Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2017., 19:43   #1
Posao na fakultetu

Pozdrav! Nemam puno znanja o ovoj temi iako me mnogo zanima. Htjela bih da mi netko, tko god ima volje i zna, kaže koji je prvi korak prema profesorskoj karijeri na fakultetu? Koliko sam ja shvatila, nakon diplomskog, moram upisati poslijediplomski i zaposliti se kao asistent/znanstvenk novak (pitanje:koja je procedura za zaposljenje. Natjecaj ili?) . Zatim, nakon doktoriranja postajem visi asistent? te me zanima sto nakon toga? Te koji su uvjeti za ostvarenje znanstveno-nastavnog zvanja.

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 30.05.2017. at 21:42. Reason: edit naslova teme
Jelaalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 08:51   #2
Quote:
Jelaalu kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Nemam puno znanja o ovoj temi iako me mnogo zanima. Htjela bih da mi netko, tko god ima volje i zna, kaže koji je prvi korak prema profesorskoj karijeri na fakultetu? Koliko sam ja shvatila, nakon diplomskog, moram upisati poslijediplomski i zaposliti se kao asistent/znanstvenk novak (pitanje:koja je procedura za zaposljenje. Natjecaj ili?) . Zatim, nakon doktoriranja postajem visi asistent? te me zanima sto nakon toga? Te koji su uvjeti za ostvarenje znanstveno-nastavnog zvanja.
Sve kaj si rekla je točno s time da ne moraš raditi na fakultetu da bi doktorirala. Bitno je doktorirati a za to je jedini i dovoljan uvjet upisan studij i naopravljena disertacija. Lakše je ako si i zaposlena na projektu kao novak.
Nakon kaj doktoriraš javljaš se na raspisani natječaj za docenta (to je prvi korak) Ovisno o području moraš zadovoljiti uvjete propisane za to radno mjesto. Najvažniji dio je...mora te povjerenstvo izabrati od svih pristiglih prijava. I to je to.....dalji razvoj...raspisan natječaj za izvanrednog...ako imaš uvjete javiš se...izaberu te...etc.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 10:51   #3
Quote:
Jelaalu kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Nemam puno znanja o ovoj temi iako me mnogo zanima. Htjela bih da mi netko, tko god ima volje i zna, kaže koji je prvi korak prema profesorskoj karijeri na fakultetu? Koliko sam ja shvatila, nakon diplomskog, moram upisati poslijediplomski i zaposliti se kao asistent/znanstvenk novak (pitanje:koja je procedura za zaposljenje. Natjecaj ili?) . Zatim, nakon doktoriranja postajem visi asistent? te me zanima sto nakon toga? Te koji su uvjeti za ostvarenje znanstveno-nastavnog zvanja.
1. zaposliti se kao asistent preko javnog natječaja koji raspisuje fakultet (nema baš natječaja za novake u zadnje vrijeme; po meni je asistentsko mjesto "sigurnije" - zbog zadržavanja koeficijenta nakon isteka ugovora i neovisnosti o projektima i dobroj volji mentora)
2. upisati poslijediplomski (moje mišljenje: upisivanje poslijediplomskog studija u Hrvatskoj je bacanje novaca, gubitak vremena i mnogo živaca ako si dio "realnog" sektora; upis poslijediplomskog je obavezan za asistente/novake)
3. doktorirati unutar ugovora (3 godine ili 6 godina)
4. zaposliti se kao poslijedoktorand preko javnog natječaja (na 2 ili 4 godine; viši asistenti više ne postoje) i sakupiti uvjete za znanstveno i znanstveno-nastavno zvanje unutar ugovora
5. zaposliti se kao docent preko javnog natječaja (na 5 godina) - uz znanstveno, moraš imati i uvjete za znanstveno-nastavno zvanje
6. nakon 5 godina kao docent ako sakupiš uvjete za više znanstveno i znanstveno-nastavno zvanje i ako postoji volja i (ponovno) koeficijenti na fakultetu, napreduješ u izvanrednog profesora.
nema is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:57.