da me muž držao,a ustvari me sin izbacio iz takta i pukla sma ,prestrašno. brat mi je susjed,i čuo je galamu i razbijanje,i mislim si,sva sreća da netko od susjeda nije zvao policiju ili hitnu,sad bi bila u ludari.
to je ono kaj mi je rekla psihijatrica,da sam tempirana bomba, a nakon toga sam bila toliko umorna, iscrpljena,ko da imam najgoru gripu.
Pa al to znaci da bolujes od bipolarnog poremecaja? Ja stalno vidam po serijama razbijanje i oni nemaju taj poremecaj. Recimo ja kad sam ljuta isto skoro porazbijam nesto... Mislim normalno je da se osjecas iscrpljeno i glava boli. Ali to ne znaci da si bolesna to znaci da si tempirana bomba,... Ne znam ... Dali to znaci da si bolestan ili mozes samo bit zivcan ili sta ?
__________________
Crveni Karton -Vetar duva oko kuće

(pisma)
ja sam 111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 20:54   #1345
Quote:
ja sam 111 kaže: Pogledaj post
Pa al to znaci da bolujes od bipolarnog poremecaja? Ja stalno vidam po serijama razbijanje i oni nemaju taj poremecaj. Recimo ja kad sam ljuta isto skoro porazbijam nesto... Mislim normalno je da se osjecas iscrpljeno i glava boli. Ali to ne znaci da si bolesna to znaci da si tempirana bomba,... Ne znam ... Dali to znaci da si bolestan ili mozes samo bit zivcan ili sta ?
Pa može bit, agresivni ispadi su karakteristični za BP, mada naravno ne može sad svako deranje ili razbijanje vaza biti BP
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 01:40   #1346
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Pa može bit, agresivni ispadi su karakteristični za BP, mada naravno ne može sad svako deranje ili razbijanje vaza biti BP
Aha hvala na odgovoru. Ali mislim da sam samo neuroticna ...
__________________
Crveni Karton -Vetar duva oko kuće

(pisma)
ja sam 111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 16:22   #1347
ja isto ne znam dal imam ali men to ide par dana ono sretan sada ovih dana u debeloj depresiji mrzim ovo sunce ovaj dan samo oću da se ubijem ili ću pričekat koji dan da mi bude bolje
infinity6000t is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 12:16   #1348
bap

Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Šta više razmišljam uviđam koliko je ovaj BP strašna bolest!!!! Smatram da je bolest teža i od šizofrenije iako kod šizike dolazi do potpune deformacije ličnosti? Šizofreničara je vrlo lako prepoznat, nešto čitam na netu a taki mi se i čini da ovu bolest često okolina uopće ne prepoznaje!!!! Posljedice su strašne, odnosi poremećeni, ljudi na rubu živaca ili zapravo preko ruba Čak i kad se utvrdi bolest liječenje je vrlo zahtjevno, koliko vidim na netu a i na forumu muka isusova je pogoditi terapiju pošto moraš pogasit i tu suludu radost i depresiju kao i agresivnost. Dok se ne pogodi terapija oboljeli koliko čitam trpe strašne posljedice poput bolova u stomaku, glavobolja i sl. Opet ako se bolest i ne liječi oboljele osobe se strašno iscrpljulju u tim svojim maničnim kako depresijama tako i u stanjima tog suludog veselja pa je njihovo oslabljeno tijelo podložno svakvim bolestima. Tu opet dolazimo da je ova bolest gora u jednu ruku od šizofrenije jer znam šizofreničare u 50-im i 60.im godinama koji su fizički skroz OK..
može li mi netko odgovoriti što je to bap, naime dijagnosticiran mi je i ne snalazim se u tome , do sada sam mislila da imam depresiju i liječila ju , ali... poz svima
Grabicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 19:44   #1349
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Šta više razmišljam uviđam koliko je ovaj BP strašna bolest!!!! Smatram da je bolest teža i od šizofrenije iako kod šizike dolazi do potpune deformacije ličnosti? Šizofreničara je vrlo lako prepoznat, nešto čitam na netu a taki mi se i čini da ovu bolest često okolina uopće ne prepoznaje!!!! Posljedice su strašne, odnosi poremećeni, ljudi na rubu živaca ili zapravo preko ruba Čak i kad se utvrdi bolest liječenje je vrlo zahtjevno, koliko vidim na netu a i na forumu muka isusova je pogoditi terapiju pošto moraš pogasit i tu suludu radost i depresiju kao i agresivnost. Dok se ne pogodi terapija oboljeli koliko čitam trpe strašne posljedice poput bolova u stomaku, glavobolja i sl. Opet ako se bolest i ne liječi oboljele osobe se strašno iscrpljulju u tim svojim maničnim kako depresijama tako i u stanjima tog suludog veselja pa je njihovo oslabljeno tijelo podložno svakvim bolestima. Tu opet dolazimo da je ova bolest gora u jednu ruku od šizofrenije jer znam šizofreničare u 50-im i 60.im godinama koji su fizički skroz OK..

Evo, ja imam dijagnozu, nekih par godina, no mislim da sam bolesna odavno.
Ne znam da li je teže od šizofrenije, ali mogu reći da ja nisam imala halucinacije i ta neka umišljanja koja znaju imati šizofreničari.
Nitko baš zbog toga nije ni skontao da sam bolesna. Uglavnom me se shvaćalo kao temperamentnu osobu. Ljudi me vole. Godinama sam naučila potiskivati čudno u sebi i nitko ništa nije primječivao.
Inteligencija nije narušena, a ni svjesnost. Dodir s realnošću i u najtežim trenucima je, kako tako, ajmo reći dobra.

Ovih zadnjih godina od kad sam na terapiji, pucanja uopće nema, a emocije su dovedene u savršeni red. Uopće nisam agresivna, ali nisam ni zatupljena, već baš emocionalno stabilna.
To mi je jedan od najvećih uspjeha u životu. Prije sam se isto ponašala samo bez lijekova, ali sam se jako morala boriti sama sa sobom, jer sam znala i bila svjesna što je ispravno.
Zato bipolarci prolaze neopaženo, sve dok ne roknu u depresiju iz koje se ne mogu pomaknuti.
Quote:
rpxx68 kaže: Pogledaj post
potpisujem 100%

ja sam prije tjedan dana imala ispad,porazbijala sam si pol stana,i sva sreća da me muž držao,a ustvari me sin izbacio iz takta i pukla sma ,prestrašno. brat mi je susjed,i čuo je galamu i razbijanje,i mislim si,sva sreća da netko od susjeda nije zvao policiju ili hitnu,sad bi bila u ludari.
to je ono kaj mi je rekla psihijatrica,da sam tempirana bomba, a nakon toga sam bila toliko umorna, iscrpljena,ko da imam najgoru gripu.
rpxx68, pozdrav.. Ajde liječniku i nema ispada, obećajem ti.


Živim normalnim životom. Neke stvari držim u sebi, ne iznosim ih i to je to. Izgledam normalnije od normalne osobe.

Zadnje uređivanje PERLA_ : 26.06.2014. at 19:49.
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 11:07   #1350
Question

Quote:
PERLA_ kaže: Pogledaj post
Evo, ja imam dijagnozu, nekih par godina, no mislim da sam bolesna odavno.
Ne znam da li je teže od šizofrenije, ali mogu reći da ja nisam imala halucinacije i ta neka umišljanja koja znaju imati šizofreničari.
Nitko baš zbog toga nije ni skontao da sam bolesna. Uglavnom me se shvaćalo kao temperamentnu osobu. Ljudi me vole. Godinama sam naučila potiskivati čudno u sebi i nitko ništa nije primječivao.
Inteligencija nije narušena, a ni svjesnost. Dodir s realnošću i u najtežim trenucima je, kako tako, ajmo reći dobra.

Ovih zadnjih godina od kad sam na terapiji, pucanja uopće nema, a emocije su dovedene u savršeni red. Uopće nisam agresivna, ali nisam ni zatupljena, već baš emocionalno stabilna.
To mi je jedan od najvećih uspjeha u životu. Prije sam se isto ponašala samo bez lijekova, ali sam se jako morala boriti sama sa sobom, jer sam znala i bila svjesna što je ispravno.
Zato bipolarci prolaze neopaženo, sve dok ne roknu u depresiju iz koje se ne mogu pomaknuti.


rpxx68, pozdrav.. Ajde liječniku i nema ispada, obećajem ti.


Živim normalnim životom. Neke stvari držim u sebi, ne iznosim ih i to je to. Izgledam normalnije od normalne osobe.
Meni je psihić prepisao Depakine chrono 300mg i to ujutro u podne a navečer Depakine chrono od 500mg, onda litij karbonat od 300mg., ujuto u podne i navečer te calixta od 30mg navečer i norrmabl 10 mg ,ujutro, u podne,i večee. ljudi dali je to jaka terapija za biolrni poremećaj, a što je najbitnije ne oosjećam se dobro a pijem ju već dva mjeseca i dalje se osjećam depresivno , ne izlaazim iz kuće osim sa poznatom osobom , sad sam narućena na kontrolu jer sam ga zvala a od same pomisli da moram tamo otići sama diže mi se kosa na glavi. Dali netko ima iskustva sa takovom terpijom? Unaprijed zahvaljujem na odgvoru.
Grabicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 18:38   #1351
Prije pet godina i ja sam bila dosta nesigurna, no možda si ti ipak teži oblik bipolarnosti. Nisam nikad bila hospitalizirana.
Pijem Velafaks XL, Arvind, Prazine navečer.
Nemaš se što čuditi; meni vlastita braća ne znaju da sam bolesna. Imam savršenu moć kontrole i kad sam bila bez lijekova, a sa lijekovima mi je haj lajf.
Kad sam vidjela da je sve otišlo kvragu i kad nisam mogla prestati plakati, da bih si poboljšala život i sebi i drugima oko sebe, otišla sam liječniku.
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 18:42   #1352
Quote:
Grabicka kaže: Pogledaj post
Meni je psihić prepisao Depakine chrono 300mg i to ujutro u podne a navečer Depakine chrono od 500mg, onda litij karbonat od 300mg., ujuto u podne i navečer te calixta od 30mg navečer i norrmabl 10 mg ,ujutro, u podne,i večee. ljudi dali je to jaka terapija za biolrni poremećaj, a što je najbitnije ne oosjećam se dobro a pijem ju već dva mjeseca i dalje se osjećam depresivno , ne izlaazim iz kuće osim sa poznatom osobom , sad sam narućena na kontrolu jer sam ga zvala a od same pomisli da moram tamo otići sama diže mi se kosa na glavi. Dali netko ima iskustva sa takovom terpijom? Unaprijed zahvaljujem na odgvoru.
Izgleda da si ti na početku, jer su jake doze lijekova. Tj. tek ti se dogodilo ono nešto.
Ovo što si napisala, lijepo odeš do psihijatra i upravo mu to napisano kažeš.
Samo nemoj sama štelati lijekove, jer takvih koji sami regulirajui lijekove bez nadzora pune su psihijatrijske ustanove.
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 19:19   #1353
Quote:
Grabicka kaže: Pogledaj post
Meni je psihić prepisao Depakine chrono 300mg i to ujutro u podne a navečer Depakine chrono od 500mg, onda litij karbonat od 300mg., ujuto u podne i navečer te calixta od 30mg navečer i norrmabl 10 mg ,ujutro, u podne,i večee. ljudi dali je to jaka terapija za biolrni poremećaj, a što je najbitnije ne oosjećam se dobro a pijem ju već dva mjeseca i dalje se osjećam depresivno , ne izlaazim iz kuće osim sa poznatom osobom , sad sam narućena na kontrolu jer sam ga zvala a od same pomisli da moram tamo otići sama diže mi se kosa na glavi. Dali netko ima iskustva sa takovom terpijom? Unaprijed zahvaljujem na odgvoru.
Sta si pila, ako si pila prije samo za depresiju i koliko dugo?
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 15:39   #1354
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Sta si pila, ako si pila prije samo za depresiju i koliko dugo?
Pila sam Citalon od 20mg., i mirzaten od 15mg., te sanval i apaurin pp
Grabicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 15:55   #1355
Quote:
Grabicka kaže: Pogledaj post
Pila sam Citalon od 20mg., i mirzaten od 15mg., te sanval i apaurin pp
i bila sam jučer na kontroli i samo mi je prepisao još jedan antidepresiv, Citalon od 20.mg, Hvala svima na odgovoru, pozzzz
Grabicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 16:08   #1356
Quote:
Grabicka kaže: Pogledaj post
i bila sam jučer na kontroli i samo mi je prepisao još jedan antidepresiv, Citalon od 20.mg, Hvala svima na odgovoru, pozzzz
a prije toga sam bila kod druge psihijatrice a ona mi je prepisivala seroksate i to dugo, godinu , dve , tri
Grabicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 12:01   #1357
Quote:
ja sam 111 kaže: Pogledaj post
Pa al to znaci da bolujes od bipolarnog poremecaja? Ja stalno vidam po serijama razbijanje i oni nemaju taj poremecaj. Recimo ja kad sam ljuta isto skoro porazbijam nesto... Mislim normalno je da se osjecas iscrpljeno i glava boli. Ali to ne znaci da si bolesna to znaci da si tempirana bomba,... Ne znam ... Dali to znaci da si bolestan ili mozes samo bit zivcan ili sta ?
ja već odavno imam dijagnozu BAP,i ovakvi ispadi su sasvim normalni,da se tak izrazim, kod te dg. često nakon toga depra,dugotrajna,a onda me šupi euforija i tak se vrtim u krug.
ugl. razvoj i tijek bolesti ovisi o karakteru i osobnosti.
momentalno sam u nekoj nirvani, i čekam,jedino kaj imam napadaje panike, i anksiozna sam
rpxx68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 19:41   #1358
Nešto malo čitahna netu o ovome poremećaju i spominju nešto nasljedni faktor, ok sve to ali nešto me začudilo...

Piše da će brat ili sestra oboljele osobe oboliti od te bolesti, pa nije to gripa
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 21:11   #1359
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Nešto malo čitahna netu o ovome poremećaju i spominju nešto nasljedni faktor, ok sve to ali nešto me začudilo...

Piše da će brat ili sestra oboljele osobe oboliti od te bolesti, pa nije to gripa
Mislim da za sve postoji nasljedni faktor osjetljivosti, a u kojem će smjeru ovisi o usvojenim obrascima ponašanja na koje utječu roditelji i šira obitelj te situacije u djetinjstvu.

Ovo ima smisla ako na to gledam kao da se 2 ljudi sličnog genetskog materijala nalaze u istom okruženju i situacijama. Nije gripa no sad me zanima kontekst. Može link?
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 08:14   #1360
ajme,bljuje mi se sad kad vidimkoje sve lijekove uzimate,i ja sam sve to pila,i ne želim više nikada ,i mrzim sve psihijatre, jer niš ne znaju i samo te šopaju sa smećem,fujjjjjjjjjjjjjj :P


Bok, Perlaaaaaaaaaaaaa
rpxx68 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:31.