Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2017., 15:56   #2481
Quote:
fauxpersona kaže: Pogledaj post
Pa, ovaj, on je oštećen čim je izabran. Il to mene jebe logika.
Nemoj tako, mozda ta majka cita ovu temu pa ce se uzrujati.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 15:58   #2482
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Abortus ovdje nije tema, ali smatras li da bi ovu trudnicu koja je odlucila zadrzati dijete trebalo na abortus prisliti. Moram napomenuti da ne znamo niti koliko je doticna trudna ni je li dozvoljnen abortus u njenom stupnju trudnoce.
Bi li siromašniji jebač mogao imati pravo - u slučaju da ona želi pobaciti - prisiliti ju da ne pobaci?
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 15:59   #2483
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Ne znam puno ljudi koji bi stoički podnijeli istinu, gdje im netko nakon xyz godina kaze 'e stari, podmetnula sam ti dijete.'
Biti nečiji suprug i otac, isto kao i biti nečije dijete je na neki način dio identiteta čovjeka.
Dio onoga što taj čovjek je, a ne nekoliko usputnih činjenica i (kako se ovdje u nekim situacijama provlačilo) - u najgorem slučaju: povreda ega.

Kada nekome uzdrmaš to, nisi mu okrznuo ego, nego si doveo u pitanje onu polaznišnu točku iz koje taj čovjek promatra ostatak svijeta.

Plodno tlo za nepredvidljive reakcije.
someonesomewher is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 16:01   #2484
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Nemoj tako, mozda ta majka cita ovu temu pa ce se uzrujati.
Mizogin sam. Šta'š I još smjeram ugroziti zdravlje djeteta i njegov najbolji interes.
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 16:03   #2485
Quote:
fauxpersona kaže: Pogledaj post
Mizogin sam. Šta'š I još smjeram ugroziti zdravlje djeteta i njegov najbolji interes.
Spavaš li mirno fauxpersona
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 16:05   #2486
Kao beba : punintended :
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 16:11   #2487
Quote:
fauxpersona kaže: Pogledaj post
Kao beba : punintended :
Podmetnuta?
someonesomewher is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 16:12   #2488
Quote:
someonesomewher kaže: Pogledaj post
Podmetnuta?
Mučki provokatoru
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 16:23   #2489
Quote:
someonesomewher kaže: Pogledaj post
Podmetnuta?
Takve i spavaju najljepšim snom
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 16:29   #2490
Quote:
fauxpersona kaže: Pogledaj post
Pa, ovaj, on je oštećen čim je izabran. Il to mene jebe logika.
Zaglibio si

(on je izabran )

Želim ti svijetlu budućnost
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 17:09   #2491
Quote:
wadle kaže: Pogledaj post
Frendica studira i nema svoja primanja. Ima jednog frenda koji je zaljubljen u nju i želi bit s njom. Tip je normalan, zreo, dobar kao kruh. Ona ne želi biti s njim, ali svejedno povremeno spava s njim. Ima i nekog tipa koji joj je kao neki fuck buddy. Ostaje trudna. Odlučuje zadržati dijete. Po njenoj računici dijete je od drugog tipa, ali je u dovoljno kratkom vremenu spavala i sa prvim da mu može 'podvaliti dijete' bez da on skuži istinu. Odlučuje to i napraviti. Zašto? Kao što sam rekla tip je super i ima super posao, plaću i stan. Drugi tip je nezreo, bez neke perspektive u životu, radi za neku mizernu plaću, polovicu plaće daje doma (živi s roditeljima) jer im fin. situacija nije bajna. Kad bi njemu rekla da je trudna s njim jedina opcija bi bila da se ona useli njegovima u mali stan. Kaže prvom tipu da je trudna. On sretan, njegova obitelj sretna, oni su kao sad u vezi i useljava se kod njega.

Reći mu ili ne da dijete nije njegovo? Što bi ste vi napravili?

P.S. S frendicom se družim godinama i bilo je potpuno razumna osoba do ove situacije. Ne znam što ju je spopalo Kad sam je pitala zašto to radi rekla je da s ovim drugim tipom bi morala uselit njegovima koje uopće ne poznaje, tko zna bi li imali dovoljno novaca za dijete i ne želi bit u vezi s njim, a ovaj prvi joj je drag i dobro bi funkcionirali zajedno.

Dakle studentica u 21.stoljecu ima ne zasticeni sex sa dvojicom muskaraca ,ni u jednog nije zaljubljena niti u vezi .Ostane trudna i odluci imati dijete te izabere sretnika boljeg imovinskog stanja ,ali manje vjerojatnosti da je on bioloski otac i ti se pitas sta bi bilo pametno ucinit ?

a) razgovarati sa prijateljicom i saznat zasto zadrzava dijete a bez prihoda je i bez zavrsenog studija ,sa covjekom kojeg ne voli ?
Rekla bih joj svoj stav sta mislim o tome .
b)zaboraviti to sta znas
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 18:50   #2492
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
b)zaboraviti to sta znas
Ma jašta, generalno, dok god su žrtve samo muškarci ne treba se petljati.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 18:51   #2493
Quote:
fauxpersona kaže: Pogledaj post
Bi li siromašniji jebač mogao imati pravo - u slučaju da ona želi pobaciti - prisiliti ju da ne pobaci?
vidis, tu bi bilo mucki odigrati na kartu dobrobit djeteta.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 19:01   #2494
Nimfo, a gdje sam ja predložila abortus? Ako ne znaš čitati, zamoli nekog da ti pročita što jesam napisala.
Da se brineš o pravima nerođenog djeteta i stavljaš ih ispred prava rođenog čovjeka. Nisam išla korak dalje da sugeriram abortus niti me briga što će s nekim fetusom neke nepoznate žene biti. Čak i da se radi o rođenom djetetu (inače, sintagma nerođeno dijete je smiješna) opet ne bi bila u pravu stavljajući prava djeteta iznad prava čovjeka koji mu NIJE otac. Nemaš pravo na to. Ako ti se istjeruje pravda, istjeruj je na način da ga biološki otac prizna.

Otkud ti uopće zamisao da bi se neki random čovjek trebao brinuti o nečijem random djetetu?! Bi li tako na cesti nekom čovjeku uvalila bebu i rekla- čujte, vi sad morate misliti na dobrobit ovog djeteta?
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 19:36   #2495
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Nimfo, a gdje sam ja predložila abortus? Ako ne znaš čitati, zamoli nekog da ti pročita što jesam napisala.
Da se brineš o pravima nerođenog djeteta i stavljaš ih ispred prava rođenog čovjeka. Nisam išla korak dalje da sugeriram abortus niti me briga što će s nekim fetusom neke nepoznate žene biti. Čak i da se radi o rođenom djetetu (inače, sintagma nerođeno dijete je smiješna) opet ne bi bila u pravu stavljajući prava djeteta iznad prava čovjeka koji mu NIJE otac. Nemaš pravo na to. Ako ti se istjeruje pravda, istjeruj je na način da ga biološki otac prizna.

Otkud ti uopće zamisao da bi se neki random čovjek trebao brinuti o nečijem random djetetu?! Bi li tako na cesti nekom čovjeku uvalila bebu i rekla- čujte, vi sad morate misliti na dobrobit ovog djeteta?
A gdje sam ja tebi rekla da si predlozila abortus?
Fetus se razvija u tijelu zene i ona je prva odgovorna za njega i ona prva odlucuje za njega. Za ovu (ne)pravdu morat cete se zaliti bogu.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 19:36   #2496
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Al ne bih osobno htjela uzeti na sebe ni mrvu odgovornosti da svojim postupkom ugrozim zivot nekog djeteta.
Ljudi su cijelo vrijeme pod ovom ili onom vrstom stresa, svaki dan. Na osobi samoj je kako se ona tog stresa rješava i ima li uopće neki ispušni ventil osim chainsmokanja ili se na duže vrijeme pretvori u hrpu beskorisnih govana kada se nešto strašno dogodi. Uostalom, ekstremni stres ti može uzrokovati i osoba koja se krivo prestrojava na cesti.

Da ne spominjem žene koje se trudne razvode.
Žene koje su trudne s nasilnikom.
Žene koje su trudne tijekom ratnog stanja.
Žene koje nose neželjenu djecu po trećesvjetskim nedođijama.
U konačnici žene koje uz trudnoću imaju bilo koju vrstu zdravstvenih, financijskih i životnih problema koji snažno utječu na nju.

Osoba koja se potencijalno dovela u situaciju da mora voditi oca i ostalu mušku rodbinu sa sobom da saopći zaručniku da ipak ništa od toga jer nije sigurna je li njegovo si je sama kriva za stres uzrokovan takvom situacijom i sama je dovela svoje dijete u situaciju da ono bude ugroženo njezinim stresom.

Da sam u sličnoj situaciji, suočavanje dva casual jebača s pismo-glava trudnoćom mi ne bi bilo ni u top 3 najstresnijih stvari koje sam morala napraviti u životu.
Pistol is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 19:40   #2497
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Bi li tako na cesti nekom čovjeku uvalila bebu i rekla- čujte, vi sad morate misliti na dobrobit ovog djeteta?
Ocito - bi.

Al nekak sumnjam da joj ne bi zasmetalo da se jednako tako njoj uvali.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 19:45   #2498
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Ocito - bi.

Al nekak sumnjam da joj ne bi zasmetalo da se jednako tako njoj uvali.
A taj bi to i prihvatio i to uz veliki smjesak.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 20:00   #2499
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
A gdje sam ja tebi rekla da si predlozila abortus?
Fetus se razvija u tijelu zene i ona je prva odgovorna za njega i ona prva odlucuje za njega. Za ovu (ne)pravdu morat cete se zaliti bogu.
Kao sto ce se ona morat zalit bogu ako lik skuzi pa ih oboje uredno izbaci van. Nije da nema takvih prica.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 20:10   #2500
Quote:
Pistol kaže: Pogledaj post
Ljudi su cijelo vrijeme pod ovom ili onom vrstom stresa, svaki dan. Na osobi samoj je kako se ona tog stresa rješava i ima li uopće neki ispušni ventil osim chainsmokanja ili se na duže vrijeme pretvori u hrpu beskorisnih govana kada se nešto strašno dogodi. Uostalom, ekstremni stres ti može uzrokovati i osoba koja se krivo prestrojava na cesti.

Da ne spominjem žene koje se trudne razvode.
Žene koje su trudne s nasilnikom.
Žene koje su trudne tijekom ratnog stanja.
Žene koje nose neželjenu djecu po trećesvjetskim nedođijama.
U konačnici žene koje uz trudnoću imaju bilo koju vrstu zdravstvenih, financijskih i životnih problema koji snažno utječu na nju.

Osoba koja se potencijalno dovela u situaciju da mora voditi oca i ostalu mušku rodbinu sa sobom da saopći zaručniku da ipak ništa od toga jer nije sigurna je li njegovo si je sama kriva za stres uzrokovan takvom situacijom i sama je dovela svoje dijete u situaciju da ono bude ugroženo njezinim stresom.

Da sam u sličnoj situaciji, suočavanje dva casual jebača s pismo-glava trudnoćom mi ne bi bilo ni u top 3 najstresnijih stvari koje sam morala napraviti u životu.
Mislim da se slazem s tobom. Ova trudnica treba pomoc i zastitu drugih da bi uopce napravila nesto dobro. I jos je treba pricuvati da se ne iznervira ako je to moguce.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:06.