Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2017., 09:40   #161
Čovjeku samo treba poticaj da krene običnom cestom, a vi tako opleli.

Cesta je dobra, nemaš brige. Sretan put i mirno more (kad dođeš u Zadar obavezno nam pošalji razglednicu na FHR)
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 09:58   #162
Mislio sam krenut idući petak za Makarsku. AC do Sv.Roka pa se onda skinut i starom cestom Gračac-Knin-Sinj-C.Provo..kakva je ta dionica? Brine me jedino da ne bude gužva, uvijek sam išao AC pa ne znam što mogu očekivat..savjet?
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 10:04   #163
Quote:
atoni kaže: Pogledaj post
Najbolje preko Tulovih greda za Zadar
Malo sarkazma ali za nekoga kome se ne žuri ja uvijek preporučam ovu dionicu. Može kao proputovanje ili kao zaseban izlet. Ako se malo pripremimo (googlamo) ima puno zanimljivosti za vidjeti na Majstorskoj cesti. Zanimljivo je i djeci jer im možemo prezentirati bajkovite priče o Vrelu mudrosti, Crnoj Kraljici, zmajevima i velebitskim vilama, razbojnicima iz stvarnog života pa do Domovinskog rata čijim podsjetnicima obiluje cijela cesta u vidu priručnih zapuštenih bunkera/skloništa i mnoštvom ploča u čast i sječanje na poginule vojnike. Brojnost tih ploča ukazuje na to koliko ta cesta može biti važna i u današnje vrijeme a ne samo u prošlosti.
O prekrasnim vidicima da i ne pričam, to treba doživjeti.

Možda nekoga zanima i gdje je rođen Boris Maruna ili od kuda potječe otac Luke modrića, sve to se nalazi na toj cestici od 40-ak km.

Ono kaj mene osobno naj više fascinira je to kaj nagib ceste nigdje ne prelazi 5,5% a napravljena je prije 175 godina.

Nije baš 100% vezano uz temu ali buduči da je na putu prema Zadru nisam mogao ne spomenuti neke od značajki meni osobno naj draže autu prohodne ceste.

Zadnje uređivanje Prigorecc : 21.07.2017. at 10:22.
Prigorecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 17:39   #164
....gledam sad taj Waze i upozorenja na stacionarne kamere, hm, nema li to i Navigon?....koliko se ja sjećam (išao prošlo ljeto) kroz Bihać mi je malo malo svjetlilo upozorenje....
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 18:04   #165
Imai Sygic i ostali ali je Waze radi sudjelovanja korisnika "najažurnija".
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 13:34   #166
Ja sam počeo koristiti Waze uglavnom radi policijskih sačekuša, vidim da ljudi ažurno prijavljuju, a i sam sam već par puta reportao.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 18:55   #167
....onda budemo probali Waze....
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 14:26   #168
Quote:
Mali Narko kaže: Pogledaj post
kakva je stara cesta od zg prema zadru, puno nizbrdica, uzbrdica . kocenja itd.. , ili sam ja nesto krivo skontao? ili je normalna, ravna...
Ravna nije, ima dosta zavoja ali od KA do Udbine svaki možeš sa min 80 proći. Ima kamera u Tušiloviću i Slunju. Pravo zavojito i strmo počinje od Gračaca do Obrovca. Taj dio zaobilazim tako da se na autocestu priključim na Gornjoj Ploči. Do Zadra ima 30 min vožnje i nekih 30- ak kuna.
ZG-KA- Slunj- Udbina (D1 stara cesta) - Gornja Ploča-ZD (A1)
__________________
Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo, pak ni vezda ne bu da nas...
mata73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 14:36   #169
Quote:
mata73 kaže: Pogledaj post
Ravna nije, ima dosta zavoja ali od KA do Udbine svaki možeš sa min 80 proći. Ima kamera u Tušiloviću i Slunju. Pravo zavojito i strmo počinje od Gračaca do Obrovca. Taj dio zaobilazim tako da se na autocestu priključim na Gornjoj Ploči. Do Zadra ima 30 min vožnje i nekih 30- ak kuna.
ZG-KA- Slunj- Udbina (D1 stara cesta) - Gornja Ploča-ZD (A1)
ne možeš most u Slunju. mislim, možeš, ali to bi bilo poprilično opasno i ružno za vidjeti ovima iz suprtonog smjera.


btw, jučer sam im ostavio 132 kn do Žute Lokve i nazad. od Karlovca skroz do Žute Lokve (vjerojatno i dalje) fiksno stacionarno postavljeno ograničenje 100 km/h znači, ne dinamička (iako je tu i tamo i dinamička upaljena), nego su fiksni znakovi postavljeni. tko tu koga?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 16:38   #170
Ta sranja ignoriram.

Pricao sam da je prije Gradne (smjer prema Bregani) izniklo 100. Pa nestalo. Prije motela Plitvice izniklo 100, pa nestalo, pa izniklo 100-130-100.

Prema Lipovcu 100-120-130 iznicu i nestaju kak se kome digne, identicni izlazi sa AC (jer su svi tipski) mogu bit ograniceni bilo kojom brzinom, vrlo cesto nije isto u obe strane ...

Jednostavno izdrkavanje.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 17:05   #171
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ta sranja ignoriram.

Pricao sam da je prije Gradne (smjer prema Bregani) izniklo 100. Pa nestalo. Prije motela Plitvice izniklo 100, pa nestalo, pa izniklo 100-130-100.

Prema Lipovcu 100-120-130 iznicu i nestaju kak se kome digne, identicni izlazi sa AC (jer su svi tipski) mogu bit ograniceni bilo kojom brzinom, vrlo cesto nije isto u obe strane ...

Jednostavno izdrkavanje.
To je radi toga da hac sebe ogradi od nezgoda.

A ni auti koji se kod nas voze nisu za preko 80 voziti.

Poslano sa SM-G950F
ledozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 17:45   #172
trebali bi iz Provjerenog napravit emisiju o tim besmislenim ogranicenjima. pa da vidimo izmotavanja debila koji su odredili da se na dobrom dijelu autocesta postave suludo nisja ogranicenja. time autoceste gube svoj smisao i postaju i skuplje (vrijeme je novac pa ak ustedis nesto vremena, moze se raci da su ti autoceste ispale "jeftinije", al ako se vozis 100km/h, onda bas i meces ustediti vrijeme pa autoceste ispadnu jos skuplje)...

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 18:29   #173
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ta sranja ignoriram.

Pricao sam da je prije Gradne (smjer prema Bregani) izniklo 100. Pa nestalo. Prije motela Plitvice izniklo 100, pa nestalo, pa izniklo 100-130-100.

Prema Lipovcu 100-120-130 iznicu i nestaju kak se kome digne, identicni izlazi sa AC (jer su svi tipski) mogu bit ograniceni bilo kojom brzinom, vrlo cesto nije isto u obe strane ...

Jednostavno izdrkavanje.
Gdje je sad ekipa sa foruma, ona piljevina i ostali, koji tvrde da se znakovi postavljaju iskljucivo prema zakonima/propisima struke...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 19:12   #174
Pa i na A1 poslije KA do Bjelolasice svijetli "100" kao preporučena brzina koju moraš poštovati? Jel? A gore na nadvožnjaku te može skinuti u talu sa 2km niže parkiranim patrolnim.
i tih 100gori cijelu godinu? Bez obzira na promet..vremenske uvjete i relevantni su u slučaju tvog prekoračenja?

Kad sam išao ove godine..početak 7.mj pon. oko 18:00..isto je pisalo preporučljivih 100km/h. Vidljivost na 5km..promet nula.
Ajd..5%.
Ispod 130 nisam nigdje prošao..samo iznad.
Jebote ac i cijena sa takvim ograničenjem kada su uvjeti idealni. Da se voziš po tim znakovima u tim idealnim uvjetima..prije bi po staroj cesti došao.
__________________
da?
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 19:12   #175
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ta sranja ignoriram.

Pricao sam da je prije Gradne (smjer prema Bregani) izniklo 100. Pa nestalo. Prije motela Plitvice izniklo 100, pa nestalo, pa izniklo 100-130-100.

Prema Lipovcu 100-120-130 iznicu i nestaju kak se kome digne, identicni izlazi sa AC (jer su svi tipski) mogu bit ograniceni bilo kojom brzinom, vrlo cesto nije isto u obe strane ...

Jednostavno izdrkavanje.
ma i ja ignoriram to. ali prekjučer idem prema Varaždinu, odmah iza Svete Helene opet 100. a asfalt nov, nedavno obnovljen. nakon par km (iza onog prvog dugačkog blagog desnog zavoja) 130 i stari rupavi valoviti asfalt. a pederčina s nadvožnjaka uredno snima (srećom u kontra smjeru) i na naplatnim kućicama zaustavljaju i prcaju turiste u mozak, vjerojatno s tih 100. to im je nova igra snimanje s nadvožnjaka izgleda.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 21:22   #176
Quote:
hakkler kaže: Pogledaj post
Pa i na A1 poslije KA do Bjelolasice svijetli "100" kao preporučena brzina koju moraš poštovati? Jel? A gore na nadvožnjaku te može skinuti u talu sa 2km niže parkiranim patrolnim.
i tih 100gori cijelu godinu? Bez obzira na promet..vremenske uvjete i relevantni su u slučaju tvog prekoračenja?

Kad sam išao ove godine..početak 7.mj pon. oko 18:00..isto je pisalo preporučljivih 100km/h. Vidljivost na 5km..promet nula.
Ajd..5%.
Ispod 130 nisam nigdje prošao..samo iznad.
Jebote ac i cijena sa takvim ograničenjem kada su uvjeti idealni. Da se voziš po tim znakovima u tim idealnim uvjetima..prije bi po staroj cesti došao.
Do Bjelolasice? Kojom to AC?
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 21:57   #177
Quote:
ledozd kaže: Pogledaj post
A ni auti koji se kod nas voze nisu za preko 80 voziti.
Pa ne voze svi Audi bez quattra koji curi preko nosa na 80kmh. Neki drugi mogu brže od toga, vjerovao ili ne😁😁
jurrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 22:10   #178
Išao prošli tjedan starom cestom do Starigrada Paklenice, dakle u smjeru Zadra, ali ne preko masleničkog mosta, već na tom križanju prije mosta desno. Išao sam svega jednom ili dva puta autocestom, a u Starigradu sam ljetovao zadnjih desetak godina. Stara cesta mi je zakon. Fino je široka, poslije Plitvica obično se promet raščisti, Krbavsko polje, dio prema Gračacu može se voziti i 140 km/h, zavoji su dugački i predvidljivi, faktički bi cijeli put mogao proći sa brzinama 100+ km/h, kada ne bi bilo straha od kamera.
Na koncu, imao sam prosjek brzine od 78 km/h i prosjek potrošnje od 5.7 l. Autocestom bi došao možda pola sata brže, ali za cijenu koja je valjda među većima na cijelom svijetu ja radije odem na večeru.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 22:11   #179
Quote:
jurrica kaže: Pogledaj post
Pa ne voze svi Audi bez quattra koji curi preko nosa na 80kmh. Neki drugi mogu brže od toga, vjerovao ili ne
Ima i sa quattrom i bez quattra , nema da nema

Sve je dobro dok je novo a kad uhvati 2-3 godine zamjenicemo za novo opet

Jurrce valja li ovo gospe ti ?



Poslano sa SM-G950F

Zadnje uređivanje ledozd : 23.07.2017. at 22:21.
ledozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 22:17   #180
Quote:
jurrica kaže: Pogledaj post
Pa ne voze svi Audi bez quattra koji curi preko nosa na 80kmh. Neki drugi mogu brže od toga, vjerovao ili ne
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:46.