Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2017., 14:28   #2461
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Kako bi ti rijesio ovu situaciju a da u njoj ne nastrada to jos nerodjeno dijete i muskarac kojem se dijete 'podvaljuje'?
O kakvom stradanju djeteta mi ovdje pricamo, ako se tipu kaze crno na bijelo - stari, postoji mogucnost da ti zena zeli podmetnut dijete? Sto ce se tocno tom djetetu dogoditi?

I dalje me fascinira ova prica o brizi za dijete te da je zbog njegovog zdravlja ok lagati tipu.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:34   #2462
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Kako bi ti rijesio ovu situaciju a da u njoj ne nastrada to jos nerodjeno dijete i muskarac kojem se dijete 'podvaljuje'?
Ne mogu odgovoriti u dvije-tri riječi, sorry...

Kroz ovu temu su se, između ostaloga provukle teorije 'tko mu je kriv, svršio je u nju, mora bit spreman na trudnoću'.

Ja bih to okrenuo malo drugačije - gledajući sa strane majke.
U nju su svršila dvojica - trebala bi biti svjesna što se nakon toga može dogoditi.

Ona je odlučila zadržati dijete i to je dijete je prije svega - njezina briga, a pravni sustav joj omogućava da od biološkog oca dobije alimentaciju sve i da on ne želi imati ništa s njom i djetetom.

To možda ne zvuči kao dobitna kombinacija, ali to je situacija gdje se netko suoči sa posljedicama svojih postupaka, bez da pri tome nekom podmetanjem trajno promijeni život kako bi sebe privremeno pokrpala, riskirajući time nove i vjerojatno veće nemire u budućnosti.
someonesomewher is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:39   #2463
Quote:
someonesomewher kaže: Pogledaj post
Ne mogu odgovoriti u dvije-tri riječi, sorry...

Kroz ovu temu su se, između ostaloga provukle teorije 'tko mu je kriv, svršio je u nju, mora bit spreman na trudnoću'.

Ja bih to okrenuo malo drugačije - gledajući sa strane majke.
U nju su svršila dvojica - trebala bi biti svjesna što se nakon toga može dogoditi.

Ona je odlučila zadržati dijete i to je dijete je prije svega - njezina briga, a pravni sustav joj omogućava da od biološkog oca dobije alimentaciju sve i da on ne želi imati ništa s njom i djetetom.

To možda ne zvuči kao dobitna kombinacija, ali to je situacija gdje se netko suoči sa posljedicama svojih postupaka, bez da pri tome nekom podmetanjem trajno promijeni život kako bi sebe privremeno pokrpala, riskirajući time nove i vjerojatno veće nemire u budućnosti.
Ne vjerujem da bi ti itko zamjerio da odgovoris i vise postova i na vise stranica.
Majka nije odlucila tako kako je trebala nego je izbrala oca koji to mozda i nije. I tu smo. Sto sad? Kako ovo rijesiti, a da ni dijete ni odabrani muskarac ne budu osteceni?
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:43   #2464
Isuse kriste, pa dobro kako možete pravdati podmetanje samo iz razloga da se zaštiti dijete? Wtf? Pa ne bi bila prva ni zadnja samohrana majka.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:45   #2465
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Isuse kriste, pa dobro kako možete pravdati podmetanje samo iz razloga da se zaštiti dijete? Wtf? Pa ne bi bila prva ni zadnja samohrana majka.
Zapravo se pravda i sponzoriranje od strane doticne majke - pod krinkom zastite djeteta.

Kakve akrobacije, kako rijesiti situaciju da nitko ne nastrada. Nedajboze (tm) da zena kaze istinu, jer eto, stitimo dijete. Dno dna, citajuci ovu temu, uopce me ne cudi kakva nam je drzava.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:48   #2466
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da bi ti itko zamjerio da odgovoris i vise postova i na vise stranica.
Majka nije odlucila tako kako je trebala nego je izbrala oca koji to mozda i nije. I tu smo. Sto sad? Kako ovo rijesiti, a da ni dijete ni odabrani muskarac ne budu osteceni?
Ako ćemo se zgražati nad tim kako su tipovi glupi što su svršili u nju, ajmo se zgroziti i nad tim što je ona dozvolila da u nju svrše dva različita tipa, s kojima je u neobaveznom odnosu i nema želju za ničim ozbiljnijim s njima.

Sad, kada je - logičnim slijedom događaja - trudna, samostalno je odlučila da će dijete zadržati, isto tako bi samostalno trebala podnijeti posljedice svoje odluke, uz mogućnosti koje joj zakon pruža (alimentacija).

Ne mislim da dijete ima ekskluzivno pravo na 'tatu' koji je zapravo samo bogatiji mamin jebač niti da je dijete ni na koji način ugroženo ako ne živi s njim.
someonesomewher is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:53   #2467
Quote:
someonesomewher kaže: Pogledaj post
Ako ćemo se zgražati nad tim kako su tipovi glupi što su svršili u nju, ajmo se zgroziti i nad tim što je ona dozvolila da u nju svrše dva različita tipa, s kojima je u neobaveznom odnosu i nema želju za ničim ozbiljnijim s njima.

Sad, kada je - logičnim slijedom događaja - trudna, samostalno je odlučila da će dijete zadržati, isto tako bi samostalno trebala podnijeti posljedice svoje odluke, uz mogućnosti koje joj zakon pruža (alimentacija).

Ne mislim da dijete ima ekskluzivno pravo na 'tatu' koji je zapravo samo bogatiji mamin jebač niti da je dijete ni na koji način ugroženo ako ne živi s njim.
Zgrazanje nad bilo cim nece pomoci, a niti se novcem moze nadoknadjivati zdravlje.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:56   #2468
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Zapravo se pravda i sponzoriranje od strane doticne majke - pod krinkom zastite djeteta.

Kakve akrobacije, kako rijesiti situaciju da nitko ne nastrada. Nedajboze (tm) da zena kaze istinu, jer eto, stitimo dijete. Dno dna, citajuci ovu temu, uopce me ne cudi kakva nam je drzava.
To je kao da kažu da žena treba roditi plod silovanja jer zaštita nerođenog djeteta. Nakaradna logika.

To dijete ima oca. To što neće ići u privatne škole, sori but jebiga, trebala je onda sa siromašnim koristiti kondome ako joj je već do toga.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:58   #2469
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
To je kao da kažu da žena treba roditi plod silovanja jer zaštita nerođenog djeteta. Nakaradna logika.

To dijete ima oca. To što neće ići u privatne škole, sori but jebiga, trebala je onda sa siromašnim koristiti kondome ako joj je već do toga.
Ova zemlja je odavno postala intelektualna močvara. Sad ispada da nerođeno dijete ima vece prava od bilo koga, te da zbog zastite istog i da mu se slucajno nesto ne dogodi, sasvim je ok - liku podmetnuti dijete.



I ne samo to, nego se ocekuje da ako lik skuzi da ne reagira ishitreno.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 15:08   #2470
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
To je kao da kažu da žena treba roditi plod silovanja jer zaštita nerođenog djeteta. Nakaradna logika.

To dijete ima oca. To što neće ići u privatne škole, sori but jebiga, trebala je onda sa siromašnim koristiti kondome ako joj je već do toga.
Abortus ovdje nije tema, ali smatras li da bi ovu trudnicu koja je odlucila zadrzati dijete trebalo na abortus prisliti. Moram napomenuti da ne znamo niti koliko je doticna trudna ni je li dozvoljnen abortus u njenom stupnju trudnoce.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 15:10   #2471
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Zgrazanje nad bilo cim nece pomoci, a niti se novcem moze nadoknadjivati zdravlje.
Točno je da zgražanje neće pomoći, a pošto novac ne može nadoknaditi zdravlje nema ni smisla dijete podvaljivati onom bogatijem od dva jebača i pakirati to pod 'dobrobit djeteta'.

Kako bih ja riješio ovu situaciju - to sam napisao.
Žena je trudna i donijela je odluku da će roditi - neka rodi, podiže i odgaja to dijete najbolje što zna, bez uvlačenja onih koji nisu odgovorni ni za to što je trudna ni za odluku o rođenju koju je donijela sama.
Godina je 2017., neće je nitko kamenovat niti izopćiti iz društva ako bude samohrana majka.
someonesomewher is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 15:15   #2472
Quote:
someonesomewher kaže: Pogledaj post
Točno je da zgražanje neće pomoći, a pošto novac ne može nadoknaditi zdravlje nema ni smisla dijete podvaljivati onom bogatijem od dva jebača i pakirati to pod 'dobrobit djeteta'.

Kako bih ja riješio ovu situaciju - to sam napisao.
Žena je trudna i donijela je odluku da će roditi - neka rodi, podiže i odgaja to dijete najbolje što zna, bez uvlačenja onih koji nisu odgovorni ni za to što je trudna ni za odluku o rođenju koju je donijela sama.
Godina je 2017., neće je nitko kamenovat niti izopćiti iz društva ako bude samohrana majka.
Nisam sigurna kako bi i fizicki zavrsila.
Jesi li vidio ovaj post:
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Fascinantno koja mentalna akrobacija. Na strani podvaljivanja djeteta pod krinkom brige za dijete.

Fakat se nadam da ce lik saznat te nju i dijete naglavacke izbaciti van jednog dana, po mogucnosti na ulicu.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 15:22   #2473
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna kako bi i fizicki zavrsila.
Jesi li vidio ovaj post:
Ne razumijem ovo. Kao demant mog posta mi navodiš citat tuđeg posta?

Što se phibera tiče, uvjeren sam da je karikirao s tom izjavom.
Ja sam ga osobno zapamtio kao moda koji je najviše tema na ovom forumu zatvorio uz obrazloženje da se pretjeralo sa mizoginijom... tako da ne vjerujem da je manijak koji zagovara bacanje žena i djece na ulicu.

Ali da ne glumim ničijeg odvjetnika - obrazloženje ćeš morat zatražit od njega.
someonesomewher is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 15:25   #2474
Quote:
someonesomewher kaže: Pogledaj post



Ali da ne glumim ničijeg odvjetnika - obrazloženje ćeš morat zatražit od njega.
Stvar je jednostavna, a rekao sam je vise puta na ovoj temi - Sto ljudi tocno misle, da ce se dogoditi ako lik skuzi istinu nakon npr. 5 godina? Da ce doticni reagirat pribrano? Tapsanjem po leđima?

To sto nimfaKalipso radi akrobacije kako bi, nemušto, pod krinkom brige za nerođeno dijete, opravdala podmetanje je njezin problem.

I da, vrlo je upitno kako bi doticna zavrsila, kad tata sazna da je dijete podmetnuto, ne treba se tu zavaravati. Ono gore je bilo karkirano, ali mi se to cini kao savrseno moguc scenarij. Znas kaj je najgore? Da se to dogodi, onda bi se po forumu pisalo kako je lik nehuman i opet se - krivilo njega. Ovo prebacivanje krivnje na njega mi sasvim jasno ukazuje zasto je drzava kakva jest. Ukratko, propagiranje mizandrije kroz prava nerođenog djeteta.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 15:27   #2475
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
To je kao da kažu da žena treba roditi plod silovanja jer zaštita nerođenog djeteta. Nakaradna logika.
Ooooo, niti u snu.

Interesi djeteta - kad se poklapaju s interesima majke - su strahovito vazni
Interesi djeteta - kad se ne poklapaju s interesima majke - se ne smiju naglasavati, to je vrlo neukusno i mizogino.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 15:29   #2476
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna kako bi i fizicki zavrsila.
Jesi li vidio ovaj post:
Znaci radije tipu podmetnuti dijete nego riskirati da snazni muzjak fizicki nasrne na jadnu, jadnu trudnicu. Jer dijete! A post napisan iz dispeta prema perfidnom opravdavanju je cisti dokaz kakvih sve strasnih muskaraca ima.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 15:35   #2477
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Stvar je jednostavna, a rekao sam je vise puta na ovoj temi - Sto ljudi tocno misle, da ce se dogoditi ako lik skuzi istinu nakon npr. 5 godina? Da ce doticni reagirat pribrano? Tapsanjem po leđima?

I da, vrlo je upitno kako bi doticna zavrsila, kad tata sazna da je dijete podmetnuto, ne treba se tu zavaravati.
U više navrata sam pokušao objasniti potencijalno opasne, u ekstremnim slučajevima i tragične ishode u slučaju naknadnog saznanja istine od strane prevarenog, ali mi se na to objasnilo da 'histeriziram'.

Nije da sam zagovornik obiteljskog nasilja i scenarija gdje bi netko nekome mogao nauditi, ali stvarno nije lako predvidjeti ljudske reakcije u trenutku kada shvati da je život kojim živi posljedica tuđe podvale i nažalost nije teško isključiti mogućnost gadnih i nepopravljivih postupaka u afektu koji zna proizaći nakon sličnih spoznaja.
someonesomewher is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 15:37   #2478
Quote:
someonesomewher kaže: Pogledaj post

Nije da sam zagovornik obiteljskog nasilja i scenarija gdje bi netko nekome mogao nauditi, ali stvarno nije lako predvidjeti ljudske reakcije u trenutku kada shvati da je život kojim živi posljedica tuđe podvale i nažalost nije teško isključiti mogućnost gadnih i nepopravljivih postupaka u afektu koji zna proizaći nakon sličnih spoznaja.
Ne znam puno ljudi koji bi stoički podnijeli istinu, gdje im netko nakon xyz godina kaze 'e stari, podmetnula sam ti dijete.'
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 15:39   #2479
Još malo pa će se pojaviti tvrdnja da je tata već ugrozio život svog biološkog djeteta samim time što ga je napravio. Naime, majka je bila pod velikim stresom kad je doznala da je trudna.
kofilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 15:55   #2480
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da bi ti itko zamjerio da odgovoris i vise postova i na vise stranica.
Majka nije odlucila tako kako je trebala nego je izbrala oca koji to mozda i nije. I tu smo. Sto sad? Kako ovo rijesiti, a da ni dijete ni odabrani muskarac ne budu osteceni?
Pa, ovaj, on je oštećen čim je izabran. Il to mene jebe logika.
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:39.