Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2017., 00:08   #1
Audi A3 8P 1.9 tdi Sportback, 2007.god.

Posjedujem od nedavno navedeni auto, zivcira me neki cudan zvuk kao udarac kod saltanja brzina i pustanja kvacila, i kad naglo dodam-pustim gas..nesto kao onako tupo negdje lupne..ne jako al ja cujem. Moj majstor kaze da je to neki luft u mjenjacu i da to nije nista strasno, ali prije 2 tjedna sam mjenjao lijevi homo zglob i lezaj kotaca, sve komplet. A desno samo manzetu koja je bila losa..i iza one male stabilizatore jer su i oni lupkali. I tada nekih 2 tj nije bilo nikakvog zvuka, savrseno sve. Reko to je onda lupkao taj homo zglob, ali sad se taj udarac opet vratio.. jel moguce da sad odlazi drugi homo zglob ili je los neki nosac motora?? Njih nisam kontrolirao.
Glupo mi je da je u mjenjacu jer lupne i kod davanja pustanja naglo gasa, znaci kad auto trzne...
Svaka pomoc i iskustvo dobrodosli!!

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
DinoA3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 07:10   #2
Jeste gledali nosace motora, tj onu uporu dole u sredini izmedju kartera i mjenjaca. Ona kad ode(a na dizelima nista novo) hoce te simptome proizvodit.
__________________
It's time to go
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 10:05   #3
Nosace motora nisam kontrolirao, navodno neki donji nosac im je boljka i on hoce otici.. citam po netu da i zamasnjak kad pocne odlaziti takav udarac stvara, nadam se da nije on..kvacilo i sve vezano oko kvacila i mjenjaca je po meni normalno tako da neznam. Jedino mi je neobjasnjivo da 2 tjedna nije bilo bas nikakvog zvuka poslije zamjene lijevog homo zgloba i lezaja takoder u lijevom prednjem kotacu.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
DinoA3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 11:00   #4
Da da taj donji nosac, zapravo nije nosac nego sluzi samo kao upora(mene sa rukama dosao oko 40eur) https://www.youtube.com/watch?v=FVoz-rT0fJU

Ako mislis da je zamajac, stavi ga u ler i pretisni pa pusti kvacilo, ako se zvuk mijenja drasticno pocni stedit za novi set.
__________________
It's time to go
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 13:00   #5
Quote:
jasmin16v kaže: Pogledaj post
Da da taj donji nosac, zapravo nije nosac nego sluzi samo kao upora(mene sa rukama dosao oko 40eur) https://www.youtube.com/watch?v=FVoz-rT0fJU

Ako mislis da je zamajac, stavi ga u ler i pretisni pa pusti kvacilo, ako se zvuk mijenja drasticno pocni stedit za novi set.
U ler kada je auto upaljen pa stisnem i pustam kvacilo? Probat cu bas ali mislim da nema zvukova na kvacilu nikakvih. Dali je uopce moguce da homo zglob moze kuckat tako? On skljoca kod motanja volana kao sto je bio slucaj na ovome sto sam mjenjao.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
DinoA3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 13:59   #6
Nema promjene zvuka kod stiskanja-pustanja kvacila. Sve skroz normalno, kvacilo uredno, normalne tvrdoce, otpusta po meni na normalnoj razini... a kakav je to luft u mjenjacu? Majstor gdje sam servisirao kaze da je to na takvom autu normalno da malo ima, da ja svojim nacinom voznje to nemogu pogorsat nikada i da se ne zamaram ( nisam agresivan vozac).

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
DinoA3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 14:11   #7
Pa mora imati malo lufta u nosacima motora i mjenjaca ali nesmije lupati kod kretanja.
Pogledaj i rucicu mjenjaca, u voznji, jel se pomjera kad ubrzavas/usporavas, tako je najlakse primijetiti da je nosac otisao.

Ovo za majstor sto ti rekao, iz iskustva ti kazem da sve sto majstori neznaju kazu to je normalno i treba tako da bude..
__________________
It's time to go
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 14:38   #8
Rucica mjenjaca se ne pomjera i nema lufta u voznji...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
DinoA3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 15:09   #9
A kako će i bit kad je povezana SAJLAMA?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 15:34   #10
Da ga jebem, kod mene je setao polijepo kad se nosac raspao.
__________________
It's time to go
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 21:02   #11
Audi A3 8P 1.9 tdi Sportback, 2007.god.

Ej bre talenti. . A koji vam to beše donji nosač umro ?? Za informaciju svekolikom pučanstvu u istoj rupi su 2 nosača . Slovima i brojkama 2 dva ( naravno da vam je to špansko selo ) . Ili ti prvi glas koliko vidim ( ne onaj hrvatskog zagorja ). A mehaničari vam izbjegavaju izmjenu istih bez razloga. . Teško ih uprešat ? Ma nije samo treba imat mašte . sami se uprešaju .


Sent from my iPad using Tapatalk
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 12:08   #12
Jel gleda meštar traversu?
scarwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 14:45   #13
Quote:
scarwin kaže: Pogledaj post
Jel gleda meštar traversu?
Neznam na sto mislis? Tj.neznam znacenje te rijeci...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
DinoA3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 15:22   #14
Jel ovaj motor ima senzor radilice ili senzor bregaste? Znaci 1.9 tdi 77 kw, 105 ks.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
DinoA3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:25.