Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2017., 18:09   #21
haha a jeste, bas ste mi pomogli .. Ajd tko je isao OVIH dana starom cestom i autocestom, da kaze sadasnja iskustva, a ne od prije par godina. Koliko se sjecam jos nikad nisam usao u kolonu, osim jednom davne 2008 godine na autocesti
Mali Narko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 19:20   #22
Evo, sutra ti dam konkretan odgovor.
Zurio sam na trajekt u Split pred cca 10 dana i išao na AC. Cjelim putem nekih 150, tuneli manje. Stigao, i platio 200 kuna cestarine plus 660 trajekt na Korčulu.

Sutra idem preko Pelješca, Ploče. Zasad mislim da ću starom za Zagreb, čisto da vidim usporedbu.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 20:04   #23
Danas zg-zd autocestom. Jutros u 7. Malo veca guzva ali za 2,5 h bio u zd
ruud is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 20:12   #24
Quote:
Mali Narko kaže: Pogledaj post
haha a jeste, bas ste mi pomogli .. Ajd tko je isao OVIH dana starom cestom i autocestom, da kaze sadasnja iskustva, a ne od prije par godina. Koliko se sjecam jos nikad nisam usao u kolonu, osim jednom davne 2008 godine na autocesti
Ne znam jer ja kineski pišem. A da..ovo je drugi topic.

Išao sam starom cestom SA mora Biograd n/m Benkovac Obrovac Gračac Udbina i dalje guglaj da ne nabrajam sad u cetvrtak 14.07.2017.
Vrijeme polaska je Bnm cca 21:40 vrijeme dolaska u Zg 01:10 sa 2 stajanja po 10 minuta.
Od Karlovca na AC do ZG.a.
Prosječna ukupna brzina 80km/h..to je malo poraslo na radi AC.

U mom smjeru 5 šlepera koji peglaju 75-80 pa i više..i 5 autiu. U kontra smjeru možda 2x više. Nigdje kolone..nigdje patrole..cesta daleko bolja nego prošle godine.
Što se tiče stacioniranih kamera ako ne znaš gdje su..i ako znaš...

Instaliraj si Waze aplikaciju..VRLO DOBRO će ti doć i pomoć.

Ugl..obično putujem NA more starom D1 pon..ili utorak..i nikad nema gužve osim ako naletiš na par čeha koji se voze zajedno. Do Slunja..poslije Tušilovića ili još niže je isto zajebano jer ta dionica ima dugu punu crtu i samo 3 ili 4 mjesta za forfarat ako imaš dovoljno koñjića pod haubom ili klizi puzi 50. Tamo su ti i kamere a i po danu ili ujutro par km prije zna biti đek na motoru koji čeka ko ne može pratit čehe na repu u razgledavanju lepe naše.
Ugl. Korenica Slunj Plitvice prati promet a ovo drugo peglaona. U Gračacu i prije mosta usporiti i gmizati dok se ne izađeš van iz njega. Obično kava iza pumpe prije uspona i spuštanja u Obrovac dobro dođe.

Na more sam ove godine valjda zadnji put išao po ac..jer sam kasnio jedan dan. Ali cifra autoputa..i gorivo..za bijednih jedva sat vremena je too much. Nije bila gužva..ponedeljak 17:10 Lučko cca 20:30 izlaz Benkovac sa jednim stajanjem u Macoli od 20minuta.

Istina da na staroj D1 možeš popušit gorivo i autoput 5x do Splita..ali ac mi je dosadan..i onda se peglam u granicama toleransa di auto popije pa tih 2,0 kn po km ispadne daleko više a kultura vožnje i kamperi u lijevoj da ne spominjem.

Moj prijedlog..ugl D1 aplikacija waze..prati ju...ako naiđeš na nekog ko zna cestu..prati ga. I to je to. Em imaš i za vidjet..popit..pojest..a i adrenalin od policije je veči pa ti je percepcija kvalitetnija i bolja
__________________
da?
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 20:16   #25
Quote:
Mali Narko kaže: Pogledaj post
haha a jeste, bas ste mi pomogli .. Ajd tko je isao OVIH dana starom cestom i autocestom, da kaze sadasnja iskustva, a ne od prije par godina. Koliko se sjecam jos nikad nisam usao u kolonu, osim jednom davne 2008 godine na autocesti
Vozim relaciju zg-zd-zg od 1998g , 3 puta tjedno tako da se skupilo dosta kilometara auto ceste i stare ceste.

Ako ti se ne zuri kreni starom cestom a ako zelis sigurno stici za ne vise od 3 sata onda auto cesta.

Ja osobno zurio ili ne zurio preko ljeta nema sanse da idem starom cestom , jedino ako je maslenicki most zatvoren onda tu dionicu odvezem preko gračaca.

Poslano sa SM-G950F
ledozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 20:26   #26
@hakkler

Od biograda do zagreba preko benkovca , obrovca i gracaca ti prosjecna brzina ne moze biti 80 niti da te Niko Pulic vozi , smanji doživljaj 😂

Kod tebe ispadne da si brzi starom cestom...

Kod obrovca i uz velebit imas dosta zavoja koji se niti sa cistom cestom nemogu proci brze od 40na sat, slunj isto tako...

Dionica od gracaca do udbine je ok i kasnije dionica od karlovca do zgb...

Nema ustede niti na vremenu niti na gorivu.

Poslano sa SM-G950F
ledozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 20:41   #27
Gle ako si ti spreman platit gorivo i klopu..i imas viska vremena..mogu ja i na 81 podic.
Koji got hoćeš smjer..
NE čitaš.
Dionica Zg - Ka je uvijek autoput..i tu je "malo dignut" prosjek za 5km...samo malo
Idem več 10tak godina..pa i više i obično mi je na cijelom komadu 74 do 77km..kako kada i koliko kavu dugo pijem.
Niku nisam dosta dugo vidio na toj dionici..istina.
__________________
da?
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 20:44   #28
Quote:
hakkler kaže: Pogledaj post
Gle ako si ti spreman platit gorivo i klopu..i imas viska vremena..mogu ja i na 81 podic.
Koji got hoćeš smjer..
NE čitaš.
Dionica Zg - Ka je uvijek autoput..i tu je "malo dignut" prosjek za 5km...samo malo
Idem več 10tak godina..pa i više i obično mi je na cijelom komadu 74 do 77km..kako kada i koliko kavu dugo pijem.
Niku nisam dosta dugo vidio na toj dionici..istina.
Moze, ako 80 prosjek napravis ja ti dam 5000e ako bude manje ti meni 1000....

Kavu mozes piti koliko te volja jer se racuna samo cista voznja.

Poslano sa SM-G950F
ledozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 20:55   #29
Bit će dovoljno onda i za klopu.
Možemo dalje na pm dogovorit detalje kad krecemo s tim da cu ja odabrat kad krecemo..subotom sigurno ne.
Lučko Zg do Karlovca po ac..dalje na D1 do Biograda n/m
__________________
da?
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 20:56   #30
Quote:
hakkler kaže: Pogledaj post
Bit će dovoljno onda i za klopu.
Možemo dalje na pm dogovorit detalje kad krecemo s tim da cu ja odabrat kad krecemo..subotom sigurno ne.
Lučko Zg do Karlovca po ac..dalje na D1 do Biograda n/m
Moze

Poslano sa SM-G950F
ledozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 21:45   #31
Deca.....

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 21:48   #32
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Deca.....

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Deca idu croatia airlines-om ...600kn 😂

Poslano sa SM-G950F
ledozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 21:59   #33
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Deca.....

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Je baš.. imaš prav..i ja se dam navuč..al ništ još od pm.a.

Ugl..bil ti danas blizu u kvartu
pa me valda jumbo pizza u plimi pukla

Il sam nekaj pomešal pa to nije blizu tebe?
__________________
da?
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 22:02   #34
Quote:
ledozd kaže: Pogledaj post
@hakkler

Od biograda do zagreba preko benkovca , obrovca i gracaca ti prosjecna brzina ne moze biti 80 niti da te Niko Pulic vozi , smanji doživljaj 😂

Kod tebe ispadne da si brzi starom cestom...

Kod obrovca i uz velebit imas dosta zavoja koji se niti sa cistom cestom nemogu proci brze od 40na sat, slunj isto tako...

Dionica od gracaca do udbine je ok i kasnije dionica od karlovca do zgb...

Nema ustede niti na vremenu niti na gorivu.

Poslano sa SM-G950F
Jesi SIGURAN u to što pišeš? Ono baš SIGURAN?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 22:09   #35
Quote:
hakkler kaže: Pogledaj post
Je baš.. imaš prav..i ja se dam navuč..al ništ još od pm.a.

Ugl..bil ti danas blizu u kvartu
pa me valda jumbo pizza u plimi pukla

Il sam nekaj pomešal pa to nije blizu tebe?
Plima je u Zaprešiću? Poznato mi al nemrem ju smjestit....

Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Jesi SIGURAN u to što pišeš? Ono baš SIGURAN?
Je drek. Nemam pojma kaj vozi, al ja sa svojim drlozima idem brže uz to brdašce.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 22:10   #36
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Jesi SIGURAN u to što pišeš? Ono baš SIGURAN?
Milion posto siguran.
Za prosjek (80km/h) koji se cini da nije velik treba solidan auto i doslovno prazna cesta...
Vozim pun qurac godina od rr motora , auta i kamiona tako da ne pisem pizdarije.

Uz velebit ti naidje 5min kamion koji ide 30 i nemozes ga preteci , kroz sva mjesta neces ici preko 60 (jedino ako si blesav ) , zaustavi te policija (ode i tu 10min)...

Vozio sam i sa vecim prosjekom ali sam imao puno manje godina , praznu cestu i blesavi mozak....



Poslano sa SM-G950F
ledozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 22:15   #37
Isao prosli petak dolje, veca guzva je bila na dionici od zg do ka jer su svi najpametniji i najbrzi u lijevoj traci sa 120 pa izgledas kao idiot kad ih prolazis kroz desnu traku.. ugl sve skupa 3 kamiona i par auta do zadra, sve se to elegantno obide, pogotovo na prosirenjima ali i ostatak ceste nije problem ako poznajes cestu. Vracao se u ponedjeljak opet iz zadra tad jos manje auta, problem ti mogu stvoriti jedino fiksne kamere ako vozis malo brze od ogranicenja a ne znas gdje su.
Autocesta bi se isplatila sa tempomatom i da joj je cijena u startu jeftinija, ovako nema te racunice kojom se isplati..

Osim naravno sigurnosti ali to su neke druge teme. Moj savjet navigacija ako ne znas cestu i pomalo 😉
uvik-HS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 22:58   #38
Quote:
ledozd kaže: Pogledaj post
Milion posto siguran.
Za prosjek (80km/h) koji se cini da nije velik treba solidan auto i doslovno prazna cesta...
Vozim pun qurac godina od rr motora , auta i kamiona tako da ne pisem pizdarije.

Uz velebit ti naidje 5min kamion koji ide 30 i nemozes ga preteci , kroz sva mjesta neces ici preko 60 (jedino ako si blesav ) , zaustavi te policija (ode i tu 10min)...

Vozio sam i sa vecim prosjekom ali sam imao puno manje godina , praznu cestu i blesavi mozak....



Poslano sa SM-G950F
Sve prođe, samo glava ostala.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 06:58   #39
Pa nema razlike izmedju kamiona koji ide 30 i kamiona koji stoji na cesti.
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 09:23   #40
Rijetko idem ljeti do Zg tako da ne znam za guzve ali kad idem privatno uvijek je stara cesta izbor. Ne samo zbog cijene nego jednostavno volim voziti po takvoj cesti, autoput mi je dosadan do bola. Ok, autocesta je sigurnija i brza, manja sansa je da ces popusiti kaznu ali meni je ipak draza stara cesta. Bilo gdje i bilo kuda. Ok, ako trebam preko ljeta do Makarske izbjeci cu dionicu od Trogira do Omisa
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:19.