Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2017., 02:23   #801
Ako upisujem diplomski na FER-u sa drugog fakulteta, kod izračunavanja prosjeka, da li svoj prosjek dijelim sa prosjekom diplomskoga na FER-u, preddiplomskoga ili nekim trećim?

Tu je lista: http://sczg.unizg.hr/media/uploads/s...akultetima.pdf
gauta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 11:30   #802
dal cemo mi moci birati sobu, paviljon, cimera itd?

dal imam sanse dobiti cvjetno ako sam stavia na natjecaju savu, jer su mi svi zivi govorili da brucosi ne dobivaju cvjetno, a sad ispada da cu imati duplo vise bodova nego sam mislio i dolazim u obzir?

Zadnje uređivanje Dipl Pješak : 21.07.2017. at 11:41. Reason: dodatno pitanje
Dipl Pješak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 13:56   #803
Jel se mogu predat dokumenti 31.7 ( znači baš na taj dan) i mogu li se poslat poštom ako nisam brucoš?
__________________
"Srce mi otpuhao ko maslačak, ko bi rekao, tko bi rekao..."
cro-pro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 14:26   #804
Quote:
Dipl Pješak kaže: Pogledaj post
dal cemo mi moci birati sobu, paviljon, cimera itd?

dal imam sanse dobiti cvjetno ako sam stavia na natjecaju savu, jer su mi svi zivi govorili da brucosi ne dobivaju cvjetno, a sad ispada da cu imati duplo vise bodova nego sam mislio i dolazim u obzir?
Mozes birati paviljon, sobu, cimera. Ali nemas sanse dobiti cvjetno ako si na natjecaju stavio savu, pretpostavljam da si odabrao od 1.-9. paviljona, a to je niza kategorija od cvjetnog pa te nece oni na svoju ruku stavljati u visu kategoriju koja je skuplja. eventualno mozes nakon rezultata traziti premjestaj ili nekoga za zamjenu, ali to ti nije sigurno.
black08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 14:44   #805
Ako sam ja stavio tamo da bi u Cvjetno, a nakon natjecaja ne upadnem, gdje me najvjerojatnije staviti?
fizicar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 14:47   #806
Quote:
fizicar1 kaže: Pogledaj post
Ako sam ja stavio tamo da bi u Cvjetno, a nakon natjecaja ne upadnem, gdje me najvjerojatnije staviti?
Tamo di si ostvario bodove za upad. Vjerojatno neki od paviljona od save.

Sent from my D5803 using Tapatalk
pl232 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 13:16   #807
Quote:
Chloe Winter kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

ako se recimo upisuje zadnja godina studija, a u prethodnim godinama je ostvareno nešto manje od 55 ECTSa u prosjeku, nema uopće dodatnih bodova ili?
Ne samo da nema dodatnih bodova, nego ti skidaju određeni postotak bodova od ocjena.

(9) Broj bodova iz stavka 8. umanjuje se:
– za 10% ako je student u prethodnim godinama studiranja i na svim razinama studija ostvario u prosjeku od 49,01 do 54 ECTS boda,
– za 20% ako je student u prethodnim godinama studiranja i na svim razinama studija ostvario u prosjeku od 44,01 do 49 ECTS bodova,
– za 30% ako je student u prethodnim godinama studiranja i na svim razinama studija ostvario u prosjeku od 40 do 44 ECTS boda.

Quote:
gauta kaže: Pogledaj post
Ako upisujem diplomski na FER-u sa drugog fakulteta, kod izračunavanja prosjeka, da li svoj prosjek dijelim sa prosjekom diplomskoga na FER-u, preddiplomskoga ili nekim trećim?

Tu je lista: http://sczg.unizg.hr/media/uploads/s...akultetima.pdf
Pa dijeli se tvoj prosjek s prosjekom fakulteta na kojem si završio preddiplomski. Znači tvoj prosjek/prosjek na preddiplomskom na faksu kojeg si završio. Prosjek FER-a nema veze s tim.
kumulonimbuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 13:35   #808
Jučer sam išao osobno predati dokumente, no tek sam se kasnije sjetio da sam zaboravio predati potvrdu o upisu na faks. Cura kojoj sam predao dokumente mi ih je provjerila i rekla da je sve u redu.
Sad me zanima zapravo da li je ta potvrda uopće potrebna. Ako jest, da li je mogu naknadno predati/poslati ili sam zajebao?
karlo2911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 13:38   #809
Quote:
sharky376 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam pitanje u vezi bodova, tj. kolika mi je šansa upasti u dom
Upisujem redovni preddiplomski studij na FFZG-u. Dobivam 200 bodova za deficitarno zanimanje, i 75 bodova na temelju visine dohotka mame i tate. Se boduje možda i prosjek u srednjoj školi, i kako? Nisam prolazila s 5.0, više-manje 4.6
A onih 80%-100% državne mature za koje se isto dodjeljuju bodovi, to se odnosi na prosjek svih položenih predmeta ili samo obaveznih (mat, hj i strani jezik)? Jer mi u drugom slučaju ispadne 78.5%, točnije 1.5% mi fali za te dodatne bodove
U svakom slučaju, s 275 bodova upasti u dom je, pretpostavljam, nemoguće... Ili?
Dijeli se tvoj prosjek (na tri decimale) iz srednje s prosjekom svih brucoša koji se prijavljuju za dom i množi s 1000. Prosjek brucoša lani je bio 4,332. Dakle 4.6/4.332x1000 = cca 1060 bodova plus ovih 275 = 1335.

Iz pravilnika...
(1) Studenti koji prvi put upisuju prvu godinu studija, a položili su državnu maturu »A« razine (svi predmeti) te postigli rezultat u rješavanju *obveznih* ispita državne mature u ukupnome postotku:
– od 80 do 90% – 200 bodova;
– više od 90% – 400 bodova.

Dakle, ništa od tih bodova jer se gledaju samo OBVEZNI ispiti. Imaš možda braću/sestre koji su predškolske dobi ili oš/sš/redovno studiraju? To ti je 150 bodova.

Lani je za upad trebalo cca 1390 i za brucoše, i za studente. Spuštaju nakon toga prag, ali za nekoliko bodova svaka 2-3 tjedna.
kumulonimbuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 16:15   #810
A koliko je bodova lani trebalo za brucose na cvjetnom? Jel sava zapravo prema kategorijama bolji dom od sare?
Dipl Pješak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 17:22   #811
Quote:
kumulonimbuska kaže: Pogledaj post
Pa dijeli se tvoj prosjek s prosjekom fakulteta na kojem si završio preddiplomski. Znači tvoj prosjek/prosjek na preddiplomskom na faksu kojeg si završio. Prosjek FER-a nema veze s tim.
Gdje bi ja onda mogao vidjeti prosjecan prosjek na mom faksu? Dio je sveucilista u Rijeci, ali na internet nigdje ne pronalazim popis kao sto je bilo linkano gore za Zagreb.
gauta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 19:16   #812
Quote:
Dipl Pješak kaže: Pogledaj post
A koliko je bodova lani trebalo za brucose na cvjetnom? Jel sava zapravo prema kategorijama bolji dom od sare?
nema nigdje granica bas za cvjetno, evo ti rezultati za brucose pa trazi http://www.sczg.unizg.hr/media/uploa...ista_16816.pdf

Sava ima vise kategorija, ali rekla bih da su samo 2 paviljona (11. i 12., s tim da je 12. vecinom za erasmus-ovce) bolja kategorija od šare.
black08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 19:33   #813
Hvala, po ovome sto vidim cvjetno nisu dobili ni brucosi s 5000 bodova (a ja cu imati manje, oko 2000) tako da ipak nisam zajebo sto sam savu stavio.

Zadnje uređivanje Dipl Pješak : 23.07.2017. at 19:37. Reason: ispravak
Dipl Pješak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 14:33   #814
Quote:
gauta kaže: Pogledaj post
Gdje bi ja onda mogao vidjeti prosjecan prosjek na mom faksu? Dio je sveucilista u Rijeci, ali na internet nigdje ne pronalazim popis kao sto je bilo linkano gore za Zagreb.
Najbolje onda da pitaš u SC-u, pošalji im mejl ili ih nazovi.
kumulonimbuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 20:36   #815
Može mi netko reći kad i na koju adresu bi se trebala slati medicinska dokumentacija zbog zahtjeva za jednokrevetnom sobom?
Nije da imam nekih šansi, ali vrijedi mi pokušati, ništa ne gubim.
Gennneral is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 02:21   #816
Zna mozda netko od starijih kako to ide ako nemamo dogovoreno cimera.
Mogu li ja svejedno rezervirati sobu/paviljon?
potterheadabc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 08:33   #817
Ako stavim savu 5 i 6 paviljpn,a ne dobijen,koji mi preostaje? I jesu li obnovljeni

Sent from my D5803 using Tapatalk
pl232 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 19:32   #818
Trebam li kao brucoš prilikom ispunjavanja web prijave pod učilište i studij staviti ono što sam upisao ili >>Brucoši<< ?
alonso777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 21:38   #819
Quote:
potterheadabc kaže: Pogledaj post
Zna mozda netko od starijih kako to ide ako nemamo dogovoreno cimera.
Mogu li ja svejedno rezervirati sobu/paviljon?
Prvo na rezervaciju imaju pravo studenti koji su već bili u domu kako bi rezervirali svoju istu sobu, a onda nakon toga ti rezerviraš sobu/paviljon i imat ćeš random cimera koji je isto rezervirao tu istu sobu
Golden lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 22:00   #820
Quote:
Golden lily kaže: Pogledaj post
Prvo na rezervaciju imaju pravo studenti koji su već bili u domu kako bi rezervirali svoju istu sobu, a onda nakon toga ti rezerviraš sobu/paviljon i imat ćeš random cimera koji je isto rezervirao tu istu sobu
Hoce onda meni pisati tko je ta moja buduca cimerica da ju mogu kontaktirati ranije ili nesto?
potterheadabc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:43.