Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2017., 09:38   #3781
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Ne kazem da nije kriva doza, ali Sedalin je poznat po tome da ima prilicno nepredvidivo djelovanje.
Ako je vet tamo bio vlasnik ambulante, onda iskreno sumnjam da je krivo dozirao jer za njega igrom slucaja znam da sa Sedalinom ima dosta iskustva.
pas je bio predoziran, imao je sve simprome toga (odmah počeo djlovati lijek, djelovao dulje od 6 -12 sati). U uputstvima piše da se na 17,5kg daje pola crtice za blagu sedaciju, 1 za srednju i za jaku 1,5. Pas od19kg je trebao dobiti po meni max 1 crticu.. Dobio je 2.

Ako lijek djeluje nepredvidivo, trebao mi je to naglasiti, a ne reći da će proći za sat i pol (čak u uputstvima piše da je djelovanje 6-12sati) i da veća doza ne pojačava učinak nego produljuje djelovanje.
Cijeli dojam kod veta (pa i poslje kad sam ga i nazvala da mu kažem da je predoziran) je bio da su me srezali, rekli da sam ja u krivu i bili površni oko toga

Ja sam bila ljuta kada sam pisala post, ali pas 20 sati nakon ljeka nije mogao hodati, nije htio piti vode uopće. A radilo se o vađenju klasa iz nogice.. i mislim da je prirodna reakcija moja ljutnja..

Ono što cijenim od veterinara je da me nazvao (nakon što sam napisala na face-u kritiku) da mi se ispriča na pogrešci i krivoj procjeni.
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 12:23   #3782
Ide li tko u veterinarsku ambulantu.Galavet?
Zanima me kakva su iskustva i da li je ok veterinar, pošto mi je ta najbliža jer perokovic otišao na borongaj,pa mi predaleko
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 16:33   #3783
preporuka za veterinara

Trebam preporuku za dobrog, holističkog veterinara u ZG ili šire koji razmišlja dalje od antibiotika i kortića. Pas ima kroničan problem, probali smo svašta, ali do sada nismo pronašli lijek.
Hvala unaprijed!
KittyP is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 15:00   #3784
kroničan problem čega? nije baš isto šepa li, opada li mu dlaka ili ima kroničan proljev.....
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 08:11   #3785
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
kroničan problem čega? nije baš isto šepa li, opada li mu dlaka ili ima kroničan proljev.....
Naravno, nije isto. Tražimo nekog s velikim iskustvom u ginekologiji - urologiji.
KittyP is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 10:12   #3786
Kitty sretno ti bilo s holističkim veterinarima u Hrvatskoj. Puno sam istraživala sama na tu temu i kod nas je to u takvim povojima ....ma nemoguća misija.
Vidjeh u nekom tekstu od Rujane Jeger da spominje kod Bojanića veterinarku Karmen (ako sam dobro shvatila) da kombinira prirodno i klasično...Treba provjeriti tu inf. nisam osobno bila.
U međuvremenu sam naišla na jednu vet. koja se bavi između ostalog homeopatijom i akupunkturom, pa ako ti treba kontakt javi se.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 14:08   #3787
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Vidjeh u nekom tekstu od Rujane Jeger da spominje kod Bojanića veterinarku Karmen (ako sam dobro shvatila) da kombinira prirodno i klasično...Treba provjeriti tu inf. nisam osobno bila.
Karmen je odlepršala u inozemstvo.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 07:31   #3788
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Kitty sretno ti bilo s holističkim veterinarima u Hrvatskoj. Puno sam istraživala sama na tu temu i kod nas je to u takvim povojima ....ma nemoguća misija.
Vidjeh u nekom tekstu od Rujane Jeger da spominje kod Bojanića veterinarku Karmen (ako sam dobro shvatila) da kombinira prirodno i klasično...Treba provjeriti tu inf. nisam osobno bila.
U međuvremenu sam naišla na jednu vet. koja se bavi između ostalog homeopatijom i akupunkturom, pa ako ti treba kontakt javi se.
Merlina, moze kontakt. Hvala unaprijed!
KittyP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 10:33   #3789
Imaš i Almu. Ne znam radi li još i privatno ili samo kod Kreszingerice.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 18:40   #3790
Detaljne pretrage

Pozdrav svima!

Imam Shih-tzuicu staru 4,5 godine.

28.6. je operirala oko koje je na pola izaslo van. Dosla je od frizera s pola oka izbuljenim te nismo ustvrdili tocan uzrok toga, posto frizerke kazu da ne znaju u kojem trenu je "izletilo", a veterinar kaze da je ozljeda def. mehanicka te da je rijec ili o udarcu ili o prejakom povlacenju za siju.
Oko se dobro oporavilo. Imala je zasivene kapke 10 dana nakon operacije te su savovi skinuti prije 8 dana.

Prije 3 dana je pocela dobivati napadaje kihanja. Bas jako intenzivne. Napadaji se najcesce dogadaju pri vecim naporima ili uzbudenju. Npr. kada netko ulazi u stan brzo dotrci i uzbudi se, tada krene i sumanuto kihati dok ju netko ne primi i umiri. Iz nosa ide vodeni sadrzaj samo (nadam se da ce tako i ostati). Prvi napadaj se dogodio 3 h nakon posljednjeg izlaska van te mi je nekako sumnjivo da je u nosu zaglavila neka trava ili klas. Ne znam sto bi u stanu uspjela s poda udahnuti, obzirom da ima stvarno male nosne otvore.

Nemamo klimu, tako da ne znam ni gdje bi se prehladila, a i za alergiju mi je cudno da bi se to dogadalo samo kod fizickih napora i uzbudenja.
Veterinar je rekao da cemo probati s antibiotikom do ovog utorka pa ako se ne popravi da ce nas morati poslati na daljnje pretrage kako bi mogli ustvrditi u cemu je rijec.

Studentica sam i nisam nekog financijskog statusa, a na stranicama vet. ambulanti i vet. fakulteta ne mogu pronaci vazece cjenike za usluge koje pretpostavljam da ce joj morat raditi - UZV, endoskopija, mozda i CT glave.

Da li je netko nedavno obavljao takve pretrage sa psom i moze li mi reci koliko ga je izaslo? Jako mi je bitno kako bih znala koliko novaca moram prikupiti, iako znam da vjerojatno pozamasnu svotu, obzirom da su nam za operaciju oka na faksu u nocnom dezurstvu htjeli uzeti 2000 kuna odmah na ruke...

Hvala!
nesudenaplavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 18:43   #3791
Quote:
nesudenaplavusa kaže: Pogledaj post
Studentica sam i nisam nekog financijskog statusa, a na stranicama vet. ambulanti i vet. fakulteta ne mogu pronaci vazece cjenike za usluge koje pretpostavljam da ce joj morat raditi - UZV, endoskopija, mozda i CT glave.
Ne znam ništa o cijenama, ali CT se kod nas, koliko znam, ne radi.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 10:58   #3792
KittyP, upravo sam na Fejsu vidjela ime Tanja Majcen, dr. med. vet., holistički aromaterapeut za pse. Probaj izguglati.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 12:01   #3793
Veterinari u Zagrebu

Za cijene ti ne znam, ali moj Minijaturni kad god i a nekakav zdravstveni problem dobije napade neidentificiranih alergija.


Prije koju godinu pokupio probavnog pazita i tri dana zaredom umirao od kaslja do gusenja, kao alergija (inace nema takvih problema)

Sad je razvalio koljeno i nakon tjedan dana injekcija se poceo cudno ponasati, letargican i zauzeo gard malog buldoga da bi si olaksao disanje. Posto na zalost imam iskustva s tim prvo bacio pogled na sluznice koje su bile uredne ali ipak digli veta koji je cuo da teze dise i da ima nekakvo sustanje u plucima pa mu dao dvije injekcije za lakse disanje.
Za 10 minuta potpuno drugi pas i kao da nikad nista nije bilo.

Meni popis ovih tvojih pretraga izgleda kao debeli overkill za takve probleme.


Drago mi je da je oko proslo bez problema.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 16:48   #3794
Peseka nikad ne ostavljat samog na šišanju. Jedini put kad sam to napravila i to u vet. ambulanti pas je bio zarezan...
U jednom salonu za šišanje uz moje prisustvo žena je bila toliko gruba da ni sama ne znam što mi je bilo da nisam tu torturu prekinula i uzela pesa onako na pol ošišanog. Bože pomozi tko njoj ostavi pesa bez nadzora s obzirom na to što je pred menom radila bojim se pomisliti što radi kad vlasnik nije prisutan.
Ukoliko trebaš preporuku za nježno šišanje budući i ja imam nešto kao šicuića sobodno se javi, žena kod koje sad idemo na Trešnjevku je nježna i strpljiva.

Endoskopiju za tako malog psa? CT za životinje nema u Zagrebu nego u Slovenij. Ultrazvuk i rendgen su cca po 200 kn.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 23:58   #3795
Da.. I sam vet je rekao da nema tako male sprave s kojom bi joj on mogao pregledati to u vidi endoskopije, ali i da je ne zeli uspavljivati samo da bi otvorio i probao endoskopiju, a da nije ni siguran da ce naci strano tijelo. I ovako nije bas sigurno davati anesteziju, kamoli 2 puta u mjesec dana.

A ovo s alergijama mi je nekako cudno jer nije da ona izade van pa da ju uhvati kihavica. Doslovno ju copi kada se uzbudi ili se malo vise pokrene, da se zaigra npr. pa izgubi volju jer pocne kihati i to bas napadaj koji ne prolazi dok ju ne primis. :/

Danas je popila vec 5. polovicu antibiotika i to bi po meni trebalo vec proci, a eto od 6 ujutro do cca 13 popodne je imala 6 napadaja, popodne mozda 2.

Citala sam svasta i najvise me strah tumora sinusa jer je to jedino sto bi povezalo oko i sada ovo. Znam da na internetu se svasta nade, ali opet.. Samo sto je ona stvarno mladi pas jos od 4 godine, a cesce je kod starijih i sa izduzenom njuskom.

Nadam se najboljem i da ce ispasti sve to sto je bilo s okom i sada ovo samo puka nesreca i slucajnost
nesudenaplavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 21:43   #3796
Čuj, a da nije možda u pitanju obrnuto disanje /kihanje ili Kolaps traheje?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 23:23   #3797
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Čuj, a da nije možda u pitanju obrnuto disanje /kihanje ili Kolaps traheje?

Obrnuto disanje drugacije zvuci od ovoga, a sto se tice kolapsa traheje - nisam znala sto je pa sam isla citati i tamo se svuda navodi kasalj, a ona ga za sada nema.

Antibiotik od pet do uto nije pomogao pa je danas dobila injekciju za alergije, a nakon koje joj je gore nego sto je bilo. Cesci napadaji i ubrzano disanje dok lezi

Sutra idemo na fakultet, tko zna sto ce sve morat raditi. Vec mi je muka i od dijagnoza i od cifra
nesudenaplavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 14:47   #3798
Kod traheje je prije roktanje nego kasalj.
Pretpostavljam da ne koristis ogrlicu nego ormu ?
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 16:47   #3799
pozdrav, ima li tko preporuke za kardiologe u ZG? radi se o maci.
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 18:20   #3800
Pozdrav, zna li netko gdje sada radi dr.Milan Milković koji je prije radio u Happy vetu?

Poslano sa mog HTC One mini 2 koristeći Tapatalk
pizdekalo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:47.