Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Glazbenici

Glazbenici Pjevači, (kant)autori, skladatelji, DJ-evi, tekstopisci, instrumentalisti, teen instant zvjezdice..., svi oni koji se bave glazbom, ili barem to misle.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Danas, 12:10   #7201
Quote:
ANDY_1212 kaže: Pogledaj post
pa ja i dalje stojim kod tvrdnje da prosječan čovjek u HR stariji od 30-40 godina (a oni čine 80% stanovništva RH) nemaju pojma za nove Sevkine pjesme, nit je slušaju na jutubu nit je igdje imaju priliku čuti. Baš nedavno pitam mamu (62g) ko pjeva Uno momento , nije imala pojma. Poslije je pitam da nabroji Sevkine pjesme rekla je Dalmatinka, Virujem u te,Djevojka sa sela, Trava zelena, Moja štikla.. znači zadnju koju zna je Moja štikla

a kad smo kod Dimšićke, čula je pjesmu Život nije siv i Bezimeni. Pa vi sad vidite dal je mjerilo youtube ili radio/tv i sl. Možda je za cajka ludache i gejše bitan broj pregleda na jutubu (+ plaćeni pregledi) ali shvatite već jednom da većina ljudi u RH nema pojma više što Severina pjeva i koje su joj nove pjesme.
Tvoja joj mama sigurno nije ciljano tržište believe me.
Vremena su se promjenila, danas klinci i trend followeri klikaju youtube , slušaju Biebera, Selenu Gomez, Weekend i sve je to dio nove ere.
Pogledaj Sevkin fejs i instagram.. danas su klikovi sve htjeli mi to priznat ili ne. pa svi članci u novinama se referiraju na klikove kao mjerilo kao nekad na tiraž albuma. i mjerilo je,. jasno, to koliko imaš gaža i koliko ljudi dolaze na koncerte.

EDIT: Da je Severina ostala na toj neprovokativnoj razini zabavnjačkog popa i u okvirima "da se svima svidi" danas bi bila ispod Rozge u trenutnoj situaciji (a onda je ima tu "mirnu" strategiju linijom manjeg otpora).
SevdaJo is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 12:11   #7202
MBM 12m
Old Danas, 12:15   #7203
Quote:
Guillotine kaže: Pogledaj post
ti si rekla MAX 500k, a imalo je više
ti si rekao 750k, tako da ćuti i puši

Quote:
SevdaJo kaže: Pogledaj post
Vremena su se promjenila, danas klinci i trend followeri klikaju youtube , slušaju Biebera, Selenu Gomez, Weekend i sve je to dio nove ere.
Pogledaj Sevkin fejs i instagram.. danas su klikovi sve htjeli mi to priznat ili ne. pa svi članci u novinama se referiraju na klikove kao mjerilo kao nekad na tiraž albuma. i mjerilo je,. jasno, to koliko imaš gaža i koliko ljudi dolaze na koncerte.

EDIT: Da je Severina ostala na toj neprovokativnoj razini zabavnjačkog popa i u okvirima "da se svima svidi" danas bi bila ispod Rozge u trenutnoj situaciji (a onda je ima tu "mirnu" strategiju linijom manjeg otpora).
jao kako si iritantan Uvijek imaš neki odbrambeni stav u svezi bilo kojeg komentara koji je 10% negativan, kao da ti je Sevka tetka ili nešto tako.

Previše podsjećaš na Leonu
Old Danas, 12:17   #7204
Quote:
Halloween kaže: Pogledaj post

jao kako si iritantan Uvijek imaš neki odbrambeni stav u svezi bilo kojeg komentara koji je 10% negativan, kao da ti je Sevka tetka ili nešto tako.

da, možda sam Leona a možda njena tetka, nećakinja, gejša hehe..
SevdaJo is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 12:18   #7205
Quote:

rekao sam 700-750k bazirano na početnim pregledima i usporedbi sa drugim ali youtube je srao cijeli dan a to nisa mogao predvidjeti

a ovo drugo, ti si se nasla govorit o iritantnosti
Old Danas, 12:26   #7206
Quote:
SevdaJo kaže: Pogledaj post

niko nije ni spominjao tržište. pa Severina i je komercijala, ima uži krug ciljane skupine- mladi koji izlaze u klubove... i stariji ljudi idu na koncerte. naravno, da radi pjesme za starije i širu publiku, ne bi ni imala upola toliku zaradu.

dobro tu bi se sad dalo danima komentirati, ali htio sam samo spomenuti da Severina više nema hitove za širu masu, većina ljudi u Hrv, kažem, nema pojma koje su Severinine nove pjesme (na stranu što smo mi mlada generacija i družimo se s vršnjacima koji isto izlaze i znaju njene pjesme), samo velim kakvo je stvarno stanje... većina starijih ljudi sjeća se samo tih starijih pjesama iz njene ere.

šteta što je postala tako komercijalna,al eto kako vi kažete danas svi žive od lajkova i klikova.
ANDY_1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 12:27   #7207
Quote:
niko nije ni spominjao tržište. pa Severina i je komercijala, ima uži krug ciljane skupine- mladi koji izlaze u klubove... i stariji ljudi idu na koncerte, naravno da radi pjesme za starije i širu publiku, ne bi ni imala upola toliku zaradu.

dobro tu bi se sad dalo danima komentirati, ali htio sam samo spomenuti da Severina više nema hitove za širu masu, većina ljudi u Hrv, kažem nema pojma koje su Severinine nove pjesme (na stranu što smo mi mlada generacija i družimo se s vršnjacima koji isto izlaze i znaju njene pjesme), samo velim kakvo je stvarno stanje... većina starijih ljudi sjeća se samo tih starijih pjesama iz njene ere. šteta što je postala tako komercijalna.
pa sjećaju se jer su oni tada bili mladi i spadali su u te ljude koji su slusali tadašnju muziku, to sve ide u krug.. Nikad se nova muzika ne radi za te populacije jer vecina njih ni ne slusa nego muziku koja je vladala kad su oni bili mlađi
Old Danas, 12:29   #7208
Quote:
Guillotine kaže: Pogledaj post
a ovo drugo, ti si se nasla govorit o iritantnosti
Ljubavi da sam ti tako iritantan ne bi trčala svaki put da odgovoriš na svaki moj post
Old Danas, 12:30   #7209
Quote:
Ljubavi da sam ti tako iritantan ne bi trčala svaki put da odgovoriš na svaki moj post
njušim neobjašnjivu hemiju
SevdaJo is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 12:31   #7210
a kaj god-ali ima i sad nekih hitova za koje stariji ljudi čuju. kak mi npr. mama zna "Dane i godine" od Badrićke, a isto zna i njene pjesme s početka karijere... tako da nije ti baš točna ta teorija..
ANDY_1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 12:36   #7211
Quote:
a kaj god-ali ima i sad nekih hitova za koje stariji ljudi čuju. kak mi npr. mama zna "Dane i godine" od Badrićke, a isto zna i njene pjesme s početka karijere... tako da nije ti baš točna ta teorija..
pa čuju i Severinine neke al eto ti tvrdiš da ne čuju. Ugl poanta je da nikome nije cilj ta publika jer od nje nemaju koristi, niti ta publika određuje stvarnu popularnost.
Old Danas, 12:51   #7212
Ja pouzdano znam da neki 40-50+ znaju za nove Sevkine pjesme i da im je bolja sad nego prije. Mama neke random forumasice nije reprezentativni uzorak starijih ljudi...
Dosta takvih ljudi slusa samo radio i nemaju priliku cuti ono sta radio ne pusta, otud i objasnjenje kako zna za Grokanicu... a da umjesto Narodnog ili Otvorenog slusa npr. Enter nebi znala ni za nju kao ni za Sevku... takvih ljudi ima, ali postotak Hrvata koji slusaju samo radio je jako mali i ne moze se mjerit s ovim milijunima koji prate youtube.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:52.