Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2017., 04:29   #21
Quote:
ThorSteinar kaže: Pogledaj post
Ocekivao sam puno vise od ovoga filma,film je bio 3D al imam osjecaj da uopce nije bilo razlike izmedu 2D..Prica je i donekle ok ali posto sam po zanimanju prof vojnika totalno sam se razocarao sto se tice one zadnje borbe izmedu ljudi,toliko je nerealno a i film je pun preseravanja itd...Onu lavinu na kraju necu ni komentirati Al uskoro idem pogledati Dunkirk da vidim kako od sramotnoga poraza i povlacenja glavom bez obzira pokusavaju napraviti pobijedu tako da cu ovaj film brzo zaboraviti
Ako je i nerealno, što ima veze? Mislim, imaš majmune s ljudskom inteligencijom koji govore, što tražiš realnost u takvom filmu?
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ja nisam gledao prednastavke nego samo ovaj dio i film je loš a vidim da nisam jedini
Ma bravo. Tako možeš i uzeti i neku seriju početi gledati od 4. epizode 5. sezone pa pričati da je sranje jer ništa nije objašnjeno.
Koji glupi argumenti.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 15:43   #22
Nisam jos gledao ovaj treci film ali nemam sumnje da ce mi biti dobar kao prva dva, dobar kao filmska ostvarenja jer mi se od drugog pa i prvog filma ne svidja jedna stigma ideoloske poruke ovih novih Ape planet filmova, da objasnim:

Meni osobno je originalni Planet Majmuna sa Hestonom medju Top 10 najboljih ScFi svih vremena.

Kad su izasli ovi novi filmovi (Dawn pa na dalje) nisam bio razocaran, ok su filmovi, tj. super su kad ih se usporedi sa nekim drugim ScFi filmovima danas.

Ono sto meni osobno smeta (nema veze ko ce mi se smijat) kod ovog novog serijala jest da se majmune zeli generalno prometnuti u zrtve i pozitivce a ljude generalno u gamad i sotone.

E pa dame i gospodo, posto sam ja veliki fan originala pa i same ove teme, mrzim te proklete inteligentne majmune

I cekam neki film koji ce napokon prikazati masakr nad njima, sve ih pobit do zadnjeg, sve. Jel moralno? Ko te pita, evolucija ne pita.

Jbt u kinu svi navijaju za jadne majmune, ajme zalosti za majmunima..., ko ih je uopce napravio inteligentnima? Pa ljudi, i to slucajno, e pa ljudi ih imaju svako pravo zbrisat, a meni se tu namece da ja navijam za drugu vrstu, ma mrs.

Pa da su ljudi najvece sotone moje su sotone a onu gamad majmunsku sve triba zbrisat sa lica zemlje, i nadam se jednom filmu u buducnosti fransize planeta majmuna di cu to imat priliku i vidit, sve pobit, ili mi ili oni..., nema treceg, evo po traileru vidim da su nam u ovom filmu i puske ukrali .

Mater im...

Treba to sve zbrisat, pobit, i Cezara i sve do jednog, do zadnjeg majmuna.

Zivili.
Star-Lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 01:54   #23
Quote:
Star-Lord kaže: Pogledaj post
Nisam jos gledao ovaj treci film ali nemam sumnje da ce mi biti dobar kao prva dva, dobar kao filmska ostvarenja jer mi se od drugog pa i prvog filma ne svidja jedna stigma ideoloske poruke ovih novih Ape planet filmova, da objasnim:

Meni osobno je originalni Planet Majmuna sa Hestonom medju Top 10 najboljih ScFi svih vremena.

Kad su izasli ovi novi filmovi (Dawn pa na dalje) nisam bio razocaran, ok su filmovi, tj. super su kad ih se usporedi sa nekim drugim ScFi filmovima danas.

Ono sto meni osobno smeta (nema veze ko ce mi se smijat) kod ovog novog serijala jest da se majmune zeli generalno prometnuti u zrtve i pozitivce a ljude generalno u gamad i sotone.

E pa dame i gospodo, posto sam ja veliki fan originala pa i same ove teme, mrzim te proklete inteligentne majmune

I cekam neki film koji ce napokon prikazati masakr nad njima, sve ih pobit do zadnjeg, sve. Jel moralno? Ko te pita, evolucija ne pita.

Jbt u kinu svi navijaju za jadne majmune, ajme zalosti za majmunima..., ko ih je uopce napravio inteligentnima? Pa ljudi, i to slucajno, e pa ljudi ih imaju svako pravo zbrisat, a meni se tu namece da ja navijam za drugu vrstu, ma mrs.

Pa da su ljudi najvece sotone moje su sotone a onu gamad majmunsku sve triba zbrisat sa lica zemlje, i nadam se jednom filmu u buducnosti fransize planeta majmuna di cu to imat priliku i vidit, sve pobit, ili mi ili oni..., nema treceg, evo po traileru vidim da su nam u ovom filmu i puske ukrali .

Mater im...

Treba to sve zbrisat, pobit, i Cezara i sve do jednog, do zadnjeg majmuna.

Zivili.

Zbog boldanog, kad sam već u prvom filmu vidio u kojem smjeru to ide sam ja napustio ovu franšizu.
Niti sam gledao drugi dio, niti imam u planu pogledat treći.

Gledao sam trailer za ovaj film u nadi da će se tu nešto i uspjet dogodit, da me potakne da ipak pogledam duju al nažalost ne.
Not my cup of tea.
Doma184 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 09:58   #24
Quote:
Doma184 kaže: Pogledaj post
Zbog boldanog, kad sam već u prvom filmu vidio u kojem smjeru to ide sam ja napustio ovu franšizu.
Niti sam gledao drugi dio, niti imam u planu pogledat treći.

Gledao sam trailer za ovaj film u nadi da će se tu nešto i uspjet dogodit, da me potakne da ipak pogledam duju al nažalost ne.
Not my cup of tea.
Pa da, ovu sagu (ova tri filma, mada ne gledah ovaj treci) ka da su radili dežurni liberalni političko-korektni ljudi, ja mislim evo sutra da netko iznjedri u laboratoriju inteligentnog majmuna pa makar i nasilnog, da bi se potukli politički korektičari ko će mu prvi dat prava.

Sranje.

Svugdi je ta skrivena poruka današnjem Hollywoodu, čast iznimkama.

Dok recimo u originalnon Planet of Apes filmu sa Hestonom, meni jednom od najdraži ScFi filmova, vidimo stvari kako jesu, a to je da jedan ciničan tip poput Hestonovog lika u filmu, koji teški cinik oko ljudske vrste (te ultra sarkastičan na početku), na kraju shvati koliko je ta vrsta važna i koliko je onaj kraj bio težak za podnit kad je vidio da je cijelo vrijeme bio na Zemlji i da smo se sami uništili.

Aspekt filma tada u originalu nije bio da navijamo za majmune, pa ko bi navijao za majmune? Samo luđaci i idioti (bez uvrede ikome), već da kroz Hestonov lik (kao da si u filmu) dokažemo da smo mi bili tamo prvi tj. puno razvijeniji nego oni, a očito i puno humaniji.

Ono dvoje čimpanza u originalu su iznimke, ostali majmuni su gori od nacista.

Ali to je tako, evolucija..., evolucija te ne pita, dvi inteligentne vrste ne mogu opstat jedno do druge, a u ovome serijalu/sagi majmuni se ISTIČU, doslovno se FORSIRAJU kao pozitivci i žrtve, nema čak ni one slike nije sve crno i bijelo nego sivo, nego u ovome serijalu je sve crno i bijelo, ljudi su vragovi i sotone GENERALNO a majmuni su jadne žrtvice, Cezar samo eto što nije prometnut u ovim filmovima kao hibrid majke Tereze i Gandhia.

Meni se povraća na to.

Ali ne mogu reći da su filmovi kao filmovi loši, ali poruka..., meni je to za bljuvanje.

Zato moja poruka svima ovdje koji su na strani Cezara, je ista ona poruka kao od Hestona u ovoj sceni majmunima:



Živili
Star-Lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 10:38   #25
Slabašno otvaranje, svega 56 mil. na budžet od 150 mil.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 12:18   #26
Wow, ovaj Dragon..ehm, pardon, Star-Lord je majmunofil i živi u prošlosti, pa naravno da će se prikazati dio majmuna kao dobri, u nekim filmovima su i neke naciste prikazivali kao dobre pa smo opet navijali za njih...nebitno je koja je vrsta, bitno je da su likovi dobro razvijeni.
A u ovim novim filmovima nije sve crno bijelo, ima i zlih ljudi i zlih majmuna i tako svijet funkcionira i tako to ide.

A vidi se da nisi gledao zadnji film jer Woody kaže da pokušavaju istrijebiti majmune prije nego oni istrijebe ljude, jer majmuni postaju sve jači i inteligentniji.

Original je odličan film ali je prepun mana, nije neki savršen i nedodirljiv film i ovaj reboot je dokazao da se temi može pristupiti na drugi način i biti jednako dobar.

Ima još tema koje treći dio istražuje, pogotovo što se Cezarove "dobrote" tiče, ali nisi gledao cijelu trilogiju jer nisi odgledao zadnji film pa i ne znaš baš o čemu pričaš.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 20:35   #27
Ja sam sad ovo pogledao u kinu, i nije mi jasno koje vi gluposti tu pišete.
Majmuni su uvjerljivo najbolji franšizni filmovi ovog desetljeća. Svi Marveli, DC-evi, Star Trekovi, Star Warsi, Pirati, Bondovi, Alieni, Terminatori, Transformersi, Hunger Gamesi i Twilighti se mogu sakriti.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 21:20   #28
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Ja sam sad ovo pogledao u kinu, i nije mi jasno koje vi gluposti tu pišete.
Majmuni su uvjerljivo najbolji franšizni filmovi ovog desetljeća. Svi Marveli, DC-evi, Star Trekovi, Star Warsi, Pirati, Bondovi, Alieni, Terminatori, Transformersi, Hunger Gamesi i Twilighti se mogu sakriti.
pogledaj zarade pa onda piši ovakve gluposti
__________________
Awakening
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 21:26   #29
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
pogledaj zarade pa onda piši ovakve gluposti
Pogledala zarade? I što ćemo sad? Što veća zarada to veća kvaliteta filma?
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 23:03   #30
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
pogledaj zarade pa onda piši ovakve gluposti
Koji argument
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 03:22   #31
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
pogledaj zarade pa onda piši ovakve gluposti


Koji si ti car!
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 05:24   #32
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Wow, ovaj Dragon..ehm, pardon, Star-Lord je majmunofil i živi u prošlosti, pa naravno da će se prikazati dio majmuna kao dobri, u nekim filmovima su i neke naciste prikazivali kao dobre pa smo opet navijali za njih...nebitno je koja je vrsta, bitno je da su likovi dobro razvijeni.
A u ovim novim filmovima nije sve crno bijelo, ima i zlih ljudi i zlih majmuna i tako svijet funkcionira i tako to ide.

A vidi se da nisi gledao zadnji film jer Woody kaže da pokušavaju istrijebiti majmune prije nego oni istrijebe ljude, jer majmuni postaju sve jači i inteligentniji.

Original je odličan film ali je prepun mana, nije neki savršen i nedodirljiv film i ovaj reboot je dokazao da se temi može pristupiti na drugi način i biti jednako dobar.

Ima još tema koje treći dio istražuje, pogotovo što se Cezarove "dobrote" tiče, ali nisi gledao cijelu trilogiju jer nisi odgledao zadnji film pa i ne znaš baš o čemu pričaš.
Ja stojim pri svome da se u ovoj trilogiji (mada treci film nisam gledao, pa necu za treci nista reći mada sam siguran da je tako bez obzira što Woody kaže) Majmuni pozitivci a ljudi negativci, generalni osvrt je takav, i ne samo to, nego se još daju i argumenti (onako između redaka) zašto bi trebali ljudi izumrit, tj. postat robovi majmunima.

Koliko god oni prikazivali u ovoj trilogiji (bar u prva dva filma jer treći ne vidjeh) da ima dobri ljudi i majmuna, generalno i ptice na grani vide da ovi filmovi forsiraju MAJMUNE KAO POZITIVCE GENERALNO, a ljude kao sotone.

Rekoh ti, Cezar samo eto što nije neki hibrid Majke Tereze, Gandhija i Buddhe u jednom te se još zna i mlatarat... ma jadni Cezar idemo navijat za njega..., mrš mater mu majmunsku, odma metak kroz lubanju.

I ova trilogija je mogla ici u transparetnom smjeru da nam pokaže da dvi inteligentne vrste ne mogu egzistirati skupa, na transparentan način, što ovdje nije urađeno, ovdje su majmuni vojska spasa generalno.

P.S. Originalni planet of Apes ima mana, ali za ovu trilogiju je nedodirljiv, ovo su (iako im ne volim ideološki pristup a to je: KUMBAYA pristup) super filmovi sa filmskog stajališta i ja to priznajem, ali prvi Planet of Apes je kultni ScFi film.

Ne kažem da ovo neće postat kultna trilogija kao prequeli, ali original je kult.

Možda sam ja staromodan i sve ostalo ali volim kako su ih prije radili (filmove) itd generalno, kraj originalnog planet of Apes je jedan od najkultnijih twistova u povijesti filma a i šire, a i ne samo twistova, nego šok, kako za Heston lika tako i za nas sve.

I ja ga mogu gledat još 15 puta i znati što će se desiti i opet mi je film vrhunski, misteriozan, intelektualan, masterpiece ScFi.

A iskren da ti budem, prva dva filma ove trilogije mi se ne da opet gledati..., barem meni osobno, ne vjerujem da će mi se gledati i trećeg nakon što ga pogledam osim eto ako Woody ne izvrši neki dobar masakr majmuna pa eto budem zbog tebe scene ponovno gledao.

Živio
Star-Lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:25   #33
Woody je ostao neiskorišten, i to je jedna od mana filma. Negativac koji je imao potencijala biti dobar, ali je dobio premalo vremena pa je ispao bzvz.

Jedino mi je žao što nije preživio, mislim da bi bilo efektnije da mu je Caesar uzeo pištolj i ostavio ga da životari kao ono što je najviše prezirao - mada, istina da bi ga onda eksplozije i lavina dokrajčile, ali mogli su valjda napravit neki način da ga uzmu kao taoca.

BTW, jel samo meni Caesar totalno liči na Seana Beana?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 19:30   #34
Ceasar je isti Račan. Film je simpatičan homage revenge westernima i zatvorskim filmovima, naslov War prikladniji je drugom dijelu.
__________________
volim ptice što seru po ljudima, a žao mi je što krave ne lete
pseto kaiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 23:06   #35
Odličan film. Čini mi se drugačiji ali podjednako dobar kao i prva dva. Izgleda sjajno. Iako je ratni film, nema čak tako puno pucnjave i akcije ali radnja dobro ide, stalno se nešto događa i nije nimalo dosadno. Šteta jedino što pukovnik nema veću ulogu, bilo bi puno bolje da je razrađeniji kao lik (ima jedan odličan monolog al to je više manje to), ali nije ni ovako loše. U svakom slučaju preporuka svima koji su voljeli prva dva filma. 8/10.
Chuky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 00:12   #36
Quote:
Star-Lord kaže: Pogledaj post
Nisam jos gledao ovaj treci film ali nemam sumnje da ce mi biti dobar kao prva dva, dobar kao filmska ostvarenja jer mi se od drugog pa i prvog filma ne svidja jedna stigma ideoloske poruke ovih novih Ape planet filmova, da objasnim:

Meni osobno je originalni Planet Majmuna sa Hestonom medju Top 10 najboljih ScFi svih vremena.

Kad su izasli ovi novi filmovi (Dawn pa na dalje) nisam bio razocaran, ok su filmovi, tj. super su kad ih se usporedi sa nekim drugim ScFi filmovima danas.

Ono sto meni osobno smeta (nema veze ko ce mi se smijat) kod ovog novog serijala jest da se majmune zeli generalno prometnuti u zrtve i pozitivce a ljude generalno u gamad i sotone.

E pa dame i gospodo, posto sam ja veliki fan originala pa i same ove teme, mrzim te proklete inteligentne majmune

I cekam neki film koji ce napokon prikazati masakr nad njima, sve ih pobit do zadnjeg, sve. Jel moralno? Ko te pita, evolucija ne pita.

Jbt u kinu svi navijaju za jadne majmune, ajme zalosti za majmunima..., ko ih je uopce napravio inteligentnima? Pa ljudi, i to slucajno, e pa ljudi ih imaju svako pravo zbrisat, a meni se tu namece da ja navijam za drugu vrstu, ma mrs.

Pa da su ljudi najvece sotone moje su sotone a onu gamad majmunsku sve triba zbrisat sa lica zemlje, i nadam se jednom filmu u buducnosti fransize planeta majmuna di cu to imat priliku i vidit, sve pobit, ili mi ili oni..., nema treceg, evo po traileru vidim da su nam u ovom filmu i puske ukrali .

Mater im...

Treba to sve zbrisat, pobit, i Cezara i sve do jednog, do zadnjeg majmuna.

Zivili.
Ti si onda sigurno i pro-choicer

Naravno da moraš navijati za majmune kad su majmuni samo htjeli mir, a ljudi ih navaljivali istrijebiti zbog samog njihovog postojanja.

Meni je film odličan, dobar kraj dobre trilogije. Prvi dio je naravno nenadmašiv, razvoj Cezara kao vođe i osobe... Sjećam se da je izvukao i koju suzu iz mene. Sviđa mi se u trećem dijelu što vidimo da je Cezar kroz vrijeme stekao razumijevanje za Kobu i njegove postupke, u neku ruku Koba je postao dio njega. Cezar se raslojio, dobio novu, mračnu dimenziju.
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 02:22   #37
Ja bih volio vidjeti neku seriju kao nastavak. Mislim da ima potencijala za to.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 02:34   #38
Quote:
TulipCake kaže: Pogledaj post
Ti si onda sigurno i pro-choicer

Naravno da moraš navijati za majmune kad su majmuni samo htjeli mir, a ljudi ih navaljivali istrijebiti zbog samog njihovog postojanja.
.
Nikad, trebaš uvijek biti na strani svoje vrste ma kakva god da ona jest, jer kad bi bila poražena i dovedena na rub izumiranja, majmune ne bi puno zanimalo tvoje mišljenje.

Dvije inteligentne vrste ne mogu koegzistrirati na planetu, evolucija hominida do sada je sasvim dovoljan dokaz, prema tome navijati za drugu vrstu je vrsta budalaštine, bez uvrede.
Star-Lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 02:51   #39
Pričaš gluposti.
Ljudska vrsta je dosta uznapredovala odonda.
Majmuni i ljudi koji su otprilike jednake inteligencije koji uz to imaju i mogućnost da se sporazumijevaju bi se dosta lakše dogovorili nego polu(?)divlje vrste hominida pred parsto tisuća - par milijuna godina.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 13:20   #40
Quote:
Star-Lord kaže: Pogledaj post
Nikad, trebaš uvijek biti na strani svoje vrste ma kakva god da ona jest, jer kad bi bila poražena i dovedena na rub izumiranja, majmune ne bi puno zanimalo tvoje mišljenje.

Dvije inteligentne vrste ne mogu koegzistrirati na planetu, evolucija hominida do sada je sasvim dovoljan dokaz, prema tome navijati za drugu vrstu je vrsta budalaštine, bez uvrede.
Kao da i jedna "inteligentna" vrsta može koegzistirati. Pogle na što svijet liči čitavu povijest pa i danas. Nonstop neka sranja priređujemo, ljudi ljudima.
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:45.