Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2014., 23:51   #81
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
bilo bi zanimljivo da ti se dogodi da zaista nemas vremena, a da to decko koji ti se jako svida shvati kao odjeb i ode dalje
bas me zanima kako bi onda prica izgledala
Pa to je već rečeno gore, dakle: "Nemam vremena idućih x dana zbog xy razloga, ali bih voljela da se vidimo nakon toga". Drugim riječima, ako si zainteresirana, a stvarno nemaš vremena idućih par dana, predložit ćeš alternativni termin ;-)
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 00:08   #82
Nisam imala bogzna koliko čudnih dejtova, al imam nešto reć na ovaj offtopic.

Pred koju godinu izašla ja s likom koji mi je bio sladak, al nakon dejta koji je bio katastrofa koristila izgovore "nemam vremena" da bi onda potpuno prestala odgovarati na poruke i pozive. Trajalo je mjesec-dva koliko je bio uporan, slao poruke, zivkao i bilo mi ga žao i osjećala sam se ko govno. Al nisam mu rekla da mi se ne sviđa. I bilo me stid zbog toga.

Onda se odlučim da to više ne ide i neće ići tako, pa zadnjem koji mi se nije sviđao, a htio je vezu sam otvoreno to i rekla (a bili smo prijatelji koji par godina), dakle ne da ne želim vezu, nego da ne želim vezu s njim.
I ispala kujetina uobražena bezobrazna površna nezadovoljna.

Mislim da je ono što je problem upravo (barem u mojoj okolini) ogroman broj površnih i bezobraznih muškaraca koji nadignu nos kad im kažeš da ih ne želiš i ispadneš bezobrazno nezahvalno đubre, jer zaboga, kako ne želiš njega divnog-krasnog-savršenog. I onda ta većina zapravo formulira patern kod cura koje žele sa što manje drame i sranja raskrstiti to i odatle se javlja zavlačenje.
button mushroom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 00:11   #83
Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
Pa to je već rečeno gore, dakle: "Nemam vremena idućih x dana zbog xy razloga, ali bih voljela da se vidimo nakon toga".

Ovo je jako mutno podrucje.

Sto ako kaze: "Nemam sad vremena dva tjedna, guzva na poslu, ali mozemo se naci iza toga." ?

Vrlo mala razlika, a daleko vise djeluje kao odjeb nego kao alternativni termin.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 00:15   #84
Quote:
button mushroom kaže: Pogledaj post
Onda se odlučim da to više ne ide i neće ići tako, pa zadnjem koji mi se nije sviđao, a htio je vezu sam otvoreno to i rekla (a bili smo prijatelji koji par godina), dakle ne da ne želim vezu, nego da ne želim vezu s njim.
I ispala kujetina uobražena bezobrazna površna nezadovoljna.
Jebiga, ne možeš svima udovoljit. Neki ljudi su mimoze, osjećaju se povlašteno i posebno, neće njih tamo neka odjebat, kako se usuđuje.

Međutim, u realnosti, ljudi si ne pašu. Čak i ako su oboje super, i jedno drugom super, nije garancija da će bit skupa ni da bi bila dobra ideja da budu anyway.

Ne znam zašto to tako shvaćaju, ali nije tvoj problem što se neki tamo uvrijedio. Ispala si kujetina, njemu, iako si mu samo iskreno odgovorila na pitanje koje je sam postavio.

A on je ispao šupak koji nebi trebao dotično pitanje ni postavljat ako nije u stanju čut "ne", što je jedan od mogućih odgovora.

Ako ljudi ne mogu podnjet "ne", nek se okane dejtanja in general.

Istina da nikome ne trebaju ta sranja kad ti se netko okači i ne može prihvatit ne, ali to ne znači da ti nisi ispravno postupila. And please, for all of us, keep doing that.

Jebeš njega. Zapravo, ne jebeš ga. Tko ga jebe? Nitko. Jer se ponio kao šupak.
__________________
We must do whatever it takes to justify what we've already done.
The Ambadassor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 00:23   #85
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Ovo je jako mutno podrucje.

Sto ako kaze: "Nemam sad vremena dva tjedna, guzva na poslu, ali mozemo se naci iza toga." ?

Vrlo mala razlika, a daleko vise djeluje kao odjeb nego kao alternativni termin.
A čuj, to je teško reći. Ima cura koje čak daju broj mobitela jer im je neugodno odbiti pa se poslije ne žele javiti na nepoznate brojeve. Ima svega.
U gore navedenom slučaju bih i ja rekla da se radi o odjebu, no dala bih šansu da je možda stvarno tako. Ako se ne javi za 2 tjedna okarakterizirala bih je ko šupčinu i prekrižila :-P
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 00:28   #86
Quote:
The Ambadassor kaže: Pogledaj post
Međutim, u realnosti, ljudi si ne pašu. Čak i ako su oboje super, i jedno drugom super, nije garancija da će bit skupa ni da bi bila dobra ideja da budu anyway.

Ne znam zašto to tako shvaćaju, ali nije tvoj problem što se neki tamo uvrijedio.
Razmišljala sam o ovome zašto. I nekako dolazim do odgovora da je opet problem u našem mentalitetu. Masa ljudi misli da će si biti super i za vezu, ako si pašu po drugim pitanjima. Toliko sam puta čula "ali nama je zabavno zajedno" kao jedini razlog za vezu, neprekid i pomirenje nakon prekida. Što je po meni čisti horor. Ja sam nazivana i nezahvalnom nakon prekida, i bezobraznom jer "ostavljaš me a tako nam je dobro, tražiš previše." Ne, ne tražim previše, konačno sam našla ono što sam željela i sretna sam. A da sam se začahurila u nečemu uz stav "ostale stvari će (valjda) nadoći poslije" ne bih nikad bila sretna.
Ljudi ne traže/ne čekaju onog s kim će im zbilja sve pasati, i kemija i interakcija, komunikacija i sve ono što par čini funkcionalnim. Nego se uhvate za stavku koja paše misleći da su pronašli "to" i negiraju sve ostalo što ne paše i nije obostrano. Pa onda lupaju glavom u zid i "zašto me neće, pa nasmijavam ju." "zašto neće vezu, pa seks nam je odličan." itd itd.

Quote:
The Ambadassor kaže: Pogledaj post
Ispala si kujetina, njemu, iako si mu samo iskreno odgovorila na pitanje koje je sam postavio.

A on je ispao šupak koji nebi trebao dotično pitanje ni postavljat ako nije u stanju čut "ne", što je jedan od mogućih odgovora.

Ako ljudi ne mogu podnjet "ne", nek se okane dejtanja in general.

Istina da nikome ne trebaju ta sranja kad ti se netko okači i ne može prihvatit ne, ali to ne znači da ti nisi ispravno postupila. And please, for all of us, keep doing that.

Jebeš njega. Zapravo, ne jebeš ga. Tko ga jebe? Nitko. Jer se ponio kao šupak.
To je to. Ako ništa, od onog dvojmjesečnog izbjegavanja poziva ljudima oko sebe mogu garantirati samo i samo iskrenost što se tiče mojih osjećaja. I to 100%.

Edit: I molim boga/svemir/štagod da uspostavljam odnose sa ljudima istog stava.
button mushroom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 00:47   #87
Ja sam prerastao te spike 'joj, neugodno mi reć ljudima da imam bolju igru i da nećemo surađivati'. Čitav život je borba među ljudima 'ja imam neku bolju ideju od tebe'. Čemu se još dan danas ustručavati to i izravno reći? Kad ionako svak slijedi svoju viziju i svakodnevno se događaju odjebi. To je tak svakodnevna pojava. Dođem kod neke tamo žnj rodbine pa napravim 50 odjeba u 2 dana, iskren sam i djelujem kak osjećam, što da farbam i petljam? Svak ima svoju ideju koju slijedi. Ja čak tim riječima i kažem 'imam neku drugu igru'. Odjeb je al pomalo smiješan pa se na kraju nitko ni ne naljuti.
hospedales is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 02:13   #88
Isto dodatak za ovaj offtopic

Inače stvarno imam razumijevanja za jako puno "ne-baš-tako-super-stvari" koje ljudi vole raditi. Pa zagovaram i to da ne valja ljude baš izravno dovoditi u neugodne pozicije, onak, čemu to? Pa ne bi volio da to meni netko radi, da me tjera u kut zato da zadovolji svoju neku potrebu. No, ovo "nemam vremena" ili neke varijacije na to su mi nešto izrazito nisko.

Evo moje malo iskustvo. Nije mi ništa neobično ni da izlazim s curama koje sam upoznao preko neta, ni s onima koje sam upoznao i pozvao van u živo. Nekada su ta druženja od starta bila predodređena kao prijateljska(bar se meni tako činilo), a nekada su bila predodređena kao "romantične naravi"(bar se meni tako činilo ). Jedna velika razlika između toga da li sam curu upoznao u živo, ili online je ta da ni jedan jedini put od "online cura" nisam čuo konkretno "ne sviđaš mi se", "ne želim više", "sorry, to nije to, ajde bok", ništa što bi baš konkretno završilo priču. Naravno, nekada je bilo više od jednog susreta, ali ako je bio samo jedan(a najčešće ipak bude tako), a da sam pokušao inicirati i drugi, to bi obavezno bilo "nemam vremena", "vidjet ćemo" itd...ili potpuno ignoriranje

Naravno, ni ne bi ponovno pokušavao pozvati tu curu ako mi se nešto nije svidjelo u tom spoju, jer to je gotovo uvijek bilo višesatno druženje, a vrlo jako obazirem pozornost na tuđe reakcije, ako mi se čini da je drugoj strani dosadno, da me "trpi", završim to. Isto kao što bi završio to odma i da je meni dosadno ili da me nešto izravno smeta. I nije se baš događalo da sam se s nekime nalazio na eks, uvijek smo prije toga imali neki poduži dijalog prije nego bi se našli, znači nije baš ni da smo si bili skroz stranci, pa da smo to usput obavili. A opet, i uz sve to, doslovno ni malo nemam neki pouzdani osjećaj oko toga tko će se htjeti ponovno javiti, a tko će me samo ignorirati, ili "neće imati vremena", ili će imati neku drugu izliku koja se pojavila iz vedra neba bez ikakvog temelja.

Ok, bilo je nekih situacija da sam pretpostavio da bi moglo biti tako, da mi se učinilo da je cura takvog karaktera da traži "sve ili ništa", ali uglavnom su to bile cure za koje sam vjerovao da idu po no-bullshit pristupu ili da su onak kul osobe koje mogu reći što im je na umu, da neće htjeti zavlačiti druge ljude. Pa da nisu takve, najvjerojatnije se ne bi ni nalazio s njima. A opet, ponavljam, ni jedan put nisam od neke cure s neta dobio konkretan odjeb, nego je odjeb uvijek bio u obliku "nemam vremena" ili slične izlike.

S druge strane, od cura koja sam upoznao u živo, i pozvao ih van, ako su one procijenile da to nije to, jako malo puta se je dogodilo to da "nisu imale vremena", nego su puno iskrenije rekle da nisu zainteresirane. Tu mi se malo čini da su "online ljudi" često iz potpuno drugog svijeta i da računaju na to da te neće slučajno sretati u živo, da ih nećeš vidjeti negdje vani, da neće biti nasumičnih susreta, pa im je lako te i potpuno odrezati, bez da išta naprave. Zašto je tako lako reći "nemam vremena", a tako teško "ne želim", i to nekome za koga si odlučio da je to to, da tu osobu više nećeš vidjeti, pojma nemam...ali nemam ni malo simpatije za to.

Također imam i nekoliko(iako zbilja maleni "nekoliko" ) situacija gdje cure zaista nisu imale vremena, ali se nisu znale izraziti oko toga na način "nemam vremena sada, ali imat ću tada", nego su ostale samo na "nemam vremena", što je meni ispalo kao zavlačenje pa sam se skroz povukao. Da bi kasnije saznao da stvarno nisu imale vremena, ali su imale volje, i ja sam propustio priliku za nešto što sam zbilja htio

Pa zato mi taj "nemam vremena"(ili neka izlika poput te) tako posebno teško pada, onak, da, kužim što to obično znači, kužim da je to "prestani se truditi", a opet, ima situacija gdje osoba stvarno i nema vremena i loše iskomunicira taj dio. No ako ideš gnjaviti po tome, ako preispituješ što-zašto-kako-kada, možeš ispasti naporan što jako odbija ljude. S druge strane ako ih pustiš na miru dok nemaju vremena, onda oni mogu pomisliti da ti više nisi zainteresiran pa te "puste na miru". Uglavnom, baš je stvarno šteta što je ljudima tako teško reći "ne", a tako jako vole izlike.
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 03:56   #89
Quote:
nemouzagrebu kaže: Pogledaj post
Također imam i nekoliko(iako zbilja maleni "nekoliko" ) situacija gdje cure zaista nisu imale vremena, ali se nisu znale izraziti oko toga na način "nemam vremena sada, ali imat ću tada", nego su ostale samo na "nemam vremena", što je meni ispalo kao zavlačenje pa sam se skroz povukao. Da bi kasnije saznao da stvarno nisu imale vremena, ali su imale volje, i ja sam propustio priliku za nešto što sam zbilja htio
Uvijek postoje kolateralne zrtve kad primjenjujes odredjen stav. Ne mozes se svakome prilagodjavati i znati sto hoce, pogotovo ako ponasanjem znatno iskace iz prosjeka.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 04:08   #90
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Uvijek postoje kolateralne zrtve kad primjenjujes odredjen stav. Ne mozes se svakome prilagodjavati i znati sto hoce, pogotovo ako ponasanjem znatno iskace iz prosjeka.
Pa da...i to je bed koji su ljudi izazvali svojom neiskrenosti.
Pamtim si te situacije gdje sam vrlo jasno sjebao stvar zbog bivših iskustava, i volim si misliti da to ne bi ponovio, ali ko zna hoću li na vrijeme prepoznati situaciju. Svi smo svjesni toga da jako puno ljudi laže, nekada oko gluposti, nekada oko većih stvari, a bez obzira na to, jako se naruši opuštenost i u biti sve ono dobro u nekom odnosu, ako se prema nekome postavljaš kao da laže. S druge strane, ako vjeruješ svemu, ispadneš budala koja troši svoju energiju na krive ljude.

Baš...bed što ljudi tako jako ne vole biti iskreni
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 06:01   #91
Quote:
nemouzagrebu kaže: Pogledaj post
S druge strane ako ih pustiš na miru dok nemaju vremena, onda oni mogu pomisliti da ti više nisi zainteresiran pa te "puste na miru". Uglavnom, baš je stvarno šteta što je ljudima tako teško reći "ne", a tako jako vole izlike.
Oprosti, ali u takvoj situaciji nisi kriv ni ti ni oni koji "nemam vremena" koriste kao "pristojan" odjeb.
Nije mi jasno zašto bi netko razuman, ili bolje rečeno pristojan, mislio da je u redu očekivati da netko konstatntno skače oko tebe ako si mu rekao/rekla da trenutno nemaš vremena. Pa valjda je na tebi red da drugoj strani pokažeš kako fakat nisi imao/la vremena i održiš taj neki odnos.
Konkretno: ako stvarno nemam vremena, ne znači da sam skroz oduzeta, javit ću se ipak nekom porukom, ili ću objasniti ako ne mogu (na putu sam, nemam internet, votever). I kad ta gužva prođe, red je da ja iniciram slijedeći susret.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 06:36   #92
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali u takvoj situaciji nisi kriv ni ti ni oni koji "nemam vremena" koriste kao "pristojan" odjeb.
Nije mi jasno zašto bi netko razuman, ili bolje rečeno pristojan, mislio da je u redu očekivati da netko konstatntno skače oko tebe ako si mu rekao/rekla da trenutno nemaš vremena. Pa valjda je na tebi red da drugoj strani pokažeš kako fakat nisi imao/la vremena i održiš taj neki odnos.
Konkretno: ako stvarno nemam vremena, ne znači da sam skroz oduzeta, javit ću se ipak nekom porukom, ili ću objasniti ako ne mogu (na putu sam, nemam internet, votever). I kad ta gužva prođe, red je da ja iniciram slijedeći susret.
Ma tako je nevažno tko je kriv. Stvarno nikada si nisam izvlačio zadovoljstvo iz spoznaje da je nešto propalo zato što je druga strana bila kriva, a ne ja. Ako je propalo, propalo je. Nekada će, bez obzira na sve, biti dobro da je nešto propalo, a nekada će biti loše da je propalo. Uglavnom, kako god okreneš, svejedno mi ispadne tko je "kriv", pa ne zapisujemo si tu neke bodove

A za ovo drugo, da, to bi bila neka korektna varijanta, i super bi bilo kada bi ljudi tako funkcionirali, ali to jednostavno nije slučaj uvijek.

Za moje konkretno Neki ljudi NIKADA neće imati inicijativu, nego će uvijek čekati da drugo osoba njih pozove, da druga osoba njima priđe, da druga osoba započne što god. Možda zato što imaju patološki strah od odbijanja, možda zato što ne vole sami išta počinjati ili možda zato što su toliko "zakrcani" da ne razmišljaju o tome.

A upoznao sam slučajeve za sve 3 situacije(iako ih sigurno ima još i puno više). Naravno da to nisu idealni uvjeti za funkcionalni odnos(ni blizu), ali jbga, ne postoje idealni ljudi, nego ljudi koji će ti svojim pozitivnim stranama zasjeniti ono što trebaš "trpjeti" od njih
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 06:45   #93
Quote:
nemouzagrebu kaže: Pogledaj post
ne postoje idealni ljudi, nego ljudi koji će ti svojim pozitivnim stranama zasjeniti ono što trebaš "trpjeti" od njih
Slažem se.

Ovo s krivicom - slažem se, nije bitno tko je "kriv". Moj upis je išao u smjeru da si ti tu nemaš što zamjerati. Nije da ti je ne znam što propalo jer si poučen neugodnim iskustvom odlučio držati pristojnu distancu.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 06:56   #94
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Ovo s krivicom - slažem se, nije bitno tko je "kriv". Moj upis je išao u smjeru da si ti tu nemaš što zamjerati. Nije da ti je ne znam što propalo jer si poučen neugodnim iskustvom odlučio držati pristojnu distancu.
Ma kojima nešto zamjeram su ljudi s kojima ni nemam neke veze, ne vučem baš za sobom hrpu zamjerki i želja za osvetom ili što ja znam što. Pamtim što je bilo, ali što je bilo, bilo je.

Moj upis je više išao u smjeru da je bed što to sve ispadne pomalo kao domino efekt. Ljudi lažu, muljaju, izmotavaju se, zato što drugi njima lažu, muljaju, izmotavaju se. Naravno ne svi i ne u istim količinama, ali i dalje dobivam dojam da jako puno ljudi odbija biti iskreno zbog uvjerenja da to ne funkcionira u ovom društvu. E, to je bed, i to nekima jako komplicira živote.

Gdje se može kupiti kopča-kvačica za kosu? Muška ili bar donekle uniseks, a da nije prečvrsta
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 07:09   #95
Quote:
nemouzagrebu kaže: Pogledaj post
Gdje se može kupiti kopča-kvačica za kosu? Muška ili bar donekle uniseks, a da nije prečvrsta
Pogledaj u dm-u, mülleru ili bipi, tamo ti imaju one jednobojne/neprimjetne. Mislim da ih ima čak u par veličina.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 07:11   #96
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Pogledaj u dm-u, mülleru ili bipi, tamo ti imaju one jednobojne/neprimjetne. Mislim da ih ima čak u par veličina.
E fala!
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 07:48   #97
Quote:
The Ambadassor kaže: Pogledaj post
Bilo je perioda u kojem uz najbolju volju ne mogu nać tih sat vremena za nalaženje u slijedećih tjedan, dva i nisam tu mogo ništa.
Ponavljam: Ne znam kakvi su to periodi gdje ne možeš naći dva sata. Ako nisi na putu negdje (onda ne kažeš da nemaš vremena nego da nećeš biti u gradu) ili nisi teško bolestan. Kod ovog drugog, pretpostavljam da ti dejtanje nije prvo na pameti.
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
bilo bi zanimljivo da ti se dogodi da zaista nemas vremena, a da to decko koji ti se jako svida shvati kao odjeb i ode dalje
bas me zanima kako bi onda prica izgledala
Izgledala bi tako da bismo bili u kontaktu i da bih se ja njemu javila. Ako se uspio ohladiti u 2 tjedna, onda nije ni bio previše zainteresiran.
Quote:
The Ambadassor kaže: Pogledaj post
Jebiga, ne možeš svima udovoljit.
Ne. I zato udovoljiš sebi i većini a ne Ambiju i ZgSashu s Foruma.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 08:47   #98
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Ponavljam: Ne znam kakvi su to periodi gdje ne možeš naći dva sata. Ako nisi na putu negdje (onda ne kažeš da nemaš vremena nego da nećeš biti u gradu) ili nisi teško bolestan. Kod ovog drugog, pretpostavljam da ti dejtanje nije prvo na pameti.
Evo ja sam imala puno takvih perioda za vrijeme faksa. Neka dva, tri tjedna prije velikih ispita (a takvi su bili skoro svi), ne da nisam imala 2 sata, nego nisam imala ni 5 minuta za nekog sa strane. Ucila sam, jela, tusirala se i spavala. Svatko tko je studirao na malo tezem faksu prije Bolonje, zna o cemu pisem.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 08:56   #99
Quote:
Vida36 kaže: Pogledaj post
Evo ja sam imala puno takvih perioda za vrijeme faksa. Neka dva, tri tjedna prije velikih ispita (a takvi su bili skoro svi), ne da nisam imala 2 sata, nego nisam imala ni 5 minuta za nekog sa strane. Ucila sam, jela, tusirala se i spavala. Svatko tko je studirao na malo tezem faksu prije Bolonje, zna o cemu pisem.
Sori, meni je to zesca glupost.
Znala sam studenta medicine koji je imao curu u jednom gradu, ljubavnicu u drugom i isao na feste. Najbolji student gradjevine na godini ucio je dok su mu se u sobi odrzavale feste. To su ekstremniji primjeri, buduci da sam zivjela u domu, mogla bih nabrajati unedogled.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 09:00   #100
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Sori, meni je to zesca glupost.
Znala sam studenta medicine koji je imao curu u jednom gradu, ljubavnicu u drugom i isao na feste. Najbolji student gradjevine na godini ucio je dok su mu se u sobi odrzavale feste. To su ekstremniji primjeri, buduci da sam zivjela u domu, mogla bih nabrajati unedogled.
Jel to bio u pitanju popravni dom možda?
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:01.