Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2016., 21:28   #341
Samo treba u svojoj glavi posloziti da je to privremeno stanje i sa svakom godinom koja prodje sve je lakse. Kao majka teenegera mogu reći da mi sad fale oni dani kad je bio mali, kad smo po cijele dane bili zajedno, kad sam ga mogla poljubiti bilo gdje, sad strogo unutar četiri zida, jer sramotim ga Danas je doma cijeli dan,ali kao da nije, sa slusalicama na usima, zatvoren u sobi i ne daj Bože ugroziti njegovu privatnost. Vremena za sebe imam napretek, putujem, idem na fitnes..Prodje to brzo, prebrzo, sitne brige zamjene veće brige, s kim je, kad će doma, zašto se ne javlja kad zovem...Eh, sve u svoje vrijeme.
princeza sunca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 14:16   #342
moja mala ima 16 miseci i više sam puta napisala da je sa vrimenom stvarno lakše. ne mogu reć da mi je sad lako, ali je puno lakše nego prije godinu dana, pa nekako virujem da će za godinu bit još lakše, za dvi pogotovo, itd. virujem da tada na repertoar dolaze neke druge stvari o kojima sad ne razmišljam, ali ka šta je nuklea rekla, ne bižim od brige i obveza, ali mi je bitno da vratim sebe.

osim toga, cilo vrime sam govorila da ću napravit veću razliku u godinama između dice, ali sad mi se čini da bi bilo pametnije odma rodit drugo i sve odradit u jednom ludilu nego čekat da dođem sebi jer, dođem li sebi, mislim da ću se teže odlučit sve prolazit ispočetka. ovako bi išlo dvoje dice jednim udarcem, a treće ako se dogodi - dogodi.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 15:36   #343
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
osim toga, cilo vrime sam govorila da ću napravit veću razliku u godinama između dice, ali sad mi se čini da bi bilo pametnije odma rodit drugo i sve odradit u jednom ludilu nego čekat da dođem sebi jer, dođem li sebi, mislim da ću se teže odlučit sve prolazit ispočetka. ovako bi išlo dvoje dice jednim udarcem, a treće ako se dogodi - dogodi.
Iz osobnog iskustva
kad radiš veću razliku u godinama, puno toga zaboraviš, i krećeš ispočetka
ali izguštaš se sa starijim, nisi rastrgana između potreba dvoje male djece koja ne razumiju da si samo jedna

Starijem djetetu mala beba nije baš zanimljiva, nije društvo za neku igru,
ali moj je jako ponosan što je stariji brat, a ona čim je on u prostoriji gleda i prati njega kao boga

Mi smo zaključili da je manja dobna razlika lakša za djecu što se tiče druženja ali teža roditeljima prvih par godina. Kad je veća dobna razlika puno je lakše sve uskladiti, da ne spominjem boleštine koje je puno lakše ovako odraditi a starije ima i imunitet
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 16:01   #344
ja se baš nadam s drugim guštati sve ono što s prvim od straha i napetosti nisam.
vjerujem da ću uspjeti biti toliko opuštena da uživam čak i u prvoj godini.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 16:08   #345
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post

Mi smo zaključili da je manja dobna razlika lakša za djecu što se tiče druženja ali teža roditeljima prvih par godina. Kad je veća dobna razlika puno je lakše sve uskladiti, da ne spominjem boleštine koje je puno lakše ovako odraditi a starije ima i imunitet
remetiš mi koncept.

Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
ja se baš nadam s drugim guštati sve ono što s prvim od straha i napetosti nisam.
vjerujem da ću uspjeti biti toliko opuštena da uživam čak i u prvoj godini.
i ja virujem da ću bit opuštenija. znam da ću oko nekih stvari nastavit pizdit, jer sam jednostavno takva, ali sad sam pametnija za neke druge stvari.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 16:18   #346
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
ja se baš nadam s drugim guštati sve ono što s prvim od straha i napetosti nisam.
vjerujem da ću uspjeti biti toliko opuštena da uživam čak i u prvoj godini.
ovo bi za mm bilo dobro da ima jos jedno, da gusta. i sam veli da tek sad kuzi koliko je propustio uzivanja jer je panicar
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 18:18   #347
Mm je nekidan sanjao da sam trudna i zakljucio da mu uopce nije bia panika

Meni bi bogme bila

Trebam jos bar tri godine da razmislim
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 18:45   #348
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Trebam jos bar tri godine da razmislim
budem li razmišljala 3 godine i onda još 3 godine pokušavala, koliko nam je tribalo za prvu trudnoću, uć ću u 40-u.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 19:15   #349
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
ja se baš nadam s drugim guštati sve ono što s prvim od straha i napetosti nisam.
vjerujem da ću uspjeti biti toliko opuštena da uživam čak i u prvoj godini.
Ja sam oslučila s drugm ispraviti sve "pogreške" koje sam učinila s prvim, ali mi zasad ne polazi baš od ruke, a dijete se još ni rodilo nije.
Za početak, rekla sam sebi, nema šanse da se ikad više zeznem i rodim priorodno i, klinac, nisam uspjela dogovoriti carski tako da mi se povijest ponavlja. Onda sam si rekla, OK, mora prirodno, ali ću dogvoriti epiduralnu. Nisam ni to uspjela. Pa sam si rekla, dobro, ne može ni epiduralna (jer živim u p. materini), ali će mi sada barem muž biti na porodu. Danas mi glavna sestra reče da ne dopuštaju više prisustvo muža na porodu (jer, kao što rekoh, živim u p. materini)
Ostalo mi je još ne sekirati se oko (ne)dojenja, ne strepiti nad tim kad će se beba opet probuditi, već iskoristiti svaku minutu za spavanje, ne pametovati mužu oko dohrane i sterilnosti, ne sekirati se oko priprema za izlazak (jesam li ponijela ovo, ono, hoću li bebi poremetiti rutinu), već ići s bebom gdje god poželim i kad god poželim.
Ako mi svi planovi propadnu, past ću u postporođajnu depresiju A već nije dobro počelo.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 22:26   #350
kod mene je isto bilo svašta, postporođajno ludilo, potriba da kontroliram apsolutno sve vezano za malu, opsesivno ponašanje; bočicu bi ispirala po 10 puta, da slučajno ne bi ostalo tragova deterdženta za sude ... totalna ludača. uz to mi se poklopilo da sam posli poroda imala hemić veličine australije, da su me tako lipo sašili da tjednima nisam mogla normalno sidit, pa mastitis, grozne ragade, mala je prva dva miseca imala grčeve i plakala od 10 navečer do 5 ujutro ... imam ptsp od svega toga.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 16:59   #351
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
ja se baš nadam s drugim guštati sve ono što s prvim od straha i napetosti nisam.
vjerujem da ću uspjeti biti toliko opuštena da uživam čak i u prvoj godini.
jel ja nešto propuštam
ne vidim nigdje kondicional.

Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
budem li razmišljala 3 godine i onda još 3 godine pokušavala, koliko nam je tribalo za prvu trudnoću, uć ću u 40-u.
onda razmišljaj i pokušavaj istovremeno
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 12:47   #352
Quote:
anneb kaže: Pogledaj post
imam 31 godinu i sincica od 7 godina, muz i ja oboje radimo i nemamo nekih vecih problema u braku, volimo se i reklo bi se da nam je dobro koliko god nam moze biti dobro s obzirom na ekonomsku situaciju u hrvatskoj

obozavam svoje dijete, ali jednostavno mrzim biti majka
mrzim odgovornosti koje dolaze s tim, mrzim sto mi nitko nije ni najmanje zahvalan (sto drustvo, sto obitelj, sto vlastito dijete) zbog uloge koju zivim 24 sata dnevno, mrzim opcu iscrpljenost koju mi ta uloga uzrokuje i mrzim odgovornost koju zbog nje nosim na ledjima

jos cu jednom ponoviti, obozavam svoje dijete i bez problema bih, kad bi situacija to zahtijevala, dala vlastiti zivot za njega, ali kad bi imala priliku vratiti zivot u vrijeme prije nego sto sam ga rodila, nikad se ne bi dovela u situaciju da opet zatrudnim

ima li ovdje bar netko tko me i najmanje razumije ili sam stvarno uzasno ljudsko bice?
Ja imam isto toliko godina, i nemam djece. Ni želje za djecom. Sama pomisao da sve moguće planove moram prilagoditi bebi (odnosno da neće biti nikakvih planova), zaista me straši. Isto tako, niko neće skontat kolko sam ja dala i žrtvovala, a pogotovo da to cijeni? Odgajala sam sestrine malce i provela dugo vremena kao bejbisiter - možda čak i previše. Želim malo vremena sad za sebe, želim raditi stvari koje se meni rade i potrošiti vrijeme kako meni odgovara. Imam ionako nekih zdravstvenih problema, a trudnoća bi to još dodatno produbila...Ja sam možda nenormalna, a mislim da ti i nisi toliko, jer si prošla kroz to sve, trudnoću, porod itd. i sad govoriš iz te perspektive. Sa 25 bih se lakše odlučila na dijete, ja mislim, ali sada sve me manje to privlači, generalno...
satinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 19:13   #353
Satinda, imam 35g., i nisam si nikada poželjela dijete. Imam sređenu materijalnu situciju, svoju komociju i slobodu i to ne bih mijenjala za nikoga, nema tog muškarca niti djeteta. Tako da te u potpunosti razumijem.
Bettinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 00:00   #354
Quote:
satinda kaže: Pogledaj post
Ja sam možda nenormalna, a mislim da ti i nisi toliko, jer si prošla kroz to sve, trudnoću, porod itd. i sad govoriš iz te perspektive.
Ne bih išla u to ko je normalan a ko nije i što je to normalno, ali činjenica je da nemaš dijete jer ga ti ne želiš imati. Dobra odluka. Sigurno bolja od odluke da rodiš jer misliš je to način da zadržiš dečka/muža.


Quote:
Sa 25 bih se lakše odlučila na dijete, ja mislim, ali sada sve me manje to privlači, generalno...
Sad već imaš svoju plus/minus listu po pitanju majčinstva. Drugo stvar je ta i da sad imaš luksuz da promijeniš mišljenje i ako budeš htjela imati dijete kroz godinu, dvije ili pet da to možeš. A odluka imati dijete nakon što rodiš (ili bolje receno nakon prolaska termina za prekid trudnoće) je nešto što je konačno. Osim ako nisi tip osobe koji je u stanju reći da ide do kioska po kutiju pljugi i onda nestati ko da te nikad nije ni bilo u životu tvoje obitelji.
Moguće da se radi toga mnogi toliko počnu preznojavati i padnu u krizu, zato što nema undo/edit opcije.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 23:15   #355
ovo je zaista tema u kojoj se 100% pronalazim, a još nisam ni rodila... moja trauma počinje na jesen i već se kajem zbog pogrešnih odluka
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 18:55   #356
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
ovo je zaista tema u kojoj se 100% pronalazim, a još nisam ni rodila... moja trauma počinje na jesen i već se kajem zbog pogrešnih odluka
poslije jebanja nema kajanja
a ako si svjesno to odabrala, jbg ko ti kriv.
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2019., 10:50   #357
Evo da napišem ja koju rečenicu kao novopečena majka bebe od 5 mjeseci...
Slučajno sam naletila na ovu temu i cijelu pročitala i zanimljivo mi je koliko je različitih pogleda na jednu situaciju...

Nadam se da je autorica teme riješila svoj problem,svoje misli i da se danas puno bolje nosi sa majčinskom ulogom..

Ja nisam u nikakvoj depri ni slično,pere me sve ono što i ostale novopečene mame: nedostatak sna,nedostatak vremena za sebe, nedostatak mogućnosti da pogledam film na miru,da se odmorit,al ono stvarno jedno sat,sat i po vremena,fali mi društveni život,čak i posao (dio društvenog života), fali mi otić sa mužem u večernju šetnju što smo redovno radili dosad i za vrijeme trudnoće,o odlasku u kino da i ne govorim..

Sve mi to sad fali,ali svjesna,sam u potpunosti da su moje potrebe sad na zadnjim mjestu i iskreno,ne smeta mi to uopće jer znam da će proći... I jer imam to divno stvorenje pored sebe...
Neki dan sam izašla iz kuće na,sat i po, muž je ostao sa bebom,kad sam se vratila i ušla u sobu,on leži na krevetu među igračkama i kad me vidio: skrika,veselje,jednom riječju oduševljen je... Šokiralo me da mi se netko tako veseli...
Onda mi je sve ovo gore nabrojano odjednom palo u deseti plan i bude mi lakše...
I sad je lakše nego kad je bio novorođenče i imao grčeve,al uvijek nešto novo dolazi,kao i u životu...
Ništa nije stalno...
Zaključak je da je ženama,majkama teško i da većina posla oko bebe je na njima, pogotovo ako se doji,a i bez tog dijela...Ali,sve prođe,a ljubav vjerojatno ostaje i bude jača i to daje snagu za dalje..
Ali slažem se,trebalo bi puno više pričati o periodu nakon samog poroda,iako mi je potpuno jasno da su trudnice usmjerene isključivo na porod,a o ovom kasnije malo tko govori u pravom smislu...
I smatram da za imati dijete treba biti staložen i sabran,zreo i odgovoran,jedino tako se može sve izgurati,stajat čvrsto na zemlji i ponašati se onako kako stu se muž i žena dogovorili,i pritom pokušat ostat sabrane glave sa mišlju da će i taj najteži period proći...
Nepoznata007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2019., 16:51   #358
Quote:
Nepoznata007 kaže: Pogledaj post
Neki dan sam izašla iz kuće na,sat i po, muž je ostao sa bebom,kad sam se vratila i ušla u sobu,on leži na krevetu među igračkama i kad me vidio: skrika,veselje,jednom riječju oduševljen je... Šokiralo me da mi se netko tako veseli...:
Tko, muž ili beba?
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2019., 18:34   #359
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Tko, muž ili beba?
I jedno i drugo vjerojatno (svatko iz svojih razloga), ali beba više...
Muž je vjerojatno pomislio: evo je,sad ću ja napokon malo odmorit,nakon sat i po...
Nepoznata007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.