Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2017., 23:56   #281
Ne znam specifično za šnaucere ali obično psima dlaka mijenja boju zbog hrane, bolesti ili starosti.

Imala sam crnu kuju kojoj je pocrvenila dlaka od hrane.
Normalno, posivila u starosti.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 14:26   #282
Unhappy Udomljavanje

Ako znate nekoga da bi se "rješio" šnaucera. molim Vas da javite ili objavite. trenutno imam šnaucerku 3,5 godina staru i htio bi joj društvo da ima.
kholjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 08:17   #283
bok

prije 3 tjedna smo doma doveli patuljastu crnu šnaucerku staru 2 mjeseca. Pas je predivan. Već nakon 3 noći je prestala plakati i spava koliko i mi u svom krevetu. Za sada ne laje puno. Ostavljam je od poćetka samu doma po sat dva da se naući. U poćetku je plakala kad nas nema a sad legne u krevet i spava. Ma prezadovoljni svi u kući

imam par pitanja
koliko im obićno treba da nauće da ne vrše nuždu po kući (služim se samo metodoom nagrađivanja kad obavi nuždu vani)

Koliko cesto ih treba kupati

Svako koliko ih se vodi na trimanje

i imate li neke savjete za odgoj i dresuru, pogotovo da je naučim da ide uz nogu
hvala
Daenerys29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 09:39   #284
Psa načelno treba kupati šamponom što rjeđe. Po potrebi pranje čistom vodom.

Prijatelj svog šnaucera češlja dva, tri puta tjedno. Trima ga sam doma dva, tri puta mjesečno. A u salon na kompletno uređivanje ide svaka dva, tri mjeseca. Za kvalitetu dlake nije dovoljno samo trimanje u salonu ako ide tim ritmom. I obavezno naći salon koji ih dobro trima, a ne da ga malo istrima, a onda većinu riješi mašinicom.
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 11:44   #285
Općenito je preporuka da se psi ne kupaju češće od 3-4 puta godišnje jer im se skida ta zaštitna masnoća sa tijela i podložniji su onda kožnim problemima. Šnauceri sami po sebi nemaju neki miris i ne linjaju se (susjeda kaže da joj se lagano osjeti samo kad je mokar, al to svi psi bazde kad su mokri ) pa mislim da ih nema potrebe prečesto kupati osim ako se ne uvaljaju u neku crkotinu ili govno.

Kod mene u susjedstvu ima 2 patuljasta šnaucera, šišaju ih svakih cca mjesec - mjesec i pol dana, tj. trimaju. Ako se mašinicom šišaju promjene boju, crni postanu smečkasto crvenkasti, a bijeli dobiju neku sivu ili kakva je to već boja, onako djeluju prljavo.

Divna su pasmina, jako su pametni i poslušni i brzo uče. A za dresuru, najbolja je neka školicaili se opskrbiti sa literaturom. Ima i na forumu temao dresuri i o štencima pa škicni i tamo, ima dosta dobrih savjeta.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 13:14   #286
Kod kupanja šnaucera treba paziti da se koristi šampon koji ne omekšava dlaku. Dlaka mora biti oštra, onda se na nju ne prima prljavština, malo ga prođeš viledom i dovoljno je - u usporedbi recimo s kokeršpanijelom ovo je drugi svemir što se tiče održavanja čistoće dlake Trimanje (govorim za srednjega) na 3 mjeseca, i to baš trimanje u salonu, a doma s trimerom jednom tjedno proći kroz trup i odstraniti višak.

Bitno je da se dlaka trima a ne šiša da ne dođe do problema s folikulima, koji znaju biti ozbiljni, bolni i dugotrajni.
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 17:27   #287
Kad je već iskocila tema, samo bih hti reći da je kolegica bila neki dan sa šnaucerom kod mene i ja sam ostao šokiran koliko je taj pas brz i pokretan. To nisu istine kakvu brzinu i promjenu smjera ima, Messi mu nije ni to koljena
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2018., 12:08   #288
Bome, pogotovo ovi patuljasti. Misliš mali švrćo, a kad udri u trk ko metak je.

Nisam baš prije imala doticaj s njima niti ideju kakvi su, sada kad ih gledam svaki dan predivna su mi pasmina. Da kupujem psa vjerojatno bi mi bili pri vrhu pasmina koje bi kupila.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 17:19   #289
Nas snauci jenrelativno brzo naucio ne kakat i piskat u kuci ako je bioa frka imali smo podlogu za pisanje (kupila sam u DMu podlogu za presvlacenje beba).
Moram ga pohvalit da nije od onih koji.kad ostanu sami uniste stan/kucu jer je nekad bio i vise od 8 sati sam, nastradale su jedne krokse, par legica i nekoliko djecjih igracaka.
U 2 i pol godine okupala sam ga mozda 4 puta jer je uzasno smrdio od nekakvih trava po kojima se valjao. Na sisanje ide svaka tri mj i tamo ga kupaju.
Isli smo na socijalizaciju u KOSSP.
Izrazito brz i dosadan pas
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2018., 17:04   #290
Zna li netko preporučiti uzgajivačnicu patuljastih šnaucera?
može i u poruku ako se ne smije ovdje.
hvala
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2018., 08:45   #291
Salon za trimanje

Pozdrav,
molim vas za preporuku salona u Zagrebu s kojim ste zadovoljni, prvi put vodimo malog šnaucera i htjeli bi da trimanje bude dobro obavljeno..
GZomanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2018., 18:09   #292
Quote:
GZomanid kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
molim vas za preporuku salona u Zagrebu s kojim ste zadovoljni, prvi put vodimo malog šnaucera i htjeli bi da trimanje bude dobro obavljeno..
Ja svoje vodim u Top Dog u Čulinečkoj. Nije mi usput, dapače na drugom kraju grada je, ali žena ima 3 svoja šnaucera i šiša ih fakat odlično.
Ako misliš na izložbe onda nek ti ga samo trimaju, a ako ne onda trimanje+mašinica

Osim toga, imam trimer doma i sama ih potrimam s vremena na vrijeme.
nemam-iksicu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2018., 14:45   #293
Quote:
nemam-iksicu kaže: Pogledaj post
Ja svoje vodim u Top Dog u Čulinečkoj. Nije mi usput, dapače na drugom kraju grada je, ali žena ima 3 svoja šnaucera i šiša ih fakat odlično.
Ako misliš na izložbe onda nek ti ga samo trimaju, a ako ne onda trimanje+mašinica

Osim toga, imam trimer doma i sama ih potrimam s vremena na vrijeme.
Hvala!
GZomanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2020., 16:20   #294
u potrazi sam za stenetom srednjeg snaucera, ako znate da netko ocekuje leglo uskoro slobodno javite..lp
Joca77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2020., 22:06   #295
Pogledajte na stranicama HKS (hrvatski kinoloski savez) legla

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2020., 09:32   #296
Kupnja šnaucera

Pozdrav svima!

Razmišljam o kupnji šnaucera točnije salt-peppera.

Ima li tko iskustvo sa Mirtas house uzgajivačnicom?

Može i u PM preporuke ostalih uzgajivačnica ako se ne smiju javno reklamirati..

Hvala!
__________________
"When nothing goes right-go left."
blind_sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2020., 10:01   #297
Pogledaj Bravepaw, ali mislim da nemaju papar-sol već crne i crno-srebrne.
Znam dva para koji imaju njihove pse.
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2020., 15:44   #298
Mislim da veterinarka ferrari u Rijeci ima papar-sol srednje šnaucere, ali ne znam ime uzgajivačnice, a niti znam jeli toveličina koja te zanima...
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2020., 16:03   #299
Evo ti link na prijavljena legla šnaucera:
https://kps.hr/index.php/uzgoj/prijavljena-legla

Vdjela sam kujicu od uzgajivača Leboro, srednja, papar-sol, krasna. Samo ne znam rade li još.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2020., 15:32   #300
Moja najdraza princeza. Odbijao sam da je uzmem, sad ne mogu da zamislim zivot bez nje.
OtacMakarije is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:09.