Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2017., 23:47   #961
ono zapocinjanje ceremonije otvaranja na OI 2012
J.R.E is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 23:49   #962
Quote:
dplazin2 kaže: Pogledaj post
malo čitan ovaj topic i s obziron na to da se u biciklizan razumin ka Mare u krivi k, može neko stručniji objasnit samo jednu stvar

tipa, koliku ulogu imaju timovi (i zašto imaju toliku koliku imaju) da pomognu glavnim vozačima kad je, baren na papiru, individualni sport?

i da, zašto je Wiggins prevara?
Biciklizam je ekipni sport u kojem svaka ekipa ima svog lidera. Nešto poput formule 1. Članovi ekipe brinu se da lider ima sve sto mu treba, donose mu vodu, hranu i opremu, pomažu u slučaju kvara na bicikli, pa čak i daju dijelove bicikle kao sto je Kwiatkovski neki dan Froomu dao cijeli kotač nakon sto mu je pukla felga. Članovi ekipe štite svog lidera u pelotonu (grupi) kada je hrpa vozača oko lidera i postoji opasnost od pada, pomaze mu u pozicioniranju u pelotonu sto je posebno važno za ravne sprinterske etape. I sto je najvažnije, štite lidera od vjetra i otpora zraka tako da lider vozi uvijek iza pomagača, ili pomagač prima udare vjetra. Pomagači osim toga postavljaju ritam vožnje i 'vuku' lidera, te su ključni da svojim tempom iscrpljuju konkurentske vozače kao sto često Sky radi, a danas je to isto AG2R radio. Ekipa dovuče svog lidera do zadnjih nekoliko kilometara tako da izgubi sto manje energije i da može finiširati etapu. Pomagači su posebno važni kada treba pomoći lideru i nadoknaditi zaostatak, kao neki dan Landa i Froome kada je Froomeu pukla felga i moraju je nadoknaditi minutu zaostatka, a u tom trenutku je bas AG2R i Bardet ubrzao.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 23:50   #963
Quote:
J.R.E kaže: Pogledaj post
ono zapocinjanje ceremonije otvaranja na OI 2012
A i bilo je price oko nekih sredstava protiv alergije, od toga se i Froome distancirao.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 23:52   #964
Ali ipak je Vuelta bila epic. Wiggins kao to mora osvojiti, blabla, i onda ga Froome spasava i završi ispred njega.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 23:52   #965
Quote:
dplazin2 kaže: Pogledaj post
malo čitan ovaj topic i s obziron na to da se u biciklizan razumin ka Mare u krivi k, može neko stručniji objasnit samo jednu stvar

tipa, koliku ulogu imaju timovi (i zašto imaju toliku koliku imaju) da pomognu glavnim vozačima kad je, baren na papiru, individualni sport?
Ogromna je pomoć kad kapetan ekipe ima jaku momčad oko sebe. Ekipa lidera utrke diktira tempo i kontrolira utrku. Ako netko od protivnika napadne, ekipa ubrza tempo i tako ga markira. To je posebno bitno u planinskim etapama, ali ne samo na usponima, nego i na spustevima i u dolinama. A tu je i čista fizika. Prvi u pelotonu probija otpor zraka i time se najviše troši. Ovi iza njega se onda voze u zavjetrini. Zato je dobro imati jaku ekipu s vozačima koji će se izmjenjivati u diktiranju tempa, dok se kapetan ekipe "odmara".



Isto tako, ako kapetan upadne u probleme, probušena guma ili pad, članovi ekipe će stati i pričekati ga, pa će mu pomoći da uhvati priključak s vodećima. Zato je jako bitno imati jaku ekipu. U Skyu je svih ostalih 8 vozača tu da pomažu Froomu, iako ponekad Landa otkaže poslušnost. U ekipama koje imaju vrhunske sprintere postoje vozači kojima je zadatak da svog sprintera u završnici dovedu u poziciju da pobijedi u sprintu.

Znači, iako se na prvi pogled netreniranom oku izgleda da je biciklizam individualni sport, u stvari ekipa ima jako važnu ulogu i jako je teško pobijediti bez jake ekipe. Tu mislim na ukupnu pobjedu na Touru, u jednoj etapi je sve moguće.
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 00:02   #966
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
A i bilo je price oko nekih sredstava protiv alergije, od toga se i Froome distancirao.
Šta nije i Froome na dopuštenom dopingu? Kao bolest neka, tako nešto. Ako sam dobro skužio komentatora neki dan.

Također mi se sviđa sunweb. Na ovom Giru sam počeo malo intenzivnije pratiti etape pa možda zbog Posranka.

Ovdje mi se Bardet svidio. Na Giru i Pinot i Zakarin (zbog imena ) i ludi Gaviria koji koliko sam čuo ganja olimpijsko zlato na pisti.



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Neno_87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 00:05   #967
Inače kronometar mi je super. Bez pomoći ekipe pa da vidimo.

E sad pošto sam počeo pratiti malo intenzivnije od ovogodišnjeg Gira, koliko su česti brdski kronometri?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Neno_87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 01:10   #968
Quote:
J.R.E kaže: Pogledaj post
ja ga smatram prevarom pre svega zato sto ne pamtim da li sam ikada video da je glavni pomagac lidera ekipe toliko jaci od lidera kao sto je te godine Frum bio jaci od njega, I zato sto kao sto je El Tomo rekao je taj Tour bio napravljen za njega da pobedi,znajuci koliko je dominantan na hronometru,nenormalno je staviti preko 100 km hronometra na jednoj trci (a recimo isti taj Frum je nakon 2013. godine i nakon sto se videlo da je jaci na hronometru od vecine konkurenata u sledeca svoja dva osvajanja trke imao 14,odnosno 37 km individualnog hronometra) a i zato sto je generalno kroz sve intervjue i nacin ponasanja i na trci i van nje delovao kao jedno bahato djubre..


dakle,prevara.
Ne omalozavam Froomea, ali Landa je vidno bio jaci od njeg na ovom Touru, obavezama prema njemu mu je izbio jako puno vremena i par etapa ukljucujuci i danasnju gdje je pred kraj morao stati pred sami kraj kako bi radio za Froomea, a imao je realne sanse da stigne Barguila.
Koem is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 01:27   #969
pa nije bas da je stajao,nakon pocetnog skoka je poceo da nabija sam sebi tempo kojim moze voziti a nakon toga su i Bardet i Froome dosta jake napade napravili pa je bilo i logicno da ga sustignu,mada je i to delovalo kao taktika kojom se stvara "dodatna pomoc" u slucaju da Bardet ili Uran napadnu (a i Froome se bez Lande sasvim dobro snalazio u toj grupi,nije da mu je Spanac bio neophodan)

ali i da je bio jaci Landa,to sasvim sigurno nije bio isti odnos kao sto je bio izmedju Wigginsa i Froomea,boze moj i Leipheimer je bio 2007. vodja Discoveryja pa je Contador svejedno zasluzeno osvojio trku,desi se i to,desi se da i pomagac lideru ekipe zrtvuje svoj plasman zbog toga ( neko bi rekao da je Valverde mogao mnogo vise da nije morao umesto Quintane prethodnih godina da hvata sve napade) ali nikad nije bila tolika razlika u kvalitetu kao 2012. (izuzev hronometra koji ne vredi ni spominjati vise)

u krajnjem slucaju,spomenu neko kako bi bilo dobro da Landa sledece godine bude lider Movistara na Touru,pa bi bilo kul videti ih u direktnom okrsaju (naravno Spanac prvo mora prestati biti smece u voznji na hronometar)

Zadnje uređivanje J.R.E : 21.07.2017. at 01:47.
J.R.E is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 01:42   #970
Quote:
J.R.E kaže: Pogledaj post
pa nije bas da je stajao,nakon pocetnog skoka je poceo da nabija sam sebi tempo kojim moze voziti a nakon toga su i Bardet i Froome dosta jake napade napravili pa je bilo i logicno da ga sustignu,mada je i to delovalo kao taktika kojom se stvara "dodatna pomoc" u slucaju da Bardet ili Uran napadnu (a i Froome se bez Lande sasvim dobro snalazio u toj grupi,nije da mu je Spanac bio neophodan)

ali i da je bio jaci Landa,to sasvim sigurno nije bio isti odnos kao sto je bio izmedju Wigginsa i Froomea,boze moj i Leipheimer je bio 2007. vodja Discoveryja pa je Contador svejedno zasluzeno osvojio trku,desi se i to,desi se da i pomagac lideru ekipe zrtvuje svoj plasman zbog toga ( neko bi rekao da je Valverde mogao mnogo vise da nije morao umesto Quintane prethodnih godina da hvata sve napade) ali nikad nije bila tolika razlika u kvalitetu kao 2012. (izuzev hronometra koji ne vredi ni spominjati vise)
Naravno, ne poredim to dvoje, samo sam dodao i ovo kao primjer gdje je pomocnik jaci od lidera.

Danas je Landa vozio ispred grupe gdje je Froome, Froome gleda u powermeter i onda skace prema Landi, Landa tada usporava i od tad radi za Froomea sto je strasna zrtva kada se radi o minuti do kraja.

Froomeov skok mi je na prvu izgledao kao pišanje po sirotinji, na drugu mudar takticki potez da se iskoristi snaga svog vozaca ispred kako bi se unaprijed sprijecili potencijalni napadi konkurencije.
Ali opet svaka mu cast kako je to izveo, bez imalo razmisljanja.

Inace, meni je biciklizam bas drag sport zbog tog timskog rada, nijednu pobjedu ne dozivljavam kao pobjedu vozaca nego sve kao produkt timskog rada.
Koem is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 01:59   #971
Primjerice, za nagradu najborbenijeg biciklista TDF-a se dobije 20 tisuća eura, no te pare vozač ne vidi, ekipa sve raspodijeli, a on možda dobije malo veći bonus na postojeći ugovor.

Predivan je sport biciklizam kad ga pratiš pobliže jer shvatiš da nisu floskule da je za veliku većinu pobjeda zaslužna ekipa, a ne samo pojedinac, pogotovo u sprintevima.
Uncle Jonny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 02:33   #972
Quote:
Uncle Jonny kaže: Pogledaj post
pogotovo u sprintevima.

nekadasnji HTC tim kao najbolji primer toga..ekipa sastavljena da osvaja sprinterske etape
J.R.E is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 03:16   #973
Quote:
J.R.E kaže: Pogledaj post
nekadasnji HTC tim kao najbolji primer toga..ekipa sastavljena da osvaja sprinterske etape
O da

Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 11:15   #974
Kakve su sanse Urana i Bardeta na kronometru protiv Froomea, tj ima li šanse da itko od ove dvojice ili Arua ga skine na kronometru ?
papaq_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 12:17   #975
skoro pa nikakve..Uran bi trebao imati najmanji zaostatak i zato mislim da ce uzeti to drugo mesto na kraju,Bardet i Aru su jos uvek previse losi da bi uspeli bilo sta da urade u subotu. U TOP 15 ne bi trebalo da bude ikog ko ce biti brzi u subotu od Froomea..
J.R.E is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 14:47   #976
Quote:
Koem kaže: Pogledaj post
Ne omalozavam Froomea, ali Landa je vidno bio jaci od njeg na ovom Touru, obavezama prema njemu mu je izbio jako puno vremena i par etapa ukljucujuci i danasnju gdje je pred kraj morao stati pred sami kraj kako bi radio za Froomea, a imao je realne sanse da stigne Barguila.
Samo je na jednoj etapi Landa dolazio u finišu pomagati Froomu, i to prekjučer čini mi se. Sorry, ali meni se čini kao da sam jučer gledao neku drugu utrku. U finišu se Froome dobro osjećao i izgledalo je kao da mu ne treba pomoc pa je Landa dobio zeleno svjetlo, ili je to bila taktika poslati naprijed najjačeg vozača. A onda je Froome napao i ubrzao, i u stvari on ce biti glavni krivac za Landino neosvajanje podija. Isto je napravio i neki dan kada je Landa pobjegao. Tvrditi da je Landa ovdje bitno jači mislim da je potpuno promašeno. Treba uzeti u obzir da je Landa očajan na kronometru, i tu gubi cca 3 minute.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:17   #977
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Samo je na jednoj etapi Landa dolazio u finišu pomagati Froomu, i to prekjučer čini mi se. Sorry, ali meni se čini kao da sam jučer gledao neku drugu utrku. U finišu se Froome dobro osjećao i izgledalo je kao da mu ne treba pomoc pa je Landa dobio zeleno svjetlo, ili je to bila taktika poslati naprijed najjačeg vozača. A onda je Froome napao i ubrzao, i u stvari on ce biti glavni krivac za Landino neosvajanje podija. Isto je napravio i neki dan kada je Landa pobjegao. Tvrditi da je Landa ovdje bitno jači mislim da je potpuno promašeno. Treba uzeti u obzir da je Landa očajan na kronometru, i tu gubi cca 3 minute.
A ja kazem da je samo na jednoj etapi bio neposlusan, ostale je radio lavovski za Froomea do kraja (tu mislim na brdske), izgubio je zbog tog najmanje dvije etape onu gdje je Froome zakazao i priznao to i ovu juce gdje je mogao stici Barguila, to juce je bio dio taktike da se osiguraju od potencijalnih napada pa je Landa morao malo "pricekati" Froomea,

Daleko od toga da Froome nije dobar vozac, ali daleko od tog da je i najjaci ovdje, uz daleko najjaci tim, nije dao ni sekunde u brdima ni Bardetu, ni Uranu, a svom pomocniku Landi je samo dao 40 sekundi.
Koem is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 16:42   #978
Nieve u Oricu sledece sezone ide..


Dumoulin ne vozi Vueltu,fokusirace se na hronometar na SP
J.R.E is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 18:41   #979
Bravo Hagen, napokon , toliko puta blizu u sprintevima, centimetrima često ali napokon pobjeda za DDD :klap::klap:
__________________
Кхеил Хаавир, јеби ти левичарску мајку
Veterinarius is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 21:36   #980
Quote:
Koem kaže: Pogledaj post
A ja kazem da je samo na jednoj etapi bio neposlusan, ostale je radio lavovski za Froomea do kraja (tu mislim na brdske), izgubio je zbog tog najmanje dvije etape onu gdje je Froome zakazao i priznao to i ovu juce gdje je mogao stici Barguila, to juce je bio dio taktike da se osiguraju od potencijalnih napada pa je Landa morao malo "pricekati" Froomea,

Daleko od toga da Froome nije dobar vozac, ali daleko od tog da je i najjaci ovdje, uz daleko najjaci tim, nije dao ni sekunde u brdima ni Bardetu, ni Uranu, a svom pomocniku Landi je samo dao 40 sekundi.
Meni uopce nije jasno zasto Landa ima karmu neposlusnog vozaca nakon samo jednog incidenta, i to onoga na Giru kada je stvarno bio jaci od svog lidera. Ono jucer je gotovo sigurno bilo dio taktike, i Landa je otisao u crveno i pitanje je da li bi tako vozio da je isao na pobjedu. Nije Landa popustao, vec je Froome ubrzao. I opet mi nije jasno zasto biciklist automatski postaje slab ako gleda powermetar - ta su vremena klasicnih eksplozivnih biciklista odavno zavrsila, sumnjam da cemo ikada vise gledati Pantani-style biciklistu. Doziranje snage je Froomeu omogucilo osvajanje 4 toura jer dok su drugi napadali i isli debelo u crveno, on je najcesce pazio kako vozi. Jedan Purito nikada nije osvojio tour jer tako ne mozes voziti, iako to izgleda spektakularno.

Osim toga, zasto bi najjaci vozac bio onaj koji je najbolji u brdima? Kronometar je sastavni i vazan dio biciklizma, i za osvajanje toura trebas imati sve odlike bicikliste, a ne samo znati penjati se po brdima. Landa je ocajan u kronometru i dok to ne popravi, sumnjam da ce osvojiti Tour. Pogledaj Dumoulina, covjek je bitno popravio svoje penjacke sposobnosti i napokon osvojio Giro, a siguran sam da u godinama pred nama osvajati i Tour.

Btw, bez obzira na ogromnu razliku u novcu, AG2R je na ovom Touru jednako snazan kao i Sky, mozda odnesu i ukupnu pobjedu jer su danas Bakelantsa pustili s 12 minuta prednosti.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:12.