Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2017., 12:22   #1
Auto do 3.000€ - Njemačka

Imao sam ovdje već otvorenu temu prije nekoliko mjeseci ali tada je budžet bio nešto viši pa su se u međuvremenu malo zakomplicirale financije i sada nakon nekog vremena idem s manjim iznosom u kupnju prvog auta gore u Njemačkoj.

U sklopu onoga što ja tražim pronašao sam neke od sljedećih modela koji se uklapaju u budžet a okvirno što tražim je:

Ne stariji od 2005.
KLIMA obavezna
85-130 KS
BENZIN (izuzetno poželjno s LPG ali to je rijetkost ovdje)
Manje od 200.000km

Služio bi mi za posao (cca 10km dnevno) i koji puta za HR (700km u 1 smjeru).

Eh sad, ono zašto ja ovdje pitam pitanje je opći dojam o modelima koje sam naveo jer sam siguran da vas je puno imalo neki od tog auta pa mi može reći uzeti li ga u razmatranje ili ne:

Koji mi se sviđaju:
Citroen C4 (Coupe ili obični)
Magane II
Ford Focus
Kia Ceed
Fiat Stilo
Fiat Bravo (ulazi gdje koji u budžet)
Opel Astra (bazirao bi se na GTC zbog izgleda)
Toyota Corrolla
Mazda 6
Fiat Grande Punto

Oni koji me ne privlače a uklapaju se:
Opel Meriva
Suzuki Swift
Peugeot 307
Škoda Fabia
VW Golf IV
Alfa Romeo 147
Chevrolet Lacetti
Peugeot 207, 207
Seat Leon
Nissan Almera

Uz sve to bitna mi je potrošnja, kvarljivost, osiguranja iako mislim da je sve to tu negdje ali me zanima vaše stajalište.

Pa evo, ako tko može preložiti neko od ovih vozila, pohvaliti ili pokuditi, da ga je vozio, da ima neko mišljenje ili predložiti neki van ovih u tom budžetu ja sam za.

Ne trebate se bazirati na to da li auto vuče ko blesav, da li lijepi za sjedalo jer znam da to nijedan od ovih ne radi a ja se vozim laganini pa mi to nije ključna stvar.

Uglavnom su motori 1.4 do 1.8 pa me i to zanima kako se koji ponaša.

Hvala svima koji odvoje minutu dvije pa se raspišu. Mislim da će kasnije nekom pomoći ko i meni sada kada naleti na ovu temu.
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 14:21   #2
Baciti min. 500 EUR u troškove puta za kupiti auto od 3000 EUR je (najblaže rečeno) nerazumno.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 14:29   #3
I još k tome njemački su bolje nagriženi od soli nego ovdje na Balkanu.
Na Balkanu je pak druga mana; iznutra su neuredni, zmazani i redovito smrde po cigaretama i katranskoj smoli ukorenoj u sjedala i tepihe.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 14:39   #4
Blebećeš (po običaju).
U HR se može itekako kupiti uredan auto, čak i stariji, samo treba uložiti malo truda i vremena u traženje.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:04   #5
Treba tražiti povećalom.
Znači ti si taj pušač...

Gle stari, jako dobro znam kako ljudi na Balkanu neuredno žive; te puše, te piju kave, zalaze u one zadimljene kafiće i diskoteke, ispijaju žestice, drže mobitel na glavi po sat vremena dnevno i onda se čude kad rikavaju prije roka.

Tek sad donedavno su digli cijene cigareta preko 20KN tako da ovi novi klinici manje puše, a da si vidio prije 20 godina kad su kutije bile jeftine i kad sam ja išao u srednju školu, to se pušilo po WC-ima u školi i ispred škole na veliko.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:31   #6
Nije voćni jogurt od 3 kn, pa te boli qrac, ako si se zajeb'o pa ti se ne sviđa, baciš u smeće.
Auto se i traži temeljito. Ne kupuje se baš prvi auto iz oglasa.

Ostalo su stereotipi, ja sam nepušač (nikad u životu nisam zapalio cigaretu), pomogao sam nedavno u kupovini jednog auta u obitelji iz 2003., od prvog vlasnika, nepušača sa 150.000km, za smiješne pare. Auto je prva liga, odradili veliki servis i prst u uho.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:50   #7
Dobro, ja samo kažem kako stvari stoje.
Kod švabe su vozila prije od soli načeta korozijom i prije će se pojaviti rupe nego na vozilima s Balkana i švabo puno više natuče kilometara godišnje pošto oni žive u okolicama gradova jer imaju dobru mrežu autocesta i povezanost sa okolicom dok na Balkanu je sramota živjeti na selu i svi se guraju u Split i Zagreb i ako putuju onda je to jednom godišnje na more, dok si švabo može priuštiti nekoliko većih putovanja godišnje, pa i za vikend i odatle oni tuku puno više kilometara, a vozila im nisu službena. Ali generalno i stereotipski Hrvatima i Balkancima općenito interijer smrdi i nikakvi borići i Ambi purovi nemogu to prikriti, nemreš taj katran izvući iz unutrašnjosti, sve to uđe i u plastiku i kad po ljeti uprži sunce opet smrdi da si neznam kakvo kemijsko čišćenje radio.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 16:36   #8
Živim u radim u DE.. :/

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 17:02   #9
Aaaaaaaa E to je druga priča!

Jako ti je šarolik izbor, ali evo, ako moram birat, ja bih Bravo.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 18:23   #10
U NJ je svake godine milijun rabljenih vozila u ponudi i to puno jeftinije nego kod nas, tako da može birati opremu.
Sretno u egzilu.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 18:50   #11
Toyota (ili Mazda)
Bozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 20:07   #12
sad nema veze sto su nagrizeni solju?

daj molim te....
a 90% rvata se vozi u istim takvim iz dojclanda...e tad su dobri..pogotovo kad mu se skinu kilometri...

autoru teme:
u kojem gradu u DE zivis
koja si auta prije vozio
vidim pucas saroliko


megane,focus,astra nisu losi izbor...
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 20:19   #13
Frend uveo A4 prije 2 god, rekli mu tu na servisu da nisu u zivotu vidjeli toliko nagrizeno podvozje, morao dosta toga mijenjati, sjever Njemacke inace. Homokineticki zglob otisao, ne znam jel povezano s time, al znam da je dosta iskesirao za to...
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 21:52   #14
Ja sam u Nürnbergu. Nisam bas nesto puno izbirljiv. Bitna mi je pouzdanost i mala potrosnja.

Do sada sam 10 god u HR vozio Megane 1 Classic, kupio ga 2007. kad sam polozio i dan danas ide. 370.000km.od toga 230.000km mojih. Ima plin i nikad me nije iznevjerio na cesti. 1.6e 66kw.

Osim toga vozio Rover75, BMW 330, Astru G 1.6... al samo povremeno od familije.

Nisam naviknuo na nis extra fancy ak na to mislis.

Trazim pouzdan auto da me.ne kosta puno u globalu.

4km do posla 5 dana u tjednu i 700km do HR par puta godisnje.

Neki mi se vise svidjaju neki manje.

Recimi Citroen C4 coupe mi je skroz simpa ali ne znam nista o njemu.

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 21:52   #15
Što se tiče soli i korozije mislim da je uvoz iz Austrije najgora opcija. Bolje onda uzeti dolje iz Dalmacije gdje nikada ne sole nego iz Švabije. Ali opet, dalmoši ako kupuju nove automobile onda su to redovito mali autići sa osnovnom opremom, a ako kupuju malo bolje limuzine onda je to najčešće uvoz rabljenog, tako da dođe na isto.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 22:21   #16
Zasto se ovdje priča o uvozu automobila kad to nisam nigdje spomenuo? Pitao sam misljenja o navedenim autima i iskustva ako ih je tko vozio. Čemu priča o soli i ostalim stvarima stvarno mi nije jasno...

To mi ni najmanje ne koristi...

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 23:54   #17
Zato što ti ispod avatara piše lokacija: "okolica ZG"! Ažuriraj profil!

Što se tiče soli, Švabe i Austrijanci su na višoj geografskoj širini gdje je hladnije nego na Mediteranu i njihove zimske službe rade temeljitije i češće sole po zimi nego na Balkanu, pa zaključi.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 00:29   #18
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Zato što ti ispod avatara piše lokacija: "okolica ZG"! Ažuriraj profil!

Što se tiče soli, Švabe i Austrijanci su na višoj geografskoj širini gdje je hladnije nego na Mediteranu i njihove zimske službe rade temeljitije i češće sole po zimi nego na Balkanu, pa zaključi.
Čekaj ti ozbiljno nastavljaš priču o soli?

Ako ne možeš pomoći nemoj mi ni odmagati, molim te. Fakat mi je nebitno to što govoriš.

Nije bitan profil nego pitanje koje sam postavio a ono u niti jednom trenutku nije bilo vezano za uvoz automobila ili soli.

Samo trebam iskustva vlasnika auta koje sam naveo i slicnih u tom rangu. Nista vise.

Tnx

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 00:47   #19
Ej, di si navro na predsjednika. Do sad je solio, vidjet ćeš kad zapapri.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 01:35   #20
Nabrojao si gomilu kompakta, monovolumen, gradske autiće... i Mazdu 6. Prema tome, gledaj Mazdu 6.
Ima jako finih 6-ica s benzinskim motorima, koji se ne isplate uvoziti u RH zbog CO2, ali su inače solidni auti.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...l?id=237634776
Tehnomag is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:49.