Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2013., 11:15   #2561
Ta mala rupica neće smetati zvuku (ako ostane istom), a kako su zvučnici pod garancijom, možeš ih reklamirati....
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 11:56   #2562
Mislio sam da nema potrebe za reklamaciom jel je u pitanju satelit a ostecenje se jedva vidi goilm okom to bi mi bilo cimanje,dodatni trosak i td.
Nenad_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 20:34   #2563
Quote:
joza101 kaže: Pogledaj post
...Nažalost nemam uređaj kojim bi mogao izmjeriti napon koji probija na antenu iz tog TV-a. Probirka čisto normalno svjetli kao da je iz utičnice. Kada je TV ugašen (ali uštekan) također je napon na antenskom ulazu. ....
,... kakva je situacija kad okreneš utikač kabla napajanja za 180° (zamijeniš mjesta fazi i nuli)?
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 01:46   #2564
thanx KD.Neprocijenjivo mi je slusat savjete pravog profesionalca.Imam jos jedno pitanje,citao sam po forumima da su otprilike sve plazme i lcd malo bucne,evo i ovaj moj..Nije to zapravo buka nego kao neko sustanje,pretpostavljam da se radi o cooleru ili ventilatoru,jesam li u pravu i koliko riskiram ako bi ga skinuo
dderdic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 09:10   #2565
LCD u pravilu nema ventilatore, zuje ti transformatori u sklopu PS-a, invertera i same CCF lampe (nesavršenost tehnologije) a posebno se manifestira ako je brightness previše smanjen,... povećavanjem bi se zujanje trebalo reducirati (probaj se malo time poigrati).
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 15:39   #2566
Frend želi spojiti laptop i LCD TV. Problem je u tome što laptop (zapravo netbook) nema HDMI izlaz, nego samo VGA, a TV pak nema VGA, nego HDMI, scart i komponentni A/V in.

Koje je najbolje rješenje?
__________________
3-19, 2-58
Thorin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 16:22   #2567
neznam koliko ce ti se svidjeti cijena:

http://www.chipoteka.hr/artikl/83841...-na-hdmi-46016

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 06.05.2013. at 21:49. Reason: Q
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 18:42   #2568
Ovdje je nešt` povoljniji.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 21:27   #2569
Uh, papreno
__________________
3-19, 2-58
Thorin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 12:01   #2570
Pana gt50 i denon1910

Dali je izvedivo da iz gt50 sa optical out dovedem zvuk u denon1910 pošto denon nema podršku za 3d, ja bih sa usb-a na tv-u gledao sliku a zvuk išao na denona
sharkri is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 07.05.2013., 12:16   #2571
je izvedivo, optical out s tv-a će uredno dopremiti zvuk preko optical in-a na risiveru, no kakve veze sad pak ima 3d slika sa svim tim?!?
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 13:18   #2572
Da, mislim da ide audio Out sa GT50 u 5.1 formatu i to samo preko optičkog.
Barem po pisanju na forumima:
"The TV will only output a 5.1 signal from the optical output when the signal is coming from a digital over the air channel, a digital basic cable channel with no cable box, or when one of the Viera Connect applications is feeding the TV a 5.1 signal. We recommend you connect your source devices to your receiver first and then connect an HDMI from the receiver to the TV to feed the TV the picture and sound... "
Ali bih ja isto preporučio da se izvor zvuka(i slike) šteka (kad god je to moguće), prvo (sa HDMI) u AV receiver, pa onda s HDMI u TV, jer AV receiver ipak bolje obradi taj zvuk/sliku od TV-a. TV ima samo Dolby D., a receiver može i DTS itd....
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 01:19   #2573
second screen, smart share, dlna...

Ukratko, imam LG smart tv koji je dlna kompatibilan i optimusa 4x sa androidod verzijom 4.1 koji je također dlna kompatibilan ali mi nikako ne uspijeva da ih povežem preko kućne mreže (kod prijatelja sam pokušavo i preko wifi direct pošto on ima tv koji i to podržava ali također bez uspjeha).
Za streamanje sadržaja sa kompa na tv koristim serviio i to radi bez ikakvih problema ali nikako mi ne uspijeva da na bilo koji način povežem mob sa tv-om bilo to kao second screen ili da streamenujem neki video sa njega (sa starom nokiom e52 je bar to išlo bez problema)

jel imate iskustva sa tim? dakle prvenstveno me zanima na koji način prebacujete sadržaje sa androida na tv ili čak koristite tv za second screen

lp
markan666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 20:14   #2574
zivotni vjek plazma i lcd tv-a??

bok drustvo, zanima me dali nesto kao takvo postoji, odnosno dali je istina. Naime, frendu bi povoljno prodao plazmu na kojoj je otislo napajanje, nije neki velki kvar a cijena koja bi ga sa s4ervisom kostala je bogovska ali (meni sasvim svejedno dali je oce kupit il ne) je ne zeli kupit jer je uvjeren da tv ima zivotni vjek od (ako se ne varam) 7 godina a moj je zakoracio u 4-tu. Nisam nista oko tog pitanja trazio po netu nego prvo dolazim ovdje po informacije pa ako netko zna nesto o tome nek napise.
mmp069 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 20:19   #2575
nema vijeka trajanja, to su pixdarije, postoji projicirano vrijeme u kojemu će svjetlina panela pasti na 50% originalne svjetline: to je cca 100000 radnih sati za plazme, 80000 za LCD-e sa CCFL pozadinskim osvjetljenjem, mislim da je LED osvjetljenje isto negdje tu...ostale komponente traju koliko traju - mogu riknut odmah, mogu nikad...činjenica jest da možda neke komponente nisu onoliko kvalitetne ili trajne koliko bi mogle biti ali glavni razlog je cijena
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 20:20   #2576
Zivotni vijek gvoje vivax plazme je tocno 3 godine a ne 7

A koliko bi bio popravak za tu plazmu i kaj mu je otislo?

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 12.05.2013. at 22:22. Reason: nije editiran prethodni post
 
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 20:23   #2577
sta se pravis pametan, jel ti covjek gore ljepo napiso, jest da je "kanta" al i takva neispreavna je opet bolja od one bacve na koju gledas tv

pise gore da je otislo napajanje, tv nije na prodaju nego je samo ponuda tom frendu

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 12.05.2013. at 22:23. Reason: Q
mmp069 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 21:56   #2578
dosao na more i ukljucim telku. slike ima, ali zvuka ne.. inace televizor od prosle jeseni do sad bio u apartmanu koji je jako vlazan bio, jer je ovdje bilo kise ko u prici a lokalni majstori ni ljepenku ne znaju postavit..

uglavnom ne znam u cem je stvar, jeli do vlage koja je ostetila nesto ili nesto drugo.. fali mi i onaj mali komadic metalni koji stisne antenski kable uz onu metalnu plocicu. negdje cu ga naci, ali jeli mozda to?

slike ima, pojacan je do kraja na tv-u i na recieveru.. cujem ono šustanje ili šum recimo od zvucnika...
MatijaKralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 21:57   #2579
Scart kabal mjenjaj
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 22:04   #2580
Pa, možda ni ne koristi SCART kabel....
Da li TV sam za sebe (bez; valjda AV receivera) ima zvuk ?
Jer, ako nema, onda je kvar na njemu, a ne na externim uređajima....
A vlaga može napraviti štetu...svakako...
olif is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:14.