Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2008., 21:39   #141
Quote:
glasnik kaže: Pogledaj post
Sorry adm nisam vidio da je topic već otvoren na tu temu...
sve OK ....
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 23:30   #142
Quote:
masni 1 kaže: Pogledaj post
Ovo sa stanom razumijem,ali što je s garažom.Dali se i ona može prenamjeniti u poslovni prostor.
Ako već razumiješ ovo sa stanom, mogao bi i objasniti ... garažu ćemo poslije rješiti..
glasnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 22:12   #143
Jedno pitanje;

AKo kupim stan koji ima uporabnu na d.o.o jer jedan (veći dio jer je veliki stan) želim koristiti za ured a drugi za stanovanje, kako to izregulirati papirnato?

Koliko je shvaćam tvrtka bi trebala tražiti prenamjenu prostora, ili bi bilo dovoljno zatražiti minimalne tehničke uvjete (ured s wc-om 16m2, klima)?

2. Da li mogu taj stan toliki (90M2) voditi kao ured ili moram jedan dio dati u najam sama sebi kaom stambeni prostor i prijavit sve to na poreznu?
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 23:52   #144
Joj, nemojte me sad strašit s ovim glupostima. Znači iznajmljeni stan ću morati prijaviti kao poslovni prostor???

Bio sam neki dan na hitro.hr i kad sam pitao moram li imati kakav ugovor sa stanodavcem vezano uz adresu na kojoj ću prijaviti tvrtku, dobio sam odgovor kako to nitko ne provjerava (!?) - pretpostavljam da je se to odnosilo samo na trenutak osnivanja, ništa mi nije jasno, pogotovo s ovim da treba prenamijeniti stan u poslovni prostor.

Može koja informacija više? Pogotovo ako se ne odnosi na manje kvadrature.
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 08:50   #145
Ma ne trebaš sad prijavljivati iznajmljeni prostor i to.. pričam o nečem drugom a to je kupovina stana na firmu- ipak se radi o 40 ooo€ povrata poreza i moram znati koje su kvake u tome.

Nitko ti ne provjerava sjedište. I meni je stan u kojem je sad sjedište bio u momentu osnivanja na člana obitelji pa nisam nikakvi ugovor pisala..

Moglo bi te zezeat s tim, al u principu niko to ne gleda. Ako si iznajmio stan u drugoga i plaćaš mu za to tebi bi se isplatilo napraviti ugovor jer ti onda taj trošak ide u rashode i porez ti se knjiži kao predporez.

Ovako ispada da nemaš tog troška
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 15:08   #146
[QUOTE=aurora-s;15510058]Ma ne trebaš sad prijavljivati iznajmljeni prostor i to.. pričam o nečem drugom a to je kupovina stana na firmu- ipak se radi o 40 ooo€ povrata poreza i moram znati koje su kvake u tome.


Ako se ne varam taj stan tada ulazi u dugotrajnu imovinu poduzeća i imovina je tvoje tvrtke, znači taj stan ti je na neki način na kocki... stan mora biti isključivo poslovni prostor u kojemu ćeš obavljati neku djelatnost da bi ga mogla pravdati kao troškove.
glasnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 16:47   #147
[QUOTE=glasnik;15570457]
Quote:
aurora-s kaže: Pogledaj post
Ma ne trebaš sad prijavljivati iznajmljeni prostor i to.. pričam o nečem drugom a to je kupovina stana na firmu- ipak se radi o 40 ooo€ povrata poreza i moram znati koje su kvake u tome.


Ako se ne varam taj stan tada ulazi u dugotrajnu imovinu poduzeća i imovina je tvoje tvrtke, znači taj stan ti je na neki način na kocki... stan mora biti isključivo poslovni prostor u kojemu ćeš obavljati neku djelatnost da bi ga mogla pravdati kao troškove.
Ma kupila bi ga u biti radi sjedišta sa uporabnom dozvolom.
1/2 bi preuredila u veliki ured koji zadovoljava minimalne teh. uvjete jer iam uporabnu i bla bla.

sad me zanima kako s onom drugom polovicom koju bi htjela koristiti za stanovanje?
dali moram firmi plaćati podstanarstvo, dali se može knjižiti pola pola, ili da jednostvano kupim na privatnu osobu i iznajmim firmi ured (gdje gubim lovu)..?
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 00:11   #148
Da vam netko ponudi poslovni prostor u centru grada kojom djelatnošću bi se bavili?

Dakle, zamislite da možete otvoriti vlastitu tvrtku te vam netko ponudi poslovni prostor u centru grada...čime bi se bavili?
lille_8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 13:50   #149
Ili krace receno: dajte mi ideju
__________________
najkraca ljubavna pjesma: Da
croatian6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 18:35   #150
Quote:
lille_8 kaže: Pogledaj post
Dakle, zamislite da možete otvoriti vlastitu tvrtku te vam netko ponudi poslovni prostor u centru grada...čime bi se bavili?
kafic, jos ni jedan u povijesti covjecanstva nije propao
kalkulator is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 00:28   #151
coffee to go
alemka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 22:15   #152
A smijesnog li pitanja. Istrazivac trzista ljenjivac. Hahaha. Otvori ured za istrazivanje trzista, vidi se da te ide.
husky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 01:01   #153
Onom u kojoj imam iskustva/plan/ideje.

Mislim da je za za osobu koja pita najbolje da prostor iznajmljuje
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 01:07   #154
Iznajmio bih prostor, a na firmu kupio auto radi manjih troškova.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 09:47   #155
Quote:
kalkulator kaže: Pogledaj post
kafic, jos ni jedan u povijesti covjecanstva nije propao
da bar

s kafićem najviše problema, iznajmi prostor
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 18:04   #156
Quote:
imnewhere kaže: Pogledaj post
Kako sastaviti ugovor o najmu poslovnog prostora? Gdje kupiti obrazac i dali se ugovor treba ovjeriti kod javnog biljeznika?

Hvala
Ugovor o najmu posl. prostora ćeš naći na internet stranicama. Nađe se pravovaljanih ugovora.
darko44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 15:10   #157
http://www.orkis.hr/Primjeri-ugovora/16205.aspx

Mi smo koristili ove šablone Ugovora i bili su ok. Tu se nađe svega i svačega pametnog, vrijedi pročitati
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 15:15   #158
Unajmiti stan i koristiti ga kao poslovni prostor

dakle ja i jedan prijatelj mozgamo da bi otvorili nešto . i u moru svih detalja na koje treba misliti, došli smo do stavke prostora.

mi bismo pružali kojekakve intelektualne usluge (i odlučismo se na doo) i objektivno nam je dovoljna jedna prostorija od 25-30m2 al kako bi još morali imati i WC i nekakvu sobu za papirologiju i primanje klijenata, ta kvadratura raste.

palo nam je napamet unajmiti nekav stan. koliko je cijena veća u odnosu na unajmljivanje za stanovanje? naravno na bijelo sve.

može li se taj najam kako prikazati kroz knjige kao trošak poslovanja?

ili je ipak jeftinije unajmiti kakav poslovni prostor?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 15:31   #159
Ne možete poslovnu djelatnost obavljati u stanu tj. trebalo bi napraviti prenamjenu u poslovni prostor. Pošto stan nije vaš ništa od toga.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 16:56   #160
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ne možete poslovnu djelatnost obavljati u stanu tj. trebalo bi napraviti prenamjenu u poslovni prostor. Pošto stan nije vaš ništa od toga.
Ima djelatnosti koje se mogu obavljati u stanu. Proguglati zakon. Sve se može saznati na netu.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:17.