Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2010., 18:10   #21
Wink

Ja sam danas nabavila recept (kaže ginekologica da sam prva od njenih pacijentica, a ima ih oko 8500 - volim probijati led, i Yasmin sam počela piti među prvima ), a počet ću ih piti kroz mjesec - dva pa.. Kada počnem, javim vam dojmove!!
__________________
live fast, die pretty! ;)
Khalli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 18:24   #22
Quote:
kaeli kaže: Pogledaj post
Ja sam danas nabavila recept (kaže ginekologica da sam prva od njenih pacijentica, a ima ih oko 8500 - volim probijati led, i Yasmin sam počela piti među prvima ), a počet ću ih piti kroz mjesec - dva pa.. Kada počnem, javim vam dojmove!!
i koliko si ih platila.....samo ne kuzim da li sluze za lijecenje policisticnih jajnika..i dlakavosti....i reguliranje menstruacije...ja nemam menstruacije 6 mj...
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 20:08   #23
Quote:
bjelovarcanka kaže: Pogledaj post
i koliko si ih platila.....samo ne kuzim da li sluze za lijecenje policisticnih jajnika..i dlakavosti....i reguliranje menstruacije...ja nemam menstruacije 6 mj...
Još ih ništa nisam platila, platit ću kad dođem u ljekarnu, 122kn..
Što se tiče policističnih jajnika, dlakavosti i reguliranja menstruacije, o tome ti ništa ne bih znala jer ću ih je uzimati isključivo za kontracepciju pa..
__________________
live fast, die pretty! ;)
Khalli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2010., 23:28   #24
Quote:
kaeli kaže: Pogledaj post
Quote-ani tekst je kopiran s: http://www.net.hr/zdravlje/page/2010/09/24/0176006.html

Samo sam htjela vidjeti da li netko već pročitao tekst, koristi li možda već netko te kontracepcijske pilule i što mislite/znate o njima?!

Pozdrav!
evo, ja ih pijem već više od godinu dana i zadovoljna sam. to su mi inače prve pilule
ornel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2010., 23:30   #25
Quote:
bjelovarcanka kaže: Pogledaj post
i koliko si ih platila.....samo ne kuzim da li sluze za lijecenje policisticnih jajnika..i dlakavosti....i reguliranje menstruacije...ja nemam menstruacije 6 mj...
pijem ih više od godinu dana. što se menstruacije tiče, znam gotovo u sat kad ću je dobiti od kad ih koristim najbolje da pitaš liječnika.
ornel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 12:49   #26
Qlaira

Ja sam danas došla kod ginićke s nalazima krvi po kontracepciju. Prvo mi je htjela propisati Yaz, ali kad sam joj rekla da bih ja Qlairu, ako smijem, bila je oduševljena i rekla "Dapače". Popričala s njom, proučila brošuru i počinjem ih piti s 1.danom ciklusa.

Što se nuspojava tiče, od ovih "bezazlenijih" navedene su, za razliku od svih drugih pilula kojima sam proučavala nuspojave (i koje su razlog zašto ih nisam htjela piti) glavobolja, bol u trbuhu, akne, bolne dojke, poremećaji krvarenja i minimalan dobitak na težini (<1% tjelesne težine).

Doktorica mi je objasnila da su akne česte kod djevojaka koje i inače imaju problema s hormonima i/ili žlijezdama te kožom; poremećaji krvarenja su u prva 3 mjeseca moguća, a očituju se npr. kratkim i slabim krvarenjem prije menge (ako potraju duže od 3 mj., onda je to znak za otići doktoru, ali to je tako i tako napisano u brošuri tj. prilogu uz pilule).

Pakiranje se sastoji od 28 tableta (u 5 boja) i piju se bez pauze (kad završite jedno pakiranje, kreće se s drugim). U pakiranju su i 2 tzv. placebo tablete.

Ne znam o kakvim crvenim, plavim i sl. receptima cure ovdje govore jer se za pilule koje nisu propisane kao terapija (a ove sigurno neće biti) dobije "recept" tj. list papira s logom pilula + žig i potpis liječnika te se s njime svaki mj. kupuju pilule. Cijena Qlaire je svuda 122 kn.

Javim se kad počnem piti, nadam se da će nekome ove info biti korisne.
nescafe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 10:45   #27
Evo meni je doktorica propisala qlaira tablete upravo zbog smanjene razine hormona jer mi je obiteljska anamneza dosta prertpana kardiovaskularnim bolestima. Je li itko ovdje počeo piti da kaže malo o nuspojavama? Nadala sam se da će mi one popraviti stanje s aknama, ali vidim da su upravo one navedene u nuspojavama iskustva?
rajf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 10:50   #28
Ja u petak idem kod ginekologice i nadam se da mi neće prepisati te jer mi Yaz više ne pašu. Najradije bih se vratila na Yasmin, ne sviđa mi se ovo što se piju svih 28 dana, najbolja mi je ona klasična varijanta 21 + 7. I ne da mi se opet tlačiti s nuspojavama i čekati hoće li ih biti ili neće.
I skupe su, i Yaz mi je 122, a Yasmin mi dođe 30 kn jeftinije mjesečno.
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 13:12   #29
Quote:
nescafe kaže: Pogledaj post
Ne znam o kakvim crvenim, plavim i sl. receptima cure ovdje govore jer se za pilule koje nisu propisane kao terapija (a ove sigurno neće biti) dobije "recept" tj. list papira s logom pilula + žig i potpis liječnika te se s njime svaki mj. kupuju pilule. Cijena Qlaire je svuda 122 kn.
Cijena nije svagdje ista.. Već ti piše u tekstu..
A ovo s receptima mi se ne da pojašnjavati, već si prilično dobro sama objasnila.. To je to, u principu (ok, napisat ću.. koliko sam shvatila, Diane su iznimka.. )!

Quote:
nescafe kaže: Pogledaj post
Javim se kad počnem piti, nadam se da će nekome ove info biti korisne.
Obavezno javi dojmove!!

Quote:
Blondy-ri kaže: Pogledaj post
Ja u petak idem kod ginekologice i nadam se da mi neće prepisati te jer mi Yaz više ne pašu. Najradije bih se vratila na Yasmin, ne sviđa mi se ovo što se piju svih 28 dana, najbolja mi je ona klasična varijanta 21 + 7. I ne da mi se opet tlačiti s nuspojavama i čekati hoće li ih biti ili neće.
I skupe su, i Yaz mi je 122, a Yasmin mi dođe 30 kn jeftinije mjesečno
S boldanim se u potpunosti slažem.. Meni evo doma stoji recept za Qlairu, a nikako mi ih se ne da početi piti, kud zbog tog sistema od 28 dana, kud zbog opet nekih (makar i minimalnih) promjena u organizmu, kud zbog neke treće dijagnoze.. Khm..
__________________
live fast, die pretty! ;)
Khalli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 16:59   #30
Pa da. Jedva dočekam par dana pauze da barem malo ne moram razmišljati jesam li je popila. Mislim, već sam se odavno navikla na to, ali svejedno. Uzmem je prije spavanja, ali neki dan sam se usred noći sjetila da sam je zaboravila popiti. I tako dvaput taj tjedan.
Ma, još dva dana pa ću vidjet. Meni je moja lani prepisala Yaz jer se digla panika oko Yasmina, a meni su skroz odgovarale. Zato mi se i ne da ponovno probavati neke nove ako sa starima nemam nuspojava.
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 12:29   #31
Jučer sam bila kod ginekologice, isto mi ih je prepisala, od drugog tjedna ih počinjem piti. Nisam pila već pilule jednu g. i 4 mj. Moja prijateljica ih pije i rekla mi je prije par mjeseci sam pozitivne stvari, kao gubitak težine...
Nandy1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 00:14   #32
Quote:
Nandy1987 kaže: Pogledaj post
Jučer sam bila kod ginekologice, isto mi ih je prepisala, od drugog tjedna ih počinjem piti. Nisam pila već pilule jednu g. i 4 mj. Moja prijateljica ih pije i rekla mi je prije par mjeseci sam pozitivne stvari, kao gubitak težine...
Pričamo o Qlairi? Što nisu one u CRO odobrene tek od 10. mj., kak ih može piti već par mjeseci?
nescafe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 00:21   #33
Quote:
Quote:
Quote:
kaeli kaže: Pogledaj post
Cijena nije svagdje ista.. Već ti piše u tekstu..
Ja sam pitala u 4 ljerkane u ZG-u, u 2 gradske i 2 privatne i cijena se razlikovala u lipama tako da ne znam je li moguće da je igdje razlika u cijeni veća. Ako je, molit ću ime ljekarne.

Quote:
A ovo s receptima mi se ne da pojašnjavati, već si prilično dobro sama objasnila.. To je to, u principu (ok, napisat ću.. koliko sam shvatila, Diane su iznimka.. )!
Ja znam da se pilule koje se dobivaju na recept kao kontracepcija oduvijek plaćaju.

Quote:
Obavezno javi dojmove!!
Javim, danas je 2. dan tek

Quote:
S boldanim se u potpunosti slažem.. Meni evo doma stoji recept za Qlairu, a nikako mi ih se ne da početi piti, kud zbog tog sistema od 28 dana, kud zbog opet nekih (makar i minimalnih) promjena u organizmu, kud zbog neke treće dijagnoze.. Khm..
Mene isto malo mučilo to kaj se piju 28 dana, ali em kaj prvi put pijem pa još nisam "natrovana" hormonima, a nekako mi se po iskustvima frendica i cura s foruma čini da ima pilula koje se piju i "samo" 21 dan pa su grozne.
nescafe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 22:40   #34
zna li itko mogu li se pilule qlaira odmah kupiti u ljekarni uz recept ili ih s emora čekati kao i cerazzete?
nonich is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 23:13   #35
Quote:
nonich kaže: Pogledaj post
zna li itko mogu li se pilule qlaira odmah kupiti u ljekarni uz recept ili ih s emora čekati kao i cerazzete?
To je kontracepcija za dojilje, zar ne? Ili sam nešto krivo skužila.. Nebitno.. Qlaira pilule kupuješ odmah u ljekarni kad dođeš s receptom.. Naravno, podrazumijeva se da ih ljekarna inače drži..
__________________
live fast, die pretty! ;)
Khalli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 23:45   #36
Quote:
kaeli kaže: Pogledaj post
To je kontracepcija za dojilje, zar ne? Ili sam nešto krivo skužila.. Nebitno.. Qlaira pilule kupuješ odmah u ljekarni kad dođeš s receptom.. Naravno, podrazumijeva se da ih ljekarna inače drži..
Šta je to kontracepcija za dojilje? nisam znala. čitala sam dosta o njima jer se ne mogu odlučiti koje bi i nigdje ne piše. cerazzete su za dojilje...i navodno je problem kod njih što se čekaju 3 tjedna, jer se moraju naručiti. a meni to ne paše....
btw.imaš kakva iskustva s njima?
nonich is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 09:01   #37
Quote:
nonich kaže: Pogledaj post
Šta je to kontracepcija za dojilje? nisam znala.
Ma o cerazzetama sam pisala.. Tako sam pročitala..

Quote:
nonich kaže: Pogledaj post
čitala sam dosta o njima jer se ne mogu odlučiti koje bi i nigdje ne piše. cerazzete su za dojilje...i navodno je problem kod njih što se čekaju 3 tjedna, jer se moraju naručiti. a meni to ne paše....
btw.imaš kakva iskustva s njima?
Ne, s cerazzetama nemam nikakvog iskustva.. Što se tiče Qlaire, vjerujem da su dobra opcija.. I sama ih planiram početi piti, kada se rješim nekih zdrastvenih problemčeka..
__________________
live fast, die pretty! ;)
Khalli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 15:34   #38
Quote:
nonich kaže: Pogledaj post
zna li itko mogu li se pilule qlaira odmah kupiti u ljekarni uz recept ili ih s emora čekati kao i cerazzete?
Najnormalnije se mogu kupiti u ljekarni, sumnjam da ih se igdje mora čekati.
nescafe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 17:40   #39
Vidim da neke brinu nuspojave, pa da opišem kako je meni bilo. Pijem ih od 7. mjeseca prošle godine. Menga mi od početka dolazi dan nakon 2. crvene tablete u pakiranju (i traje kraće nego prije), nikad nisam imala krvarenja izvan toga. Čini mi se da sam od onda malo izgubila na težini, ali to ne mora biti povezano. Što se mene tiče, nema nekih promjena, kao da ih ni ne pijem. Zapravo, u početku sam imala promjene u raspoloženju, ali nemam pojma jesu li pilule ili drugi problemi utjecali na to.
Ona knjižica što se dobije s pilulama zna uplašiti čovjeka, još kad sam ih počela piti nije bilo gotovo ništa na netu.
ornel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 22:32   #40
Quote:
ornel kaže: Pogledaj post
Vidim da neke brinu nuspojave, pa da opišem kako je meni bilo. Pijem ih od 7. mjeseca prošle godine. Menga mi od početka dolazi dan nakon 2. crvene tablete u pakiranju (i traje kraće nego prije), nikad nisam imala krvarenja izvan toga. Čini mi se da sam od onda malo izgubila na težini, ali to ne mora biti povezano. Što se mene tiče, nema nekih promjena, kao da ih ni ne pijem. Zapravo, u početku sam imala promjene u raspoloženju, ali nemam pojma jesu li pilule ili drugi problemi utjecali na to.
Ona knjižica što se dobije s pilulama zna uplašiti čovjeka, još kad sam ih počela piti nije bilo gotovo ništa na netu.
ja sam ih tek krenula piti danas 4 popijena i već skoro i ne curim a inače je trajalo do 10 dana nakon dva poroda prije ne i ja sam sretna trenutno nisam primjetila ikakve nuspojave ali javim kad ih duže budem pila,a mene ne brine dobitak na težini jer ionako nemam dovoljno kila(takve sam građe)jednio gubitak na težini baš nebi da budem ko štap
Mala zvjezdica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.